Įkraunama...
Įkraunama...

Kada leisti vaiką į mokyklą?

QUOTE(Song @ 2005 09 08, 23:35)
Baigiu nuproteti nuo mastymo-leisti vaika i mokykla kita rugseji ar ne.
Bus jam 6.5  g.gif Ar laukti 7.5? Mamkos, mokytojos, patarkit, a? Nera jis super subrendes (bent dabar), tik problema tame, kad jei leisti i mokslus kita rugseji, turetu palikti savo grupe darzelyje ir pradeti eiti i paruosiamaja doh.gif Nezinau, ar gerai butu istraukti pilieti is jam iprastos aplinkos, oi nezinau... schmoll.gif



Tavo vietoj net neabejočiau. Žinoma lauk, kol sueis 7. Kažkada irgi turėjau tokių svarstymų, bet šiemet išleidau savo dukrą į pirmą klasę 7,5 metų. Dėl skaitymo ir rašymo - į tai nereikia orientuotis, nes praktiškai visi vaikai atėję į mokyklą jau būna išmokę skaityti. Kitą vertus, kai mano mergina dar buvo priešmokyklinėj darželio grupėj, buvo viena mergaitė, atkelta iš jaunesnių, nes tėvai ją norėjo vesti į mokyklą 6 metų. Vėliau visgi paaiškėjo, kad jai dar šiek tiek ankstoka, tad ji buvo priversta likti "antriems metams". Tai nėra taip blogai, kaip 12 metų būti silpnesniai, bet nežinau, ar toks pasilikimas vaikui į naudą.

Manau, nevarykim savo vaikų anksčiau nei priklauso.
Atsakyti
QUOTE
Taigi, nepyk, šiuo požiūriu esu kategoriška.

Jokiu būdu nepykstu, tai tavo nuomonė mirksiukas.gif
Atsakyti
Pilnai pritariu.
Aš savo vyresnėlį leidau 6 m. ir 7 mėn. Visos darželio auklėtojos vienbalsiu šaukė "Gabus vaikas, nuostabi atmintis, skaito, rašo (t.y. piešia raides), ko dar metus temti jaunesnis baigs mokyklą, tikrai bus pirmūnas"

Ir kas iš to išėjo (dabar jis ketvirtokas): vaikas nesakau, kad kvailas, bet labai išsiblaškęs ir jau dabar aš matau tų vienų metų skirtumą tarp jo ir klasiokų. Į daug ką jis žiūri vaikiškiau, kas kartais sukelia juoką klasiokams. Per kūno kultūros pamokas normatyvai pritaikyti 10 m. vaikams, o jam tik devyneri, taip, kad rezultatas, nors nėra pats blogiausias, nuo lyderių atsilieka.

Kartais su neramumu galvoju kas bus, kai visiems klasiokams pradės barzdos kaltis, o jis vis dar falcetu šnekės.

Tačiau yra ir kita medalio pusė: tais pačiais metais pradėjo mokyklą lankyti 6,5 m. mergaitė ir dabar (ketvirtoje klasėje ji niekuo nesiskiria iš kitų, o kai kuriais atžvilgiais netgi pralenkia.)

Taip, kad reikia sprest individualiai pagal vaiką. Raidės ir skaitymas dar ne viskas, turi būti socialinė branda (mano atveju dar ir fizinė, kadangi pirmieji dantys maniškiui pasikeitė tik antroje klasėje)
Atsakyti
QUOTE(Sandrelle @ 2005 09 06, 17:35)
Tik nereikia dejuoti, pati dirbu mokykloje. Nėra tos programos tokios sunkios schmoll.gif
O nuo to, ar skaito, skaičiuoja, netgi labai priklauso- reiškia, vaikas mokyklai jau subrendęs, domisi tuo. Nesupyk, bet tikrai nusišnekėjai per savo ketegoriškumą

Na manau, kad pati nusisnekejai.... dirbti mokykloj tai dar visai ne proto pozymis.
Kiek esi savo vaiku isleidusi? kiek esi laidu isleidusi nuo 6 metu? galeciau apiberti tave cia klausimais, bet man to nereikia, todel , kad daznai vaiko domejimasis ,, mokslu,, tokiu kaip skaitymas, rasymas ir t.t. tera zaidimas - susipazinimas su kazkuo nauju ir neuzciuopiamu, taciau tokio amziaus vaikas dar nesuvokia, kad viena kart pradejus kelio atgal nera ( ypac jei tevai dar ikisa i mokykla) , turetum zinoti tai, jei esi pedagoge, ir , kad vaiku pasiruosimas mokyklai yra nustatomas tam tikrais specifiniais testais, o ne del to , kad vaikas raso ar skaito.

Savo vaikina leisiu i mokykla tik 7 metu ir kitos kalbos nera, jei tiksliai tai nueis 7 metu ir 3 men.
Atsakyti
QUOTE(ENIGMA @ 2005 09 14, 16:04)
dirbti mokykloj tai dar visai ne proto pozymis.
Kiek esi savo vaiku isleidusi? kiek esi laidu isleidusi nuo 6 metu?

Būtent čia ir yra visa esmė. Vaikas vaikui nelygu. Kitas jau ir penkerių galėtų eiti į mokyklą... Kitam to ooooi dar kiek laukti... Todėl čia negali būti kažkokios vieningos nuomonės, kad nieko ten tokio ir nuo šešerių. Juk jei tą nustato medikai, psichologai ir pedagogai, vadinasi, remiasi kažkokiais tyrimais. O kad jūsų vaikučiai (vienas ar net keli) puikiai skynėsi kelią į mokslą nuo šešerių, tai džiaukitės, nes kiti, išėję į mokyklą tokio amžiaus, nepritapo, prasidėjo antrinė enurezė ir kitos psichologinės problemos, kas ne tik vaikui, bet ir jo tėveliams nėra malonu...
Atsakyti
QUOTE(Uriukas @ 2005 09 09, 14:22)
Tavo vietoj net neabejočiau. Žinoma lauk, kol sueis 7. Kažkada irgi turėjau tokių svarstymų, bet šiemet išleidau savo dukrą į pirmą klasę 7,5 metų. Dėl skaitymo ir rašymo - į tai nereikia orientuotis, nes praktiškai visi vaikai atėję į mokyklą jau būna išmokę skaityti. Kitą vertus, kai mano mergina dar buvo priešmokyklinėj darželio grupėj, buvo viena mergaitė, atkelta iš jaunesnių, nes tėvai ją norėjo vesti į mokyklą 6 metų. Vėliau visgi paaiškėjo, kad jai dar šiek tiek ankstoka, tad ji buvo priversta likti "antriems metams". Tai nėra taip blogai, kaip 12 metų būti silpnesniai, bet nežinau, ar toks pasilikimas vaikui į naudą.

Manau, nevarykim savo vaikų anksčiau nei priklauso.

INDIVIDUALU. Maniškiui tik 4,5m., bet mes jau dabar manom, kad leisim 6,5m. , nes kitu atveju jis bus 7,5 smile.gif Vaikinas dabar, būdamas 4,5m. yra 124cm ūgio, 30kg, turbūt vizualiai galit įsivaizduot kaip atrodo. Būtent kaip pirmokas-antrokas. Vaikinas savarankiškas, raidžių nemoka, skaičių irgi-bus laikas-bus ir vaikas cool.gif Manau ne nuo raidžių skaičiaus mokėjimo, o nuo asmeninių vaikučio charakterio savybių priklauso kada jis jau sugebės susitvarkyt su nauja aplinka ir draugais bei užduotimis. O ir ne pats baisiausias variantas, jei pasirodys, kad vaikas testą praėjo, o iš tikrųjų dar nesugeba įsisavinti medžiagos, juk jis tik pradeda mokytis "mokytis", po to žiūrėk tokie visiems pirmūnams nosis nušluosto rolleyes.gif Nedarykim iš kinderių-vunderių, bet ir neleiskim jiems pernokt, kai nei fiziologiškai nei protiniu bei emociniu lygmeniu jau nepritaps prie klasiokų, bus juos praviję ir darysis neįdomu, nebus motyvacijos kažko siekti...
Atsakyti
QUOTE
Kiek esi savo vaiku isleidusi? kiek esi laidu isleidusi nuo 6 metu? galeciau apiberti tave cia klausimais, bet man to nereikia, todel , kad daznai vaiko domejimasis ,, mokslu,, tokiu kaip skaitymas, rasymas ir t.t. tera zaidimas - susipazinimas su kazkuo nauju ir neuzciuopiamu, taciau tokio amziaus vaikas dar nesuvokia, kad viena kart pradejus kelio atgal nera ( ypac jei tevai dar ikisa i mokykla) , turetum zinoti tai, jei esi pedagoge, ir , kad vaiku pasiruosimas mokyklai yra nustatomas tam tikrais specifiniais testais, o ne del to , kad vaikas raso ar skaito.

Reikėjo pasiskaityt visą temą ir po to pult. Beje, ir pati mokyklą pradėjau lankyt nuo 6 metų
Atsakyti
QUOTE(zigzag @ 2005 09 06, 22:13)
Na, o aš nesigailiu, kad dukrą į mokyklą išleidau, vos tik jai suėjo šešeri. Dabar ji - ketvirtokė. Ir jokių problemų. Sūnaus pagailėjom, į mokyklą jis išėjo septynerių. Ai, sakom, tegu vaikas pasidžiaugia vaikyste. Tai dabar jam viskas per daug lengva ir neįdomu. O kai neįdomu, tai ir pamokų nenori ruošti, ir per pamokas neturi ką veikti. Manau, kiekvienas vaikas vis kitoks. Ir sprendžiant šešerių ar septynerių išleisti į mokyklą, reikia atsižvelgti ne tik į tai, ar jis skaito, rašo, bet ar jis jau subrendęs mokyklai.

QUOTE(Selena @ 2005 09 08, 09:27)
100% pritariu dorado.Reikia ziureti tik i vaiko charakteri ,jo asmenines savybes.Kas tinka vienam gali visiskai netikti kitam.

drinks_cheers.gif
Atsakyti
4u.gif na mamytės aš ir išsigandau, jusų vaikai ateina į mokyklą moka skaityti rašyti ir anglų turbut jau moka GOOD MORNING pasakyt, tai kaip čia bus? Tai ka vaikai daro 1 klasėje. Mano vaikui keturi neįsivaizduoju kaip jis tuoj turėtų pradėti skaityti ? ar kaip man jį išmokt? Tai ka jis bus visai atsilikelis?

O gal čia tėvai šiek tiek persistengia mokydami vaikus, kaip čia rašė daro kinderius-vunderius? g.gif
Atsakyti
QUOTE(zanetka @ 2005 09 28, 22:22)
4u.gif na mamytės aš ir išsigandau, jusų vaikai ateina į mokyklą moka skaityti rašyti ir anglų turbut jau moka GOOD MORNING pasakyt, tai kaip čia bus? Tai ka vaikai daro 1 klasėje. Mano vaikui keturi neįsivaizduoju kaip jis tuoj turėtų pradėti skaityti ? ar kaip man jį išmokt? Tai ka jis bus visai atsilikelis?

O gal čia  tėvai šiek tiek persistengia mokydami vaikus, kaip čia rašė daro kinderius-vunderius? g.gif

Maniske vyresne, bet as visai nesistengiu mokinti. Geriau tegu daugiau spalvoja, lavina rankyte, o mokykloj tikrai spes ismokti. O jei dar daugiau vaiku bus, tai mokytoja labiau derinsis prie vidurkio ir vaikas tik ismoks tingeti, nes jis tai moka.
As su vyresne pasimokiau, turejo daug problemeliu (pykciai, verkimai ir pan.). Tada padirbt daugiau reikejo, bet dabar jau pasiekus klases vidurki net lietuviu kalboj. O matematika tai pastoviai girdziu " as labai gerai moku, man nereikia namu darbu daryti". Ji irgi 4m. skiemenuot mokejo, bet mokykloj nuo to geriau nebuvo.
PS. mano maziuke angliskai irgi moka pasakyti NO ir YES, tik rado kad gerai skamba naujies, pastoviai kartoja.
Atsakyti
Mums 5m ir pradejom eiti i "mokyklele" du kartus per savaite.Tai ten zinokit mokina svrbiausiai motorikos(spalvina,libdo,piesia).Aisku po truputi supazindina su raidelem ir skaiciukais.Bet kazkokiu reikalavimu,kad vaikas eidamas i pirma klase skaitytu ar rasytu schmoll.gif .
Atsakyti
Mano abu vaikai patys išmoko skaityti labai anksti: sūnus būdamas trejų, dukra - ketverių. Gal kam atrodys, kad perdedu ar giriuosi, bet taip tikrai buvo. Sūnui mėgstamiausias užsiėmimas būdavo piršteliu baksnoti raides laikraštyje, knygoje, bet kur, ir šveplai klausinėti "kas sia?" Tai negi nepasakysi. Paskui žaizdavome: aš, tarkim ruošiu valgyti, o jis man diktuoja raides, kad pasakyčiau žodį. Ir nusibosdavo tai man, ne jam. Va taip ir išmoko. O dukra tai gi nuolat brolį kopijavo. Ir pykdavo, kad brolis jau skaito, o ji ne. Net nepastebėjau, kaip ir ji pradėjo skaityti. Bet kad reikėtų mokyti tokio amžiaus vaiką skaityti priverstinai, tai net nežinočiau nuo ko pradėti. Ne visi gi vienodi vaikai. Maniškiai anksti išmoko skaityti, kiti piešia ar dainuoja, ar dar ką nors nebūdingo tam amžiui daro vos ne nuo lopšio. O skaityti visi privalo išmokti pirmoje klasėje. Ir ne anksčiau.
Atsakyti