Įkraunama...
Įkraunama...

Kada leisti vaiką į mokyklą?

Iš tikrųjų, čia Lietuvoj mokslo sistema ganėtinai sudėtingesnė ir sunkesnė g.gif Mano sūnėnas jau metai kaip Airijoje gyvena - rudenį 14 metų sueis. Tai čia Lietuvoj jam mokslai sunkiai ėjosi, aišku patingėdavo - žodžiu "perestukinas" buvo biggrin.gif O ten brolienė pasakojo, kad visai neblogai ten jis atrodo tarp airių bendraklasių, pakankamai lengvai adaptavosi. Pvz. tokia matematika, kur Lietuvoj jam sunkiai ėjosi, ten - jam žymiai lengviau einasi, nors ir anglų kalba blink.gif g.gif

Taigi, tikrai su "užsieniu" mums sunku išvesti kažkokias paraleles g.gif Pas mus vaikai, manau, labiau "apkrauti"... Todėl labai svarbu yra gerai apgalvoti, kada leisti į mokyklą, kad per daug ir nelaiku neužkrauti papildomos naštos ant ir taip dar gležnų jų pečių...
Atsakyti
aš saviškio tikrai neleisiu biggrin.gif
Atsakyti
Tai, kad vaikas skaito, rašo ar skaičiuoja dar nereiškia, kad jis pasirengęs mokyklai. Šešiamečiams labai sunku išsėdėti tas 35 minutes , susikaupti, galvoti apie mokslą. Jiems dar reikia žaisti. Patikėkit, pati esu mokytoja, žinau, kad mažesniesiems daug sunkiau prie mokyklos priprasti. Jeigu vaikas tikrai labai gabus, jį galima perkelti iš karto į antrą klasę, galima iš pirmos į trečią. Retai, bet taip daroma.Neskubėkit. smile.gif
Atsakyti
O aš išleidau išvis penkių doh.gif Dabar jau į ketvirtą eis, nors metukų viso labo aštuoni (devyni sueis gruodį). Su mokslu jokių problemų, viską kiaurai varo "A" lygiu. Bet jei reikėtų antrą kartą grįžti į tą pačią situaciją - bent metelius atidėtume, nes dvejais metais vyresni vaikai, jau persiritantys į paauglystę, labai žiaurūs ir negailestingi mažiukui, kuris dar drįsta mokytis geriau už juos cry.gif
Atsakyti
As savo dukra isleidau i mokykla 6,5 ir tikrai nesigailiu.viskas kuo puikiausiai sekasi.Siemet jau eis i trecia klase.
Atsakyti
Nors mes šį rudenį dar neinam į mokyklą, bet ši tema jau aktuali. Esam tvirtai nusprendę, kad kitą rudenėlį pradėsim. vaikas jau dabar susipažinęs su būsima mokytoja, puikiai "kerta" pirmokų pratybas. Tik nežinau kaip atrodys, kai pirmoj klasėj vėl dar kartą reiks į tuos pačius sąs. rašyti.
Atsakyti
Mano mažei dar tik kitą rugsėjį bus 6 metai. Dabar suku galvą, ar leisti į mokyklą, ar dar tegu pasidžiaugia nerūpestinga vaikyste g.gif .
Atsakyti
Sveikos mamytes.Mano nuomone sia tema butu tokia-tikrai tegul paauga iki 7m.Nors mano vyresnis sunus ejo i mokykla dar neturedamas 7,ir sekasi jam gerai.Mazelio tikrai neleisiu anksciau schmoll.gif .Jau kai kurie draugai pradejo lankyti paruosiamukus,ir labai pasijuto- pasidare irzlus,verkslena,pavargsta.Vaikui svarbiausiai reikia gerai issimiegoti,normaliai augti,kad butu sveikas.O ir mokslai niekur nepabegs,ateis laikas ir jiems biggrin.gif
Atsakyti
Aš savo dukrą išleidau šiemet į mokykla jai liepos mėnesį suėjo 6 metai. Žiūrėsim kaip mum seksis
Atsakyti
Aš pati mokyklą lankyt pradėjau 6 metų. Ir nieko nepraradau- turėjau lygiai tokią pačią gražią ir nerūpestingą vaikystę, kaip ir kiti vaikai. Dėl reformos nesimokiau 3-ioje klasėje, tai universitete pradėjau mokytis 17 metų. Ir tikrai nebuvau nesubrendusi ar per žiopla mirksiukas.gif Viskas priklauso nuo vaiko. Jei jūsų šešiametis skaito, skaičiuoja ir jam pačiam tai įdomu, nedvejodamos leiskit į mokyklą biggrin.gif
Atsakyti
Katarinai - nėra kuo čia iš anksto džiaugtis, kad leidai vaiką 6 metų. Dar tik pati pradžia, o ji sunki nebūna. Vat kai dukra taps trečiokė (o trečiokų programa, anot mokytojų, labai sunki) tada galėsi sakyti - gerai, ar negerai padarei. O kai pereis į dalykinę sistemą - tada iš viso bus aišku, ar geras buvo tavo sprendimas. Kiek aplink save turiu pavyzdžių - visos iki vienos mamos gailisi, kad leido vaikus nesulaukusios 7 metų, nors jų vaikai ir skaityti, ir rašyti, ir skaičiuoti jau mokėjo. Manau, kad tai daug pasako.


Sandrelei - nėra ko lyginti savo laikų mokymosi su šių dienų mokymųsi - ir reikalavimai didesni, ir kas svarbiausia - programos sunkesnės. Taigi, tavo pavyzdys, manau, čia tikrai netinka. Ir ne nuo to, ar skaičiuoja, skaito šešiametis priklauso - leisti jį į mokyklą, ar ne.
Atsakyti
QUOTE
nėra ko lyginti savo laikų mokymosi su šių dienų mokymųsi - ir reikalavimai didesni, ir kas svarbiausia - programos sunkesnės. Taigi, tavo pavyzdys, manau, čia tikrai netinka. Ir ne nuo to, ar skaičiuoja, skaito šešiametis priklauso - leisti jį į mokyklą, ar ne.

Tik nereikia dejuoti, pati dirbu mokykloje. Nėra tos programos tokios sunkios schmoll.gif
O nuo to, ar skaito, skaičiuoja, netgi labai priklauso- reiškia, vaikas mokyklai jau subrendęs, domisi tuo. Nesupyk, bet tikrai nusišnekėjai per savo ketegoriškumą
Atsakyti