Įkraunama...
Įkraunama...

Kada leisti vaiką į mokyklą?

QUOTE(Laisvė @ 2005 04 25, 15:23)
Įtariu, kad viena pati mamytė negali nuspręsti ir antrus metus leisti į paruošiamąją. Juk paruošiamosios grupės gauna kitokį finansavimą, t.y. joms jau egzistuoja "mokinio krepšelis". Tad tam gali reikti gydytojų išvados, kad vaikas dėl sveikatos dar negali lankyti mokyklos, ar kokių kitų popierių. Negaliu kategoriškai to patvirtinti, bet kažką ta tema esu girdėjusi g.gif


As irgi girdejau, kad parengiamojoje be priezasties likti antriems metams negalima. Bet gal galima butu likti darzelyje su jaunesniais. Kai sunus pradejo lankyti darzeli, ju grupeje buvo ivairaus amziaus vaikai, tarp ju ir vienas sesiametis. Kitais metais isejo i mokykla.
Atsakyti
Mano sunus irgi gimes sausio men. ir dabar labai dziaugiuosi, kad turejau proto ir i mokykla leidau pilnai 7 metu. Nors visi aplinkiniai ir sake man, kad darau klaida. Vieni metai tokio amziaus vaikams reiskia labai daug. Ypac berniukam. O tais metais pries mokykla turejom galvos trauma... vien zo, butume prazuve...
Atsakyti
QUOTE(Blobse @ 2005 04 25, 14:36)
As irgi girdejau, kad parengiamojoje be priezasties likti antriems metams negalima. Bet gal galima butu likti darzelyje su jaunesniais

Bet jei paruošiamoji grupė darželyje - tai vienas ir tas pats, kas ir mokykloje.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Laisvė: 25 balandžio 2005 - 14:55
Aš saviški išleidau šešerių, mat gimęs sausį, buvo pasirengęs eiti, visai nebenorėjo eiti į mokyklėlėlę kurią lankė du metus ax.gif
Čia nuo vaiko priklauso, maniškis buvo savarankiškas nereikėjo vedžioti ir parsivesti, mokslai sekasi vidutiniškai, nei tarp pirmųnų , nei galiorkoj.
Turi dvi mergaites giminėje gimusias apie naujus metus viena 12 30 kita 01 03, ir vieną išleido 6-ių kitą 7-ių, tai abi savo mokyklose tarp lyderiu geriausios mokinės , tai šis klausymas atviras ir kiekvienai šešiamečio mamai sunkus, dukrytė mano irgi sausinukė, todėl už porps metų vėl turėsiu spręsti leist ar ne doh.gif
Juokais sakau, kad geriausiai papuolė su trečiuoju, gimęs spaly tai tikrai eis be vieno mėnesio 7-nerių biggrin.gif
Atsakyti


Хотела своего отдать в этом году, сомнения терзали g.gif Пошли к директору, поговорили- будем отдавать на следующий год biggrin.gif Как раз старший окончит и младший пойдет к той же учительнице thumbup.gif
Atsakyti
Manau viskas priklauso nuo vaiko, jo socialinio, psichologinio subrendimo ir nuo prigimtiniu savybiu. Dar nuo sveikatos irgi.
Mano vyriausioji isejo ipirma klase budama be menesio seseriu, taigi penkeriu metu. Daug kas, tik ishgirdes apie tai, pirshtu i smilkini man rode... Bet zhinau, kad pasielgiau teisingai. Ji buvo pilnai pasiruoshus eiti i pirma klase ir jei buchiau neleidus manau vaikas butu "perdegusi". O ir dabar, kai paklausiu kas mokykloje nepatinka, atsako - pasaulio pazhinimas. Paklausiu, kodel, sako - neidomu. As (save prisiminus biggrin.gif ) klausiu gal tu vaikeli perskaitei vadoveli jau visa? Mhm atsako ji ...
O antroji mano dukra, siemet antra karta lanke paruoshiama (prieshmokykline) klase. Matau, kaip ji pasikeite, tikrai jau pasiruose eiti i pirma klase. Rugsejo gale jai bus septyneri.
Atsakyti
QUOTE(liute @ 2005 05 01, 18:25)
Manau viskas priklauso nuo vaiko, jo socialinio, psichologinio subrendimo ir nuo prigimtiniu savybiu. Dar nuo sveikatos irgi.

Pritariu drinks_cheers.gif Visada buvau įsitikinusi, kad saviškius leisiu 6 metukų, nes pati tokio amžiaus pradėjau eiti į mokyklą. Bet dabar supratau, kad reikės atsižvelgti į tai, ar jie bus pasiruošę mokyklai. Jei matysiu, kad pasiruošę, tai tikrai leisiu 6 metų. Oi, kaip greitai artėja tas metas, kai reikės spręsti g.gif
Atsakyti
[SIZE=7][COLOR=green]
Suprantu , kasd apsisprendimas labai sunkus ir svarbus, bet jeigu gyditojai ir pedagogai nustato, kad vaikas gali eiti į mokyklą, o jis pats to labai nori svarbu nepražiopsoti to momento, nes gali perdegti entuziazmas kaupti naujas žinias , o po to labai sunku. Žinoma yra vaikų, kurie protiškai subrendę ir skaito, ir rašo, o vis vien mokykloje jiems pagal amžių dar peranksti būti, jie kitaip tariant dar neišsižaidę, nesugeba sukaupti dėmesį, blaškosi, trukdo kitiems, todėl kyla problemų. g.gif
Atsakyti
Manau ,kad vaikams į mokyklą laikas tada ,kai jie patys ima to norėti,be to gali ilgesnį laiką sukaupti dėmesį ,gali pasirūpinti savimi(apsirengę susisegti sagas ,užsirišti raištelius ,tualete susitvarkyti ir t.t.),taip pat labai svarbu ,kad mokėtų adaptuotis nepažįstamoje aplinkoje.Tuomet visai nesvarbu ar vaikui šeši ar septyni metai.Mano vyresnioji dukra nuo penkių metų skaito ir rašo,truputį skaičiuoja,tačiau aš jokiu būdu jos negaliu leisti į mokyklą ,(nors rugsėjį jai bus šeši su puse) nes ji nėra savarankiška.Ištikus mažiausiai nesėkmei ,net jei tai tik žaidimas ,ji kviečiasi mane,niekada nesistengia savo problemėlių spręsti pati.Tą patį sako ir šeimos gydytoja, ir darželio auklėtoja.
Atsakyti
Maniškė jau eis į mokyklą, nes nėra kaip js jau darželį palikti, kai jei rudenį bus septyneri, bet, jei galėčiau, tai dar darželį palikčiau. Dabar priešmokyklinukų grupėse darželyje pusę dienos tikrai pratinama prie mokyklos tvarkos ir drausmės, pamokėlių ir t.t. smile.gif Per šiuo metus tikrai matyti didelė pažanga vaiko brendime. Žinau vieną mergaitę, kuri išėjo į mokyklą 6,5 metų, bet tik todėl, kad jai darželyje nepatiko ir ji pati labai veržėsi į mokyklą eiti, tai manyčiau galėtų būti vienintelis stimulas anksčiau leisti vaiką į mokyklą. Kitaip, geriau tegu dvejus metus palanko priešmokyklinukų grupę, kaip pas mus daržely net apie 10 vaikų darys (dauguma berniukai, kuriems dar nėra 7 metų). 4u.gif
Atsakyti
Mano sūnus gimęs 11.22. Šešių metų neleidau, taigi nuėjo į mokšą beveik jau aštuonių. Bet aš nė karto dėl to nepasigailėjau. Visų patarimai buvo tokie, jei gali neleist , tai ir palauk.
Atsakyti
QUOTE(Sviesele @ 2005 06 14, 10:27)
Kitaip, geriau tegu dvejus metus palanko priešmokyklinukų grupę, kaip pas mus daržely net apie 10 vaikų darys (dauguma berniukai, kuriems dar nėra 7 metų). 4u.gif
Kokiu būdu ir kurioj Lietuvos vietoja taip galima daryti (dveji metai priešmokyklinėj) ? Taigi vaikai įtraukiami į duomenų bazes ir moksleivio krepšelio lėšos priešmokyklinukams skiriamos tik vieneriems metams...
Atsakyti