Įkraunama...
Įkraunama...

Lėliukas "sėdi": cezaris ar natūralus gimdymas

QUOTE(MichGirl @ 2012 03 22, 17:14)
nusisnekejo. naudoja dar ir kaip, jeigu gydytojas mato, kad saugu, nes yra kada neimanoma ta procedura.

na man sakė, kad tokia procedūra niekada negali būti garantuotai saugi ir yra pernelyg rizikinga, aš irgi esu linkusi taip manyti. kokia prasmė sukti, rizikuoti, jei galima atlikti elementarų cezarį? juk ne viduramžiai.
Atsakyti
QUOTE(pupsikėlis @ 2012 03 22, 11:22)
na man sakė, kad tokia procedūra niekada negali būti garantuotai saugi ir yra pernelyg rizikinga, aš irgi esu linkusi taip manyti. kokia prasmė sukti, rizikuoti, jei galima atlikti elementarų cezarį? juk ne viduramžiai.


cezaris irgi net labai rizikingas, jis nera elementarus, nes klasifikuojamas kaip rimta operacija. Procedura ar yra saugi ar ne, tai ta butent ir nusprendzia patyres gydytojas, nes yra atveju kai ji nedaroma, pvz mazai vaisiaus vandenu. Bet kad daro tai faktas, gydytoja pasakydama, kad nedaro paprasciausiai pasake nesamone.
Atsakyti
QUOTE(MichGirl @ 2012 03 22, 22:18)
cezaris irgi net labai rizikingas, jis nera elementarus, nes klasifikuojamas kaip rimta operacija. Procedura ar yra saugi ar ne, tai ta butent ir nusprendzia patyres gydytojas, nes yra atveju kai ji nedaroma, pvz mazai vaisiaus vandenu. Bet kad daro tai faktas, gydytoja pasakydama, kad nedaro paprasciausiai pasake nesamone.

ai, man tai jau bloga nuo tų kalbų, kad cezaris labai rizikingas, bet kokia chirurginė intervencija turi rizikos faktorių, bet iš ties cezaris yra elementari ir nesudėtinga operacija. jei taip, tai gimdyti irgi labai rizikinga, aš vat gimdydama vos nenumiriau.
Atsakyti
QUOTE(pupsikėlis @ 2012 03 22, 23:00)
ai, man tai jau bloga nuo tų kalbų, kad cezaris labai rizikingas, bet kokia chirurginė intervencija turi rizikos faktorių, bet iš ties cezaris yra elementari ir nesudėtinga operacija. jei taip, tai gimdyti irgi labai rizikinga, aš vat gimdydama vos nenumiriau.


nu taip turbut meluoja smile.gif As cezari irgi turejau ir man jis lengviau praejo nei gimdymas, bet neneigiu, kad operacija yra operacija. Kalba siaip ejo apie vaiko apsukima ir jusu daktares neismanyma nieko tuo klausimu smile.gif
Atsakyti
Mechaninis vaisiaus apsukimas taikomas, bet laaabai retai. Ir sakyčiau, kad ir gerai, nes aš tokiems apvertimams nesutikčiau.
Bendravau, skaičiau nemažai. Tris metus teko dalyvauti nėštukių pokalbiuose - tikrai ne vienai nėštukei leliukas sėdėjo . Ir nei vienai jų gydytojai nesiūlė, nedarė vaisiaus apvertimo. Tiesiog sakė - laukiam - apsivers - gimdysim, nepasivers - rinksimės cezarį.
Gimdant mūsų mamoms, močiutėms apvertimas buvo dažnesnis. Nes ir operacijų lygis, kokybė toli gražu neprilygstanti dabartinėms dienoms buvo. Tad tais laikais tikrai buvo patogiau rizikuoti apvertimui, negu cezariui.
Atsakyti
Sveikos,

aš ryžausi išoriniam vaisiaus apvertimui. kadangi viskas praėjo labai sklandžiai, pasidalinsiu savo patirtimi, gal kažkam padėsiu apsispręsti.. 4u.gif

apie 30 savaitę sužinojau, kad zuikis pilvelyje sėdi.. labai nesureikšminau, galvoju laiko dar yra.. vaikščiojau į baseiną, dariau pratimus namuose.. bet niekas nepadėjo.. patogu jai buvo sėdėt ir viskas.. mano ginius šansų, kad pati apsivers davė nedaug, nes pilvelis mažiukas, vandenų ties žemutine riba ir šiaip mažoji ne itin malėsi.. 36,5 savaitės nuvažiavau konsultacijai į AK. tiesiog išgirsti kitos nuomonės.. gydytojas daug ilgai kalbėjo, tikrai nepagailėjo savo laiko išsamiai išaiškino visus už ir prieš..ir pasiūlė pamėginti. sutrikau, bet sutikau.. tik kojos pradėjo iš netikėtumo ir baimės drebėt.. blush2.gif tikrai nenaudojama jokia jėga ar prievarta, viskas nuolat stebima echoskopu.. paskui klausoma vaisiaus tonų. procedūra trunka maksimum 1,5-2 minutes. ar skaudėjo? ne. jausmą apibūdinčiau - kaip labai nemalonų.. bet jeigu nebūčiau prisiskaičiusi, kad tai skausminga procedūra, ir laukus jos su kitu nusiteikimu - galbūt būtų ir kiti pojūčiai..
kodėl ryžausi?
1. labai norėjau pati gimdyti.
2. nes esu bailė.. kai išgirdau, kad CP atveju daro ukolą į stuburą - supanikavau.. labai bijau ukolų.. blush2.gif ir apskritai vengiu baltų chalatų..

dar beveik po mėnesio sėkmingai pagimdžiau pati. lengvai ir greitai, 50min nuo atvažiavimo į ligoninę iki kūdikio ant krūtinės.. wub.gif
Atsakyti
Pasisakysiu...:
Mano maziukas jau nuo 25 savaites sedejo,taip ir nepajauciau kad butu ten vartesis ir panasiai,patikrino dar 34sav-sedi.Apie apsukima mano gine nieko neminejo,o as ir neklausiau per daug g.gif .Buvau susitaikius ,kad bus CP.
Suejus 39sav.5d. prasidejo saremiai,nuvazevus i GN atsidarymas buvo 7cm,apziurejes gyd.ir kolegos dar siule bandyt natur,as nesutikau.Atejo apziureti pats direktorius,ir paklause;kodel neatsiunte seniau manes leliuko apsukimui?!Tada isciupinejes pilva susake,kad lelius bus nemazas.Na ir ka,padare man CP-o vaikiukas gime 4.440 kg 57cm,palyginus su natur gimdymu atsigavimas tikrai sunkesnis,bet kazkaip dziaugiuosi kad nebandziau gimdyt sedynine pirmeiga,nezinia kaip butu pasibaige unsure.gif o ir i kortele buvo irasyta,kad cp buvo ne del sedejimo,o del didelio vaisiaus. doh.gif
Sekmes visoms! 4u.gif
Atsakyti
Nu ir as trigrasi ikisiu.

Gimdyti vaikuti uzpakaliu i prieki tikrai imanoma ir saugu, BET tik tam tikromis aplinkybemis.
Visu pirma, ir mama ir vaikas turi buti sveiki, ir nestumas/gimdymas be jokiu papildomu komplikaciju. Nerekomenduojama gimdyti jeigu vaikas ypac didelis arba mazas. Saugiausia yra gimdyti naturaliai (be jokiu epiduru, nuolatinio kudikio tonusu rasymo ir pan) ir aktyviai - ty saremiu metu buti vertikaliai, vaikscioti, siubuoti, linguoti, kad padeti vaikui geriau isistatyti i gimdymo kanala. Vienintele rekomenduojama gimdymo poza vaikui su uzpakaline pirmeiga - atsitupus arba pusiau atsitupus, nes tada gimdymo kanalas atsiveria iki 30% daugiau (nors gimdo ir pagimdo sedimoj pozoj taip pat, esu macius video), todel sutrumpeja laikas nuo virksteles (bambos) gimimo iki galvos gimimo.

Is kur zinau? Pati gimdziau dukryte su uzpakaline pirmeiga ir issamiai tuo klausimu domejausi.

LABAI rekomenduotina knyga visoms besiruosiancioms gimdyti yra Miselio Odeno "Gimdymo Atgimimas", Miselis yra pasaulyje pripazintas gydytojas, priemes daug gimdymu, ir turintis patirties dideles rizikos nestumu naturaliuose gimdymuose.
Knyga galima paskaityti ir internete Miselis Odenas "Gimdymo Atgimimas"
Atsakyti
Sveikutės. Skaitinėju aš čia dabar visokias temas ir ieškau sau atsakymo - ar man priklauso planinis cezaris, jei mano leliukas sėdi (dar tik 34 savaite, bet jei neapsisuks iki gimdymo, tai noriu žinoti)? Iš savo gydytojos jokios net užuominos nesulaukiau, kad tokiu atveju galimas/priklauso CP, apie jokį apsukimą net neužsiminė...Pasakė tik, kad čia nieko tokio, "mūsų gydytojai yra apmokyti priiminėti gimdymus sėdyne į priekį", kad pirmąjį didelį (4,5 kg, 56 cm.) pagimdžiau pati, vadinasi mano gimdymo takai yra "pakankamai platūs" (nes prognozuoja, kad antras irgi didelis bus) ir kad drąsiai galiu rengtis gimdyti natūraliai, nieko nesibaimindama. O baimės akys didelės... blush2.gif Pirmąjį gimdymą man baisu iki šiol prisiminti, o jei dabar teks dar ir sėdyne į priekį gimdyt ...siaubingai bijau... Ar galiu aš prašyti/reikalauti, kad man CP darytų tokiu atveju? Ir ko tokiu atveju reikia - siuntimo iš savo gydytojos ar GN patys sprendžia daryti ar ne?
Atsakyti
Šiaip jau kiek teko skaityti literatūroje - ne tik populiariojoje, skirtoje plačiai visuomenei, bet ir medicininėje, tai sėdmeninė pirmaeiga yra indikacija cezario pjūviui. Žinoma, yra moterų, kurios net negalvoja apie operaciją ir gimdo pačios, pamiršdamos apie tai, kad esant sėdmeninei pirmaeigai dažnai tenka panaudoti reples.... kad kūdikio galva gali užstrigti, nes ji užgimsta paskutinė ir lyginant su visu kūnu yra didesnė... asmeniškai aš Jūsų vietoje padaryčiau viską, kad man atliktų operaciją.... na ir kas, kad pirmą vaikelį Jūs pagimdėt pati, o Jums tegu garantuoja nors vienas gimdymus priiminėjantis gydytojas, kad Jūsų gimdymas bus sklandus ir nebus jokių pasekmių tiek Jums, tiek Jūsų kūdikiui. Tiesa sakant, aš netikiu, kad ims ir atsiras toks "garantuotas" daktaras...
Atsakyti
Prisjungsu ir as. smile.gif
Dabar mano pilvuko gyventojui yra 30 savaiciu plius kelios dienos. Budama 28 savaiciu lankiausi pas gydytoja ir dare echo. Pasirodo leliukas sedi. Pasikonsultavus su savo gydytoju sulaukiau issamios jo nuomones:
Vaikas pilvelyje gali apsiversti mazdaug iki 34 savaiciu, poto jau tikimybes beveik nera.
Galima bandyti leliuka versti, bet tikimybe kad jis apsivers lygi 50 procentu.

Taigi jei mano leliukas neapsivers iki 34 savaites, tikrai neisiu ir nekankinsiu nei saves nei leliuko su jokiais apvertimais ir taip toliau, suprantu kad tai gal neskausminga, taciau nei man o tuo labiau leliukui jokio malonumo nebus. Nors pirma gimdziau pati ir istikruju labai lengvai ir greitai, taciau nerizikuosiu leliuku ir bus planinis CP.

Atsakyti
QUOTE(Kirisama @ 2012 06 18, 04:33)
o Jums tegu garantuoja nors vienas gimdymus priiminėjantis gydytojas, kad Jūsų gimdymas bus sklandus ir nebus jokių pasekmių tiek Jums, tiek Jūsų kūdikiui. Tiesa sakant, aš netikiu, kad ims ir atsiras toks "garantuotas" daktaras...



o bet kokiam gimdymui esant ar garantuotu bent vienas daktaras tokius dalykus? rolleyes.gif O del operacijos irgi garantuotu kazka? nzn net apie kokias garantijas snekat. vaiko atejimas i pasauli, gali prasideti vienaip, o baigtis visai kitaip nei planuota, taip jau buna, garantiju jokiu niekur nera....
Papildyta:
QUOTE(žem_uogyte @ 2012 06 18, 06:05)

Vaikas pilvelyje gali apsiversti mazdaug iki 34 savaiciu, poto jau tikimybes beveik nera.
Galima bandyti leliuka versti, bet tikimybe kad jis apsivers lygi 50 procentu.



na tai nera tiesa, tikrai labai daug leliuku apsivercia daug veliau, svarbiausia nesiskubint su operacijom kokia 37 ar 38 sav, o palaukti kuo arciau termino, nes visko gali buti. Mano dicke apsiverte 38+ sav, o dvynukai jau po 40sav - tik jie atvirksciai, is teisingu pozu abu paeme ir atsigule skersai tai teko cp daryt.
Atsakyti