Įkraunama...
Įkraunama...

Pradžiamokslis

QUOTE(Vijurka @ 2008 11 24, 08:13)
Tikrai yra apnertų. Tai manau, kad verta ir užsisakyti. mirksiukas.gif
Pažiūrėk čia, nuoroda iš www.rankdarbiai.com. 4u.gif


dėkui 4u.gif kaip pati nepastebėjau blush2.gif
Atsakyti
Gabii__, gerai, jei siunti per fizinius asmenis kaip dovaną, o jeigu ne.... Tai vat mano patirtis - pasiskaitykit, kad ir jum taip nebūtų... doh.gif

taigi, prekes užsisakiau praeita savaitę trečiadienį ar ketvirtadienį, o jau pirmadienį paskambino iš muitinės, kad yra siuntinukas... atsisakiau muitinės tarpininkų pagalbos, nes maniau, kad keli karoliukai neverti tiek, kad dar ir tarpininkei mokėčiau, deja, matyt suklydau...visų pirma teko išversti visą saskaitą iš anglų kalbos, n kartų paskambinti kol galų gale, kitą dieną po pietų keliavau į muitine..kur ir prasidėjo nuotykiai.
pirmiausia nuejau i fedex'a pasiimt popieriu, pasirasiau..iskart nudziugino, kad dirba nekokia muitines pamaina, o tiksliau pati vriedniausia. taigi su popieriu kruva, gal 20-25 lapai, nuvariau pesciom i muitine, atsistojau prie langelio, pasisveikinau su muitininku, pasakiau ko man reikia. jis i mane pasiziurejo, ir toliau sau raso. taip prastovejau apie 30-40 min kol gal gale teikesi is manes paimti popierius ir pradejo tikrint kiekviena eilute. tikrino gan ilgai, kazka skaiciavo kompe ir t.t. galu gale sudejo viska i kruva ir pasake "bdk ir vertes blogos". ir nuleido galva toliau prie kitu popierius. tai sakau, ka man dabar daryt? (juk supratimo, kas tas bdk ir kur tos vertes blogos tai aisku neturiu). ojis man - eikit pas savo tarpininke tegu klaidas istaiso. skambinu tarpininkei, sakau taip ir taip, o ji ramiai kaip belgas, negali but, kas jum taip sake, kokios vertes, kaip gali but bdk blogas ir t.t.. zinot,sakau, cia jus turejot sutvarkyti, tai ir sutvarkykit- kur galiu jus rasti? o ji manes is kart ir klausia, o jus su masina?...shysh galvoju, dar ratais po vilniu tikrai nevazinesiu jos klaidu taisyt. pasakia, kad ne, tai pasiule eit vel i fedex'a , gal anie ka nors gales sutvarkyt. nueinu ten, aisku nieks supratimo neturi, kas ten blogai, nes gi ne jie tvarke, ne jie skaiciavo. po pusvalandzio tupinejimo aplinkui ir aiskinimosi su ja telefonu, galu gale vienas vyrukas paeme tuos popierius ir taip visai visai netycia pastebejo, kad tas bdk ne mano
(tas bdk tai tokie popieriukai (kaip faktūros tik mažiukai), t.y. ten turejo but abi dalys, o yra - virsutine mano, o apatine (kalkine) kazkokios firmos. viena fedex'o moteryte sake vaziuoja iki tos firmos paimt to popiergalio, ir liepe tai tarpininkei paciai atvaryt tu verciu tikrint. atvaziuoja muitines tarpininke, kaip niekur nieko, labai nustebusi, kaip cia gali but kas nors negerai...ir pradeda taisyt ranka tuos lapus, kazkoks numeris visur neteisingas irasytas, ji istaise ranka, o tada as pasirasinet turejau, kad tikrai viskas gerai. tada laukiam su ta tarpininke kol atvaziuos moteryte su bdk. galu gale nuvarom i muitine, muitininkas aisku vel nekreipia demesio, stovim laukiam...kiek laiko net neisivaizduoju. galu gale jis atkrepia i mus demesi, ji pakisa jam popierius ir priekaistingai klausia kas blogai. tas atsivercia lapus ir baksteli viena vieninteli skaiciu. jinai zinoma ima stebetis, kad niekas nesake, kad vertes blogos, nes jai sake kad deklaracija bloga...idijote, o as apie ka kalbejau??? blink.gif vienzo, tarpininke isskuba taisyt popiergaliu, o as lieku laukt muitinej..nusiteikus 10ciai minuciu...uztrunka aisku geroookai ilgiau
. pagaliau su tvarkingais lapais vel mindzikuojam prie muitininko langelio, kuris, kaip jau iprasta, visai nereaguoja. jai laukt nusibosta, atseit reikalu turi ir t.t., lieku laukt viena, su salyga, kad jeigu kas, skambinu jai ir ji atvaziuoja. muitininkas pasiima galu gale mano popierius, tikrina ir nagrineja kiekviena zodeli ir skaiciuka tuose 20kazkeliuose lapuose. galu gale, gal 16,50 gaunu i rankas kvituka, kuri reik apmoket ir ne bet kur, o tik medicinos banke. varau pesciom i oro uosta sumoketi tu nelaimingu 107 litu. pakeliui skambinu tai tarpininkei, klausiu kur yra saskaita uz jos paslaugas. jinai kur siunte popierius tai buvo 107 lt muitinei ir 66 jai uz dok forminima. ji aisku issizioja - ka???? jus dar nesumokejot???? ( to mokescio jai) jum ka nedave fedex'e saskaitos??? as apakus, aisku, kad niekas man jos nedave... fedex'as dirba iki 5, o jau be poros min 5. ir ji ima man aiskint, kad kadangi as dabar prie oro uosto tai turiu pirma ateit i fedex sumoketi, o tada galiu tvarkytis toliau. pala pala, sakau, fedex dirba iki 5, o man is muitines pasiemus dokumentus (po to kai sumokesiu kvituka) man tuos dok reik vėl i fedex nunesti. tai, klausiu kaip as ta padarysiu jei jie nedirbs?? ka as kelias dienas vazinesiu...jau beveik nesivaldau...ji man vel irodineja, kad ji paprasys kad panelės ten lukteltu, o as is banko tiesiai pas jas imokos sumoket...tada as riebiai nusikeikiau ir ji padejo rageli..stoviu banke prie langelio, pamatau dar viena dziuginancia naujiena - uz imoku muitinei priemima 15 lt mokestis bankui..
skambina tarpininke, ji susitare, kad as galiu su muitines popieriais ateit i fedex'a ir man ten ir imoka reiks sumoket ir kartu atiduos siuntini. taigi, is banko, apsiputojus is pykcio, pasiimu masina (vel nudziungu nes uz poros val stovejima 12 lt) su pasicypciojimais droziu i muitine popieriu. masina palieku su avariniu, nes ten visur draudziama stovet.
gaunu popierius apsidziaugus lekiu atgal i fedexa...prie ju, aisku, irgi ner kur stovet, maza to prie pastato stovi mentai...pasisukinejus vis tiek palieku su avariniu..ilekiu mojuodama popieriais su viltim, kad gal jau baigsis tas marširavimas tarp fedex'o ir muitines ir gaunu kaip slapiu skuduru per nosi - o tiksliau saskaita....is 66 "zadetu" litu kazkaip pavirtusią į 176 lt.
isdrebiu jiem viska ka apie juos galvoju...man labai gaila tos fainos merginos, kuriai teko visa tai isklausyti bet kaina nuo to nesumažėja... klausiu kur siuntinys? dabar jai sokas, ji apie siuntini net negirdejus...as jai vel isaiskinu, kad ta tarpininke zadejo ji cia palikti. ji siulosi, kad atvezti rytoj i darba...ir vargse atsiprasineja...bet siuntinio aisku ner..skambina savo dirikei, pasirodo tarpininke susitare su dirike, kad as muitinej ji pasiimsiu. (tik man pamirso pasakyti) taigi pasakiau, kad grynais nemokesiu tos saskaitos, o pavedima padarysiu...ir vel lekiu i muitine, kur LAUKIA direktore su siuntiniu..masina aisku vel su avariniu, as tekinom per teslyne i muitine, o ten nieko ner, jokiu direktoriu, apskritai jokiu moterisku padaru..skambinu muitinies tarpininku kontoros direktorei i mobilu...zada "tuoj tuoj po minutes buti"....laukiu kaip minimum 10 minuciu
.. tada galu gale ateina, apziuri popierius, paplepa su muitininkai ir t.t... galu gale gaunu dezute ir laiminga vaziuoju namo...jei taip galima pasakyti

idomumo dėlei:
siuntinio verte- 74,86 doleriai - t.y. 206 lt
siuntimo is jav per fedex - 54,42 dol - t.y. 150 lt
ir mokesciai lietuvelej:
mokestis tarpininkei 176lt
muitinej 107 lt
bankui 15

sugaišto laiko ir sugadintų nervų bei nuotaikos ko gero litais neįvertinsiu schmoll.gif paguoda - karoliukai liuks
Atsakyti
nelabai supratau kas per tarpininke atsirado veliau, jei pagailejai tarpininkei pinigu ir siunteisi pati...
kitas dalykas...per tarpininke su mokesciais butum sumokejus maziau...nei sumokejai uz ju siuntima...
kitas dalykas...va as ir aiskiai sakau...reikia prasytis kad siustu kaip dovana ir be saskaitu arba per tarpininkus...jei butu ir maza verte...prasedetum muitineje...

siaip uzjauciu del to trainiojimosi...bet 2 metus teko garbes man dirbti su muitinininkais...kai sustabdydavo krovinius...kroviniai budavo ne siaip siuntinukai...o pilnais vagonais, ar konteineriais eidavo...degdavo juodai jie...nes nekalbu apie iskrovima...kas uztrunka, bet to krovini as turedavai=u sutvarkyt kad jis per muitininkus ta pacia diena ateitu ir dar spetu prekes iskarauti...
tai apsakysiu viena..ten tiek zmoniu jiem lipa ant galvu...kad jie jau nusispjove ant visus...tai yra keli susiskalbejimo variantai...cia beje galioja ir kitom tarnybom kai nerandi kalbos...visu pirma neprieini ir nestovi tyledamas 30 min ir nelauki kol sakys sveika atvykus...o destai nepasimesdama mintis...ir uztikrintu balsu viska..aisku tam reikia ir info normalia tureti pries einant...zodziu...kaip jie elgiasi..adekvaciai ir su jais kalbeti...ir cia taikoma apskritai...pirmus kartus save prisimenu, basiai daug nervu reikejo..nes nesu is tu labai reikalaujanciu...bet...kai reikia prie visu salygu prisitaikai....o apie muitininkus jau visiem zinoma kas ten per tvarka...tai ta pacia tvarka vadovaujantis, elgiates ir jus...
ir jei sakysit...kad uztrenkia duris, ar tel numeta rageli...tai skambinat ar baladojates tol...kol jiem truksta kantrybe...smile.gif)))zinokit veikia...arba kitas variantas dar paprastesnis...jei sutinki akis i aki...nunesi bonka ...ir problema lengva isspresti...ir patikekit jiee mielai ima:)
siaip siulau reikalu netureti, kad nebutu problemu...bet jei teks,...tai ir pacios uz save pakovokit...
o kad nereiktu moket paskui...tai kartais kas atrodo brangiau ir dar galbut neverta moketi...nevisada blogai..nes tai gali but daug pigiau...smile.gif
Papildyta:
DAR TOKS PASTEBEJIMUI./...PER JUOS TIESIAI PAZIUREK KIEK SUMOKEJAI UZ SIUNTIMA...TARPININKES PAIMA PROCENTELI NEDIDELI...BET SIUNTINIO MOKESTIS...KG TIESIOG PASVERIAMAS...1 KG 12 $, KIEK MATAU UZ TAVO SURINKTA SUMA....KOKS 1-1.5 KG GALEJO BUTI SVORIO...O FIRE SKAICIUOJA NET NE NUO SVORIO O NUO KIEKIO...VA IR KUR ISAUGA IR KUR NELABAI SUTAUPAI...
Atsakyti
tarpininkė - muitinės tarpininkė... o ne kažkas jav, kas galėtų persiųsti. jei butų ten buvęs žmogus, tiek problemų nebūtų buvę smile.gif be to, siuntinuko reikėjo greitai, tai mėnesį ieškoti kas kada kur darys užsakymą paprasčiausiai nebuvo laiko, todėl ir rinkausi šitą variantą - siuntimą tiesiai iš firmos taip, kaip jie siunčia, t.y. per fedex kompaniją. taip sakant, pabandžiau ir daugiau nebenoriu schmoll.gif o kad susitarus su kažkuo, kas gali persiųsti siuntinuką be sąskaitų, kaip dovaną ir pan. tai žinau, tik kad, kaip jau sakaiu, nebuvo laiko ieškot ilgai smile.gif
o dėl muitininko ir stovėjimo 30 min... na nežinau, labai abejoju, kad tu jiem ant galvos užlipsi biggrin.gif kad kyšį gali duoti..na taip, bet irgi ne viešai, o kai už nugaros stovi krūva žmonių, kažkaip net nelabai patogu

ir nelabai supratau paskutinių minčių g.gif ... aš matau, kur fire sutaupau, žinau, kad nuo kiekio, o ne nuo svorio jie kainas skaičiuoja...su fire kainom viskas ok. jos buvo pridėtos tik tam, kad matytusi kokia reali siuntinio vertė ir kiek mokesčių prisidėjo per visus
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Tarasca: 26 lapkričio 2008 - 23:17
nu niekaip nesuprantu kam ji:))))bet ne esme...bet kaip supratau ta mokesti kur ale tarpininkei zudejo...tai cia ne vien jai mokestis, bet kartu ir uz apmuitinima...nes jei nebutu apmuitine ir problemu nebutu buve???
Atsakyti
fedex'as ne paštas, jie kitaip siuntų neatiduoda - pirma išmuitint reikia, o tą daro muitinės tarpininkai.... jei moki pati deklaracijas užpildyt, susirašyt viską pagal tarptautinius kiekvienos prekės kodus, tai gal ir pati tą gali daryt (?), bet čia niekas neklausia - yra du variantai: 1. viską sutvarko muitinės tarpininkai, tau lieka tik susimokėti ir pasiimti siuntinį (o gal jį atveža nžn); ir 2. visur lakstai pati, o muitinės tarpininkai tik paruošia dokumentus. taigi teoriškai dokumentų paruošimas turėtų būt pigiau nei visas forminimas..va tam ir pasirinkau šitą variantą.. bet dokumentų forminimas 110 lt (jei tiksliau deklaracijos lapo užpildymas 50 lt + po 10 lt už kiekvieną kitą prekę) ir plius 66 lt už siuntos saugojimą pas juos sandėliuose, t.y. man užtruko parą nuo atsiuntimo... iš viso 176 lt
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Tarasca: 26 lapkričio 2008 - 23:26
bet esme tame, kad tada kazkoks mokestis...krurio tau neisskyre turejo buti uz apmuitinima kitaip nebutu strige muitinej, nereiktu tvarkyt dokumentu , nes nebutu kam...tie patys siuntiniai kurie eina pas mus irgi per feedexa...bet kadangi neapmuitina, tai ir ner jokiu mokesciu...o jei uzkliuna, tai uzkliuna tik tuomet jei pagal sumas islenda kad reikia apmuitinti...muito mokestis...yra tam tikras procentas nuo sumu...nzn kaip is usa...bet daugelis kur esu susidurus apie 5 %...manau cia irgi toks pat...nors nebutinai...tai itariu i kazkuri mokesti iejo ir apmuitinimo suma...tik taip sakyciau nemazai cia prikrove pinigu virsaus... g.gif net neaisku uz ka:))))nu bet su pirmais siuntiniais visada taip buna...kai igundi,...ir pasimokai...tada lengviau...
bet itariu noras uzsakineti praejo:))))
Atsakyti
na nenoriu į tai daugiau gilintis, tiesiog visom parašiau tai, ką patyriau, kad būtų atsargesnės, jei nenori sau ant kaklo vargelio užsikrauti ir veltui pinigų mokėti... gal tu, kaip patyrusi reikaluose su muitine, gal ir lengviau viską išpręstum, bet...

o užsisakinėti noro neatmušė, tik kitais būdais wink.gif
Atsakyti
na manau uz tai ir klesti tarpininkes:)))nes be ju ir kyla tokios problemos...
Atsakyti
tu matyt kažko nesupratai... g.gif BUVO tarpininkė. - t.y. muitinės tarpininkė.
Atsakyti
tai as ir sakau, kad pirkti per tarpininkes aplamai, ir nebus jokiu problemu su muitinem:) 4u.gif
Atsakyti
taip ir bus wink.gif
Atsakyti