Įkraunama...
Įkraunama...

9 mėnesių vaikučiių valgiaraštis

Maniškiui neaugo svoris, tad jau senokai duodu varškės ir jogurto. Paprasto jogurto nevalgo, tad duodu geriamą ("Smilgelę", "Actimel"). Išgeria daugiau kaip po pusę puoduko. Varškytę labiausiai mėgsta Danonki ir Joy vaikams (lyg ir toks pavadinimas g.gif ). Pirktinių vaisinių tyrelių nevalgo, užtai puikiai tinka bet kokie vaisiai. Pvz, duodu į rankytę bananą, obuolį ir pan.
Atsakyti
nesuprantu ka galima ka ne doh.gif doh.gif 2.gif fear.gif greiciau uzaugtu nemoku turbut augint dar cray.gif
Atsakyti
Augindama pirmąjį labai laikiausi rekomendacijų. Nors vaikas nebuvo alergiškas, neskubėjau įvedinėti naujų maisto produktų. Gal dėl to mano dičkis iki šiol nemėgsta kai jam pasiūlau neragautą patiekalą, valgo labai mažai. Žodžiu maistas jam tikrai nėra gyvenimo malonumas. Augindama antrąjį į viską žiūriu daug paprasčiau ir visų pirma atsižvelgiu ne į rekomendacijas, o į patį vaiką. Taip daug mažiau streso ir pačiam vaikui geriau.
Indruxa, nesijaudink. Viską tu moki mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Indruxa @ 2008 02 22, 23:56)
nesuprantu ka galima ka ne doh.gif  doh.gif  2.gif  fear.gif  greiciau uzaugtu nemoku turbut augint dar cray.gif

nu kas cia per mintys, juk vaika auginti tai ne tik pilna pilva maisto prikisti nono.gif ir taip paziurek visos mamos amzinai rupinasi pirmiausia del vaiko mitybos..studente buvau, kai mama apskambindavo tai pirmas klausimas jos budavo "ar turi ka valgyti?" lotuliukas.gif doh.gif bet juk puikiai suprantam umn.gif maistas- svarbu, bet nera svarbiausia mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(nireglina @ 2008 02 23, 00:48)
Augindama pirmąjį labai laikiausi rekomendacijų. Nors vaikas nebuvo alergiškas, neskubėjau įvedinėti naujų maisto produktų. Gal dėl to mano dičkis iki šiol nemėgsta kai jam pasiūlau neragautą patiekalą, valgo labai mažai. Žodžiu maistas jam tikrai nėra gyvenimo malonumas. Augindama antrąjį į viską žiūriu daug paprasčiau ir visų pirma atsižvelgiu ne į rekomendacijas, o į patį vaiką. Taip daug mažiau streso ir pačiam vaikui geriau.
Indruxa, nesijaudink. Viską tu moki mirksiukas.gif

drinks_cheers.gif ir pas mus lygiai tas pats. Aš pirmą vaiką auginau ir maitinau pagal knygą-su valgymu turime problemų dar ir dabar-labai jau konservatyvus maisto atžvilgiu. Mergytę auginu truputį kitaip smile.gif-valgo thumbup.gif . Be kruopinių košyčių (verdu jas karvės piene ir truputį atskiedžiu su vandenuku), daržovienės su mėsyte duodu jau ir varškytės (miau miau arba naminės pertrintos su bananu), ir jogurto (dobilas, paskaninto su vaisių tyrelėm), ir sūrelio (šokoladą nugramdau), taip pat valgėme jau ir žuvį. Geria sultis ir MP - vandens ir arbatyčių nepripažįsta.
Atsakyti
Sveikos,

Kazkaip as cia pradejau galvot, kad maniskis mazai valgo, nors sveria - 11 kg smile.gif tai darau isvada, kad jo organizmas viska pasisavina labai gerai, ir siaip jis nestoras, o kaulai jo sunkus rolleyes.gif valgom mes pusryciam vaisine slyvu tyrele, nes viduriukai linke kieteti, ir siaip jis netoleruoja obuolio (o dauguma vaisiniu tyreliu su obuoliu, ar obuoliu sultim...), pietums valgom darzoviene su mesyte, vakarienei pieniska (misinuko pagrindu) avizine arba 7 grudu milupos kose. Tarpais geria misinuka, skanauja banana, duoniuka ar kukuruza. Viena diena daugiau suvalgo, kita diena - nieko neikisi burnyten, susiciaupia ir viskas doh.gif
Atsakyti
Nemanau, kad taviškis mažai valgo. Be to ir sveria nemažai. Mano mažius už tavo sūnelį vyresnis beveik mėnesiu, o sveria gal apie 10 kg. Valgo nemažai, pampersą per dieną prikrauna po 6 kartus ir daugiau. Yra smulkus. Matyt viskas pro antrą galą išeina lotuliukas.gif
Atsakyti
QUOTE(nireglina @ 2008 02 28, 17:25)
Nemanau, kad taviškis mažai valgo. Be to ir sveria nemažai. Mano mažius už tavo sūnelį vyresnis beveik mėnesiu, o sveria gal apie 10 kg. Valgo nemažai, pampersą per dieną prikrauna po 6 kartus ir daugiau. Yra smulkus. Matyt viskas pro antrą galą išeina lotuliukas.gif

Pas mus tas pats-valgo oho, o sveria 9,2 kg, bet pampersų nespėju keist biggrin.gif -gerai, panelė gerą medžiagų apykaitą turi mirksiukas.gif
Atsakyti
sveikutes, na ir as pasidalinsiu musu valgiarasciu (o gal jis negeras kuom ? gal gausiu kritikos ? biggrin.gif ) :

mes apie 6 val geriam pienuko misinuka 230 ml

10-11 val kosytes-dazniausiai kruopu pieniska

tarpe tarp maitinimu suduodu banana, ar obuoli, mandarinus, apelsinus ar kiddi jogurta arba tyrele vaisiu dar dziuvesi ar barankyte, sausainiuka

14-15 val valgome kosyte darzoviu su mesyte dazniausiai, zuvies dar nedaviau, bet jau sakiau bandysime. o kosele ruosiu keliais budais ( morka, zirneliai, kalafioras,bulve -kartais idedu burokelio, kartais ryziu kruopu , idedu labai mazai druskytes, aliejaus laselius kelisir isverdu mesytes (jautiena, versiena, kalakutiena), sultinuko ipilu ir sutrinu), siaip ketinu prie tirstu sriubyciu pereiti, juk ta pati kose, tiks skystesne bus smile.gif

tarp valgymu vel gauna arba tyrele (to, ko nedaviau pries pietus), arba vaisiu, aisku sulteles geria

18-19 kosele vakarine milupos (su melisa)

21-22 eina guliuko, tai duodu misinuko 230 ml

deja kruopienes darau ne pati, o pirktines su vandenuku, bet reiks uzsiimti grynu kruopu virimu, bet gi tos parduotuvines tikrai skanios, o uogieniu-nezinau ar galima, gal ir sveikiau butu g.gif ar su sutrintom uogom, juk saldytu turiu g.gif

beje del kaiusinio yra visokiu nuomoniu, bet jei nealergiskas vaikas, manau tikrai galima duoti karta i savaite kiausinio ir jei tikrai zinome, kad jie sveiki, tai man pediatre patare tik poskysti blink.gif , siaip pirmajam vaikui tik kieta duodavau blink.gif , daviau mazajai paragaut kazkada skysto trynio, puse gal tik ar is vis 2 kasniukus-taip godziai kirto smile.gif, o vat su zuvimi neskubu, vis delsiu g.gif

man tai atrodo toks jau nusibodes valgiarastis, kuo cia paivairint, greiciau valgytu kaip suauges zmogus
Papildyta:
QUOTE(nireglina @ 2008 02 28, 17:25)
Nemanau, kad taviškis mažai valgo. Be to ir sveria nemažai. Mano mažius už tavo sūnelį vyresnis beveik mėnesiu, o sveria gal apie 10 kg. Valgo nemažai, pampersą per dieną prikrauna po 6 kartus ir daugiau. Yra smulkus. Matyt viskas pro antrą galą išeina lotuliukas.gif



oi oi kaip paguodet, nes as jau bijojau ir kam sakyt-maniske uz savaites bus 9 menesiu, bet sveria 11 kg, na ugis ir ne mazas-86 cm, bet mano pirmas vaikis tai tiek svere gal 1,5 metu, o ugis ir toks buvo apie 1,3 m, nors uzaugo toks stambus, net storulis, aukstas (12 m, o ugis 170, sveria ir nemazai apie 70), nors maziuaks buvo kaip skruzdeliukas, o mergina tai maniau gigante vienos, bet kai vien musu laiptineje per 2 ausktus gime 3 mergytes ir visos panasaus sudejimo-vienodo amziaus , bet sveria 9-11 kg, ugiai ir tokie nemenki apie 80 cm, biski nusiraminau blush2.gif
Atsakyti
o kaip jusu mazyliai kiausinius valgo? vienus?ar sumaisot su kuo nors?
Atsakyti
Sveiki,

štai ir mūsų dienos meniu biggrin.gif

9 val mišinuko 150 ml
13 val daržovienė su mėsyte, o užsigert - daržovių nuoviras arba skiestos
vaikiškos sultys
17 val jogurtas sumaišytas su varškyte ir sausainiu arba vaisinė tyrelė ir mišinuko
120 ml
21 val naktinė Milupos košytė (kitokių nepripažįsta) ir mišinuko 120 ml.

Per priešpiečius dar patarkuoju žalio obuoliuko iš močiutės sodo per plastmasinę tarką. Duodu pagraužt "Ruginę riekelę". Kaziuko mugėj nupirkau kaimiškos juodos duonos, pridžiovinau ant radiatoriaus, tai irgi vis duodu pagraužt.

QUOTE(miracleforever @ 2008 03 12, 11:19)
o kaip jusu mazyliai kiausinius valgo? vienus?ar sumaisot su kuo nors?

Kiaušinio dar neragavo, iki metukų nelabai rekomenduoja į alergiją linkusiems vaikučiams. Jei gaminčiau, tikriausiai maišyčiau į daržovienę ar į kruopų košę mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(miracleforever @ 2008 03 12, 12:19)
o kaip jusu mazyliai kiausinius valgo? vienus?ar sumaisot su kuo nors?

aš davusi kiaušinio trynį keletą kartų-maišiau su daržovienę
Atsakyti