QUOTE(Rasytce @ 2009 06 22, 22:19)
na kad as jau tau patinku
, tai dar pasikapstysiu giliau
ikyri as ikyri
Esme tokia, kad FF ar crop sensorius gal tureti tiek pat megapixeliu kiek turi crop matrica. Kas is to iseina, ogi tai kad crop matricos pixeliai yra mazesni negu FF. Ir vieno dalyko ko nepadarei su savo papuga, tai yra, nedatempei raudono remelio gabaritu iki melyno remelio gabaritu.
Kai nueini daryti nuotrauka, ir paprasai kad padarytu 10x15 tai nesvarbu su kokiu fotiku fotkinai, ar FF ar Crop, nuotrauka gauni tokia pacia, per visa popieriu, pagal tavo pavyzdi su papuga, uzsakes 10x15, turetum gauti nuotrauka gerokai apkarpyta, tai pagal tavo pavyzdi remelis nuo melyno remelio iki raudono, butu baltas popierius arba juodas.
Taip kad bet
kokiu atveju apkarpymas yra ne kas kita kaip optinis priartinimas, ar tai su skirtingos konstrukcijos objektyvais ant skirtingu sistemu, ar nuotraukos projekcinis eksponavimas ant popieriaus, nuotrauku gamybos metu, padidinant objekta, kad jis uzimtu pilna norimo formato plota.
Nezinau kiek esi pats giliai isnagrinejes sistemas, fotiku ir optikos konstrukcijas, skirtumus tarp FF ir CROP.
Apibendrinant dar trumpiau, tai pagal tavo isdestyta teorija uzsakius nuotraukas darytas su crop fotiku fotosalone formatu 10x15, gautume vaizda 6.25X9.37mm dydzio 10X15mm formate. stai toki
p.s. jei egzistuotu dar ir fotopopieriaus standartai cropiniai, tuomet tu butum teisus
Smagu, kad nepasiduodi
Vienok neteisingai mane supratai. Pradėsiu nuo pradžių, kitu pavyzdžiu. Įsivaizduok projektoriu, kuriuo rodomos skaidrės ant sienos. Dabar viską apverskim - tebūnie skaidrė, tai mūsų fotografuojamas objektas, toliau seka 50 mm fiksuoto zidinio nuotolio objektyvas, projektuojantis vaizdą į ant sienos kabantį ekraną, kuris tebūnie mūsų FF matrica (arba 35 mm juosta). Nieko sistemoje nekeiti - objektyvas tas pats, fotografuojamas objektas tas pats, atstumas iki ekrano tas pats, tik va ekraną paimi ir apkerpi taip, kad jis būtų 1,6 karto mažesnis. Tebūnie pas mus ekranai pagerinti, gebantys užfiksuoti vaizdą ir turintys vienodai vaizdą fiksuojančių pikselių. Tą vaizdą abu įrašo į atmintį ir jį galima peržiūrėti kompiuteryje. Su FF viskas aišku, o vat su mūsų mažesniu ekranu jau įdomiau. Kadangi jis apkirptas, dalis vaizdo yra projektuojama ant sienos, kur nėra pikselių, fiksuojančių vaizdą. Vadinasi apkirptas ekranas įrašo mažiau vaizdo, negu pilno formato. Kadangi abu jie įrašė tiek pat pikselių (tu teisingai pastebėjai, kad jie mažesni crop matricoje), tai kompiuterio monitoriuje vaizdas, gautas apkirptu ekranu, atrodys lyg suprojektuotas 80 mm (50x1,6) objektyvu, bet objektyvas pas mus 50mm! Negana to, jeigu uždėti abu atvaizdus vieną ant kito, tai piešinys, kuris pasikartoja abiejuose atvaizduose, bus identiškas. Tuo tarpu jeigu uždėtum 50 mm objektyvu suprojektuotą vaizdą ant apkirpto ekrano ant 80 mm objektyvu suprojektuoto vaizdo ant pilno ekrano (kas pagal tavo dabartinę teoriją yra tas pats), piešiniai skirtūsi, nes jie būtų padaryti skirtingo židinio nuotolio objektyvais. Dabar atsiversk piešinuką su a, b, c ir d paveiksliukais ir suprasi kodėl vaizdas skiriasi. Iš viso šito seka, jog mm dauginimas iš crop faktoriaus yra virtualus dydis. Optiškai sistemoje niekas nesikeičia.
Ar kas nors aiškėja?
"Forcing yourself to use restricted means is the sort of restraint that liberates invention. It obliges you to make a kind of progress that you can't even imagine in advance." - Picasso