Įkraunama...
Įkraunama...

Baldų restauravimas

QUOTE(mamaSandra @ 2011 06 25, 16:31)
planavau lakuot spalvotu (tamsiu) laku, pusiau  blizgiu. Tai tuomet netinka?
galvoju gal nepersisvies tai, kad kai kuriose vietode tamsiau atrodo  g.gif

o popieriaus ir 1500 yra, tokio irgi nusipirkau  ax.gif


Taip daryti yra rizikinga. Aš vengiu bet kokių spalvinančių lakų, nes velnias žino, kaip tokį dirbtinį produktą priims medis. Jau rašiau, kad daug patikimiau yra dažyti ir lakuoti, arba (jei patinka paviršiaus spalva) - iškart lakuoti bespalviu laku.
O spalvinantis lakas - išmislas tinginiui ... (čia tam abstrakčiąja prasme smile.gif.
Eksperimentui pasirinkite prastesnį baldą.
Atsakyti
kadangi įtariu, jog anksčiau baldai buvo vaškuoti, nežinau kaip lakas reaguotų su vaško likučiu g.gif
Kai kurie žinovai mane įbaugino, kad gali įvykt reakcijos ir lakas gali nusilupt, suskeldėt ir pan.
Dabar visai pasimečiau kaip daryt g.gif
Žinau tik viena - dažyčiau kraštutiniu atveju jei kas nesigautų.
Dabar noriu išsaugot buvusį vaizdą. Na tarkim jei dabatr nulakuočiau bespalviu laku tai ir gausis dryžuotas baldas. Jei bandysiu prieš tai padengt beicu - bijau kad ne vienodai įsigers ir pakeist jau vargu ar ką begalėsiu doh.gif
Dar vienas variantas (tinginiams kaip man) - naujas produktas, lakas su vašku. Yra įvairių spalvų, pusiau matinis g.gif
Galvoju g g.gif l pabandyt kokį galiuką nulakuot ir žiūrėsiu kas bus?
Atsakyti
Prašau patarimo:
reikia atnaujinti spintos duris. spinta tarybinė, durys medžio drožlių, vietomis paviršius suskeldėjės ir atšokęs, braukiant ranka jaučuisi iškilimai. Spinta bus vaiko kambary. Kaip paprastai bei su kukliom sąnaudom jas atnaujinti?
Atsakyti
mamaSandra, kaip Jums sekasi?
As pries kokius 6 metus irgi panasu bufeta naujinau. Bet ne taip "is pagrindu" - man daiktas turi buti naturaliai pasidevejes, jei jau yra senas, bet, zinoma, ne apsepes. Todel tik pavirsius ir prastai atrodziusius drozinius nusveiciau, nubeicavau ir nulakavau. Del fanieruotes irgi buvo abejoniu - keletoje vietu ji atsokus - bet galu gale palikau ir visai dziaugiuosi, kad neprigadinau nieko. Istepiau kazkokiu skysciu baldams ir visai puikiai atrodo.
Idomu, kiek Jusu bufetas kainavo? ax.gif
Atsakyti
merginos patarkit, ar verta pirkt komoda, kurios vien restauravimas kainavo 1500? galvojau nusipirkt kokia nors ikea'joj, bet dabar nezinau..nesuprantu is tikruju, kodel zmogus ja restauravo uz tokia suma, negi nera geriau nusipirkt nauja? vbeto ir nepasirode jinai man wow, na reikes antra karta apziuret blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(blackberry @ 2011 07 01, 21:25)
merginos patarkit, ar verta pirkt komoda, kurios vien restauravimas kainavo 1500? galvojau nusipirkt kokia nors ikea'joj, bet dabar nezinau..nesuprantu is tikruju, kodel zmogus ja restauravo uz tokia suma, negi nera geriau nusipirkt nauja? vbeto ir nepasirode jinai man wow, na reikes antra karta apziuret blush2.gif



g.gif neisivaizduoju ka galima atsakyti i toki klausima... reiktu bent balda pamatyt - tada jo verte butu bent aisq.
bet jei tas pat ar nauja ar sena, tai gal tada geriau is Ikea?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mot99: 01 liepos 2011 - 21:59
QUOTE(mot99 @ 2011 07 01, 22:55)
g.gif neisivaizduoju ka galima atsakyti i toki klausima... reiktu bent balda pamatyt - tada jo verte butu bent aisq.
bet jei tas pat ar  nauja ar sena, tai gal tada geriau is Ikea?

hehe, joa, biski keistokas klausimas biggrin.gif kita savaite varysiu paziuret ir nufotkinsiu.. :4u
Atsakyti
QUOTE(mot99 @ 2011 07 01, 16:25)
mamaSandra, kaip Jums sekasi?
As pries kokius 6  metus irgi panasu bufeta naujinau. Bet ne taip "is pagrindu" - man daiktas turi buti naturaliai pasidevejes, jei jau yra senas,  bet, zinoma, ne apsepes. Todel tik pavirsius ir prastai atrodziusius drozinius nusveiciau, nubeicavau ir nulakavau. Del fanieruotes irgi buvo abejoniu - keletoje vietu ji atsokus - bet galu gale palikau ir visai dziaugiuosi, kad neprigadinau nieko. Istepiau kazkokiu skysciu baldams ir visai puikiai atrodo.
Idomu, kiek Jusu bufetas kainavo?  ax.gif


sveika,
Na pasveiciau siek tiek, nusiardziau dureles, galine sienute.
Tas detales, kurios lygios sveiciau svitriniu popieriums 100 grubumo ir 150, visa laime, kad uzteko proto nezulint droziniu, nes buciau viska sugadinus.
Vis tik bandysiu nuimti ta vaska ( o greiciau seleka) tirpikiu ir plieno vilna.
Pries tai dar balda pagydysiu - sitepsiu priemone nuo kirvarpu ir apvyniosiu plevele. Greiciausiai tepsiu ir vyniosiu detales atskirai. Po to atskirai visas detales valysiu nuo selako.
Jei nepatingesiu - viska iamzinsiu nuortraukose, o gal ir nufilmuosiu, tada idesiu visiems paziuret, man negaila dalintis informacija, o mano patirtis gal kam pravers.
Siuo atveju nieko nepadarysi - visi mokomes is klaidu, gaila, kad is savu, nes kiti savu nerodo ir nepasakoja kaip ju isvengt.
Ir apskritai, toj musu Lietuvelej baldu restauravimas vos ne kaip karine paslaptis.
Taciau as susidariau tokia nuomone - visi kurie sako, kad senovini balda reikia nusvitrint iki medzio - arba tyciojasi arba nori, kad tu susimautum.
Tikrai yra naziau drastisku budu restauruot balda, o dar ir nesugadinant jo.
Atsakyti
QUOTE(mamaSandra @ 2011 07 01, 23:06)
sveika,
Na pasveiciau siek tiek, nusiardziau dureles, galine sienute.
Tas detales, kurios lygios sveiciau svitriniu popieriums 100 grubumo ir 150, visa laime, kad uzteko proto nezulint droziniu, nes buciau viska sugadinus.
Vis tik bandysiu nuimti ta vaska ( o greiciau seleka) tirpikiu ir plieno vilna.
Pries tai dar balda pagydysiu  - sitepsiu priemone nuo kirvarpu ir apvyniosiu plevele. Greiciausiai tepsiu ir vyniosiu detales atskirai. Po to atskirai visas detales valysiu nuo selako.
Jei nepatingesiu - viska iamzinsiu nuortraukose, o gal ir nufilmuosiu, tada idesiu visiems paziuret, man negaila dalintis informacija, o mano patirtis gal kam pravers.
Siuo atveju nieko nepadarysi - visi mokomes is klaidu, gaila, kad is savu, nes kiti savu nerodo ir nepasakoja kaip ju isvengt.
Ir apskritai, toj musu Lietuvelej baldu restauravimas vos ne kaip karine paslaptis.
Taciau as susidariau tokia nuomone - visi kurie sako, kad senovini balda reikia nusvitrint iki medzio - arba tyciojasi arba nori, kad tu susimautum.
Tikrai yra naziau drastisku budu restauruot balda, o dar ir nesugadinant jo.



na taip, gaila kad informacijos mazoka... paskui ir buna, kad autentiski lietuviski baldai nusveiciami ir nudazomi baltai, pasendinami la provense arba kaip kitaip sumaitojami:(
labai lauksiu foto, nes ir mano planuose dar keletos daiktu atnaujinimas (nedrisciau to vadinti restauravimu) - butu smagu pasiziureti, kaip kitiems sekasi. As irgi labiausiai vargau su droziniais - lygus pavirsiai tai viskas aisku, bet su visom detalytem doh.gif
Sekmes.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mot99: 01 liepos 2011 - 22:20
baldų restauravimas gal ir nėra "karinė paslaptis", bet dar reikia turėti talentą tai aprašyti.
Tik koks nors "atlikęs" 80 metų senolis gali veltui rašyti tokius memuarus, nes darbingas restauratorius turi ką veikti. Taigi, rašyba ir toks darbas - beveik nesuderinami.
Atsakyti
QUOTE(Daina76 @ 2011 07 02, 09:53)
baldų restauravimas gal ir nėra "karinė paslaptis", bet dar reikia turėti talentą tai aprašyti.
Tik koks nors "atlikęs" 80 metų senolis gali veltui rašyti tokius memuarus, nes darbingas restauratorius turi ką veikti. Taigi, rašyba ir toks darbas - beveik nesuderinami.

Lenkiuosi tiesai.... thumbup.gif
Atsakyti
Sveikos, stalas mociutes, 86*56 cm stalo virsus, medzio masyvo, dazytas du kartus. Jeigu planuose ji nusveisti iki medzio ir nulakuoti. kiek galetu kainuoti medziagos - gruntas ir matinis lakas ???

meistras paskaiciavo uz viska apie 500 lt-i tai ieina, nusveitimas, lakavimas, transportavimas.......

ar cia bais didele kaina ar normali,,neisivaizudoju,,nes kazkur skaiciau kad vln uz kedes atnaujinima ima 100 lt....
Atsakyti