Įkraunama...
Įkraunama...

Baldų restauravimas

QUOTE(Daina76 @ 2011 06 06, 19:01)
Manau, kad vienas darbas atkrinta - nereikia bufeto (o ne komodos!) tepti jokiais chemikalais nuo kirvarpų. Jei jų medienoje neatsirado per maždaug šimtą metų, tai ir dabar, kai mediena išdžiuvo ir neliko jokių syvų, neatsiras. Mažai tikėtina, kad neskylėtame balde "miega" kirvarpų lervos ir jos, pasikeitus aplinkai, atgis. 

Ir nelabai supratau sumanymo nušveistą baldą padengti patina. Reikia aliejuoti arba nušveistą arba naujai perdažytą paviršių, o patinos paskirtis yra visai kita.

Šlifuokliai nedaug padės, nes nedaug kur su jais pavyks "prieiti' - teks daugiau pasikliauti kuklesne technika - švitrinio popieriaus skiautėmis, peiliu ir pan. Sėkmės!

Idomios cia diskusijos, man taip pat aktualu. Paklausiu ir as, o jeigu nuemus senus dazus, lieka mediena sviesi, noriu ja patamsinti bet neuzdazyt dazais, tai naudoti beica? ar buna alyvos kuri suteiktu gan tamsia spalva? ar pirma beicuoti ir po to zinoma alyvuoti? dabar pas mane medienos spalva sviesi, nuemus senus dazus.
Atsakyti
QUOTE(Rutele_S @ 2011 06 07, 08:39)
Idomios cia diskusijos, man taip pat aktualu. Paklausiu ir as, o jeigu nuemus senus dazus, lieka mediena sviesi, noriu ja patamsinti bet neuzdazyt dazais, tai naudoti beica? ar buna alyvos kuri suteiktu gan tamsia spalva? ar pirma beicuoti ir po to zinoma alyvuoti? dabar pas mane medienos spalva sviesi, nuemus senus dazus.


as pas pardavejus klausiau tai sake kita sav. Kaune gaus spalvotos alyvos.
Man grazu kai baldas toks kaip silkinis, ne lakuotas, bet blizgantis svelniai.
Tai noreciau det svalvota alyva o po to sluoksni blizgios bespalves wub.gif
Atsakyti
labai jau idiliškai tuose filmukuose pateikiamas lako nuėmimo procesas. Tikrovė - kitokia: veliasi šepečiai, visur drimba ta košė, kurią sunku surinkti. Be to,kažkiek tirpiklio įsigeria į medieną ir jos paviršius, tinkamai neapdorojus, nepriima dažų.

Iš ornamentų ir nereikia iškrapštyti viso senojo sluoksnio - tos kelios nežymios liekanos man dar simpatiškiau atrodo.

Suprantu pardavėją - jo pareiga siūlyti ir įsiūlyti, o pirkėjo - rinktis.

Nenaudočiau ir alyvos su dažikliu. Juk nėra labai sunku pirmiau suteikti baldui spalvą, o po įtepti aliejais. Po tokio dažų užtepimo bent pamatysite prasčiau išsveistas vietas ir dar galėsite papildomai pašveisti, o, prigirdžius aliejumi, negalėsite kovoti su nevienodu spalvingumu.
Atsakyti
QUOTE(Daina76 @ 2011 06 07, 09:44)

Nenaudočiau ir alyvos su dažikliu. Juk nėra labai sunku pirmiau suteikti baldui spalvą, o po įtepti aliejais. Po tokio dažų užtepimo bent pamatysite prasčiau išsveistas vietas ir dar galėsite papildomai pašveisti, o, prigirdžius aliejumi, negalėsite kovoti su nevienodu spalvingumu.

tas tai tiesa
Atsakyti
QUOTE(dianai440 @ 2011 06 07, 12:12)
tas tai tiesa


sveikute, o ka manai apie dazu nuemeja?
ar esi kada salinus laka bei dazzus tokiu budu?
Bijau prisivirt bedos doh.gif
O su slifuokliu bijau skyles faneruotej paslifuot blush2.gif
Atsakyti
mamaSandra, sveisk rankomis jei bijai, bus geriausia, kad ir daug darbo 4u.gif kalbejau su zmonem kurie siek tiek restauruoja baldus, tai sake pirma beico pagalba suteikt norima atspalvi o paskui bespalve alyva ialyvuoti. taip ir bandysiu
Atsakyti
QUOTE(mamaSandra @ 2011 06 07, 13:31)
sveikute, o ka manai apie dazu nuemeja?
ar esi kada salinus laka bei dazzus tokiu budu?
Bijau prisivirt bedos  doh.gif
O su slifuokliu bijau skyles faneruotej paslifuot  blush2.gif

Taip esu naudojus dazu nuemeja -HASCO priemone, nes labai jau storu dazu sluoksniu buvo padengta spintele...bet sprendziant is nuotraukos tavo apdaila vaskine, gali bandyt patikrint-nezymioj vietoj patrink metilo spiritu suvilgyta medziaga-jei medziagoj liko pilka deme-vasko apdaila, jei ruda=french polishing-selako politura...
Skyliu nepraslifuosi biggrin.gif tiesiog nuosekliai naudok dvieju grubumu svitrini popieriu(vidutiniu ir svelniu) arba labai smulkią švitrinę kempinėlę Nr. 320. Merginos teisios sakydamos , kad rankiniu būdu daug patikimiau nei cheminiu ir aisku daugiau pastangų reikalaujantis procesas.
Atsakyti
Man jis labai dailus, nors restauracijos labai prašosi.
Jei aš tokį turėčiau tikrai pati nieko nedaryčiau, patikėčiau profesionalams mirksiukas.gif
Kitaip po eksperementavimo, net geri meistrai neatsatys jos.
Žinoma, nežinau jūsų galimybių atnaujinant baldą.
Kai atnaujinsit, informuokite, kaip ji atrodo.
Tad belieka lauksiti nuotraukyčių.
Sėkmės

[quote=mamaSandra,2011 06 06, 09:01]
Sveikutes, jungiuosi i jusu temute.
Nusipirkau senovine komoda ir planuoju ja restauruoti.
Ji pakankamai brangi, su raiziniais, todel niekaip neapsisprendziu ar patiketi balda profesionaliam restauratoriui ar bandyti ta padaryti paciai.
Baldo stovis - labai vidutiniskas, taciau labai tikiuosi susitvarkyti pati.
user posted image
user posted image

Atsakyti
QUOTE(Rutele_S @ 2011 06 07, 14:40)
mamaSandra, sveisk rankomis jei bijai, bus geriausia, kad ir daug darbo 4u.gif kalbejau su zmonem kurie siek tiek restauruoja baldus, tai sake pirma beico pagalba suteikt norima atspalvi o paskui bespalve alyva ialyvuoti. taip ir bandysiu


Rutele S, ka tu restauruosi? ikelk baldeli.
O gal jau turi rezultata?
Atsakyti
"tiesiog nuosekliai naudok dvieju grubumu svitrini popieriu(vidutiniu ir svelniu) "


--gal yra kazkokie parametrai (numeriai, mm..ar kazkas..?) kad zinoti konkreciai koki svitpopieriu pirkti??
dekui
Atsakyti
QUOTE(~VEGA~ @ 2011 06 12, 21:22)
"tiesiog nuosekliai naudok dvieju grubumu svitrini popieriu(vidutiniu ir svelniu) "
--gal yra kazkokie parametrai (numeriai, mm..ar kazkas..?) kad zinoti konkreciai koki svitpopieriu pirkti??
dekui

kiek pamenu P80 ir P120 , pabaigai dar praejau su P220 grubumo
Atsakyti
QUOTE(dianai440 @ 2011 06 12, 22:32)
kiek pamenu P80 ir P120 , pabaigai dar praejau su P220 grubumo


o kuo geriau slifuot: svitriniu popierium ar plieno vilna (grubia, po to smulkia)
Atsakyti