Įkraunama...
Įkraunama...

Daržas (svogūnai, agurkai ir etc.)

QUOTE(GAGA @ 2007 08 08, 15:35)
Dar vienas klausimėlis pasistojo ax.gif o jos iš sėklų ar iš daigų ir kur jų gaut bigsmile.gif ta prasme sėklų ar daigų lotuliukas.gif  lotuliukas.gif


Galima ir vienaip, ir kitaip. Tik iš sėklų šiemet jau, manau, per vėlu - jas pavasarį sėja, paskui vasarop sustiprėjusias išsodina į lauką.
O iš daigų kažkaip galvoju, kad dar galima būtų, nors nesu tuom tikra g.gif . Sakau gal Žalioj stotelėj remontantinių žemuogių turi (aš iš jų labai neblogas braškes daigais pirkau).
O šiaip pas mane penki metai nejudintos augo (turėjau tokias kur visą sezoną ištisai dera), tai atsidžiaugt negalėjau, kas dieną po kupiną saują kvapnių uogų nuskindavau, tai vaikams momentaliai sulesdavo.
Dabar dar apie avietes remontantines svajoju (tik jos dera arba du kart arba gausiai tik rudenį).
Atsakyti
QUOTE(jurginėlis @ 2007 08 08, 14:57)
manau kad reik dar palaukt. gal kiek vėliau sodinai g.gif
sodyboj turiu dar kelias lysves, tai ten irgi laiškai žali. Palauksiu kol ims gelsti smile.gif o jau tada lotuliukas.gif  assa.gif



Na taip, sodinau truputį vėliau, gegužės vidury. Girdėjau kalbant, kad iki Žolinių reikia nuraut svogūnus, jie turi spėti išdžiūti antraip ilgai nesilaikys. Kaži o jeigu rugpjūčio pabaigoj nuraučiau turbūt būtų per vėlu verysad.gif ?.
Atsakyti
QUOTE(vilytte @ 2007 08 08, 13:48)
Galima ir vienaip, ir kitaip. Tik iš sėklų šiemet jau, manau, per vėlu - jas pavasarį sėja, paskui vasarop sustiprėjusias išsodina į lauką.
O iš daigų kažkaip galvoju, kad dar galima būtų, nors nesu tuom tikra g.gif . Sakau gal Žalioj stotelėj remontantinių žemuogių turi (aš iš jų labai neblogas braškes daigais pirkau).
O šiaip pas mane penki metai nejudintos augo (turėjau tokias kur visą sezoną ištisai dera), tai atsidžiaugt negalėjau, kas dieną po kupiną saują kvapnių uogų nuskindavau, tai vaikams momentaliai sulesdavo.
Dabar dar apie avietes remontantines svajoju (tik jos dera arba du kart arba gausiai tik rudenį).

Ačiū jolaxus ir vilytte 4u.gif
O jos neleidžia ūglių kaip braškės g.gif
Atsakyti
QUOTE(GAGA @ 2007 08 08, 17:14)
Ačiū jolaxus ir vilytte 4u.gif
O jos  neleidžia ūglių kaip  braškės g.gif


Paprastai (na turbūt dažniausiai) tai ne, bet gal yra kokių rūšių ir su ūsais.

Wandene, nenusimink, man rodos, kad rugpjūčio gale nurovus, tikrai nebus per vėlu. Labiausiai ne į mėnesio pavadinimą reiktų žiūrėti, o į tai, kad lietaus prieš galą augimo daug negautų - tada tai tikrai ilgai nesilaikys.
Atsakyti
QUOTE(vilytte @ 2007 08 08, 08:01)
Poeme, Jurginėli,
ačiū.

Tai kad nera uz ka lotuliukas.gif Visada prasom mirksiukas.gif

wandene tikrai nebus per velu thumbup.gif

gaga tikrai patarciau isigyti tu zemuogiu, mano anyta turi (reiks ir man daigu prasyt), tai visada mano vyrui spalio menesiui gimtadieniui torta su svieziom zemuogem padaro thumbup.gif Kazkuriam forume maciau kad pardavineja g.gif Gal perku, keiciu, dovanoju? Jei pamatysiu, parasysiu.
Pabandyk parasyti Regilai, ji ten visko turi, manau remontantiniu zemuogiu taip pat:
http://www.supermama...?...5836&st=456
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo poeme: 08 rugpjūčio 2007 - 18:27
šian pirkau svyrančias, remontantines braškes: vienam vazone rausvais žiedulais, o antram - ryškiai purpuriniais ir uogos būna pailgos. Kaina po 10Lt bigsmile.gif
Tiesa, pagaliau radau kur garstyčių sėklų nusipirkti karsta.gif bigsmile.gif Uh, ir dar šalia statybvietės žemę gaivinsiu maža žalia žolyte ( pamiršau pavadinimą doh.gif )
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Sraunius: 08 rugpjūčio 2007 - 20:37
Na mergaites,gal ir mane priimsit nors pas mane 8 daigai pomidoru ir 10 daigu agurku,na ir paberta krapu,bei petrazoliu.Su pomidorais viskas gerai,bet agurkus uzpuole miltlige,taip vadina mano mama,nes ant lapu baltos demes,gal jus zinot ka daryti?
Atsakyti
QUOTE(poeme @ 2007 08 08, 18:04)
Tai kad nera uz ka  lotuliukas.gif Visada prasom  mirksiukas.gif

wandene tikrai nebus per velu  thumbup.gif

gaga tikrai patarciau isigyti tu zemuogiu, mano anyta turi (reiks ir man daigu prasyt), tai visada mano vyrui spalio menesiui gimtadieniui torta su svieziom zemuogem padaro  thumbup.gif Kazkuriam forume maciau kad pardavineja  g.gif Gal perku, keiciu, dovanoju? Jei pamatysiu, parasysiu.
Pabandyk parasyti Regilai, ji ten visko turi, manau remontantiniu zemuogiu taip pat:
http://www.supermama...?...5836&st=456

Oi kaip ačiū wub.gif Mano vyro gimtadienis irgi spalį ax.gif Bandysiu tartis rolleyes.gif
Papildyta:
QUOTE(Sraunius @ 2007 08 08, 20:06)
šian pirkau svyrančias, remontantines braškes: vienam vazone rausvais žiedulais, o antram - ryškiai purpuriniais ir uogos būna pailgos. Kaina po 10Lt  bigsmile.gif
Tiesa, pagaliau radau kur garstyčių sėklų nusipirkti  karsta.gif  bigsmile.gif Uh, ir dar šalia statybvietės  žemę gaivinsiu maža žalia žolyte ( pamiršau pavadinimą  doh.gif )
O kur pirkai g.gif
O kaip pas jus lauke agurkai g.gif nes pas mane jau lapai gelsta doh.gif jaučiu jau jiem galas artėja blink.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo GAGA: 09 rugpjūčio 2007 - 13:17
Gyteni,
aišku, kad priimsim biggrin.gif

Srauniau,
išduok paslaptį kur pirkai tas garstyčias (mat aš irgi iš Kauno), šiandien sąvasias paskutines išbėriau, reik atsargas papildyt.

O šiaip norėjau Jūsų paklausti, kokia Jūsų nuomonė apie trąšas. Kažkaip šis bei tas pas mane auga kuo puikiausiai, nu bet pvz. kopūstai visada perpus mažesni nei turguj, morkytės irgi (dar ir pasišakoti mėgsta), kalafiorai niekad nebūna tokie balti (kad ir kaip juos lapais dangstyčiau nuo saulės - rudeniop man jie visai neblogi užauga, o vat vasarą schmoll.gif ).
Bet ranka paberti chemijos niekaip nekyla. O kaip pas jus?
Atsakyti
QUOTE(vilytte @ 2007 08 09, 14:25)
...O šiaip norėjau Jūsų paklausti, kokia Jūsų nuomonė apie trąšas. Kažkaip šis bei tas pas mane auga kuo puikiausiai, nu bet pvz. kopūstai visada perpus mažesni nei turguj, morkytės irgi (dar ir pasišakoti mėgsta), kalafiorai niekad nebūna tokie balti (kad ir kaip juos lapais dangstyčiau nuo saulės - rudeniop man jie visai neblogi užauga, o vat vasarą schmoll.gif ).
Bet ranka paberti chemijos niekaip nekyla. O kaip pas jus?

aš beveik nieko papildomai netręšiu, tačiau įrenginėjant daržo kampą prieš pora metų ten užvežėm gerą dozę substrato iš grybyno, na ten, kur šampinjonus augina. Jie išaugina kažkiek partijų grybų ir keičia tą substratą, o tą panaudotą dalina dovanai. tai va pagerinom daržą ir labai puiku kol kas.
beje morkas pernai sėjau dviejų rūšių, pasižymėjau kur kokios ir šiemet jau rinkausi tas, kurios pernai pasiteisino, tai lietuviška veislė Šatrija. Šiemet sėjau tik šitas. Raunu puikias morkas jau seniai ir žiemai derliaus liks thumbup.gif
na, tiesa, beveik nieko, tai reiškia kai kur minimaliai panaudoju trąšas - anksti pavasarį pabarsčiau spec. trąšų braškėms, o kada atsimindama, bet atsimenu paretintu režimu ax.gif tai laistydama agurkus ar pomidorus įmetu tabletę spec trąšų, tačiau kai šiemet laistyti ne itin teko, tai ir trąšų mažai jiems kliuvo...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo jolaxus: 09 rugpjūčio 2007 - 13:40
QUOTE(vilytte @ 2007 08 09, 13:25)
Gyteni,
aišku, kad priimsim biggrin.gif

Srauniau,
išduok paslaptį kur pirkai tas garstyčias (mat aš irgi iš Kauno), šiandien sąvasias paskutines išbėriau, reik atsargas papildyt.

O šiaip norėjau Jūsų paklausti, kokia Jūsų nuomonė apie trąšas. Kažkaip šis bei tas pas mane auga kuo puikiausiai, nu bet pvz. kopūstai visada perpus mažesni nei turguj, morkytės irgi (dar ir pasišakoti mėgsta), kalafiorai niekad nebūna tokie balti (kad ir kaip juos lapais dangstyčiau nuo saulės - rudeniop man jie visai neblogi užauga, o vat vasarą schmoll.gif ).
Bet ranka paberti chemijos niekaip nekyla. O kaip pas jus?

Aš tai nenaudoju schmoll.gif ,nes vienais metais patręšiau šiltnamį pomidorus,tai kai dėjo į lapus doh.gif ir pasibaigė mano tręšėjos karjera rolleyes.gif
O gal kuri šiemet sėjot morkas metrais g.gif Kažin kaip jos rolleyes.gif
Atsakyti
QUOTE(vilytte @ 2007 08 09, 14:25)
O šiaip norėjau Jūsų paklausti, kokia Jūsų nuomonė apie trąšas. Kažkaip šis bei tas pas mane auga kuo puikiausiai, nu bet pvz. kopūstai visada perpus mažesni nei turguj, morkytės irgi (dar ir pasišakoti mėgsta), kalafiorai niekad nebūna tokie balti (kad ir kaip juos lapais dangstyčiau nuo saulės - rudeniop man jie visai neblogi užauga, o vat vasarą schmoll.gif ).
Bet ranka paberti chemijos niekaip nekyla. O kaip pas jus?

Mes taip pat pries 3 metus vezem grybyno zeme, bet uzteko tik pusei darzo, tai toj pusej kokios darzoves buvo doh.gif Per pus didesnes, akivaizdziai matesi. O pernai uzsivezem mesliuko, tai derlius!!!! mirksiukas.gif O siltnami laistau su zoliu raugu: kai nuravi zoles is darzo, sumeti jas i kokia tai talpa ( kibirus, bidonus ir t.t.), uzpili vandeniu ir tegul rugsta savaite. Po to i kibira vandens ipilu 1 indeli nuo grietines to raugo ir laistau. Puiki naturali trasa thumbup.gif
Atsakyti