Įkraunama...
Įkraunama...

Daržas (svogūnai, agurkai ir etc.)

Na padekit mamytes, as jau nevilty verysad.gif mano pomidorams "sakes" uzpuole kazkokia liga g.gif
regis siu metu pomidoru derliaus nebeisgelbesiu, bet bijau kad kitais metais irgi nebutu tas pats,
gal zinote kokia tai liga ir kaip su ja kovoti. bandysiu ideti nuotraukele, gal iseis.
bijau kad ta liga gali perziemoti dirvoje ir kitais metais vel uzpulti pomidorus.

HELP verysad.gif

Papildyta:
QUOTE(Vikauoga @ 2007 08 05, 22:55)
Na padekit mamytes, as jau nevilty verysad.gif  mano pomidorams "sakes" uzpuole kazkokia liga  g.gif 
regis siu metu pomidoru derliaus nebeisgelbesiu, bet bijau kad kitais metais irgi nebutu tas pats,
gal zinote kokia tai liga ir kaip su ja kovoti. bandysiu ideti nuotraukele, gal iseis.
bijau kad ta liga gali perziemoti dirvoje ir kitais metais vel uzpulti pomidorus.

HELP  verysad.gif



Neduoda man ikelti nuotraukytes, raso kad perdidele verysad.gif
Atsakyti
Be gailescio skink visus ligos apimtus lapus.Pradejusius gelst pomidorus nuskink.Pasidaryt ukisko puilo tirpalo.Gali uzvirinti pelyno,serenciu ar kitu augalu.Atvesus primuilinti ukisko muilo ir nupurksti stiebus,likusius lapus.Tai zinoma nepagydys,bet bent kazkiek ta liga pristabdys.
O kitiems metams, pries zydejima nupurksti bet kokiom cheminem priemonem.
Siuo metu cheminiu nenaudokit,nes jau vaisiai yra.Juos iki vaisiu atsiradimo galima naudot.
Siuo metu tik tiek galim jiems padeti ir tokiu budu apsaugoti save nuo chemikalu.Pades siek tiek,tik nebijokit isbandyt.Jau geriau sakos plikos,nei greitu laiku israunami patys augalai.Gal sustos ligos plitimas,gal veliau zydes nauji-virsunese ir iki spalio men nokins pomidorus.
Atsakyti
Vikauoga dar girdejau apie cesnaku uzpila. Cesnaku kotus su vaisiais sukapoti, uzpilti verdanciu vandeniu, atvesinus purksti tuo tirpalu pomidorus. Sekmes 4u.gif
Atsakyti
CVesnaku nuoviras gerai,bet be muilo nepades ir neapstabdys..Galima vietoj pelyno-cesnaka..bet pamuiliu irgi reikia.
Atsakyti
ar svogūnus jau raunate? mano laiškai jau nugeltę, tai galvoju, kad pats laikas jau juos rauti...
Atsakyti
QUOTE(staselė @ 2007 08 06, 13:10)
ar svogūnus jau raunate? mano laiškai jau nugeltę, tai galvoju, kad pats laikas jau juos rauti...

Aš jau nuroviau ir padžioviau ax.gif
Atsakyti
Vikauoga, as toki recepta pomidorams purksti nuo ligu zinau: litras nugriebto pieno, 2 gr. kalio permanganato, 6 l. vandens. Aisku visus pazeistus lapus ir vaisius lauk ir geriausiai sudeginti, kad uzkratas neplistu.
Kelis metus is eiles ir mano pomidorus juodasis puvinys uzpuoldavo tai rudeni kai isroviau visus augalus sitnami isdezinfekavau sieros sakemis, ju pirkau senukuose sodo darzo skyriuje. Jas uzdegi ir priruksta pilnas siltnamis dumu tie dumai ir dezinfekuoja viska. Siemet kol kas jokiu ligu nera. ax.gif
Atsakyti
mano cibuliai jau džiūsta biggrin.gif
Atsakyti
Nuroviau vakar svogūnus ir aš.
Atsakyti
kokie sekantys darbai? bigsmile.gif
Tikėjausi, kad birželio pradžioj pasėti moliūgai spės užsiauginti vaisius. Et.. Ar dar yra nors menka tikimybė vistik sulaukti?
Atsakyti
QUOTE(Sraunius @ 2007 08 07, 17:13)
kokie sekantys darbai?  bigsmile.gif
Tikėjausi, kad birželio pradžioj pasėti moliūgai spės užsiauginti vaisius. Et.. Ar dar yra nors menka tikimybė vistik sulaukti?

Mano gegužės gale tiesiai laukan sėti turi du arbūzo dydžio moliūgus ir dar kokius 4 meliono dydžio. Šalta jiems šiemet, be to ir per drėgna, pas mane nemažai vaisių užuomazgų nupuvę. Bet sparčiausiai jie auga rudeniop jau. Nenusimink, Srauniau, gal dar užmegs ką - šiaip tai žiedus pažiūrėjus matosi, ar darosi iš jų mažas moliūgiukas (tada laukti didelio moliūgo imi) ar tuščiai žiedas nubyra.

O dėl darbų - Aš tai braškes vis atsodinėju, kai tik koks ūsas įsišaknyja. Galvoju gal dar remontantinių žemuogių kur įmanoma gaut g.gif , manosioms jaučiu jau galas.

O dėl cukinijų laikymo, tai čia taip spintelėj per žiemą bet kokias galima išlaikyti? Ta prasme, tiek geltonas, tiek žalias, jaunas ir senas, ilgas ir apvalias?
Atsakyti
ačiū už paguodą wink.gif Lauksiu toliau.
O kas dėl braškių, tai buvę savininkai nieko neminėjo apie remontantines braškes, bet praeitą savaitę radau ant dviejų krūmų po žieduką. ax.gif
Atsakyti