Įkraunama...
Įkraunama...

Daržas (svogūnai, agurkai ir etc.)

QUOTE(jolaxus @ 2010 02 22, 19:07)
neturiu šiltnamio, bet pomidorų užsiauginu. Tiesa, nuo orų labai priklauso, tarkim pernai kai orai buvo lietingi, tai tik pradėjo nokti ir vėsu pasidarė, rūkai užėjo, tai teko išskinti ir baigti nokinti kambary, o iki tol gal kokias tris vasaras be vargo pomidorų prisiaugindavau. Taigi, bandyti galima, tačiau orų nesuplanuosi...

o tai kokia pomidoru rusi reiktu pirkti, norint sodinti dirvoje?
Atsakyti
QUOTE(spindulys @ 2010 02 22, 19:45)
o tai kokia pomidoru rusi reiktu pirkti, norint sodinti dirvoje?

Nesu vienų kokių įsikibusi, tiesiog žiūriu pirkdama, kad būtų parašyta, jog tinka auginti lauke. Tarkim šiemet pirkau POLFAST ir BENITO, nors dabar dėl pastarųjų abejoju, nes jie vidutinio vėlyvumo, o laukui matyt geriau reikėtų į ankstyvesnius orientuotis, kol galima palankesnio oro tikėtis...
Atsakyti
QUOTE(zigzag @ 2010 02 22, 17:30)
Vos tik pasodinusi bet kokius kopūstus, iškart uždengiu agro plėvele. Ją nudengiu tik, kai reikia ravėti ar laistyti. Jokie kirminai nenugraužia ir chemijos nereikia. Pernai tiek priaugo žiedinių kopūstų, kad visų nesunaudojau.


Jau buvau paladojusi vilti auginti ziedinius kopustus po pernai metu nesekmingos patirties doh.gif Bet labai juos megstu - tad bandysiu siemt po agro plevele kelis uzauginti smile.gif


QUOTE(saintlina @ 2010 02 22, 17:52)
as agurku nelaistau. Pas mus jie tolokai nuo namo auga, kibirais neprinesiosi vandens. Pridengiu agroplevele tikriausiai iki kol zydet ruosiasi. Priauga baisingi kiekiai. Yra veisles agurku, kurie kartus nebuna. Is mano augintu Borus, Julian ir Cornishon de Paris karciu nebuvo. Raso, kad yra ir veisliu, kurios neperauga. Na bet mano supratimu visvien reik skint kasdien ar kas antra diena.


Aciu labai labai uz atsakyma 4u.gif

QUOTE(spindulys @ 2010 02 22, 17:57)
Gal kas bandete pomidorus dirvoje auginti? Idomu ar imanoma butu uzsiauginti pomidoru neturint siltnamio ax.gif


As siemet bandysiu smile.gif Bet vis viena vyras darys nediduka siltnamuka (susmeigsim lankus ir apdengsim plevele).
Atsakyti
O as siandien su vyru buvau "Seklele" parduotuvej thumbup.gif Dziaugiuosi, kad jus uzrodete tokia parduotuve drinks_cheers.gif Labai maloni pardaveja, zmoniu nebuvo, tai mes ten letai neskubedami, pasisnekedami prisipirkom seklu uz visa simta doh.gif .... kai suskaiciavo ta kruvele kur prisidejau pirkimui kazkaip keista pasidare, negi galejom tiek prisiimti blush2.gif
Dar paskui i baze nuvaziavom nusipirkom kelis didelius maisus zemiu... dabar jau tom seklom bus lotuliukas.gif
Ir dar nusipirkau dvi protingas knygas thumbup.gif tai siltnami daviau vyrui, o jau darza krimsiu as ax.gif

Aciu jums visom, kad cia pliurpiat ir dalinates labai idomia ir naudinga info 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(jolaxus @ 2010 02 22, 19:53)
Nesu vienų kokių įsikibusi, tiesiog žiūriu pirkdama, kad būtų parašyta, jog tinka auginti lauke. Tarkim šiemet pirkau POLFAST ir BENITO, nors dabar dėl pastarųjų abejoju, nes jie vidutinio vėlyvumo, o laukui matyt geriau reikėtų į ankstyvesnius orientuotis, kol galima palankesnio oro tikėtis...

Aš pernai lauke auginau Betalux , ir šiemet tuos pačius pirkau, auginsiu lauke thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(satanele @ 2010 02 22, 21:19)
Aš pernai lauke auginau Betalux

aš pernai Betalux auginau, bet vis nenurimstu, vis eksperimentuoju, šiemt jau mečiausi į kitus biggrin.gif
tiesa, dar vieną pamoką esu sau išmokusi ir į tai kreipiu dėmesį laukui pomidorus rinkdamasi - perku vadinamus determinantinius, t.y. jie yra žemaūgiai, augalas baigiasi keke, neauga neribojamai, lengviau su parišimu būna. O tie, kurie neribotai auga aukštyn yra vadinami indeterminantiniais, bent jau aš kiek skaičiau tai supratau, kad tokie labiau šiltnamiams tinka
Atsakyti
O as ieskojau ieskojau ka tos savokos "determinantiniai" ir "indeterminantiniai" reiskia ir neradau doh.gif
Dabar jau aiskiau...
As sodinau "Beta" ir kazkokius vokiskus "Super sweet" ax.gif PAs mane jie, beje, jau isdygo biggrin.gif tai atidengiau ir pastaciau ant palanges... Dar isdygo ankstyvi porai ir gelytes vienos ax.gif Papriku ir baklazanu seklytes ramiai tupi rolleyes.gif
Atsakyti
QUOTE(Zavioji @ 2010 02 04, 15:53)
Lyg niekas nerašė, ar, pvz., gražgarstės auga be problemų?
Ar kuri bandėte auginti žieminius juoduosius ridikus ir kaip jie laikosi per žiemą?


Vienmetes grazgarstes auga lengvai kaip salotos, bet labai greitai perauga ir prazysta, tai trumpai vartoti gaunas. Jos toki specifini skoni turi, astroka, ne visiems patinka, bet man skanu i salotas prideti. Yra daugiametes, tai tik siemet bandysiu auginti.
Zieminius ridikus jau pora metu auginau. Juo seti reikia vasara, birzelio menesi, paskui kai sudygsta tai persodinu daigelius didesniais tarpais. Laikosi per ziema gerai, tokiom pat salygom kaip burokai, morkos - tiesiog rusyje i smeli sukist. Kai nebelieka visai darzoviu, ypac tokiu metu kaip dabar, man tie ridikai be galo skanu pasidaro smile.gif Sutarkuoji su burokine tarka, dar grietines arba majonezo, ir salotos.
Atsakyti
QUOTE(madmuazele @ 2010 02 22, 21:31)
As sodinau "Beta" ir kazkokius vokiskus "Super sweet" ax.gif  PAs mane jie, beje, jau isdygo biggrin.gif tai atidengiau ir pastaciau ant palanges... Dar isdygo ankstyvi porai ir gelytes vienos ax.gif Papriku ir baklazanu seklytes ramiai tupi rolleyes.gif


''Super sweet'' bus auksti, juos geriau siltnamyje auginti.
Pas mane paprikos sudygo stebuklingai greit - per 4-5 dienas. Baklazanai dar greiciau. O pomidorai kazkokie nesusitare - vieni staigiai sudygo, kitu iki siol nematau g.gif Bet ju po kelias seklytes kol kas sejau.
Atsakyti
QUOTE(pukiota @ 2010 02 22, 11:52)
Sakykit, o kaip seti? tiesiai i siltnami?

susidaiginu šiltnamyje loveliuose, o kai paauga, tai ant komposto keliauja smile.gif
Atsakyti
QUOTE(diasaja @ 2010 02 22, 22:47)
susidaiginu šiltnamyje loveliuose, o kai paauga, tai ant komposto keliauja smile.gif



Aciu uz patarimus 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(exDaiva @ 2010 02 22, 11:17)
As nuolat pabarstau paprasciausiais pelenais ir krosnies - visi kirminai issilaksto  mirksiukas.gif 


Merginos,,as apie daiginima turiu klausimuka - ar jus naudojate antra karta zeme daiginimui? Tarkim kazka ispikavot ar persodinot ir liko ta kompostine zeme....seniau isversdavau tiesiog i siltnami, siemet labai daug visko seju, tai ir galvoju ar galima antrasyk naudoti (gal patresus or something  biggrin.gif )....


Daiva,o kaip galvos tada g.gif labai pelenuotos būna? Nors geriau pelenuotos,negu kirminuotos biggrin.gif

Manau,kad gali tą žemę naudoti,ypač jei kokių stimuliatorium dar daigus palaistysi...Aš kažkada naudojau - viskas gerai buvo 4u.gif
Atsakyti