Įkraunama...
Įkraunama...

Daržas (svogūnai, agurkai ir etc.)

QUOTE(ermute @ 2007 08 03, 09:47)
Beje, kas tie daikonai?
...radau berods....tai Baltieji ridikai , ane ? smile.gif

taip taip, šitie. Būna prekybos centruose pirkti, priš pirkdama sėklas nusipirkau paragauti kas tai per žvėris biggrin.gif Švelnūs didžiuliai ridikėliai, bet kai rašo, kad išsilaiko per visą žiemą, tai ir nusprenžiau pabandyti ax.gif
Atsakyti
QUOTE(jolaxus @ 2007 08 03, 09:53)
taip taip, šitie. Būna prekybos centruose pirkti, priš pirkdama sėklas nusipirkau paragauti kas tai per žvėris biggrin.gif Švelnūs didžiuliai ridikėliai, bet kai rašo, kad išsilaiko per visą žiemą, tai ir nusprenžiau pabandyti ax.gif


neragavus, bet bandysim, niekas į galvą neduos smile.gif
Beje, aš ridikėlius tuos raudonus, įprastus sukišau į šaldomą kamerą, iš pradžiu pabandžiau su kelias, ale visai nieko gaunasi, tai visą derlių, ko nesuvartojom, sukišau ten smile.gif

Tiesa, čia apie sodus, bet cituoju..gal kam prireiks, nes man tai reiks smile.gif
"Liepą ima byrėti sukirmiję obuoliukai. Tai vaisėdžio vikšrų darbas. Per pusmetrį nuo žemės vaismedžių kamienus apriškite audinio skiaute arba šiaudais, popiergaliais. Viršų apsukite polietilenu, kad nesušlaptų, bet apačią palikite atvirą. Į šias savotiškas gaudykles iki rudens sulys daug kenkėjų. Nukritus lapams jas nuimkite ir sudeginkite"
Papildyta:
va smile.gif
Daikonai sėjami visą liepą iki pat rugpjūčio vidurio. Užauga per 55-70 dienų. Tai trumpos dienos daržovė, gerai auga lengvoje, derlingoje žemėje. Tręštoje mėšlu labai kirmija. Nemėgsta rūgščios dirvos. Jeigu auga asiūkliai ar svėrės, neaugs daikonai. Sudygsta per savaitę.
Atsakyti
QUOTE(ermute @ 2007 08 03, 10:13)
Per pusmetrį nuo žemės vaismedžių kamienus apriškite audinio skiaute arba šiaudais, popiergaliais. Viršų apsukite polietilenu, kad nesušlaptų, bet apačią palikite atvirą. Į šias savotiškas gaudykles iki rudens sulys daug kenkėjų. Nukritus lapams jas nuimkite ir sudeginkite"

tokias jau mačiau "pagamintas" Senukuose wink.gif
O per vieną rusų informacinę laidą vienas sodininkas siūlė dar medžiagos skiautę išmirkyt insekticido tirpale wink.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Sraunius: 03 rugpjūčio 2007 - 09:21
"insekticido".....su kuo jis valgomas ? pirmą kartą tokį žodį matau..... blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(ermute @ 2007 08 03, 13:50)
"insekticido".....su kuo jis valgomas ? pirmą kartą tokį žodį matau.....  blush2.gif

Pesticidas - medžiaga skirta kovai su nepageidaujamais organizmais. Šis pavadinimas yra apibendrintas. Pesticidai gali būti tiek biologinės kilmės tiek ir cheminės medžiagos. Daugelis pesticidų yra toksiški ir pavojingi žmonėms ir kitiems šiltakraujams gyvūnams.

Pesticidai vadinami pagal paskirtį:
* herbicidai - skirti kovai su piktžolėmis,
* fungicidai - skirti kovai su grybais ir grybeliais,
* insekticidai - skirti kovai su vazdžiais,
* zoocidai - skirti kovai su gyvūnais (daugiausia šiltakraujais),
* baktericidai - kovai su bakterijomis,
* miticidai - kovai su erkėmis,
* moliuskicidai - kovai su moliuskais, sraigėmis,
* nematocidai - kovai su nematodais,
* rodenticidai - kovai su graužikais,
* virucidai - kovai su virusais.

Pagal patekimo į organizmą būdą:
* kontaktiniai - patenka per dengiamuosius audinius
* žarnyno - patenka su maistu per virškinimo sistemą
* fumigantai - patenka per kvėpavimo sistemą dujų ar garų pavidalu

Insekticidai (lot. insectum – vabzdys + caedo – žudau) – pesticidai žalingiems vabzdžiams naikinti. Jais naikinami augalų kenkėjai ir žmogaus bei gyvūnų parazitai.

Insekticidai gaminami drėkstančių ir tirpstančių miltelių, koncentruotųjų emulsijų, tirpalų, pastų, kietų dūminių mišinių, granulių ir kitokio pavidalo. Jie purškiami, sėjami į dirvą, jais apveliamos sėklos, fumiguojamos patalpos ir produktai. Daugelis insekticidų nuodingi žmogui, šiltakraujams gyvūnams ir naudingiems vabzdžiams bei žuvims, todėl atsargiai laikomi, gabenami ir naudojami.

na ir dar wikipedijoj yra insekticidų skirstymas ax.gif biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(ermute @ 2007 08 03, 10:13)
neragavus, bet bandysim, niekas į galvą neduos smile.gif
Beje, aš ridikėlius tuos raudonus, įprastus sukišau į šaldomą kamerą, iš pradžiu pabandžiau su kelias, ale visai nieko gaunasi, tai visą derlių, ko nesuvartojom, sukišau ten smile.gif

Tiesa, čia apie sodus, bet cituoju..gal kam prireiks, nes man tai reiks smile.gif
"Liepą ima byrėti sukirmiję obuoliukai. Tai vaisėdžio vikšrų darbas. Per pusmetrį nuo žemės vaismedžių kamienus apriškite audinio skiaute arba šiaudais, popiergaliais. Viršų apsukite polietilenu, kad nesušlaptų, bet apačią palikite atvirą. Į šias savotiškas gaudykles iki rudens sulys daug kenkėjų. Nukritus lapams jas nuimkite ir sudeginkite"
Papildyta:
va smile.gif
Daikonai sėjami visą liepą iki pat rugpjūčio vidurio. Užauga per 55-70 dienų. Tai trumpos dienos daržovė, gerai auga lengvoje, derlingoje žemėje. Tręštoje mėšlu labai kirmija. Nemėgsta rūgščios dirvos. Jeigu auga asiūkliai ar svėrės, neaugs daikonai. Sudygsta per savaitę.


maniškiai sudygo ketvirtą diena
man jie patinka
Atsakyti
Šiaip daikonai ir man skoniu patiko, tik sėklyčių pirkti šiandien Seniuose jau neradau.
Srauniau, žiūrėjau Megos senukuose garstyčių sėklyčių, tai tikrai nėra. Aš pirkau pavasarį Draugystės seniuose.

O kažin ką dar galima pasisėti sezono prailginimui, taip rudens nesinori, kol darže kapstais tol rodos vasara dar. Ridikėliai, salotos, krapai, daikonas, man rods ir mangoldai (gal kas žino koks jų skonis). Daugiau nežinau, gal merginos ką įdomaus dar rudeniop sėjat? biggrin.gif

Ir dar vienas klausimas ramybės neduoda: kaip kuo ilgiau išlaikyti derlių (gal kas kokių gudrybių žinot). Ypatingai domina pomidorai - tiek daug jų turim, anksčiau ant popieriaus rūsy išdėliodavau, bet labai dideli nuostoliai, nors pavienius tai iki gruodžio išlaikydavau. Pasidalinkit patirtim: morkos, kopūstai, burokėliai, pomidorai, cukinijos ir t.t. (maišuose, aukštyn kojom, galvom, po vieną, krūvom, smėly... ir t.t.).

Pradėsiu nekukliai nuo savęs: labiausiai pasiteisinęs laikymo būdas šaldiklis, taigi į jį keliauja:
- šparaginės pupelės: nieko neverdu (neblanširuoju), nuplaunu, dalį cielų, dalį supjaustytų;
- kalafioras: išskirtytas žiedeliais porą min. į verdantį vandenį, paskui į šaltą, nuvarvintas į šaldiklį (esu šaldžius ir neblanširuotus, blanširuoti gal geriau);
- brokolis: taip pat kaip kalafioras.

Šitie išsilaiko super.

Dar šaldžiau ir skaitau, kad nepasiteisino:
- cukinija ir moliūgas: bandžiau ir neblanširuotus gabaliukais šaldyti, ir blanširuotus. Nepatiko nei vienas iš šių būdų (neblanširuota geriau, blanširuoti visai pasileidžia).
- pomidorai cieli, kelis į sriubą ir ant balandėlių per žiemą įmečiau, visus kitus išmečiau.

Kitų būdų nežinau, rūsys labai prastas, bet cukinijas man rodos ir be rūsio išlaikyti galima g.gif

Nu dar jau visai ne į temą, bet dabar cukinijų metas, tai jų derlių sudoroti labai padeda sulčių spaudimas, pvz. kartu su obuoliais. Obuolių sultys labai švelnios tampa, aš vaikams taip prispaudžiu, tai geria net apsiputoję (nors cukinijų atseit labai negėsta). Tą patį darau ir su moliūgais. Ir dar į bulvinius blynus visai skanu įtarkuoti.

Atsakyti
QUOTE(jolaxus @ 2007 08 03, 08:13)
gal daikonus augini ne pirmi metai? gal papasakok kaip su jais elgiesi, kada rauni, kaip laikai? šiemet užkliuvo už akies jie ir pasisėjau pirmą kartą, sėjau liepos pirmoj pusėj, kai darže vietos atsirado, stebiu dabar ir svarstau kas gausis unsure.gif būtų labai įdomi reali, o ne literatūrinė patirtis ax.gif

Atsiprasau klausimas man, bet atsakysiu paskutine, nes esu ne Lietuvoj siuo metu, tai atsakyt galiu tik kai pas jus vakaras( pas mane rytas) blush2.gif
Matau daug mamyciu zino kas per "zveris" tas daikonas. Labai teisingai, seti reikia liepa, rugpjuti, o suzydi jei labai karsta vasara, bet tada daug kas i zyduolius iseina. Laikau saltam rusy, sluoksniuoju su smeliu. I dezute dedu sluoksni smelio, sluoksni daikonu, tik kad jie nesiliestu vieni su kitais, ir vel....Ilgai issilaiko sultingi. Darau salotas, nes mano vyras labai megsta. Tarkuoju juos burokine tarka su darzovem, kokias turiu tuo metu, pomidorai, pekino kopustas, krapai, ir t.t. su majonezu. mirksiukas.gif Lygiai taip pat laikom morkas, sluoksniuojam su smeliu ir uzkasam siltnamy, valgom iki pat kol atsiranda sviezios, tikrai gerai laikosi ir islieka sultingos. Pomidoru ilgai nelaikau, vis tenka nemazai ismesti, gaila blush2.gif , tai vakuoju, darau darzoviu koses.
Cukinijas ir moliugus laikau virtuvej ant spinteles tongue.gif , tik nupjaukit ilgesne virkstele, kad nepradetu puti.
As taip pat saldau kalafiorus, brokolius, zirnius!!!, sparagines pupeles.
Mongoldus auginu 3 metai, man jie daug skanesni uz rugstynes, labai svelnaus skonio, verdu sriuba kaip rugstyniu, vakuoju ziemai, arba supjaustau, apverdu ir i keptuve ant sviesto su dziuveseliais, skonis kaip ziediniu kopustu thumbup.gif Tik reikia juos vartoti ne vien lapus, o ir visus kotus.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo poeme: 03 rugpjūčio 2007 - 17:09
Prisiduodu ir aš:
2 lysvės svogūnų-jau sugulę ir negeltę, teks raut
didelė didelė lysvė agurkų-marinuojami
0,5 morkų ir 0,5 burokėlių
1-šparaginių pupelių-nuskintos ir sudėtos stiklainiuosna
petražolės, salierai-kampeliuoe
daug braškių, tarp jų porai
šiltnamis su pomidorais ir keliais daigeliais paprikos
truputis žirnių - beveik visi suvalgyti
kamputis česnako
4 cukinijos
2 aguročiai,
2 moliūgai
dumplainiai
daug krapų, baziliko, medetkų
štai toks mano daržas. biggrin.gif


kad morkos nekirmytų reik jas apibarstyt pelenais, o aš dar prie jų pasisodinu gvazdikėlių, musiokai jų kvapo nemėgsta tongue.gif
Atsakyti
Jungiuos ir as prie darzininkiu.
Mano darze kaip ir pas jus visko po truputi. Kazkada per televizija maciau laida kad Lietuvoje darzininkai arbuzu sugeba uzsiauginti tai ir as siemet pavasari nusipirkau senukuose arbuzu seklu ir pasodinau siltnamyje. Sudygo tie arbuzai prazydo ir vaisiu uzmezge, jau dabar jie tokio dydzio kaip nedideli melionai vis apziuriu as juos lyg neauga daugiau kuris laikas. Tai dabar nezinau kaip suprasti kada jie sunoke bus ir kada jau paragaut tu mano arbuzu butu galima. Gal kuri turit patirties arbuzu auginime, kaip issiaiskint ar jie jau prinoke ar dar laukt reikia.
Pries pora metu tai melionus bandziau auginti ir galiu pasigirti uzaugo kuo puikiausiai, kai pradejo nokti tai visas siltnamis melionais taip kvepejo... Jaucia mano sirdis kad su arbuzais prasciau bus g.gif
O del darzoviu islaikymo per ziema tai isbandziusi keleta budu apsistojau prie kaupu darymo. Morkos ir burokeliai issilaiko iki velyvo pavasario ir buna kaip sviezi, sultingi. Bulves irgi labai gerai laikos nesuvysta, nesudygsta, bet jas reikia per salcius labai saugot kad nepasaltu nes po to saldzios pasidaro. O kaupa darau taip: tiesiai ant zemes supilu darzoves aisku jei darzoviu keli maisai reiketu ta kruva lentutem ireminti. Ant darzoviu virsaus dedu siaudu, sieno arba pjuvenu ir ant virsaus plonai zemiu kol dar nera salcio o kai pradeda salti apkasu zememis storai. Jei kaupas didelis reiketu ikasti kaupo virsuje kokio slango storesnio gala kad ventiliacija butu o kai pradeda salti ta slanga uzkisti kad darzoves neapsaltu.
Atsakyti
[quote=Daivike.,2007 08 03, 21:00]
Jungiuos ir as prie darzininkiu.
Mano darze kaip ir pas jus visko po truputi. Kazkada per televizija maciau laida kad Lietuvoje darzininkai arbuzu sugeba uzsiauginti tai ir as siemet pavasari nusipirkau senukuose arbuzu seklu ir pasodinau siltnamyje. Sudygo tie arbuzai prazydo ir vaisiu uzmezge, jau dabar jie tokio dydzio kaip nedideli melionai vis apziuriu as juos lyg neauga daugiau kuris laikas. .....
Kaip faina, net arbuzai savi thumbup.gif wub.gif Isivaizduoju kad kuo ilgiau laikyk arbuzus, kad prinoktu, man atrodo kad ju vegetacija ilgesne nei melionu g.gif
Bet jauciu atskiro siltnamio reikia jiems? tongue.gif Ar virksciai ilgesni nei moliugu?
O del kaupu sutinku, nes kaime kapciuj viskas issilaikydavo iki pavasario rolleyes.gif
Atsakyti
Kaip faina, net arbuzai savi thumbup.gif wub.gif Isivaizduoju kad kuo ilgiau laikyk arbuzus, kad prinoktu, man atrodo kad ju vegetacija ilgesne nei melionu g.gif
Bet jauciu atskiro siltnamio reikia jiems? tongue.gif Ar virksciai ilgesni nei moliugu?
O del kaupu sutinku, nes kaime kapciuj viskas issilaikydavo iki pavasario rolleyes.gif
[/quote]

Siemet eksperimentui tai paskyriau siltnamio kampeli ir telpa ten jie kuo puikiausiai. Virkscios tokio dydzio kaip agurku tik lapai tai ju dar smulkesni uz agurku lapus ir daugiau karpyti.
Atsakyti