Įkraunama...
Įkraunama...

Daržas (svogūnai, agurkai ir etc.)

QUOTE(jolaxus @ 2010 02 07, 10:36)
mano viena giminaitė augindavo, tai jei neklystu žiemos atsargoms juos sėdavo tikrai ne pavasarį, o kažkur kone vasaros vidury, berods birželio pabaigoj-liepos pradžioj. Jie ten turėjo kažkokių sveikatos problemų, dėl kurių tuos ridikus vartodavo, tai žinau, kad žiemą jie tikrai neblogai laikydavosi, nes nuolat gamindavo tai salotas, tai kažkaip ten su medum maišydavo...


Ačiū, jolaxus! Ir ant pakelio tų žieminių juodųjų ridikų užrašyta, jog sėti VI-VII mėn. Labai gerai, kaip tik baigsis visokios pirmosios daržovės ir į jų vietą keliaus juodieji ridikučiai. thumbup.gif

Mane labiausiai domina daržovės, kurias galima laikyti žiemai. Nes taip šiemet jaučiu daržovių trūkumą: burokėliai, morka, kopūstas, būlvė, kartais cukinija ir moliūgas. Na, dar salieras, bet jis man nelabai... Mažoka, nes dažoves valgyti sveika !!! Ir mums, lietuviams, reikia pratintis daugiau jų valgyti!
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Zavioji: 09 vasario 2010 - 14:16
QUOTE(lawanda @ 2010 02 09, 12:30)
jolaxus informatyvus straipsnis  thumbup.gif  aciu  4u.gif  gal dar kas nors kokios info papildomos, daugiau "draugisku" darzoviu poru  rolleyes.gif

Kažkur skaičiau, kad braškės su kopūstais nedraugauja smile.gif
jolaxus iš tikro lb geras straipsnis - niekada nebūčiau sugalvojusi tokio derinio - pomidorai ir žirniai rolleyes.gif
Atsakyti
QUOTE(Laimuška @ 2010 02 10, 00:41)
niekada nebūčiau sugalvojusi tokio derinio - pomidorai ir žirniai rolleyes.gif

o pernai viena mano draugė išskaičius kažkokioj lyg Kurdiumovo knygoj apie protingą daržąžirnių prikaišiojo po jaunais medeliais - obelaitėm, trėšnėm ir t.t., ir žinokit visai nieko thumbup.gif ir atrama iš karto stovi, kad vyniotis ir darže vietos atlieka ir kaip žinia, trąšų žirniai dirvoj palieka, nes paprastai darže dar patręšti sugalvojam, o štai medeliai būna ir nuskriausti lieka rolleyes.gif
Atsakyti
QUOTE(jolaxus @ 2010 02 10, 11:03)
o pernai viena mano draugė išskaičius kažkokioj lyg Kurdiumovo knygoj apie protingą daržąžirnių prikaišiojo po jaunais medeliais - obelaitėm, trėšnėm ir t.t., ir žinokit visai nieko thumbup.gif ir atrama iš karto stovi, kad vyniotis ir darže vietos atlieka ir kaip žinia, trąšų žirniai dirvoj palieka, nes paprastai darže dar patręšti sugalvojam, o štai medeliai būna ir nuskriausti lieka rolleyes.gif

na liux mintis thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(jolaxus @ 2010 02 10, 09:03)
prikaišiojo po jaunais medeliais - obelaitėm, trėšnėm ir t.t., ir žinokit visai nieko thumbup.gif


kazi, kaip po sios ziemos jauni medeliai atrodys.. prisodinau pernai persiku, abrikosu ir kt., tai bijau ir pagalvot kaip anie laikosi doh.gif Nors ir apvyniojus agrovlevele, bet vistiek.. kazi, ar bebus po kuo tuos zirnius sodint mano sode g.gif
Atsakyti
Sveikos,

Norėjau pasiteirauti, gal kas susidūrėte su sraigėmis?
Kaip jas išnaikinti?
Nes rinkti tai beprasmiška, kiek nurenti, tiek randi.
Atsakyti
QUOTE(saintlina @ 2010 02 10, 11:09)
kazi, kaip po sios ziemos jauni medeliai atrodys.. prisodinau pernai persiku, abrikosu ir kt., tai bijau ir pagalvot kaip anie laikosi  doh.gif  Nors ir apvyniojus agrovlevele, bet vistiek.. kazi, ar bebus po kuo tuos zirnius sodint mano sode  g.gif


Saintlina, nepergyvenk. Mes pernai plikam lauke ojojojoi kiek visko prisodinom: obelu, tresniu, lazdynu, vysniu, serbentu ir t.t. Ir nesirupinom jokiomis apsaugos priemonemis. Kadangi nedaug zinom sodininkystes paslapciu, tai ir nepergyvenam, kad galetu buti kas nors ne taip. As tikiuosi, kad viskas bus gerai blush2.gif Sakau, kaip asocialiose seimose vaikai nepriziurimi sveiki auga, nei sega, nei ka, tai sakau, gal pas mane medeliai nepriziurimi irgi augs... blush2.gif blush2.gif
Atsakyti
Šiandien papirkau sėklų rolleyes.gif Tarp jų ir agurkų PASALIMO ir MANDY, tad skaitinėdama apie tas veisles radau platesnės info apie agurkų auginimą. Gal didelių naijienų neaptiksit, tačiau kartais gerai, kai viskas vienoje vietoje aprašyta. Štai man patikęs straipsnelis
Atsakyti
dėkui už info 4u.gif
o aš nupirkau ridikėlių ir žirniukų sėklų biggrin.gif
Atsakyti
jolaxus, labai geras straipsniukas thumbup.gif ačiū už nuorodą 4u.gif aš ir nusipirkau Mandy agurkų sėklyčių smile.gif
Atsakyti
[QUOTE] jolaxus. Štai man patikęs straipsnelis
na reikės pabandyti nuskabyti žiedelius iš apačios.tik kažin ar lapus irgi nuskabyti g.gif Aš iš agurkų užsisakiau "Ginga", "Moringa" ir "Rufus"kažin kaip čia derės g.gif
Atsakyti
QUOTE(jolaxus @ 2010 02 11, 18:10)
Šiandien papirkau sėklų rolleyes.gif Tarp jų ir agurkų PASALIMO ir MANDY, tad skaitinėdama apie tas veisles radau platesnės info apie agurkų auginimą. Gal didelių naijienų neaptiksit, tačiau kartais gerai, kai viskas vienoje vietoje aprašyta. Štai man patikęs straipsnelis

Dėl to genėjimo,tai hibridams ,tai nemanau,kad būtina.Vienais metais prisidirbusi esu.Straipsnis neblogas,bet ta vieta su prevekuru,nu tai doh.gif .Jeigu paprasti agurkai auga ir neserga,tai kam dar ant tų hibridinių pilti.Nors bendrai paėmus ar hibridai ar ne, ligų atžvilgiu auginant skirtumo nematau.
Papildyta:
QUOTE(Zavioji @ 2010 02 11, 14:57)
Saintlina, nepergyvenk. Mes pernai plikam lauke ojojojoi kiek visko prisodinom: obelu, tresniu, lazdynu, vysniu, serbentu ir t.t. Ir nesirupinom jokiomis apsaugos priemonemis. Kadangi nedaug zinom sodininkystes paslapciu, tai ir nepergyvenam, kad galetu buti kas nors ne taip. As tikiuosi, kad viskas bus gerai  blush2.gif  Sakau, kaip asocialiose seimose vaikai nepriziurimi sveiki auga, nei sega, nei ka, tai sakau, gal pas mane medeliai nepriziurimi irgi augs...  blush2.gif  blush2.gif

O dėl vaikų,tai ,kad ir kaip liūdna,bet tikrai serga.
Atsakyti