Įkraunama...
Įkraunama...

Daržas (svogūnai, agurkai ir etc.)

QUOTE(vilytte @ 2007 08 02, 15:54)
Manau, kad taip. Tokie plonyčiai siauručiai sodriai žali laiškučiai. Mano vyras anądien sako, žiūrėdamas kas čia tokie plonyčiai, "oooo kokie prasti šiemet pas mus svogūnų laiškai" biggrin.gif

notworthy.gif valiooooo assa.gif eisiu dairytis sėklų, arba kalbinti kaimynės, atrodo buvo užsiminus, kad turi ir galėtų pasidalinti kuokšteliu daigelių, tik tada aš neturėjau supratimo, kad tai gali būti tai, kas man rūpi, atsisakiau, pareikšdama, kad pati turiu pasisėjusi žieminių svogūnų doh.gif
Atsakyti
čia toks kvailas klausimas iškilo blush2.gif Anksčiau nepurškiau roundup'u, tai kažkaip ir nemąsčiau apie tolimesnę eigą po nupurškimo. Žodžiu, kai nupirški, po 7-10 dienų pageltonuoja antžeminė dalis ir ką toliau daryti reikia? Perkast ir tuos geltonuosius daiktus išrinkti ar užtenka tik perkasti ir lai jie lieka dirvoj?
Dar dėl garstyčių. Ar jas reikia sėti švarioje nuo piktžolių žemėje ar nėra jokio skirtumo? Tiesa, gal pamenat kaip įpakavimas atrodo, kažkaip seniuose niekad nebuvo užkliuvus akis.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Sraunius: 02 rugpjūčio 2007 - 15:19
Ačiū , vilytte, kitąmet reikia gal sodinti taip: eilutę morkų ir eilutę svogūnų ir taip lysvėje pakaitomis. Gal tada bus gerai?... g.gif ir morkytės nekirmys...
Atsakyti
Dėl raundapo tai nežinau, pati purškiau patvorius, tai šiandien su ranka patampiau tas geltonas žoles, lyg ir nusiima. Galvoju gal nugrėbt užtektų, nieko nekasant g.gif
Dėl garstyčių - pakas panašus į miltų maišus, tamsiai žalias, su ryškiai geltonais šonais. Produktas "Dotnuvos sėklų". Lentynuose buvo, ne prie sėklų. Fasuotė 1 kg, vienai lysvei su šoniniais takeliai, išsinaudojo koks ketvirdalis.
Žemę ruošiau kaip sėjant bet ką valgomo (nu gal ne taip preciziškai, bet perkasiau ir pergrėbojau).
Atsakyti
Oi kokia faina tema atidaret biggrin.gif bigsmile.gif
Noreciau prisijungi 4u.gif
Ir as ketvirtus metus turiu darziuka :
1lysve sparaginiu pupeliu
2 lysves agurku
5lysves braskiu
1lysve burokeliu
2lysves morku
1lysve poru
1lysve geltonu ropiu ir daikonu
1lysve kopustu
1lysve brokoliu
1lysve kalafioru
1lysve briuselio kopustu
2krumai patisonu
2krumai cukiniju
3 daigai moliugu
krapai, petrazoles, ramuneles, rozmarinas, metos, citrinine melisa, cesnakas, svogunai, salierai
buvo zirniai, salotos, ridikeliai
1siltnamis pomidoru, paprikos
liktai viskas ax.gif O jergau kiek daug gavos doh.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo poeme: 03 rugpjūčio 2007 - 02:44
QUOTE(Sraunius @ 2007 08 02, 16:13)
čia toks kvailas klausimas iškilo  blush2.gif Anksčiau nepurškiau roundup'u, tai kažkaip ir nemąsčiau apie tolimesnę eigą po nupurškimo. Žodžiu, kai nupirški, po 7-10 dienų pageltonuoja antžeminė dalis ir ką toliau daryti reikia? Perkast ir tuos geltonuosius daiktus išrinkti ar užtenka tik perkasti ir lai jie lieka dirvoj?
Dar dėl garstyčių. Ar jas reikia sėti švarioje nuo piktžolių žemėje ar nėra jokio skirtumo? Tiesa, gal pamenat kaip įpakavimas atrodo, kažkaip seniuose niekad nebuvo užkliuvus akis.

priklauso, ką toje vietoje nori daryti ir kas buvo prieš purškiant. jei buvo dirbama, tik labai piktžolėta dirva, tai žemė turėtų būti puri ir grėbliu pergrėbus turėtų išsigrėbti sudžiūvę likučiai. Jei buvo velėna, dirvonas koks senas, tai visvien kietas velėnos paviršius liks, tad geriausia būtu su kažkokiu kultivatorium prasinešti, kad iškedenti. Aišku, priklauso ir nuo to, kam tą vietą ruoši, jei ketini tas apkalbėtas garstyčias pasėti, tai minimaliai pakedenti visvien reikia, kad sėklos turėtų kur užsikabinti ir sudygti, išbarstytos ant kieto pado nelabai džiaugsis smile.gif

QUOTE(staselė @ 2007 08 02, 16:34)
Ačiū , vilytte, kitąmet reikia gal sodinti taip: eilutę morkų ir eilutę svogūnų ir taip lysvėje pakaitomis. Gal tada bus gerai?... g.gif ir morkytės nekirmys...

drinks_cheers.gif tarp kitko kai kur taip ir rekomenduoja literatūroje

QUOTE(poeme @ 2007 08 03, 03:38)
Oi kokia faina tema atidaret  biggrin.gif  bigsmile.gif
Noreciau prisijungi  4u.gif
Ir as ketvirtus metus turiu darziuka :
...1lysve geltonu ropiu ir daikonu
....liktai viskas  ax.gif O jergau kiek daug gavos  doh.gif

gal daikonus augini ne pirmi metai? gal papasakok kaip su jais elgiesi, kada rauni, kaip laikai? šiemet užkliuvo už akies jie ir pasisėjau pirmą kartą, sėjau liepos pirmoj pusėj, kai darže vietos atsirado, stebiu dabar ir svarstau kas gausis unsure.gif būtų labai įdomi reali, o ne literatūrinė patirtis ax.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo jolaxus: 03 rugpjūčio 2007 - 07:14
Ačiū, vilytte ir jolaxus už konsultacijas 4u.gif
Vakar vieną iš trijų Senių PC "išpurčiau" - garstyčių nėra, jei ir kitose nerasiu, teks kažkuo kitu dirvą gerint ax.gif
Atsakyti
QUOTE(Sraunius @ 2007 08 03, 08:19)
Ačiū, vilytte ir jolaxus  už konsultacijas 4u.gif
Vakar vieną iš trijų Senių PC "išpurčiau" - garstyčių nėra, jei ir kitose nerasiu, teks kažkuo kitu dirvą gerint  ax.gif

o kokiam mieste ieškai?
Vilniuje esu seniau užmačiusi "Pasidaryk pats" sodo skyriuje ir kur prie "Širdies chirurgijos centro" yra sodininkų parduotuvė
Atsakyti
QUOTE(jolaxus @ 2007 08 03, 08:24)
o kokiam mieste ieškai?


Kauno ribose ieškau wink.gif
Atsakyti
Jo su daikonais labai įdomu. Aš vienais metais irgi liepos pradžioj pasėjau, tai nušienavau gėles (sužydo mat) ir tiek žinios (bet vasara labai karšta buvo).
Tai pernai panašiu laiku kaip dabar pasėjau, tai užaugo puikūs.
Kiek supratau, tai jų visa agrotechnika kaip ridikėlių: trumpėjančios dienos augalai, mėgsta drėgmę.
Apžiūrėk Jolaxus ar jie neleidžia pas tave stiebelio, ant kurio žiedą kraus. Nes jei leidžia, tai gal darže šioms gėlytėms nevieta. Nes pas mane tai dar ir pasisėti spėjo, mat aš (didis protas biggrin.gif ) ilgesingai laukiau kur čia tie daikonai dabar išaugs.

Nepyk, kad čia lendu, nes klausimas užduotas ne man, tik kažkaip labai tie daikonai man įsiminė doh.gif
Atsakyti
QUOTE(vilytte @ 2007 08 03, 08:33)
Jo su daikonais labai įdomu. Aš vienais metais irgi liepos pradžioj pasėjau, tai nušienavau gėles (sužydo mat) ir tiek žinios (bet vasara labai karšta buvo).
Tai pernai panašiu laiku kaip dabar pasėjau, tai užaugo puikūs.
Kiek supratau, tai jų visa agrotechnika kaip ridikėlių: trumpėjančios dienos augalai, mėgsta drėgmę.
Apžiūrėk Jolaxus ar jie neleidžia pas tave stiebelio, ant kurio žiedą kraus. Nes jei leidžia, tai gal darže šioms gėlytėms nevieta. Nes pas mane tai dar ir pasisėti spėjo, mat aš (didis protas biggrin.gif ) ilgesingai laukiau kur čia tie daikonai dabar išaugs.

Nepyk, kad čia lendu, nes klausimas užduotas ne man, tik kažkaip labai tie daikonai man įsiminė doh.gif

labai gerai, kad perspėjai 4u.gif reikės apžiūrėti, einant pro šalį "ant greičio" tai nepastebėjau, reikės padaryti rimtesnę apžiūrą lens.gif
Man panašiai vieną karštą vasarą su pekino kopūstais buvo - žydėjo kaip patrakę, o kad nors galvelę susuktų tai nė iš tolo blink.gif Irgi spėjau, kad karštis jiems neparankus buvo
galim gi irgi dar sėklų pasidairyt, o gl dar liko, neprisimenu g.gif česnakai nurauti, lysvė laisva, būtų galima ir dabar paberti dozę rolleyes.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo jolaxus: 03 rugpjūčio 2007 - 07:51
QUOTE(Sraunius @ 2007 08 03, 08:19)
Ačiū, vilytte ir jolaxus  už konsultacijas 4u.gif
Vakar vieną iš trijų Senių PC "išpurčiau" - garstyčių nėra, jei ir kitose nerasiu, teks kažkuo kitu dirvą gerint  ax.gif


Pas mus yra Žalioj stotelėje ir Lytagroje

Beje, kas tie daikonai? g.gif ir girdžiu pirmą kart, ir google nemeta g.gif ar juos dar dabar galima sėti? Aš ankstyvuosius kopūstus jau nuėmiau, tai galėčiau kažką įmest mirksiukas.gif
Papildyta:

radau berods....tai Baltieji ridikai , ane ? smile.gif
Atsakyti