Įkraunama...
Įkraunama...

Daržas (svogūnai, agurkai ir etc.)

QUOTE(saintlina @ 2010 01 19, 21:47)
gal kam reiks kruminiu svogunu sodinimui (ar valgymui  biggrin.gif )? Priaugo pas mus pernai be proto.


O kokie tai krūminiai svogūnai ir kaip jie atrodo g.gif
Atsakyti
QUOTE(rooma @ 2010 01 19, 22:36)
O kokie tai krūminiai svogūnai ir kaip jie atrodo g.gif


gal ne taip pavadinau, gal daugiagalviai reik sakyt biggrin.gif Zodziu, tokie, kur pasodini viena, o isauga keli (5-6-7). Pas mus iki vienuolikos svogunu vienoj kruvoj isauga.
Atsakyti
QUOTE(saintlina @ 2010 01 20, 09:00)
gal ne taip pavadinau, gal daugiagalviai reik sakyt  biggrin.gif Zodziu, tokie, kur pasodini viena, o isauga keli (5-6-7). Pas mus iki vienuolikos svogunu vienoj kruvoj isauga.

Kur perkat tokių sėklų g.gif
Atsakyti
QUOTE(satanele @ 2010 01 20, 09:11)
Kur perkat  tokių sėklų  g.gif

nežinau ar būna jų sėklų, tačiau aš prieš pora metų jų pati užsiauginau, nes matyt šaltokai svogūnus laikiau, žiedkočius bent keli kelmai išleido, tai vienam leidau sužydėti ir subrandinti sėklas. Pernai jau buvau užsiauginusi sodinukus iš tų sėklų ir pasodinau, tai jie labai gražiai "apsivaikavo". Sodinukai buvo smulkūs, kaip špygiukai, o išaugo net stambesnės galvos nei tų, kurie iš senų sodinukų buvo sodinti thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(satanele @ 2010 01 20, 08:11)
Kur perkat  tokių sėklų  g.gif


neperkam mes ju. Susodinam likusius po ziemos svogunus ir uzauga vel didziausi kiekiai. Seklu irgi nerenkam.
Atsakyti
QUOTE(saintlina @ 2010 01 20, 09:54)
neperkam mes ju. Susodinam likusius po ziemos svogunus ir uzauga vel didziausi kiekiai. Seklu irgi nerenkam.

Tai jau taip, kai normalius kiekius sodinamosios medžiagos turi, tai tikrai sėklų rinkti neverta drinks_cheers.gif
šie svogūnai netgi neturėtų auginti žiedkočių, nes jei pradeda auginti, tai reiškia, kad netinkamai laikyti buvo, kaip man anuomet pasitaikė
Atsakyti
QUOTE(jolaxus @ 2010 01 20, 08:59)
Tai jau taip, kai normalius kiekius sodinamosios medžiagos turi, tai tikrai sėklų rinkti neverta drinks_cheers.gif
šie svogūnai netgi neturėtų auginti žiedkočių, nes jei pradeda auginti, tai reiškia, kad netinkamai laikyti buvo, kaip man anuomet pasitaikė


is tiesu, ziedkociu, kiek pamenu, nesu macius smile.gif
o jau sodinamosios medziagos, ypac siemet blink.gif
Atsakyti
QUOTE(saintlina @ 2010 01 20, 09:40)
is tiesu, ziedkociu, kiek pamenu, nesu macius  smile.gif
o jau sodinamosios medziagos, ypac siemet  blink.gif

Labai noriu tokiu svogūnų, parašysiu į až
Atsakyti
Matau, čia apie svogūnus kalba prasidėjo, o man kaip tik dar toks klausimėlis gyventi neduoda smile.gif .
Ar esat kada ragavusios saldžiųjų svogūnų? Užauga didžiulės sultingos galvos, per žiemą neišlaikysi, bet rudenį tai skanumėlis: galima vienus su grietine lapnoti. Jie beveik neaštrūs, sunku nupasakoti. Žodžiu paragavom mes tokių svogūnų ir pernai nusprendėm patys lysvę užsiauginti. Aš tai žalia tokia daržininkė, mano mamukas pirmu smuiku griežia blush2.gif Nupirko sėklų ir pavasarį prisėjom į dėžutes, kad galėtume vėliau sodinukus perkelti į daržą. Laukėme laukėme ir sulaukėme..... po du daigelius iš kiekvienos dėžutės. Kiek jų sėjome tai nepamenu, na bet kad lysvei normaliai užtektų. Taip ir nesuprantu, ar jie lepūs be galo ir kažkas jiems nepatinka (nors darže tie keturi vėliau užaugo ir buvo suvartoti), ar sėkla kažkokia nudususi, nors pirkta parduotuvėje su galiojimu ir tvarkingoje pakuotėje g.gif . Gal merginos esate auginusios tokius cibulius ir kokių nors minčių turite? rolleyes.gif
Atsakyti
Nesu tokių ragavus. Labai įdomu, gal tikrai kas auginot ir galėtumėt patirtimi pasidalint?
Atsakyti
QUOTE(Nakties_Sparnai @ 2010 01 28, 01:09)
Matau, čia apie svogūnus kalba prasidėjo, o man kaip tik dar toks klausimėlis gyventi neduoda smile.gif .
Ar esat kada ragavusios saldžiųjų svogūnų?
<...>Taip ir nesuprantu, ar jie lepūs be galo ir kažkas jiems nepatinka

šiaip tai galima tik paspėlioti kas galėjo atsitikti... tarkim, daiginimui sąlygas reikia pataikyti... šviesa, šiluma, drėgmė, sėklos užpiltos, neužpiltos, daiginimo substrato sudėtis - šie ir gal dar daugiau veiksnių įtakoja sodinukų kokybę. Dar vienas dalykas, reikia pžiūrėti ar jiems tinka persodinimas, nes ant kai kurių sėklų pakelių būna pažymėta, kad nerekomenduojama persodinti, t.y. reikia sėti į dirvą ir paskui pagal poreikį retinti
Atsakyti
QUOTE(jolaxus @ 2010 01 28, 10:20)
šiaip tai galima tik paspėlioti kas galėjo atsitikti... tarkim, daiginimui sąlygas reikia pataikyti... šviesa, šiluma, drėgmė, sėklos užpiltos, neužpiltos, daiginimo substrato sudėtis - šie ir gal dar daugiau veiksnių įtakoja sodinukų kokybę. Dar vienas dalykas, reikia pžiūrėti ar jiems tinka persodinimas, nes ant kai kurių sėklų pakelių būna pažymėta, kad nerekomenduojama persodinti, t.y. reikia sėti į dirvą ir paskui pagal poreikį retinti


Didelio mokslo nedarėm: nemirkytas sėklas sudėjom į dėželes su žeme ir dar žemėm užbėrėm. Laistėm ir laukėm. doh.gif Svogūnų veislė "Globo"-vėlyva saldžiųjų svogūnų veisė. Ropelės labai didelės. Patartina auginti sodinant daigais. Sėklos galioja iki 2012 (nurašiau nuo pakelio). Sėjome kovo mėnesį, o paskui tuos išdygusius daigelius persodinome į dirvą ir jie puikiausiai užaugo. Tikrai skanūs. Šiemet vėl bandysiu, bet gal mirkysiu, daiginsiu ir žiūrėsiu. Ir jei nedygs, pirksiu naujų sėklų.
Atsakyti