Įkraunama...
Įkraunama...

Daržas (svogūnai, agurkai ir etc.)

pas mane cukinijos virtuveje stocvi ir gerai laikosi. tiesa, jei jau odele pazeista, tada vsio tiek cukinijoms tiek moliugams doh.gif
Atsakyti
Mano balkone moliugai buvo ir susukti siltai, istiklintas balkonas, visi kvarabos susalo, ko noret, toks saltukas spaude doh.gif verysad.gif
Atsakyti
mes visas gerybes pries saltuka is balkono isnesem ax.gif
Atsakyti
QUOTE(satanele @ 2009 12 27, 16:12)
Aš tai ir manau kad sušalo , pas mane garaže rūsiukas yra , tai kai paspaudė šaltukas , pas mane visi sušalo  verysad.gif



Ne ne merginos, nesušalo, supuvo iki šalčių schmoll.gif
Per šalčius viską namo įnešėm, obuolių pusę balkono turim lotuliukas.gif
Gal ir gerai jūs man dėl tos drėgmės papasakojot, šiaip anyta sakė, kad jos ir namie stovėdami (ta prasme šilčiau negu balkone) pūt pradeda. Žodžiu supratau, kad neverta didžiulių augint, arba reik ruošt moliūgų balių ir kramsnot juos mikliai.
doh.gif
Atsakyti
Aš šiemet pirmą kartą auginau moliūgus ir likau labai nustebinta jų gerumu smile.gif JAu patiekalų kokią įvairovę išbandžiau! thumbup.gif Užaugo jie man didoki - apie 20 kg. Tai jau kai prapjauni, reikia greit suvartoti, nes pradeda pūti. Kažkur buvau skaičius, kad galima užšaldyti moliūgų tyrę. Tai va aš jos ir prisišaldžiau, bet dar neišbandžiau, nes šviežių turiu. O moliūgų tyrę darau taip : supjaustau moliūgą gabalais (jei jau odelė negraži ar pradedanti juoduoti, pūti, tai aš ją nulupu, dedu į skardą ir kepu orkaitėj apie valandą,kol pasidaro minkšti. Vėliau nupilu išbėgusias sultis, sutrinu su bulvių grūstuve arba su plakikliu, dedu į šaldymo maišiukus ar plastikines dėžutes ir į kamerą. Jei pasiteisins, tai džiaugsiuos smile.gif
O šiaip mano moliūgai ne visi gerai išsilaikė. Vienus tik nuskynus susinešiau į namą, gulėjo ant suolo, tai va dar dabar gražuolis vienas guli smile.gif o dalį kurį laiką pralaikėm daržinėj ir matyt jie ten pašąlo ar drėgmės gavo...paskui susinešėm į namą, suguldėm ant grindų, bet jie pradėjo pūti ir būtent nuo vidurio apačioj, nes spėju ten šviežio oro nepakliuvo,nes susidarė tokia uždara ertmė tarp moliūgo ir grindų. Tai va, manau, kad moliūgus reikia laikyti sausai ir geriau šiltai negu šaltai smile.gif IR dar neapkraut kitom daržovėm, kad nepradėtų pūti. O dar kažką esu girdėjus apie moliūgų grūdinimą, dar kol jie auga, bet va nieko konkretaus ir nežinau, ką ten su jais reik daryt sad.gif
Atsakyti
Ačiū už pastebėjimus. Būtinai parašyk, kokia tą moliūgų košė, ar skani, ką iš jos gaminsi. Mums tiko moliūgų košė su manais, blyneliai. Taip pat spaudžiau sultis ir maišiau su obuolių ir morkų sultimis-skanu. Norėjau išbandyti keptus orkaitėje moliūgus, bet nespėjau.
Bandysiu ir kitais metais auginti, bet gal ne tokius didelius. Man atrodo, kad jų dydis nuo veislės priklauso. Ar aš neteisi? g.gif
Atsakyti
QUOTE(Nakties_Sparnai @ 2010 01 04, 15:04)
Ačiū už pastebėjimus. Būtinai parašyk, kokia tą moliūgų košė, ar skani, ką iš jos gaminsi. Mums tiko moliūgų košė su manais, blyneliai. Taip pat spaudžiau sultis ir maišiau su obuolių ir morkų sultimis-skanu. Norėjau išbandyti keptus orkaitėje moliūgus, bet nespėjau.
Bandysiu ir kitais metais auginti, bet gal ne tokius didelius. Man atrodo, kad jų dydis nuo veislės priklauso. Ar aš neteisi? g.gif


va galiu kelis receptukus įmest:
http://gardesiai.blo...-meduoliai.html (labai skanus ir tikrai paprastai kepami meduoliukai)

http://virtuve.seima...99&lang_pref=lt (pyragas su cukinija, bet kepiau ir su moliūgu,gaunasi taip pat puikiai. Irgi labai greitai paruošiamas, o dar greičiau suvalgomas:) Aij, tik čia ne su tyre...bet vis tiek geras receptas)

http://jogosmityba.w...i-su-parmezanu/ (labai paprastas receptas, bet be sūrio ne taip skanu. na bet jie tokie savotiški, gali ne visiems patikti)

dar neblogą receptuką radau kopūstų kotletukų, bet aš kopūstą pakeičiau burokine tarka tarkuotu moliūgu ir kepiau kaip bulvinius blynus. Tai visai šeimynai labai patiko! http://www.geri-rece...kotletai-2.html (Beje , ir kopūstų kotletai labai skanūs smile.gif


Na o dėl moliūgų dydžio, tai esi teisi - priklauso nuo veislės. Būna ir 2 kg, ir 20, ir net 200!!! tik jau kaip tokį reiktų sudoroti neįsivaizduoju biggrin.gif
Aš kitais metais sakiau auginsiu didelius žiemai, o vasaros vartojimui nedidukus, kad būtų galima suvalgyt per 1 ar 2 kartus.
Atsakyti
na merginos tai ar jau pradeje dairytis po seklu parduotuves g.gif nes jei viskas gerai tai ryt noresiu jau nulekti i seklu parduotuve....pasizvalgyti seklyciu sejai wub.gif
Atsakyti
Aš tai šiandien mausiu pasižvalgyt, gal baklažanų rasiu nusipirkt. Reiks ir man šiemet būtinai moliūgų pasisėt. Pernai tik vienas teužaugo, vieta nekokia buvo. Tai mažoji išpjaustė akis, dantis ir laikė kol supuvo biggrin.gif . Taip ir neteko paragaut verysad.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo *Inga:): 18 sausio 2010 - 11:43
Sveiki,

daug augalu, darzoviu, veju, medziu seklu galima rasti:
http://www.e-seklos.lt/lt
tiksau super seklos.
Atsakyti
QUOTE(Monciuke @ 2010 01 04, 00:45)
Aš šiemet pirmą kartą auginau moliūgus ir likau labai nustebinta jų gerumu smile.gif

As irgi siemet pirmakart auginau bigsmile.gif Planuoju si pavasari daugiau prisodinti - jau toks geris thumbup.gif
Atsakyti
gal kam reiks kruminiu svogunu sodinimui (ar valgymui biggrin.gif )? Priaugo pas mus pernai be proto.
Atsakyti