Įkraunama...
Įkraunama...

Daržas (svogūnai, agurkai ir etc.)

Pas mane šiltnamy agurkus miltligė apipuolė. Nuvažiuoju, o jau pusė lapų geltonų. Dar bus keletas agurkėlių. Kuo jūs purškiat nuo miltligės? Šiemet jau nebeišgelbėsiu, bet kitais metais reiktų pasistengti.
Atsakyti
QUOTE(vailija @ 2008 08 20, 10:20)
Pas mane šiltnamy agurkus miltligė apipuolė. Nuvažiuoju, o jau pusė lapų geltonų. Dar bus keletas agurkėlių. Kuo jūs purškiat nuo miltligės? Šiemet jau nebeišgelbėsiu, bet kitais metais reiktų pasistengti.

Eik tu,niekas nepadeda doh.gif as purskiau pora kartu,bet prieina jiem laikas mirti,tai ir vsio,dziuna nors jiem giesmes giedok lotuliukas.gif
Ai,kiek bus tiek uzteks mirksiukas.gif
Primarinavau ir su aronijom ir su visokiom kitokiom gerybem,valgysim ziema net ausys lapses biggrin.gif
Atsakyti
Pas mane jų nedaug buvo. Tai daug neprisimarinavau. Labau daug dar mažyčių agurkėlių ar jau juos nuskinti ar dar paaugs?
Atsakyti
[quote=vailija,2008 08 20, 12:20]
Pas mane šiltnamy agurkus miltligė apipuolė. Nuvažiuoju, o jau pusė lapų geltonų. Dar bus keletas agurkėlių. Kuo jūs purškiat nuo miltligės? Šiemet jau nebeišgelbėsiu, bet kitais metais reiktų pasistengti.
[/quote

Miltligei plisti palankios sąlygos yra tada,kai sausa ir karšta.Pravėdinkite šiltnamius ir viskas bus gerai.Dabar jau ,žinoma , su ja kovoti beprasmiška,bet ateičiai...
Atsakyti
Pati ir pasistengiau. Sakau, gal jau naktys šaltos, uždariau šiltnamio duris. Tai ir atvažiavus radau nugeltusius. Ačiū už informaciją, kitąmet žinosiu.
Atsakyti
QUOTE(vailija @ 2008 08 21, 15:32)
Pati ir pasistengiau. Sakau, gal jau naktys šaltos, uždariau šiltnamio duris. Tai ir atvažiavus radau nugeltusius. Ačiū už informaciją, kitąmet žinosiu.


Nakčiai reikia uždaryti,bet pravėdinkite iki pietų.Jeigu neturite tokios galimybės,daržas toli, tai padarykite langelius, apkaltus agro plėvele.Ji praleidžia orą ir laiko šilumą.
Atsakyti
Daržininkės padėkit:
šiemet pirmą kartą auginau moliūgus. Rudenį džiaugėmės dviem didžiuliais ir vienu mažuliu. Jau galvojau blynų bus, ir sultis iš jų spaudžiu, ir košę verdu. Mažulį spėjom sudorot. O didžiuliai tik bum ir supuvo. Cukinijos tai vos ne iki pavasario laikosi. Nežinau, ko tie moliūgai taip verysad.gif Gal kas galėtų patarti, kur juos laikote? Ar ilgai išlaikote?
Atsakyti
laba diena ir as ateinu pas jus i temuke, kadangi kaip ir visos turiu darza ir save laikau ukininke doh.gif nors tikrai nedidele. darza turiu jau kokie 3 metai tik kiekvienais metais vis didinu, mat jam skirtas plotas buvo labai apzeles tai kiekvienais metais po dali jo sutvarkau ir pasiruosiu darzui. siaip darze turiu dideles apie 6 m ilgio lysves ir siemet pasidariau 6 mazutes po 2 metrus. i dideles sodinau:
1 lysve burokeliu
1 morku
1 cibuliu
1 visko po truputi: salierai laiskiniai, cesnako, pupeliu, spinatu
1 lysve moliugu ir cukiniju su saulegrazom
mazasias apsidinau:
1 kopustu
1 brokoliu
1 kalafojoru
1 zirniu
1 agurku
1 gumbiniu salieru
ai dar turiu 2 braskiu ir 4 vagutes pirma karta pasodontu bulviu (naudojom o rudeni nukasem 1 maisa ax.gif mazai, bet man pakako)
tai va toks mano asortimentas. siemet sutvarkysiu galutinai ir gale pasidarysiu taip svajota prieskoniu darzeli wub.gif dar gal ka idomiau pasodinsiu, nes labai noreciau ismeginti cikorijas ir pekino kopustus.


QUOTE(Nakties_Sparnai @ 2009 12 27, 01:29)
Daržininkės padėkit:
šiemet pirmą kartą auginau moliūgus. Rudenį džiaugėmės dviem didžiuliais ir vienu mažuliu. Jau galvojau blynų bus, ir sultis iš jų spaudžiu, ir košę verdu. Mažulį spėjom sudorot. O didžiuliai tik bum ir supuvo. Cukinijos tai vos ne iki pavasario laikosi. Nežinau, ko tie moliūgai taip verysad.gif Gal kas galėtų patarti, kur juos laikote? Ar ilgai išlaikote?

zinok man regis reikia rusy laikyti, o dar geriau jei turi saldikli uzsaldyk
Atsakyti
pamirsau pamineti, kad darze taip pat turiu salotu bei ridikeliu ir siltnami ax.gif pilna pomidoru, papriku, baklazanu ir keleta agurku
Atsakyti
QUOTE(troja3030 @ 2009 12 27, 13:08)
zinok man regis reikia rusy laikyti, o dar geriau jei turi saldikli uzsaldyk


Laikiau balkone, ten vėsu. O cukinijas laikau kambary. Tai vat ir galvoju, ar ne geriau moliūgus laikyti šiltoje vietoje g.gif . Tikiuosi kokia nors moliūgų augintoja atsilieps.
Dėl šaldymo, skaičiau, kad moliūgų šaldyti nepatartina. Nelabai ten paaiškinta kodėl. Bet buvių tai nešaldom, laikom sau rūsiuose. Ir morkas, ir burokus. Vat gavojau ir su moliūgais taip bus. unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(Nakties_Sparnai @ 2009 12 27, 15:48)
Laikiau balkone, ten vėsu. O cukinijas laikau kambary. Tai vat ir galvoju, ar ne geriau moliūgus laikyti šiltoje vietoje g.gif . Tikiuosi kokia nors moliūgų augintoja atsilieps.
Dėl šaldymo, skaičiau, kad moliūgų šaldyti nepatartina. Nelabai ten paaiškinta kodėl. Bet buvių tai nešaldom, laikom sau rūsiuose. Ir morkas, ir burokus. Vat gavojau ir su moliūgais taip bus.  unsure.gif

balkone moliūgai greičiausiai pašalo, o pati ir rašai, kad šaldyti jų nepatartina. Greičiausiai taip yra dėl to, kad visų moliūginių sudėtyje labai daug vandens, o kaip žinia vanduo šaldamas plečiasi, taigi, vaizdžiai sakant, suplėšo visą daržovės "mėsą", dėl to bet kurios vandeningos daržovės ir nešaldomos. Sakyčiau, kad moliūgus kaip ir cukinijas reikia laikyti vėsioje, tačiu pastovioje temeratūroje ir kur nėra daug drėgmės, tarkim drėgnas rūys irgi nebus palanki vieta, nes labai greit puvinys įsimes. Ir dar vienas patarimas - planuojamus laikyti ilgiau moliūgus reikia kuo atsargiau nuskinti, nevolioti, nesumušti, nes kur gauna smūgio, ten greit suminkštėja ir nuo to vietos greit pūti gali pradėt
Atsakyti
Aš tai ir manau kad sušalo , pas mane garaže rūsiukas yra , tai kai paspaudė šaltukas , pas mane visi sušalo verysad.gif
Atsakyti