Įkraunama...
Įkraunama...

Daržas (svogūnai, agurkai ir etc.)

Tai dar tada pklausiu: žieminiai tai tie kur centre sudžiūvęs stiebas, o aplink viena eilute skiltelės? O vasariniuose skiltelės keliom eilėm išsidėstę? Aiškiau paklaust nemoku doh.gif
Ir kada Jolaxus tu juos sodinai - kokiam rugsėjy ar dar vėliau?
Priklausinėjau čia, bet gal su Jolaxus pagalba kįtamet česnakų bus thumbup.gif . Varyčiau į turgų tų žieminių pirkt ir sodint sodint sodint (tik brangūs jie begėdžiai).
Atsakyti
QUOTE(vilytte @ 2007 08 02, 11:39)
Tai dar tada pklausiu: žieminiai tai tie kur centre sudžiūvęs stiebas, o aplink viena eilute skiltelės? O vasariniuose skiltelės keliom eilėm išsidėstę? Aiškiau paklaust nemoku doh.gif
Ir kada Jolaxus tu juos sodinai - kokiam rugsėjy ar dar vėliau?
Priklausinėjau čia, bet gal su Jolaxus pagalba kįtamet česnakų bus thumbup.gif . Varyčiau į turgų tų žieminių pirkt ir sodint sodint sodint (tik brangūs jie begėdžiai).

nu žinai, ko gero gana tiksliai apibūdinai smile.gif sakyčiau vizualiniai požymiai tikrai maždaug tokie, nes žieminiai tikrai ko gero būna viena eilute skiltelės, o vasariniai jau tikrai keliom eilutėm.
o sodinti žieminius reikia prieš užšalant, kad nesuspėtų sudygti prieš žiemą, o tik įsišaknytų, panašiai kaip tulpes. Pernai ruduo ilgas buvo, tai susodinau prisimenu kažkur spalio pabaigoje, nes šalčių nelabai matėsi.
Atsakyti
Joo tų žieminių pas mane pilnas daržas doh.gif ir per žiemą jie išsilaiko ,o pavasarį jau iš po sniego pirmieji pradeda žaliuoti,bet labai nedideli ir man jie schmoll.gif O vat vasarinių norėčiau ax.gif
Atsakyti
o aš dar noriu apie žieminius svogūnus paklausti, vilytte, rašei, kad turi ax.gif
aš irgi jų pasisėjau, bet nesakyčiau, kad labai jais sužavėta - stambūs laiškai man kažkaip nelabai patinka, gleivėti kažkaip per daug... ax.gif kažkodėl tikėjausi, kad bus siauručiais laiškiukais, kaip iš pavasario parduotuvėse parduoda? Gal čia veislę reikia žinoti? o gal tie siauručiai yra ne svogūnai, o laiškiniai česnakai? kažkas sakė, kad tokie yra ir atseit geresni už žieminius svogunus. Ką galit tuo klausimu pasakyt? ax.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo jolaxus: 02 rugpjūčio 2007 - 10:57
PAS MANE KIRMIJA MORKOS. GAL ŽINOT, KĄ DARYT ,KAD JOS NEKIRMYTŲ/ ŠIEMET AIŠKU, JAU NIEKO NEBEDADĖSIU, BET KAD PASKUI APSAUGOT
Atsakyti
QUOTE(staselė @ 2007 08 02, 11:57)
PAS MANE KIRMIJA MORKOS. GAL ŽINOT, KĄ DARYT ,KAD JOS NEKIRMYTŲ/ ŠIEMET AIŠKU, JAU NIEKO NEBEDADĖSIU, BET KAD PASKUI APSAUGOT

pirma šovusi "švari", t.y. ne cheminė mintis - taikyti vadinamąjį sugretintą auginimą, kai greta sodinami vieni kitus nuo tam tikrų kenkėjų saugantys auglai. Morkos tinka su svogūnais, vieni kitus atbaido nuo morkinių ir nuo svogūninių musių.
Beje, kur aš parašiau savo daržo sudėtį pradžioje, tai ten tokia tvarka iš eilės lysvės eina ir bandžiau dėliotis būtent pagal tuos principus, ka šlia ko gerai auga ir nepritraukia tų pačių kenkėjų ax.gif gal ne viskas ten idealiai, bet jau antri metai morkos ir svogūnai tai tikrai greta ir be nuostolių blush2.gif plius stengiuosi dar sekantiems metams planuodama daržą irgi taikyti sėjomainą, nesodinti tų pačių toj pačioj vietoj, plius žiūrėti ką po ko sėti ar sodinti. Literatūros yra tais klauimais, tik reikia paskaitinėti ir pasėdėti kol susidėlioji kas kaip bus savam darže. smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo jolaxus: 02 rugpjūčio 2007 - 11:06
vilytte, o kada pasėjai garstyčias, data domina bigsmile.gif
ermutės vadinamų amerikonkių ir pas mus yra, tik labai jau smagiai jos ravisi, todėl nelabai ir pergyvenau. Vejoj jos nemačiau, tai gal jos tik atviruose plotuose želia?
Atsakyti
aha...vejij ir pas mane nėra...bet koks augimo spartumas doh.gif nespėji suktis su kauptukais..bet vakar. kai čia taip kelias dienas lijo, tai be jokio kauptuko- kaip salotas kokais tik šnai, šnai, šnai...greitai eina, bet visvien blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(jolaxus @ 2007 08 02, 12:04)
pirma šovusi "švari", t.y. ne cheminė mintis - taikyti vadinamąjį sugretintą auginimą, kai greta sodinami vieni kitus nuo tam tikrų kenkėjų saugantys auglai. Morkos tinka su svogūnais, vieni kitus atbaido nuo morkinių ir nuo svogūninių musių.
Beje, kur aš parašiau savo daržo sudėtį pradžioje, tai ten tokia tvarka iš eilės lysvės eina ir bandžiau dėliotis būtent pagal tuos principus, ka šlia ko gerai auga ir nepritraukia tų pačių kenkėjų ax.gif  gal ne viskas ten idealiai, bet jau antri metai morkos ir svogūnai tai tikrai greta ir be nuostolių blush2.gif plius stengiuosi dar sekantiems metams planuodama daržą irgi taikyti sėjomainą, nesodinti tų pačių toj pačioj vietoj, plius žiūrėti ką po ko sėti ar sodinti. Literatūros yra tais klauimais, tik reikia paskaitinėti ir pasėdėti kol susidėlioji kas kaip bus savam darže. smile.gif

sėjomainą aš irgi taikau, ir augalus kaimynus renku, ir sodonimo datą renku, bet vis vien kirmija. Gal žemė nepatinka?.. g.gif
Atsakyti
QUOTE(jolaxus @ 2007 08 02, 12:56)
o aš dar noriu apie žieminius svogūnus paklausti, vilytte, rašei, kad turi ax.gif
aš irgi jų pasisėjau, bet nesakyčiau, kad labai jais sužavėta - stambūs laiškai man kažkaip nelabai patinka, gleivėti kažkaip per daug... ax.gif  kažkodėl tikėjausi, kad bus siauručiais laiškiukais, kaip iš pavasario parduotuvėse parduoda? Gal čia veislę reikia žinoti? o gal tie siauručiai yra ne svogūnai, o laiškiniai česnakai? kažkas sakė, kad tokie yra ir atseit geresni už žieminius svogunus. Ką galit tuo klausimu pasakyt? ax.gif


Aha, prisimelvau pasirodo (gėda). Tikrai turiu laiškinių česnakų (tikslus pavadinimas - tuščialaiškiai česnakai - pakelį pasiėmiau), pjaustau aš juos vietoj svogūnų laiškų ir įsivaizduoju, kad čia daugiamečiai svogūnai doh.gif . Labai faini man jie, nupjauni ir vėl po nepilnai poros savaičių atželia. Turiu gal šešis kupstus, tai pakaitom ir pjaustau, čia vieną, čia kitą. Kaip tik sėti ant pakučio nurodyta dabar reiktų.

Sraunius,
Garstyčias pasėjau pačioj liepos pradžioj (liepos 5 važiavom atostogaut, tai kokia savaitė prieš užsėjau tas garstyčias, nes piktžolės juodai užkniso). Po 10 dienų grįžom, visa vagelė jau puikiausiai žaliavo. Net apšalau kaip greit jos užaugo. Šiandien apžiūrėjau, kad jau perkast kuo greičiau reik - žiedeliai masiškai skleidžias, atai kaip prisisės man jų, tai turėsiu naujos rūšies piktžolių unsure.gif .

Visur rašo, kad apkasus po trijų savaičių galima kažką į tą dirvą po sideratų jau sėti. Tai gal tas laikas sideratams užaugti reikalingas nurodytas (rojaus sodai nurodo garstyčiom 50-60 dienų, kitur skaičiau 10 savaičių) su jų supuvimo laiku g.gif

Stasele,morkos kirmija nuo morkinės musės, tie kirminai jų lervos. Šiaip rekomenduoja jas pasėjus aptverti kokia 60-90 cm aukščio tvorele, sakykim iš agroplėvelės, (rojaus sodų forume mačiau daržininkai rekomenduoja jas auginti iš vis po agroplėvele) - nes šių musių patelės skraido tik pažeme. O vilioja jas morkų lapų kvapas, todėl šalia augantys svogūnai tikrai galėtų jas atbaidyti. Ir aišku žemėje neturėtų būti šių kenkėjų lervų - gal tos garstyčios padetų ją dezinfekuoti.
Atsakyti
QUOTE(vilytte @ 2007 08 02, 15:36)
Aha, prisimelvau pasirodo (gėda). Tikrai turiu laiškinių česnakų (tikslus pavadinimas - tuščialaiškiai česnakai - pakelį pasiėmiau), pjaustau aš juos vietoj svogūnų laiškų ir įsivaizduoju, kad čia daugiamečiai svogūnai doh.gif . Labai faini man jie, nupjauni ir vėl po nepilnai poros savaičių atželia. Turiu gal šešis kupstus, tai pakaitom ir pjaustau, čia vieną, čia kitą. Kaip tik sėti ant pakučio nurodyta dabar reiktų....

tai šitie tuščialaiškiai česnakai ir yra tie mano išsvajoti siauručiais plonučiais laiškais, ane?
nes maniškiai irgi atželia nupjauti, tik kad vasarą jau jie nelabai valgosi, kai kitų daržovių atsiranda, tai nupjaunu tik tam, kad nupjauti, kad nebujotų kelmai ax.gif
Atsakyti
QUOTE(jolaxus @ 2007 08 02, 16:49)
tai šitie tuščialaiškiai česnakai ir yra tie mano išsvajoti siauručiais plonučiais laiškais, ane?
nes maniškiai irgi atželia nupjauti, tik kad vasarą jau jie nelabai valgosi, kai kitų daržovių atsiranda, tai nupjaunu tik tam, kad nupjauti, kad nebujotų kelmai ax.gif

Manau, kad taip. Tokie plonyčiai siauručiai sodriai žali laiškučiai. Mano vyras anądien sako, žiūrėdamas kas čia tokie plonyčiai, "oooo kokie prasti šiemet pas mus svogūnų laiškai" biggrin.gif
Jolaxus būtum Kaune, duočiau kerelį, pasidalintum. Man teta tokį menką pundelį davė, tai išskirčiau, o dabar džiaugiuosi.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo vilytte: 02 rugpjūčio 2007 - 14:59