Įkraunama...
Įkraunama...

Daržas (svogūnai, agurkai ir etc.)

QUOTE(staselė @ 2008 05 28, 16:19)
Agurkus laistant, reikia nepilti vandens ant lapu. As nesu girdejusi, kad agurku lapus reikia skabyti. g.gif

agurkus galima laistyt ant lapų, jiems netgi patinka, o pomidorų- ne, nuskinti agurkams reikia pageltusius lapus 4u.gif


QUOTE(Lolija @ 2008 05 29, 09:36)
aš irgi jau keli metai kovoju su skruzdėlėm verysad.gif . nepamenu kokiais ten milteliais kaimynka sakė jos nieko blogo daržui nepadaro, tik nebent pačiai labai nesmagu. o jas iš viso daržo ir sodo išvaryt jaučiu neįmanoma verysad.gif

g.gif kaip čia pasakius, medžiuose jos augina amarą, o po daržovėm kai įsikuria- tos ir nuvysta
bet vistiek didžiausias parazitas- kurklys, pirmi metai turiu darže- jau pradeda paranoja vystytis, naktim aš juos sapnuoju doh.gif
Atsakyti
Su skruzdelėm irgi vargas, jei išsikasia lizdą po agurkais ,ar kitomis daržovėmis, tai daržovės ir nuvysta, nes jos tiesiog jų šaknis iškelia į viršų.
Atsakyti

QUOTE(Diglė @ 2008 05 28, 17:42)
Mes pirkom sklypą, tai ten po obelimi Anyžius auga, dydelis krūmas  bigsmile.gif


Pas mus anyžius tai augo tik metus.Sėjau tiesiai į gruntą. g.gif O naudojau į girą,kepinius. bigsmile.gif Ypač skanu,kai į girą įdedi.
Atsakyti
QUOTE(Vikauoga @ 2008 05 28, 22:29)
Pamidorams gal buvo perstipru iskarto meslas, gal butu geriau buve palaistyti praskiestu meslu g.gif  smile.gif
Sakykite, o pelenai kam?  g.gif Ka jie duoda? Idomu paliko, gal ir man reiktu kitamet smile.gif  4u.gif


pomidorams per stipru mėšlas, šviežias tai išvis per stipru bet kam. aš pomidorus prieš sodindama žuvies pakasu, nes jiems fosforo reik smile.gif o azoto gal ne taip schmoll.gif

Pelenai gera trąša, visokių mikroelementų daug ten, tik aišku švarios medienos turi būt - ne dažytos, ne lakuotos, ne pakelės medžių.... ypač jie tinka kai žemė molinga, rūgšti - tai pelenai nukalkina. Labai gerai bulvėms thumbup.gif Galima pelenus vandeny pamirkyt ir laistyt (daigelius ypač), ar šiaip pabarstyt... galima pamulčiuot pavasarį pelenais aplink vaiskrūmius - kenkėjams tada sunkiau prieit tongue.gif dar - palaisčius ridikėlius galima pelenais apibarstyt, kad spragšių lervos nesuėstų... ir t. t. : http://www.lrytas.lt... mirksiukas.gif
Papildyta:
QUOTE(diinka @ 2008 05 29, 11:02)
agurkus galima laistyt ant lapų, jiems netgi patinka, o pomidorų- ne,


pomidorų tikrai ne schmoll.gif jokiais būdais. O dėl agurkų.... mano anyta irgi labai mėgsta ant lapų pilt, ir deja jie iškart nugeltonuoja.... O mano mama tai niekada ant lapų nepildavo, ir agurkų daug būdavo iki pat rudens... tai vat aš irgi nepilu, nors dabar išsiaiškinau, kame reikalas - ant lapų pilt galima tik karštom dienom ir ryte, kad iki nakties spėtų išgaruot drėgmė, nes nors agurkai ir mėgsta drėgmę, bet jei temperatūra nukris, o lapai ilgai liks šlapi, tai nugeltonuos ar nupus.... ax.gif
Papildyta:
QUOTE(staselė @ 2008 05 29, 18:00)
Su skruzdelėm irgi vargas, jei išsikasia lizdą po agurkais ,ar kitomis daržovėmis, tai daržovės ir nuvysta, nes jos tiesiog jų šaknis iškelia į viršų.


aš pilu daug vandens, kol išsinešdina jos.... ir stengiuos mažiau plėvelių naudot, nes ten tai tuoj pat randi pilių pristatytų doh.gif
Atsakyti
QUOTE(IngridaB @ 2008 05 29, 20:25)
Pas mus anyžius tai augo tik metus.Sėjau tiesiai į gruntą. g.gif O naudojau į girą,kepinius. bigsmile.gif Ypač skanu,kai į girą įdedi.


Dabar žinosiu kur naudoti, nes nežinojau thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(Diglė @ 2008 05 30, 15:37)
Dabar žinosiu kur naudoti, nes nežinojau  thumbup.gif

Ir dar galima virti arbatele nuo kosulio. mirksiukas.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo glossi: 30 gegužės 2008 - 16:03
QUOTE(staselė @ 2008 05 29, 18:00)
Su skruzdelėm irgi vargas, jei išsikasia lizdą po agurkais ,ar kitomis daržovėmis, tai daržovės ir nuvysta, nes jos tiesiog jų šaknis iškelia į viršų.

Nusipirkit DIREX milteliu ( nuo skruzdeliu) - ir Jusu problemos issprestos !!! 4u.gif Uztenka pabarstyti labai nedaug.
Papildyta:
pomidorų tikrai ne schmoll.gif jokiais būdais. O dėl agurkų.... mano anyta irgi labai mėgsta ant lapų pilt, ir deja jie iškart nugeltonuoja.... O mano mama tai niekada ant lapų nepildavo, ir agurkų daug būdavo iki pat rudens... tai vat aš irgi nepilu, nors dabar išsiaiškinau, kame reikalas - ant lapų pilt galima tik karštom dienom ir ryte, kad iki nakties spėtų išgaruot drėgmė, nes nors agurkai ir mėgsta drėgmę, bet jei temperatūra nukris, o lapai ilgai liks šlapi, tai nugeltonuos ar nupus.... ax.gif
Patarciau NEPILTI ANT agurku LAPU net karstomis dienomis, nes lapai nusidegina hi.gif
Atsakyti
QUOTE(Vikauoga @ 2008 05 28, 21:29)
Sakykite, o pelenai kam?  g.gif Ka jie duoda? Idomu paliko, gal ir man reiktu kitamet smile.gif  4u.gif

Mačiau zuikis jau viską aprašė thumbup.gif pelenai yra labai gerai ir prieš kenkėjus, ir dirvą nukalkina thumbup.gif , nes tik nedaugeliui augalų patinka rūgšti dirva, o dauguma mieliau auga nerūgščioje rolleyes.gif

QUOTE(IngridaB @ 2008 05 29, 22:25)
Pas mus anyžius tai augo tik metus.Sėjau tiesiai į gruntą. g.gif O naudojau į girą,kepinius. bigsmile.gif Ypač skanu,kai į girą įdedi.

O čia kur sėklas pirkai? g.gif Prekybos centruose prie sėklų ar kaip? g.gif Visai įdomu būtų pabandyti pasisodinti bigsmile.gif
Atsakyti
sveikutes.gal truputeli ne į temą,bet jau nežinau ka daryti,kaimynu katinai viską darže iškapsto ir atlieka savo gamtinius reikalus verysad.gif gal žinot kaip galmėtu atbaidyti,nes esu visiškoj neviltyje.tiek darbo,o jie visada viska sugadina.
Atsakyti
sveikutes,as del agurku laistymo........man vis tiek neaisku,jus kalbat apie lauke auginamus agurkus?juk jie guli ant zemes ir laistant vanduo patenka ant lapu.O jus ka,pakeliat laistydamos tuos agurkus ar jiems atrameliu kokiu prismaigstot ar laistot dailiuoju budu po viena? blush2.gif paaiskinkit kaip cia reiktu daryti.prasau 4u.gif
Atsakyti
Sveikutes.Ieskau patarimo. Ne pirmus metus sodinu pomidorus siltnamyje,visada uzsiauginu savo daigus,zodziu viska darau kasmet taip pat ir neturejau bedu.TIK vienintelis siais metais skirtumas tas ,kad prisiauginau visokiausiu egzotisku ,atveztiniu .Daigai uzaugo grazus ,stiprus.O siltnamyje lapai nugelto beveik visi ir net ruduoja ,lyg surudyje butu . Gelsta net patys jauniausi ,maziausi lapeliai . Truputi perlekiau per knygas kurias turiu ,tai lyg tai panasu i mara . Nezinau ,jie taip atrodo ,kad bijau ,kad ju nebeisgelbesiu .Gal kam taip buvo atsitike? O gal cia tos veisles rusines tokios neatsparios? Yra ir paprastu tu tradiciniu ,bet atrodo ,kad jau serga visi verysad.gif
Atsakyti
QUOTE(madre @ 2008 06 02, 14:56)
sveikutes,as del agurku laistymo........man vis tiek neaisku,jus kalbat apie lauke auginamus agurkus?juk jie guli ant zemes ir laistant vanduo patenka ant lapu.O jus ka,pakeliat laistydamos tuos agurkus ar jiems atrameliu kokiu prismaigstot ar laistot dailiuoju budu po viena? blush2.gif paaiskinkit kaip cia reiktu daryti.prasau 4u.gif


na, ne tragedija, jei kažkiek ir patenka ant lapų vandens, jei ne vakare laistai ir spėja išgaruot, bet aš su "šlanga" ant viršaus nepilu, o laistau laistytuvu ir pilu ant žemės tiesiai, po lapais kur tarpukas koks yra, ten ir įpilu vandens prie žemės pridėjus laistytuvo piltuvą (be "dušo"), o paskui jau vandenukas nubėga visur, pasiskirsto ax.gif
Papildyta:
QUOTE(asarele54 @ 2008 06 01, 22:55)
sveikutes.gal truputeli ne į temą,bet jau nežinau ka daryti,kaimynu katinai viską darže iškapsto ir atlieka savo gamtinius reikalus verysad.gif  gal žinot kaip galmėtu atbaidyti,nes esu visiškoj neviltyje.tiek darbo,o jie visada viska sugadina.


geriausia tai įsitaisyt šunį biggrin.gif tada kaimynų katinai nebeina, ir net kurmių nebelieka tongue.gif galiu patvirtint, kad tikrai taip yra 4u.gif
o jeigu šiaip - tai yra priemonių kažkokių cheminių nuo katinų (ir kitų gyvūnų). o jei būnat namie, kai apsilanko katinai - tai "pašventinkit" juos gerai vandeniu netikėtai ir gausiai, man pavyko keleto kaimynų taip atsikratyt, kol šuniuko neturėjom
Atsakyti