Įkraunama...
Įkraunama...

Daržas (svogūnai, agurkai ir etc.)

Paprikas sėti tik į indelį.
Apie jų auginimą galima paskaityti čia:
http://www.sodai.lie...m/Pentinius.htm
Apie daugelį daržovių, gėlių auginimą galima rasti paskaityti tame tinklapyje, tereikia pagal pavadinimą susirasti.
Atsakyti
Sveiki, mačiau yra tema apie trąšas, bet ten parašyta "efektingiausios", tai gal geriau čia paklausiu... kažin, ar esat kas bandę augint daržoves be cheminių trąšų? atsimenu, močiutė laistydavo ne tik srutom, bet ir žoles užpylus vandeniu palaikydavo ir tręšdavo paskui tuo "nuomirku" smile.gif gal kas galėtų pasidalint patirtim, kaip augina ekologiškas daržoves be chemijos? tegu jos bus ir ne tokios didelės ir saldžios, bet sveikesnės smile.gif
Atsakyti
QUOTE(zuikis5 @ 2008 03 27, 15:12)
atsimenu, močiutė laistydavo ne tik srutom, bet ir žoles užpylus vandeniu palaikydavo ir tręšdavo paskui tuo "nuomirku"  smile.gif

esu tokio mirkalo pasirauginusi, nu patiko jis mano augmenijai, o šiaip darže aš ir taip trąšų praktiškai nenaudoju, išskyrus mėšlą, kaip sau tai per akis to, kas užauga ir be ypatingo tręšimo ax.gif
štai čia šiek tiek apie tuos parauginimus esam kalbėję seniai seniai smile.gif
Atsakyti
QUOTE(jolaxus @ 2008 03 27, 16:34)
esu tokio mirkalo pasirauginusi, nu patiko jis mano augmenijai, o šiaip darže aš ir taip trąšų praktiškai nenaudoju, išskyrus mėšlą, kaip sau tai per akis to, kas užauga ir be ypatingo tręšimo ax.gif
štai čia šiek tiek apie tuos parauginimus esam kalbėję seniai seniai smile.gif


ačiū 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(zuikis5 @ 2008 03 27, 15:12)
Sveiki, mačiau yra tema apie trąšas, bet ten parašyta "efektingiausios", tai gal geriau čia paklausiu... kažin, ar esat kas bandę augint daržoves be cheminių trąšų? atsimenu, močiutė laistydavo ne tik srutom, bet ir žoles užpylus vandeniu palaikydavo ir tręšdavo paskui tuo "nuomirku"  smile.gif gal kas galėtų pasidalint patirtim, kaip augina ekologiškas daržoves be chemijos? tegu jos bus ir ne tokios didelės ir saldžios, bet sveikesnės  smile.gif


mano mamos ismintis: pavasari prisirinkti daug daug dilgeliu (jaunuciu) jas supjauscius sudeti i dideles talpos inda (backute) ir uzpilti vandenuku, kad apsemtu, po kokios savaites tokio rauginimo atskiedus ta raugaliuka perpus su vandeneliu viska is eiles palaistyti, sake 100 garantija, kad viskas augs ir zydes thumbup.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Juro: 27 kovo 2008 - 15:49
QUOTE(zuikis5 @ 2008 03 27, 16:12)
Sveiki, mačiau yra tema apie trąšas, bet ten parašyta "efektingiausios", tai gal geriau čia paklausiu... kažin, ar esat kas bandę augint daržoves be cheminių trąšų? atsimenu, močiutė laistydavo ne tik srutom, bet ir žoles užpylus vandeniu palaikydavo ir tręšdavo paskui tuo "nuomirku"  smile.gif gal kas galėtų pasidalint patirtim, kaip augina ekologiškas daržoves be chemijos? tegu jos bus ir ne tokios didelės ir saldžios, bet sveikesnės  smile.gif

Mes irgi prie tų "ekologiškų", net jokio mėšlo mūsų daržas nėra matęs. Bet kompostuojam visas virtuvės atliekas ir žolytę nupjautą. O jei dar tų "raugaliukų" nepatingėt pasidaryt, tai tikrai galima valgyt vitaminus, o ne nežinia ką. thumbup.gif
Atsakyti
As manau, kad nors vasara, leiskime savo brangiems zmonems pailseti nuo chemijos.
Yra vienas paprastas budas sumazinti dvoka, kai fermentuojasi dilgeles.Sudejus dilgeles, ipilti pora stikliniu pelenu.O jau tada pilti vandeni.Plius, butina kiekviena diena pamaisyti.Jusu augalai bus dekingi uz rupesti.
Atsakyti
Sveikutės 4u.gif Priimkit ir mane į savo būrį 4u.gif
Ir man patinka daržai, daržovių auginimas jau hobiu patapo lotuliukas.gif, tik va patirties dar šioj srity mažoka ax.gif
Prie visų agurkų, svogūnų ir t.t. Šįmet svajoju apie prieskoninių žolelių lopinėlį ax.gif Tos žolelės virtuvėje stebuklus daro thumbup.gif Ar be petražolių, krapų auginate ką nors prieskoniams? Labai noriu mairūno, baziliko, rozmarino, šalavijo, kalendros. Kažin į daržą lauke juos galima sėti g.gif Ar geriau namuose ant palangės mastau.gif
Kadangi šiltnamio neturiu, tai pomidorus šįmet sėjau Lycopersicon esculentum- mažyčiai, tinka balkonams blink.gif namuose vazonėliuose auginti galima. Žiūrėsim kas bus rolleyes.gif
Pernai sodinau lauke be šiltnamio, tai nieko neišėjo su pomidorais schmoll.gif Kažkuri čia rašėte, kad ir lauke pomidorų būna. aš jau nebedrįstu daugiau jų lauke sodinti, lauksiu kol MB šiltnamį pastatys, o prisižadėjo gražuolį šiltnamuką pagaminti bigsmile.gif Iš pradžių baisiai purkštavo dėl to šiltnamio (mat nusipirkti visko šiais laikais galima), bet jau kai paragavo darže augintų agurkų, o ir pomidorai gal du doh.gif pernai lauke užderėjo biggrin.gif , o ir prikonservuota paskui savų buvo, persilaužė- šiltnamis bus clap.gif
Ar jau pradėjot daržus judinti?
Papildyta:
QUOTE(jolaxus @ 2008 03 27, 16:34)
esu tokio mirkalo pasirauginusi

Girdėjau apie tokį mirkalą: kiaušinių lukštus užpilti vandeniu ir taip pat savaitėlę parauginti. Sako thumbup.gif tada laistyti daržus, neva tinka ir kambariniams augaliukams, gėlytėms.
Pati recepto nebandžiau rolleyes.gif
Atsakyti
QUOTE(ziezulablond @ 2008 03 31, 11:45)

Girdėjau apie tokį mirkalą: kiaušinių lukštus užpilti vandeniu ir taip pat savaitėlę parauginti. Sako  thumbup.gif  tada laistyti daržus, neva tinka ir kambariniams augaliukams, gėlytėms.
Pati recepto nebandžiau  rolleyes.gif

ot tai ačiū 4u.gif , kaip tik turiu :majonezinį" kibirėlį sutrupuntų lukštų, jau rinkau info kur panaudoti, reikės išbandyti tokį "mirkaliuką" smile.gif
Atsakyti
QUOTE(jolaxus @ 2008 03 31, 12:48)
ot tai ačiū 4u.gif , kaip tik turiu :majonezinį" kibirėlį sutrupuntų lukštų, jau rinkau info kur panaudoti, reikės išbandyti tokį "mirkaliuką" smile.gif

kiaušinių lukštus ir kompostuoti galima, kaip ir arbatą, jos pakelius, o kavą taip pat - į kompostą biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(ziezulablond @ 2008 03 31, 13:32)
kiaušinių lukštus ir kompostuoti galima, kaip ir arbatą, jos pakelius, o kavą taip pat - į kompostą  biggrin.gif

Na, mes kompostuojam visas virtuvės ir sodo-daržo atliekas (tas kur tinka aišku). Kasmet MB vis kitoj vietoj iškasa tokią "lysvę" darže, kur viską dedam, paskui apkasa, tuo pačiu šalia nauja duobę iškasdamas. Tai va ant tų komposto kaupų viskas taip gerai auga net kelis metus paskui, ir ne tik kad medžiagos naudingos, bet ir kad žemė tada lengvesnė (prie molio pas mus žemė). Ant pirmais metais apkasto kaupo aš visada sodinu cukinijas, moliūgus, patisonus, tai jiems ten ypatingai patinka thumbup.gif Aišku, tik laistyt daugiau reikia. Na, dar buvau užsėjus garstyčiom - sako, irgi žemę patręšia ir dezinfekuoja, bet ypatingo kokio poveikio nepajutau. O ypač ne kas su bulvėm ir pomidorais - nujuoduoja kasmet verysad.gif
Papildyta:
QUOTE(ziezulablond @ 2008 03 31, 12:45)
Ar be petražolių, krapų auginate ką nors prieskoniams? Labai noriu mairūno, baziliko, rozmarino, šalavijo, kalendros. Kažin į daržą lauke juos galima sėti  g.gif Ar geriau namuose ant palangės  mastau.gif


Kalendrą tai gali ramiai sau darže kaip ir petražoles pasėt, puikiai ji man auga... o vat bazilikas tai labai šilumą mėgsta, vienais metais užauginau lauke, jei vasara šilta tai auga jis užuovėjoj kur, bet gal geriau būtų šiltnamy... Šalaviją rodos galima lauke sėt, mairūną anyta pasėjo dėžutėse, rodos irgi šiltnamy jis auginamas... bet visus prieskonius galima ir virtuvėj ant palangės augint 4u.gif
Atsakyti
Gal kas auginote ANYŽIŲ? Ar jis lauke sodinamas, ar šiltnamy? Pas mus neauga - tai gal šiltnamio jam reik? Bet kažkur girdėjau, kad net peržiemoja jis, ar prisisėja?
Atsakyti