Įkraunama...
Įkraunama...

Daržas (svogūnai, agurkai ir etc.)

aš šiandien irgi vos ne plikai apskabiau pomidorus smile.gif
valgome dumplainius, labai skanūs tongue.gif
Atsakyti
QUOTE(jolaxus @ 2007 08 14, 15:18)
tiesa, mano daikonai sužydėjo doh.gif  sėklos dar likę, sakiau pralauksiu dabartinius karščius ir vėl pasėsiu, galgi ruduo ilgesnis nešaltas pasilaikys kaip pernai, gal spės ūgtelėti g.gif

Daikonai sėjami liepos gale
Atsakyti
QUOTE(Knifofija @ 2007 08 20, 21:13)
Daikonai sėjami liepos gale

taigi ir buvau sėjusi anksčiau, bet matyt dėl karščių sužydėjo, va ir svarstau, gal surizikuoti dar kartą pasėti... ax.gif
Papildyta:
QUOTE(jurginėlis @ 2007 08 20, 20:51)
valgome dumplainius, labai skanūs  tongue.gif

nesu ragavusi unsure.gif o ar valgomi būna kažkokios spec. rūšys, ar tie patys, kur kartais puokštes komponuojant naudoja tokius oranžinius burbulus? kaip suprantu jų viduryje ir būna tas valgomas vaisius ar ne?
Atsakyti
QUOTE(jurginėlis @ 2007 08 20, 21:51)
aš šiandien irgi vos ne plikai apskabiau pomidorus smile.gif
valgome dumplainius, labai skanūs  tongue.gif


Šiaip tai įdomu, bet kažkada skaičiau, kad vienai pomidorų kekei reikalingas bent vienas lapas, nu per lapus gi jie kvėpuoja, dar kažkaip ir patį pomidorą maitina (deja su botanika pas mane silpnai). O ne perseniausiai skaičiau, kad minimimum 15 lapų turi likti.
Šiaip aš irgi apskabau, visus negražius lapus, ir gan drąsiai apgeniu viską iki apatinės pomidorų kekės, visada viskas tvarkoj. Bet taip drastiškai tai schmoll.gif

Pasidalinkit mergaitės kaip tie Jūsų pomidorai pliki laikosi? Šiaip tikrai nieko nenoriu supeikti ir užgauti, tiesiog labai įdomu...

Stasele, mes tai svogūnus kur ant saulės po pastoge pažeriam ir džiovinam, kurie lieka storakakliai tuos greit vartojam, o kurie normaliai sudžiūsta - žiemai. O vienais metais nusipirkau tokių baltais lukštais svogūnų, tai vat jie pasirodė visiškai netinkami ilgesniam laikymui (kaip ir raudonais lukštais).
Atsakyti
QUOTE(vilytte @ 2007 08 21, 12:44)
...Pasidalinkit mergaitės kaip tie Jūsų pomidorai pliki laikosi? Šiaip tikrai nieko nenoriu supeikti ir užgauti, tiesiog labai įdomu......

na gal tas išsireiškimas "pliki" per drąsus, aš jų niekada nenuplikinu, o ypač lapų, tiesiog išskabau visus pažastiniu ūglius, o va šiuo metu kai genėjau, tia tiesiog apgenėjau ir ką tik pradėjusius žydėt žiedus, kurie jau nebespės virsti pomidoru.
ir laikosi jie puikiai, kaip tik po apgenėjimo pradėjo tvarkingai rausvinti šonus thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(jolaxus @ 2007 08 21, 08:31)
taigi ir buvau sėjusi anksčiau, bet matyt dėl karščių sužydėjo, va ir svarstau, gal surizikuoti dar kartą pasėti... ax.gif
Papildyta:

nesu ragavusi unsure.gif o ar valgomi būna kažkokios spec. rūšys, ar tie patys, kur kartais puokštes komponuojant naudoja tokius oranžinius burbulus? kaip suprantu jų viduryje ir būna tas valgomas vaisius ar ne?

Valgomasis dumplainis visai kitoks, nei naudojamas puokštėms. Jis auginamas šiltnamyje kaip pomidorai. Yra žemuoginiai, ananasiniai, slyviniai ir t.t. Žiedai panašūs kaip bulvės, o nužydėję užmezga vaisių, savo forma panašų į pomidoriuką, tik jie būna švelniai oranžiniai. Nuskintus galima laikyti maždaug iki vasario galo, skonio nepraranda.
Atsakyti
QUOTE(Knifofija @ 2007 08 21, 13:32)
...Nuskintus galima laikyti maždaug iki vasario galo, skonio nepraranda.

ohoho, nieko sau laikymo terminas blink.gif
Atsakyti
QUOTE(jurginėlis @ 2007 08 20, 21:51)

valgome dumplainius, labai skanūs  tongue.gif


O gal galima detaliau koks tas skonis ir kiek suprantu valgomas žalias?
Atsakyti
QUOTE(vilytte @ 2007 08 21, 12:44)

Pasidalinkit mergaitės kaip tie Jūsų pomidorai pliki laikosi? Šiaip tikrai nieko nenoriu supeikti ir užgauti, tiesiog labai įdomu...


nu laikosi super sakyčiau smile.gif pas mane tik viršūnėje liko kokie 2 lapai, tikrai ne daugiau kiek pamenu, o taip visas - plikas kaip tilvikas mirksiukas.gif višūneė, beje,jau irgi nugnybta smile.gif
Atsakyti
QUOTE(vilytte @ 2007 08 22, 15:06)
O gal galima detaliau koks tas skonis ir kiek suprantu valgomas žalias?

Tai gi rašiau, kad yra ananasiniai, žemuoginiai, slyviniai, konditeriniai (šitie dideli, bet nelabai skanūs, skirti konservavimams, uogienėms ir t.t.
Atsakyti
QUOTE(Knifofija @ 2007 08 22, 17:32)
Tai gi rašiau, kad yra ananasiniai, žemuoginiai, slyviniai, konditeriniai (šitie dideli, bet nelabai skanūs, skirti konservavimams, uogienėms ir t.t.


Ir obuoliai yra ananasiniai, ir nors labai skanūs, bet iki ananaso jiems labai toli. Be to ananasiniais, žemuoginiais ir t.t. galima pavadinti ir dėl kvapo, o ne dėl skonio. biggrin.gif

Atsakyti
jie kuo puikiausiai auga lauke, tik gal kiek smulkesni nei šiltnamyje(ten turiu kelis krūmus).
Skonį net sunku apibūdinti, bet tikrai labai skanūs thumbup.gif
Atsakyti