Įkraunama...
Įkraunama...

Vitaminai nėštukėms

QUOTE(Akvilexxx @ 2009 01 15, 11:52)
Aš taip pat geriu geležį bei vitaminus, nemanau, kad reiktų nutraukti  ax.gif


Jei neklystu, kai kurie vitaminai netgi yra reikalingi kad organizmas geležį geriau pasisavintų (berods bent jau vitaminas C).
Atsakyti
kolkas geriu tik folio r., paskui bus matyt ka gydytoja sakys smile.gif
Atsakyti
QUOTE(atide1985 @ 2009 01 15, 11:31)
As tai db geriu gelezi, tai galvoju ar vitaminus dar reikia gerti, ar kol geriu gelezi reiktu nustot? g.gif



As klausiau gydytojos, nes mano hemoglobinas irgi nukrites, tai sake, kad vitaminu nereikia nutraukt. Del to kad gelezies trukumas, tai ir reikia papildomos dozes.
Atsakyti
O man gelezi liepe gerti nakciai. Nes sake diena organizmas pats pasigamina ir is maisto gauna, o gerti nakciai, kad palaikyti vienoda gelezies lygi organizme visa para.

Vat, tai vitaminus geriu diena, o gelezi pries miegeli.
Atsakyti
QUOTE(emigrante @ 2009 01 10, 13:31)
Labas mamytes, noreciau su jumis pasikonsultuoti. Ar kuri nors veme nuo vitaminu? Laukiuosi 6menesiai, pradzioje geriau prenatal(your life)firmos, kiek geriau tiek vemiau, nutraukiau gerti pasibaige vemimai. mano akusere liepe jokiu vitaminu negerti jeigu geria jautiesi, pradejo gimda spazmuoti, pasiskaitinejau SM mamytes rekomenduoja prenatal care(gamtos namu) drauge atsiunte su vitaminu, vakar pradejau gerti ir vel po 10min apsivemiau doh.gif  nebesuprantu ka daryti. geriu gryna gelezi nes siek tiek sumazejo viskas geraiorganizmas priima o vat su vitaminais net nz kodel, geriu kaip urodyta po pusryciu ryte, gal pabandyti vakare?
Prasau mamyte pagelbekite man, gal kam nors yra taip buve 4u.gif

o as vemiu jei ant tuscio skrandzio kada vitaminus isgeriu ryte.o jei pavalgius tai voiskas gerai mirksiukas.gif
Atsakyti
Sveikos!
As geriu folio rugsti, "magne 24" ryte, o vakare su melisa, kad gerai miegociau ir gelezi, nes hemoglobinas zemas. O nuo pykinimo- imbiero tablieciu. Kol kas jauciuosi gerai mirksiukas.gif
Atsakyti
Dar planuodama 2.gif , pasikonsultavusi su ginekologe, pradėjau gerti Elevit vitaminus (juos patarė ir dėl to, kad į sudėtį įeina geležis, o aš turėjau problemėlių su kraju). Juos geriu iki šiol. Dar geriu Diasporal magnio miltelius. Magnį geriu ryte, o Elevit vakare. Kartu kiek žinau juos negalima gerti, kadangi magnio įsisavinima stabdo geležis arba atvirkščiai... Na šito tiksliai nežinau blush2.gif
Atsakyti
na as ryte pries valgi isgeriu gelezi, o po valgio vitaminus. Seniau geriau elevit, o dabar mamavit, ir jauciuos thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(Tanika @ 2009 01 16, 11:00)
Magnį geriu ryte, o Elevit vakare. Kartu kiek žinau juos negalima gerti, kadangi magnio įsisavinima stabdo geležis arba atvirkščiai... Na šito tiksliai nežinau  blush2.gif


Dėl tų santykių yra taip (iš mitybos vadovėlio):

Natrio ir kalio santykis turi būti 0,6: 1
Kadangi kalis yra natrio antagonistas, reikia stengtis išlaikyt šią pusiausvyrą maiste, t.y. valgant daug daržovių (daug kalio) reikia naudoti ir daugiau druskos (natrio).

Magnio ir kalcio santykis 1:1
Magnis yra tiesioginis kalcio antagonistas.

Kalcio ir fosforo santykis 1:1,5
Fosforas geriau pasisavinamas rūgščioje terpėje.

Geležis
Vitaminas C padeda įsisavinti geležį, dėl to trūkstant geležies, taip pat reikia gerti vitaminą C.

Cinkas
Geležies, vario, alavo, folio rūgšties arba kalcio perteklius slopina cinko pasisavinimą. Trūkstant cinko lėtėja žaizdų gijimas.


Atsakyti
QUOTE(MissMartini @ 2009 01 16, 05:27)
O man gelezi liepe gerti nakciai. Nes sake diena organizmas pats pasigamina ir is maisto gauna, o gerti nakciai, kad palaikyti vienoda gelezies lygi organizme visa para.

Vat, tai vitaminus geriu diena, o gelezi pries miegeli.



Informaciniam lapelyje raso, kad gelezi gerti pries valgi arba valgio metu. Tai jei tu eidama miegoti uzvalgai, tai gerk.
Atsakyti
Mums baigiasi 5 savaite. Geriu folio rugsti, o galiu kalci gert? o kaip del magnio? Naktis labai nemiegu doh.gif
Atsakyti
QUOTE(jurguze @ 2009 01 17, 10:59)
Mums baigiasi 5 savaite. Geriu folio rugsti, o galiu kalci gert? o kaip del magnio? Naktis labai nemiegu doh.gif

Siaip del visu vitaminu gerimo geriausiai pasikonsultuoti su savo ginekologe.As tai tikrai negerciau savo nuoziura. schmoll.gif
Atsakyti