Įkraunama...
Įkraunama...

Vitaminai nėštukėms

Oho! ohmy.gif as net nezinojau tokio dalyko apie vit A ( fool.gif ) blush2.gif
Atsakyti
Dėl tų vitaminų, tai reikėtų vengti riebaluose tirpių vitaminų perdozavimo (A, D ir K), nes dideli jų kiekiai organizmui yra nuodingi.

Kiti, vandenyje tirpūs vitaminai žmogui mažiau pavojingi, išskyrus PP (plečia odos kraujagysles), B6 (sukelia juntamųjų nervų sutrikimus), C (inkstuose susidaro oksalatiniai akmenys).

Yra lietuviškai tokia nebloga knygutė R. Lažauskas "Mityba ir sveikata" (KMU vadovėlis) - ten aprašyti visi vitaminai ir mineralinės medžiagos, naudinga žinoti kuris kam reikalingas ir pan.
Atsakyti
man jau 7 savaite. Gydytoja israse vitaminu "mamavit", bet liepe gerti tik ziemos sezonu, taciau as manau, kad vitaminai TIKRAI leliukui nepakenks jeigu gersiu ir viso nestumo metu.. ka manote? tongue.gif
Atsakyti
QUOTE(lincia_pincia @ 2008 09 19, 09:27)
man jau 7 savaite. Gydytoja israse vitaminu "mamavit", bet liepe gerti tik ziemos sezonu, taciau as manau, kad vitaminai TIKRAI leliukui nepakenks jeigu gersiu ir viso nestumo metu.. ka manote?  tongue.gif



Dažniausia tokiu nėštumo laiku rekomenduojama geri Folio rūgšti o ne vitaminus, g.gif tik juos negalima geri kartu nes į vitaminu sudėtį jau įeina Folis ir jo gali būti per daug organizmui, taigi jei geri vienus - negerk kitu, arba atvirkščiai 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(lincia_pincia @ 2008 09 19, 08:27)
man jau 7 savaite. Gydytoja israse vitaminu "mamavit", bet liepe gerti tik ziemos sezonu, taciau as manau, kad vitaminai TIKRAI leliukui nepakenks jeigu gersiu ir viso nestumo metu.. ka manote?  tongue.gif


Čia labai priklauso ir nuo to ką valgai. Apskritai tai jeigu maitiniei sveikai, daug daržovių ir vaisių, dabar tau vitaminų nereikia, nes viršdozė gali būti kenksminga (pradedant vaiko alergijomis, baigiant rimtom sveikatos problemom).

Plius, iš natūralių šaltinių vitaminai įsisavinami geriau negu tabletinė chemija. Taip kad dabar reikia valgyti vaisius ir daržoves kol šviežių yra, tai naudingiau negu tabletės.
Atsakyti
QUOTE(Elemire @ 2008 09 19, 11:47)
Čia labai priklauso ir nuo to ką valgai. Apskritai tai jeigu maitiniei sveikai, daug daržovių ir vaisių, dabar tau vitaminų nereikia, nes viršdozė gali būti kenksminga (pradedant vaiko alergijomis, baigiant rimtom sveikatos problemom).

Plius, iš natūralių šaltinių vitaminai įsisavinami geriau negu tabletinė chemija. Taip kad dabar reikia valgyti vaisius ir daržoves kol šviežių yra, tai naudingiau negu tabletės.


Visiskai su tavimi sutinku. Man gydytoja liepe, kuo daugiau svieziu vaisiu ir darzoviu valgyti, ir kol kas del to man visiskai nereikia gerti vitaminu, net ir tyrimai rodo, kad viskas tvarkoje. O ypac siuo metu kai derliaus metas ir visko pilna.
Atsakyti
QUOTE(Elemire @ 2008 09 19, 14:47)
Čia labai priklauso ir nuo to ką valgai. Apskritai tai jeigu maitiniei sveikai, daug daržovių ir vaisių, dabar tau vitaminų nereikia, nes viršdozė gali būti kenksminga (pradedant vaiko alergijomis, baigiant rimtom sveikatos problemom).

Plius, iš natūralių šaltinių vitaminai įsisavinami geriau negu tabletinė chemija. Taip kad dabar reikia valgyti vaisius ir daržoves kol šviežių yra, tai naudingiau negu tabletės.


drinks_cheers.gif labai teisingai pasakyta, kadangi mano nestuke.gif augo labai "darzovingu, uogingu, vaisingu" metu laiku tai as tabletiniu vitaminu visai nevartojau, tik folio rugsti pirmosiomis savaitemis 4u.gif Tyrimai visa laik puikus!
Atsakyti
QUOTE(Lejla @ 2008 09 20, 13:07)
drinks_cheers.gif  labai teisingai pasakyta, kadangi mano  nestuke.gif  augo labai "darzovingu, uogingu, vaisingu" metu laiku tai as tabletiniu vitaminu visai nevartojau, tik folio rugsti pirmosiomis savaitemis  4u.gif Tyrimai visa laik puikus!


Sveikutes. Man dar tik kelios savaiteles. Geriu Mollers firmos Omega 3 + foline rugstis ir B6, B12 kartu. Vit B 12 yra butinas folio rugsties transportavimui ir kaupimui lastelese. Kaip suprantu jis padeda isisavint. Pas daktare einu tik kita pirmadieni,tai nezinau ka ji rekomenduos, bet mano draugei,rekomendavo tik juos ir daugiau jokiu vit.
Papildyta:
QUOTE(Lejla @ 2008 09 20, 13:07)
drinks_cheers.gif  labai teisingai pasakyta, kadangi mano  nestuke.gif  augo labai "darzovingu, uogingu, vaisingu" metu laiku tai as tabletiniu vitaminu visai nevartojau, tik folio rugsti pirmosiomis savaitemis  4u.gif Tyrimai visa laik puikus!

Sveikos. Man dar tik kelios savaiteles.As geriu Mollers Omega3 + foline rugstis ir Vit. B12 ir vit. B6.Vit. B12 yra butinas folio rugsties tranportavimui ir kaupimui lastelese.Pirmadieni tik pas gydytoja,tai nezinau kokiu israsys, bet mano draugei ji tuos liepe gert ir daugiau jokiu.
Sekmesir gero nesiojimo visoms 4u.gif
Atsakyti
Sveikutes. as geriu vitaminus elevit, nuo 20 sav. gine siulo vartoti Pregnacare
Atsakyti
vakar buvau pas savo ginekologe tai buvau giliai nustebinta. as geriu vitaminus pregnacare kuriuose jau yra 400 folio rugsties, o tai kiek zinau yra dienos norma nesciajai. tai ji liepe dar nusipirkt papildomai mat nesciajai pros norma yra 1000. ar nenesamone? tai ka daryt? baugu kad nebutu blogiau. patarkit, tu elemire viska zinai wink.gif
Atsakyti
QUOTE(jurgitux79 @ 2008 09 25, 14:06)
vakar buvau pas savo ginekologe tai buvau giliai nustebinta. as geriu vitaminus pregnacare kuriuose jau yra 400 folio rugsties, o tai kiek zinau yra dienos norma nesciajai. tai ji liepe dar nusipirkt papildomai mat nesciajai pros norma yra 1000. ar nenesamone? tai ka daryt? baugu kad nebutu blogiau. patarkit, tu elemire viska zinai wink.gif

Sveika. Vakar buvau pas gydytoja,tai man israse tik 400 mg folio rugsties ir daugiau jokiu vitaminu. Sake nuo 12 savaites ziuresim tada.Pagal kraujo tyrimus. Dar liepe valgyt ivairaus maisto ir viskas.
As manau 1000 tai tikrai perdaug. nebent ji mane kitokius matavimo vienetus.
Papildyta:
QUOTE(kinrozyte @ 2008 09 25, 16:52)
Sveika. Vakar buvau pas gydytoja,tai man israse tik 400 mg folio rugsties ir daugiau jokiu vitaminu. Sake nuo 12 savaites ziuresim tada.Pagal kraujo tyrimus. Dar liepe valgyt ivairaus maisto ir viskas. Net neleido zuvu tauku kapsuliu gert.
As manau 1000 tai tikrai perdaug. nebent ji mane kitokius matavimo vienetus.

Atsakyti
QUOTE(jurgitux79 @ 2008 09 25, 12:06)
vakar buvau pas savo ginekologe tai buvau giliai nustebinta. as geriu vitaminus pregnacare kuriuose jau yra 400 folio rugsties, o tai kiek zinau yra dienos norma nesciajai. tai ji liepe dar nusipirkt papildomai mat nesciajai pros norma yra 1000. ar nenesamone? tai ka daryt? baugu kad nebutu blogiau. patarkit, tu elemire viska zinai wink.gif


Taip, 400 norma, bet įsisavinama pusę, tai bent pradžioje dar reiktų pagerti tiek pat (800 iš viso) mirksiukas.gif
Atsakyti