Įkraunama...
Įkraunama...

Vitaminai nėštukėms

o as vartoju pregnacare,man kazkaip jie geriausi atrodo.. smile.gif thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(Lijyte @ 2008 04 04, 18:31)
Nu gal baikit... Zmones dalinasi mintimis, niekas nesako, kad Elevit patys blogiausi vitaminai. Tiesiog jai geriausi Mamavit, ir ji domisi tuo, kad pagristu savo nuomone. Niekas cia ant nieko nevaro. Susidaro ispudis,kad cia gali sneketi tik Elevita vartojancios, o jau kiti prasom patyleti  slap.gif

ne ne, taip tikrai nenorejau kad mane suprastumet blush2.gif viskas gerai
tik kazkaip jei randi bendraminciu ar kad ir tuos pacius vitaminus vartojanciu mamyciu kazkaip ramiau pasidaro ax.gif ypac kai finisas cia pat ir naktim nebemiegi su dziaugsmu ir savotiska baime lauki savo angeliuko wub.gif
Papildyta:
QUOTE(Geneve @ 2008 04 04, 21:15)
sveikute vel,
tai jau greitai i"po gimdymo" skilti kraustysies 4u.gif
tai savijauta itariu tokia "kad tik greiciau su savo mazyle susitikciau" nestuke.gif  4u.gif  ax.gif

va cia is super mamu cato issitraukiau viena citata ir jau ant saldytuvo uzsilipdziau:

Paskutiniaisiais mėnesiais ypač didėja vaisiaus svoris. Gydytojai pataria šiuo laikotarpiu beveik nevartoti mėsos produktų, kiaušinių, baltos duonos. Likus 3 savaitėms iki gimdymo, nebevartoti pieno produktų, žuvies, paukštienos, kiaušinių. Valgyti tik daržoves, vaisius, košes, virtą daržovienę. Pakilkite nuo stalo tuomet, kai dar jaučiate lengvą alkio jausmą. Maistas – ne vienintelis energijos šaltinis šiame pasaulyje. Šios dietos besilaikančiai moteriai gimdyti bus tikrai lengviau.

nezinau kiek cia tiesos , klausiu antradieni savo gyniu ka tas musu "playbojus" galvoja siuo klausymu....
siaip tau prasitarsiu, su maniskiu antrojo vaikucio nestumo metu imsim kita gydytoja.sis dabartinis musu gynius tai pirma musu vizito pas ji metu, 10 minuciu veliau jis atvyko su savo mersu atviru stogu ir sekretore prie sono , ir parkuodamas masina mat atsiprasinejo:"atsiprasau uz pavelavima"...vienu zodziu cirkas ir tai,......
ah dar porra kartu vizito metu kai mane ant kedes tikrino, jo mobiliakui suskambinus jis mano vyrui pareiske, ar ggali man mobiliaka paduoti.....
laikykis, jau visai nedaug tau liko
nestuke.gif


del to straipsnio, tai mano apetitas visa nestuma buvo labai normalus, kartais net valgydavau nes reikia o ne del to kad noriu tongue.gif
siaip priaugau vistiek nemazai 18 kg blush2.gif o paskutiniu echo pasake kad leliuke dabar mazdaug 3200g biggrin.gif
Atsakyti
aš tai vartoju pregnacer ir dar papildomai magnį geriu
Atsakyti
As geriu Mollerio zuvu taukus su folio rugstim, vitaminais B6 ir B12 smile.gif ten parasyta, kad reikia vartot 2 kapsules per diena, bet as isgeriu ryte viena, o vakare kalcio su vitaminu D viena tablete.
Ka manot apie toki gerimo buda ir zuvu tauku gerima nestumo metu ?Taip darau, nes bijau perdozuot vitamino D, nes skaiciau kad zuvu taukuose jo nemazai yra.

Atsakyti
QUOTE(merėja @ 2008 04 06, 14:55)
As geriu Mollerio zuvu taukus su folio rugstim, vitaminais B6 ir B12  smile.gif ten parasyta, kad reikia vartot 2 kapsules per diena, bet as isgeriu ryte viena, o vakare kalcio su vitaminu D viena tablete.
Ka manot apie toki gerimo buda ir zuvu tauku gerima nestumo metu ?Taip darau, nes bijau perdozuot vitamino D, nes skaiciau kad zuvu taukuose jo nemazai yra.




Norvegai tyrė, kokį poveikį turi omega – 3 rūgštys vaikučio smegenų vystymuisi. Paaiškėjo, kad tie mažyliai, kurių mamos nėštumo metu gėrė menkių kepenų aliejų, pasižymėjo aukštesniu intelekto koeficientu .

Motina nėštumo metu perduoda kūdikiui riebiąsias rūgštis, tačiau ankstyvojo augimo metu vaikams yra būtinas papildomas jų kiekis, nes tuo metu intensyviai vystosi jų smegenys.

Žuvų taukai dėl juose esančių vitaminų D ir A, taip pat polinesočiųjų rūgščių, nėštumo ir žindymo metu stiprina moters imuninę sistemą, apsaugo kūdikį nuo rachito. Yra pastebėta, kad mamų, kurios nėštumo metu vartojo žuvų taukų, vaikai geriau vystosi protiškai, geresnė ir jų fizinė branda.

Žuvų taukus reikėtų vartoti pirmąjį nėštumo semestrą, ypač tamsiuoju metų laiku. Jų gerti reikėtų bent du mėnesius.

Ir dar daug kitos info yra ..... manau, kad nėštumo metu galima vartoti žuvu taukus, pvz. norveges išvis neisivaizduoja savo gyvenimo be žuvies taukų vartojimo smile.gif , tai mums valgantiems ne tiek daug žuvies manau labai tinka.

Atsakyti
QUOTE(megee @ 2008 04 05, 20:42)
aš tai vartoju pregnacer ir dar papildomai magnį geriu

O as niekaip su pregnacare nesusigyvenau, mane taip nuo situ vitaminu pykindavo, kad vuje vuje...
Atsakyti
QUOTE(merėja @ 2008 04 06, 13:55)
As geriu Mollerio zuvu taukus su folio rugstim, vitaminais B6 ir B12  smile.gif ten parasyta, kad reikia vartot 2 kapsules per diena, bet as isgeriu ryte viena, o vakare kalcio su vitaminu D viena tablete.
Ka manot apie toki gerimo buda ir zuvu tauku gerima nestumo metu ?Taip darau, nes bijau perdozuot vitamino D, nes skaiciau kad zuvu taukuose jo nemazai yra.

O ten yra vit.A?Laikai keiciasi,mediku nuomones irgi,pagal dabartinius standartus-vit.A.isvis neitraukia i nesciuju vartojamus papildus blink.gif ,nes atseit pasizymi teratogeniniu poveikiu.Todel pvz.Pregnacare vitaminu komplekse vit.A nera.
Bet ka cia supaisysi.Pirmo nestumo metu geriau MATERNA(dabar Mamavit vadinasi),foline r.,Mg+B6,gelezi(cia skirtingais nestumo periodais,taip gine skyre)ir viskas buvo gerai.Dabar geriu Pregnacare,nors dar tik 5sav. nestuke.gif ,bet gydytojas sako,kad geriau vientik foline r.po 400mikrogramu gert,o vitaminus nuo 12sav.
Atsakyti
QUOTE(Liutukeee @ 2008 04 10, 16:31)
O ten yra vit.A?Laikai keiciasi,mediku nuomones irgi,pagal dabartinius standartus-vit.A.isvis neitraukia i nesciuju vartojamus papildus  blink.gif ,nes atseit pasizymi teratogeniniu poveikiu.Todel pvz.Pregnacare vitaminu komplekse vit.A nera.
Bet ka cia supaisysi.Pirmo nestumo metu geriau MATERNA(dabar Mamavit vadinasi),foline r.,Mg+B6,gelezi(cia skirtingais nestumo periodais,taip gine skyre)ir viskas buvo gerai.Dabar geriu Pregnacare,nors dar tik 5sav. nestuke.gif ,bet gydytojas sako,kad geriau vientik foline r.po 400mikrogramu gert,o vitaminus nuo 12sav.



Vit.A nesciajai reikalingas, kaip ir visi kiti, viskas priklauso nuo kiekio (teratogenini poveiki sukelia tik vartojamas ilga laika virs 10000TV). Lietuvoje farmacijos kontrole yra auksto lygio ir tikrai neleistu prekiauti nesaugiais vitaminais, tuo labiau nestuke.gif
Atsakyti
QUOTE(megee @ 2008 04 05, 21:42)
aš tai vartoju pregnacer ir dar papildomai magnį geriu


As taip pat vartoju pregnacer smile.gif
ir dar papildomai magni ir kalci nestuke.gif wub.gif
Atsakyti
turiu pasiulyma smile.gif padovanociau jamieson vitaminus nesciosioms (http://www.jamieson.lt/product_item.asp?id=462). as del skrandzio negaliu vartoti vitaminu, todel stovi beveik nenaudoti, o atiduoti neturiu kam smile.gif parasykite asmeniskai, jei noretumete. as vilniuje smile.gif
Atsakyti
QUOTE(mama+ @ 2008 04 14, 00:32)
Vit.A nesciajai reikalingas, kaip ir visi kiti, viskas priklauso nuo kiekio (teratogenini poveiki sukelia tik vartojamas ilga laika virs 10000TV). Lietuvoje farmacijos kontrole yra auksto lygio ir tikrai neleistu prekiauti nesaugiais vitaminais, tuo labiau  nestuke.gif

Noriu dar pridurti, kad vitaminas A turėtų būti betakaroteno (bet ne retinolio) pagrindu. Pvz. Pregnacare rašo, kad vitamino A nėra, tačiau yra betakaroteno (jei neklystu, iš jo sintetinamas vit.A, kuris reikalingas būsimojo vaikučio regai, kt.).
Atsakyti
Man 19 sav., as nebevartoju nieko , iskyrus magni (del gimdos skausmeliu ir isipletusiu venu), nuo 22 sav. pradesiu gerti kalci. pries tai vatojau folio rugsti bei vitaminus. Kai baigiau vitaminus pasiklausiau pas gine ar man verta toliau juos gerti. tai jos nuomone, kad jei gerai jauciuosi,pvz. neslenka plaukai, nagai neluzineja, nesilpna, nesvaigsta galva, tai tikrai neverta kimsti tos sintetikos. Sako jei matinuiosi pilnaverciai, nesilaikau dietu, visai nera jokio reikalo. nuo tu vitaminu po to uzauginami dideliausi vaikai(o didelis, tai nebutinai sveikas kaip ridikas), po to gimsta su visokiom alergijom ir panasiai. zodziu man jos nuomone labai priimtina smile.gif
Atsakyti