Įkraunama...
Įkraunama...

Veltinis 24

QUOTE(larina @ 2007 08 15, 13:37)
O nuo kada galima tokius veltinio darbus skalbti? g.gif Pirma kart girdziu.

Niekas nenustebino: nei rakšties pasisakymai ir kritika, nei užvirusi diskusija, bet čia tai linksma darosi. larina - tu gal pajuokavai apie skalbimą g.gif
Atsakyti
QUOTE(rim@ @ 2007 08 15, 16:07)
Niekas nenustebino: nei rakšties pasisakymai ir kritika, nei užvirusi diskusija, bet čia tai linksma darosi. larina - tu gal pajuokavai apie skalbimą g.gif

Nejuokavau. Pati bendrauju su zinoma veleje ir tikrai patyrusia ir paciai teko sudalyvauti su jos darbais fotosesijai kaip reklamai ir teko nemazai suzinoti apie velima ir veltu rubu prieziura ir nei karto nesake, kad galima skalbti koki ruba.
Vyro seseriai isvis buvo prigrasinusi, kad tasiu, nereaulaus grozio svarko neskalbtu, o gryname ore vedintu, o jei koks kleckas pacitaiko, tai tuo metu pavalyti, bet tik neskalbti.
Atsakyti
QUOTE(larina @ 2007 08 15, 18:20)
Nejuokavau. Pati bendrauju su zinoma veleje ir tikrai patyrusia ir paciai teko sudalyvauti su jos darbais fotosesijai kaip reklamai ir teko nemazai suzinoti apie velima ir veltu rubu prieziura ir nei karto nesake, kad galima skalbti koki ruba.
Vyro seseriai isvis buvo prigrasinusi, kad tasiu, nereaulaus grozio svarko neskalbtu, o gryname ore vedintu, o jei koks kleckas pacitaiko, tai tuo metu pavalyti, bet tik neskalbti.


Vat dabar jau ir man parūpo-kodėl neskalbti? g.gif Juk vilnonį megztinį saklbiam, tik žinoma-švelniu režimu arba rankomis, spec. skalbikliu skirtu vilnai, džiovinam horizontalioj padėty,kad nenutįstų ir pan. Mano manymu-skalbti galima, tik daryti reikia tai tinkamai. O kad veltas daiktas nesitrauktų, skalbti reikia vėsiam vandeny ir netrinti kaip pašėlus, išskalbus rankomis suteikti pirminę formą ir džiovinti. Na, pasakykit man, kad neteisingai rašau rolleyes.gif
Atsakyti
QUOTE(ievuschka @ 2007 08 15, 18:39)
Vat dabar jau ir man parūpo-kodėl neskalbti?  :

O i si klausima iki siol ir nesigilinau, bet dabar jau parupo.
O ka musu DIZIOJI RAKSTIS pasakys?
Atsakyti
Na aš nepretenduoju į patyrusias vėlėjas (ypač rimtesnių vėlinių) , bet manau, kad galiu ir aš pasisakyti biggrin.gif rolleyes.gif
Taigi turiu nusivėlus tokį paklotą ant sofutės - labai intensyviai dėvimas visos šeimynos, nes paklotas ant pačio populiariausio baldelio mūsų namuose . Skalbtas jau n kartų - visada skalbyklėje, vilnos režimu. Kiek pasitraukė, nes tiesą pasakius , kada buvo veltas, buvo nedaveltas (kaip turbūt ir visi mano didesni vėliniai... sprendžiu iš pasisakymų ir savo nedidelės praktikos), o ir išskalbus nesistengiu labai ištampyti iki pradinės formos , nes man ir taip gerai ax.gif ... Tai vaaaa...
Nu "neištežo", "neištirpo" ir nesusigadino iki šiol .... O jei tai būtų nuo pat pradžių gerai suveltas , ir jei kiek labiau tausočiau - skalbčiau rankomis, po to gerai ištampyčiau, išglostyčiau, tai išvis būtų nepakitęs nei kiek...
Tai va taip va pas mane bigsmile.gif
Atsakyti
man atrodo, kad skalbti ta zinoma veleja rekomendavo del:
1. tas gaminys buvo nesuveltas, todel galejo trauktis (pacios savo akimis SM mamos mate kad ir izymiuju kandziu darbus),
2. arba nesusidure su veltiniu zmones nemoketu graziai isformuoti iskalbtus gaminius.
Atsakyti
QUOTE(larina @ 2007 08 15, 18:45)
O i si klausima iki siol ir nesigilinau, bet dabar jau parupo.
O ka musu DIZIOJI RAKSTIS pasakys?

lotuliukas.gif lotuliukas.gif lotuliukas.gif

Va tokią priežiūros instrukciją duodu darbelio nešiotojui. Mano mama perskaičiusi, tepasakė kad ne lietuviškai parašyta biggrin.gif O taip viskas ok.
Veltinio (Fetro) naudojimosi instrukcija
Veltinio gaminukas padarytas iš 100% merino vilnos. Papuošimui gali būti panaudota ir kitokiu medžiagų.
Pradžioje naudojimo, velta medžiagėlė šeresi, atsiranda pumpurėliai. Juos lengavai nuimsite pirštais.

Tūrinio gaminio priežiūra

1.Jūs turėtumėt reikalui esant skalbti ne aukštesnėje kaip 30° temperatūros vandenyje, ir tik rankomis.
2.Gręžti galite skalbimo mašinoje, nustačius šią programą.
3.Būtina dar drėgną suformuoti. Tai jūs galit padaryti į vidų pridėjus sausų rankšluoščių. O paviršių padailinti ranka, kad nebūtų raukšlių.
4.Paliekame išdžiūti.

Plokščio gaminio priežiūra
1.Jūs turėtumėt reikalui esant skalbti ne aukštesnėje kaip 30° temperatūros vandenyje, ir tik rankomis.
2.Gręžti galite skalbimo mašinoje, nustačius šią programą.
3.Patiesti ant lygaus paviršiaus, palyginti kraštelius, jei reikia išlyginti lygintuvu uždėjus medžiagėlę.
4.Ir palikti džiūti.

Jei užtiško kieto maisto likučių, leisti jam nudžiūti. Po to su nagu nugramdyti. Arba nuplauti po vandens srove ir nusausinti su rankšluoščiu.
Gero nešiojimo.
Papildyta:
QUOTE(*Mari* @ 2007 08 15, 15:56)
kaip normaliai reikia suvelti, pajutau tik pries pusmeti (nors buvau isitikinusi, kad gerai suveliu)... tai neimanoma apibudinti zodziais, reikia praktikos. o tas jausmas, kad viskas yra ciki toks saldus  rolleyes.gif

beje, visu veleju pirmieji darbeliai nedavelti, bet mes tobulejam  drinks_cheers.gif

Ir mano buvo nedavelti ir su siūlėm blush2.gif ir aplamai galėsiu kada parodyti doh.gif ta prasme atvežti į susitikimą ax.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo DOSETH: 15 rugpjūčio 2007 - 19:14
o as, kad nebuciau pazaduke, tai vel siulausi. Jei yra norinciu padarom kokiu keliu dienu susitikima Musu sodybeleje druskininkuose. 4u.gif
Atsakyti
is esmes tai visos cia teisybe sneka, tik kitais zodziais ir aplamai man patinka diskusijos, kazkaip as cia pykimosi neizvelgiu smile.gif

visos kazkaip pradeda velti, vienos geriau, kitos blogiau, bet visos su laiku tobuleja.

as manau, kad kritika cia visos priima ir jos laukia, tik kad ta kritika turetu buti pateikiama kartu su pagrindimu. pagyrimu cia irgi visos laukia, ir pelnytu tongue.gif

man tik pavyzdziui uzkliuna daznai formuojamas velimo stereotipas - kad viskas turi buti be siuliu, kad veltini derinti su veltiniu, kad suvelti absoliuciai viska reikia iki visisko kietumo, kai tuo tarpu visam kitam veltiniskam pasauly, kiek teko susidurti, vyrauja tokia ivairove, kad visko ir neaprepsi. zinoma, yra sveika suvelimo lygis, bet toliau jau jis gali varijuoti, priklausomai nuo daikto paskirties, pvz vienaip turi buti suveltas paveikslas ar tiesiog estetines paskirties meno objektas, kitaip paltas, kilimas, pirstines ar kitas funkcinis daiktas. o vat man pvz juokinga, kai cia forume juokiasi is kokio meninio daiktelio, kad tu ziurek, ten vilnos siuleliai matosi, veltinis nekietas kaip akmuo doh.gif taigi to meninio objekto ir visas grozis galbut tame - toje teksturoje, kurioje autorius sukure.
cia siaip pamastymai, tiesiog kazkaip norisi, kad ir pas mus tas veltinis formuotusi nevienakryptis, kad butu kuo ivairesnis, kad butu derinama su kuo ivairesnem technikom, medziagom, kad butu kuo daugiau ivairesniu teksturu - ne tik lygaus veltinio, bet ir su atsokusiom garbanelem, gaurais, kabanciais siulais, susiuvineto, skyleto ir visokio kitokio drinks_cheers.gif

o del skalbimo - as, kaip ir magic, turiu pleda, kuris buvo skalbiamas daug kartu skalbimo masinoje vilnos rezimu ir absoliuciai nepakito. ir sesers tase skalbta pora kartu skalbimo masinoje vilnos rezimu, paformuota - ir vel tokia pati, nieko jai nenutiko smile.gif
Atsakyti
nuejau ir galvoju, kad kazka pamirsau doh.gif ogi Katinycio rankine pagirti thumbup.gif thumbup.gif labai patrauklus spalvu derinys, elegantiska ir skani thumbup.gif ir dar lengvute, va bigsmile.gif
Atsakyti
QUOTE(Vilke @ 2007 08 15, 20:36)
is esmes tai visos cia teisybe sneka, tik kitais zodziais ir aplamai man patinka diskusijos, kazkaip as cia pykimosi neizvelgiu  smile.gif

visos kazkaip pradeda velti, vienos geriau, kitos blogiau, bet visos su laiku tobuleja.

as manau, kad kritika cia visos priima ir jos laukia, tik kad ta kritika turetu buti pateikiama kartu su pagrindimu. pagyrimu cia irgi visos laukia, ir pelnytu tongue.gif

man tik pavyzdziui uzkliuna daznai formuojamas velimo stereotipas - kad viskas turi buti be siuliu, kad veltini derinti su veltiniu, kad suvelti absoliuciai viska reikia iki visisko kietumo, kai tuo tarpu visam kitam veltiniskam pasauly, kiek teko susidurti, vyrauja tokia ivairove, kad visko ir neaprepsi. zinoma, yra sveika suvelimo lygis, bet toliau jau jis gali varijuoti, priklausomai nuo daikto paskirties, pvz vienaip turi buti suveltas paveikslas ar tiesiog estetines paskirties meno objektas, kitaip paltas, kilimas, pirstines ar kitas funkcinis daiktas. o vat man pvz juokinga, kai cia forume juokiasi is kokio meninio daiktelio, kad tu ziurek, ten vilnos siuleliai matosi, veltinis nekietas kaip akmuo  doh.gif taigi to meninio objekto ir visas grozis galbut tame - toje teksturoje, kurioje autorius sukure.
cia siaip pamastymai, tiesiog kazkaip norisi, kad ir pas mus tas veltinis formuotusi nevienakryptis, kad butu kuo ivairesnis, kad butu derinama su kuo ivairesnem technikom, medziagom, kad butu kuo daugiau ivairesniu teksturu - ne tik lygaus veltinio, bet ir su atsokusiom garbanelem, gaurais, kabanciais siulais, susiuvineto, skyleto ir visokio kitokio  drinks_cheers.gif

o del skalbimo - as, kaip ir magic, turiu pleda, kuris buvo skalbiamas daug kartu skalbimo masinoje vilnos rezimu ir absoliuciai nepakito. ir sesers tase skalbta pora kartu skalbimo masinoje vilnos rezimu, paformuota - ir vel tokia pati, nieko jai nenutiko smile.gif

thumbup.gif thumbup.gif Kaip visada labai aiskiai ir sklandziai isdestai savo mintis. Pavydziu... rolleyes.gif
Bent jau as tai tikrai nesupykau del kritikos. galima ja priimti arba ne. Pastebejau, kad kai darbelai nepatinka, tai visos tyli surauke..... Man tai labai nepatinka.. Aisku as ne tokia drasi kaip musu aikstingoji DOSETH, bet norisi kartais ta kritika isakyti... Doseth nors sudaro nemalonaus zmogaus piesineli, bet man ji labai patinka tuo, kad visada pasako tiesiai sviesiai ir nieko neslepia. Kartais galetu ir svelniau.... smile.gif
Atsakyti
biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif pagaliau atgijo ir si tema wink.gif Sveikos sugryzusios.
Nepykit mergaites ant Doseth. Na jos mamos ir jos suveltos rankines ....kaip as i jas seile varvinau ir taaaaip norejau nusipirkti viena...bet.....vistiek as tokia nusivelsiu(cia apie suvelimo kokybe kalbu tongue.gif dar pasitreniruosiu ant savo vestuviniu krepseliu ir suvelsiu)
O ju kokybe fantastiska,daugiau niekur taip suveltu rankiniu nemaciau....
Del kitu daikteliu galetume padiskutuoti,bet del rankiniu nedrysciau biggrin.gif
Nepadlaiziauju,nesigerinu tiesiog issakiau savo nuomone.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Jumi: 15 rugpjūčio 2007 - 22:40