QUOTE(Dusele @ 2009 01 29, 16:07)
Beje, kodel jei jums sakoma, kad nebuna visiskai naturalios kosmetikos is karto suvokiat, kaip sintetines kosmetikos propoagavima?? NE VIENA manau nenori sintetikos ant savo odos, visur yra ribos, proporcijos, yra kas galima kas ne, kas kenkia, o kas padeda.. Kazkodel pas jus tik juoda arba tik balta....
Būna ir visiškai natūralios. Pvz ta, kurią sudaro vien aliejai. Dalis jų turi konservuojančių medžiagų, dėl to sintetinių konservantų nebūtina pridėt. Todėl sakydama, kad nebūna, klystate.
Jūs atėjot ir tai pareiškėt, dar plius pasakėt, kad žodžiai "eko'', "natūralu" ir panašiai - tik reklama. Kaip ir buvo atsakyta, čia kalbama apie sertifikuotą kosmetiką, tad tai tikrai nėra tik reklamos dalis. Žodžiu, pati atėjot čia matydama tik juodą natūralumo srity
O dėl "ribos, proporcijos, yra kas galima kas ne, kas kenkia, o kas padeda", tai jeigu čia kalbat apie sintetinę kosmetiką, tai nematau ten jokių ribų ir proporcijų, jei tam tikros kenksmingos medžiagos kaupiasi organizme, randama augliuose ir panašiai. Tai jau įrodyta.
Kad ir kalbant apie visiems jau turbūt žinomiausią ir labai dažnai sutinkama kosmetikoje medžiagą - parabenus, pilna informacijos internete, prašau:
Nepageidaujamas poveikis: gali būti daugelio alerginių reakcijų ir odos išbėrimų priežastimi. Jie yra mutogenai ir imituoja moteriškųjų hormonų veiksmus, pažeidžia endokrininę sistemą, yra toksiški. Parabenai turi savybę įsisiurbti į giliausius odos sluoksnius, absorbuotis kraujotakos sistemoje bei susikaupti organizmo audiniuose. Taip šios medžiagos gali pasiekti paaukštintą koncentraciją ir pastebimai gadinti imuninę sistemą, kas gali įtakoti įvairių ligų bei anomalijų atsiradimą. Be to, šios medžiagos per motinos organizmą yra perduodamos palikuonims (parebenai surasti ir motinos piene).
Šaltiniai
va ir
va ir dar pakankamai yra.
Ar kosmetika didina krūties vėžio riziką?
Tokiu pačiu būdu informaciją galima rasti apie kitas medžiagas.
O kur jūsų įrodymai?