Įkraunama...
Įkraunama...

Kačių skiepai

QUOTE(Iste @ 2007 10 08, 13:34)
manau kad netikslinga yra remtis kitu saliu, o ypac kontingentu, moksliniais straipsniais, nes kiekvienoje valstybeje epizootologine situacija yra skirtinga.
Papildyta:
skiepink ir nesuk sau galvos. ir juo labiau jeigu zadi katinuka i lauka leist smile.gif


Vat taip ir susuka žmonėm smegenus. Vieni sako taip,kiti kitaip. Kai nenusimanai šioje srityje, nebežinai kas geriau.
Ačiū Iste 4u.gif Dabar tik reikės susirasti veterinarą, kuris dirba ilgiau nei iki 19 val.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo pikkolo: 08 spalio 2007 - 13:39
QUOTE(Arabesque @ 2007 10 05, 21:14)
Noriu skiepyti kačiuką (jam 3 mėn. ir 1 savaitė), bet jam prieš 3 dienas suleido antibiotikus, nes buvo susižeidęs. Ar turi praeiti kažkiek laiko nuo antibiotikų suleidimo, ar galima skiepyti ilgai nelaukus?


po gydymo turi praeiti 10 dienu ir po to galima skiepinti
Papildyta:
QUOTE(Helenee @ 2007 07 16, 07:58)
Labai labai skausminga tema.
Ir tikrai aktuali.
Man kelia nuostaba, kad musu vet.specai visai neklaba apie tai, apie ka jau prabilo visas pasaulis - apie skiepu pavoju gyvunui. Apie ligas, kurios yra sukeliamos skiepais....

Savo tinklalapyje jau esu patalpinusi viena straipsni apie tai. Ir tikrai bandysiu sukelti didesni zmoniu susidomejima sia tema.
O kas dar pasirupins mano gyvunu, jei ne as???

Mergaites, jei apie kazka nera kalbama viešai, tai nereiškia, kad to nėra.
Yra tikrai pasibaisetinu faktu apie vakcinavima....
Straipsnis VAKCINAVIMO DILEMA


tiesa, jeigu jau taip nepatinka musu vet.specai, tai gydykis savo gyvunus pati skaitydama savo straipsnius ir ju iki galo nesuvokdama. sekmes
Atsakyti
skiepu isigyti vaistinese negalima del isleistu nauju istatymu. ir juos isleido ne veterinarai o ES. ir as pritariu, nes manau retas kuris zino, kokioje temperaturoje turi buti laikoma vakcina. kitavertus, atsimenu tuos laikus, kai net paskiepinti gyvunai gaisdavo nuo tu ligu nuo kuriu skiepinti. ir zinoma, skiepindabo patys seimininkai.
tiesiog pries teigiant savo nuomone reiketu labiau pasidometi. o cia kaip matau yra turinciu labai mazai supratimo apie tuos dalykus smile.gif
Atsakyti
Laba diena, perskaičiau šitą temą. Supratau, kad gal geriau mažiau skiepų negu per daug...
taigi norėčiau paklausti nesuinteresuotų veterinarų patarimo, kaip elgtis. O situacija tokia: turime katiną, kuris tiesiog atėjo pas mus ir šeimininkai neatsirado... matos, kad buvo naminis - prižiūrėtas, su antkakliu, labai draugiškas. jis atsirado šių metų pavasarį, įtariu tada buvo maždaug apie pusės metų amžiaus, taigi dabar jam turėtų būti apie metus, gal kiek daugiau... dabar vešime skiepyti šunelį, aš norėčiau paskiepyti ir katiną, tuo labiau kad jis mėgsta visur vaikštinėt ir medžioja peles, paukštelius... dar ir paukščių gripo grėsmė... kažkur skaičiau, kad priešvirusiniai skiepai kažkiek sušvelnina ir šitą gripą, bent jau padaro nemirtinu (šaltinio neatsimenu, iš anksto atsiprašau jei čia eilinis mitas...) Bet... nežinau, ar katinas skiepytas. tikimybė tokia yra, o sužinot nėra kaip. ar geriau būtų jo neskiepyt, ar vis tik paskiepyt? kas blogiausio gali nutikt, jei paskiepysim katiną, o jis buvo skiepytas mažiau nei prieš metus?
Šiaip aš nesu nusiteikus palankiai skiepų atžvilgiu, dar net neperskaičius šitos temos kažkaip jaučiau, kad tie kasmetiniai skiepai negali neturėt kito lazdos galo, ir mieliau išvis neskiepyčiau. Bet ir katinas, ir šuniukas būna lauke, rizikuot nesinori, ir kažkodėl ypač dėl katino, nes jis buvęs kambarinis (įtariu, kad dėl to bus ir pabėgęs, nes labai jau laisvę mėgsta), veislinis... nors atrodo labai gyvybingas, bet jaučiu, kad imunitetas jo silpnesnis nei šunelio, kur tėvai abu kieme gyveno....
patarkit, prašau, kaip elgtis.
ir dar - jei vis tik skiepyti, tai ar būtinai vaistai nuo kirminų turi būti suduoti savaitę iki skiepų? katinas gavo vaistų prieš 2 mėn, mūsų veterinaras (Filaretų gydykloj) sako viskas gerai, galit vežt, kitur girdėjau kad negerai, reikia prieš skiepus būtinai... ir šuniuką vyras nuvežė pirmam skiepui neatsiklausęs doh.gif , pusę dozės tik spėjau nuo kirminų suduot, kitą pusę - jau po skiepo... o veterinarai pasakė, kad galima net po skiepo nuo kirminų duot vaistus.... unsure.gif
daug čia klausimų prirašiau, tai be galo būsiu dėkinga jei kas galėtumėt pakonsultuot, nes kai į veterinarines paskambinu, tai toks jausmas, kad tik vežkit, skiepykit, ir viskas "obojdiotsa".... blink.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo zuikis5: 20 gruodžio 2007 - 12:32
Skiepai tikrai nėra gėris, bet pas mus yra klaiki epizootinė situacija - pilna valkataujančių gyvūnų, kurie ligas platina, taigi, jeigu Jūsų katinas dar ir po lauką badziojasi, peliauja, tai rinkčiausi mažesnę blogybę - skiepus, nes ligos, ypač užkrečiamos virusinės yra daug blogiau.
Katinėlį, kuris yra sveikas, kastruotas, nepatiria stresų, neišeina iš namų, nekontaktuoja su kitais gyvūnais ir niekur nekeliauja su savo šeimininkais, užtektų paskiepyt kartą į -2-3 metus.
Atsakyti
QUOTE(zuikis5 @ 2007 12 20, 13:23)
Bet... nežinau, ar katinas skiepytas. tikimybė tokia yra, o sužinot nėra kaip. ar geriau būtų jo neskiepyt, ar vis tik paskiepyt? kas blogiausio gali nutikt, jei paskiepysim katiną, o jis buvo skiepytas mažiau nei prieš metus?


Jei nežinoma, ar katinas skiepytas (gyvūnas priklydo), jį reiktų laikyti neskiepytu ir pasiskiepyt. Blogiau nebus, nes tikrai LT situacija ligų atžvilgiu klaiki.

QUOTE(Seterių_mama @ 2007 12 20, 18:44)
Katinėlį, kuris yra sveikas, kastruotas, nepatiria stresų, neišeina iš namų, nekontaktuoja su kitais gyvūnais ir niekur nekeliauja su savo šeimininkais, užtektų paskiepyt kartą į -2-3 metus. 


Taip, tik norėčiau priminti, kad taip skiepyti (rečiau kaip kartą per metus) galima tik palaikomajam imunitetui, t.y., gyvūnus, kuriems jau sudarytas pirminis imunitetas jauname amžiuje (pilna vakcinavimo schema pagal vakcinos gamintojo nurodymus) ir jie vieną kartą revakcinuoti po metų.
Atsakyti
Mes kai pirkom katuką, jis buvo skiepytas 2,5 mėn.[atrodo 2 vakcinos buvo pase pažymėtos], o mes dar kartą jį paskiepijom 3,5 mėn. prieš tai sudavę vaistukus nuo kirminų [skiepų pase - 3 vakcinos], o dabar sakė vet. gydytoja, kad reikės po metų prieš tai vėl davus vaistukų nuo kirminų.
Atsakyti
musu katinas nera skiepytas, ir pfiu pfiu pfiu viskas ok. bet jis ir lauka niekada nera isejes. naminukas toks smile.gif
Atsakyti
Kadangi šunų temoje nieks neatsakė nieko, tai rašau čia...

Ką manote???
aš nuo savęs žinau tik tiek, kad mano pažįstamas kažkur nuo 8 metų nebeskiepijo savo šuns visai, nes tipo prastai pernešė paskutinį skiepą... o šuniui dabar 15 metų ir dar viskas ok ir be skiepų tiesa, vedžioja visad tik su pavadėliu...

THE VACCINATION DILEMMA and YOUR HEALTHY COMPANIONS
by Dr Charles E Loops DVM

Homeopathic veterinarians and other holistic practitioners have maintained for some time that vaccinations do more harm than they provide benefits. Vaccinations represent a major assault on the body's immune system. Attentuated organisms or chemicalled killed viruses or bacteria are injected directly into the blood stream, an unnatural route of infection. This profound insult, avoiding the body's first line of defenses, and flooding the system with millions of organisms or viral particles, stresses the immune system in a way not of natures design. This insult causes irregularities and abnormalities in the immune system which then manifests as chronic diseases in animals.

These chronic diseases range from life-threatening conditions such as auto-immune crises to conditions destroying the quality of life of an animal as in chronic skin allergies. What we are now seeing are generations of over-vaccinated animals and these current offspring are suffering the penalty of this medical abuse. In an attempt to control a naturally occurring process of population control and survival of the fittest, the medical establishment has convinced people that mass innoculations are for the good of all, overlooking the health of the individual. Where vaccinations have helped in eradicating or reducing the incidence of severe, acute disease processes, the result has been to plague humanity with more insiduous, chronic diseases that are much more difficult to treat and that lower the quality of life for many individual animals and people. In all of this, there needs to be BALANCE, and the following are my recommendations for vaccinating or not vaccinating and some comments about diet. 1. Puppies under three months of age should not be vaccinated. Vaccinations are much more stressful on the underdeveloped immune system.

Also, these vaccinations are much less effective at providing immunity before three months of age. If you feel you must vaccinate, do so with one vaccination of Distemper at three months, followed by a vaccination for Parvovirus at four months of age, and stop with that. If you can't find a single Distemper vaccine use the Distemper-measles combination. Use killed vaccines only.

2. Kittens should only be vaccinated for Panleukopenia and not before three months of age. All other vaccinations should be avoided. One vaccine is sufficient.

3. Puppies and kittens can be given homeopathic nosodes beginning at three weeks of age, if there is a potential for exposure to Distemper, Parvovirus, or Panleukopenia. These nosodes can be used until vaccinations are given or continued periodically for the first year of life, if vaccinations are not given. Common sense should be used in avoiding exposure of very young animals to other, possible unhealthy, animals of the same species.

4. Booster vaccinations are completely unnecessary. Studies are now showing that these vaccinations are effective for many years and most probably for life. Vaccinated animals do not need any boosters. Homeopathic nosodes can be given periodically if you are concerned or if you think your animals live a high risk, life style.

5. Rabies Vaccinations should be given as dictated by state laws. Lyssin, the homeopathic nosode, should be given within a few hours after the vaccination. Clearly, the rabies vaccination is effective for many years more than state laws require booster vaccination.

6. Booster vaccinations can cause SEVERE set-backs when an animal is being treated homeopathically for chronic problems. They can completely erase any progress that has been made towards improving an animal's health.

7. My personal recommendation is NOT to vaccinate at all. The best road to good health is feeding a diet rich in fresh foods, raw meats for the carnivores, and avoiding vaccinations and allopathic medications. Antbiotics and other allopathic drugs should only be used in situations where their use is clearly indicated, and this should be only in potentially, life-threatening situations. Every time you suppress a symptom the body produces, you are potentially lowering the health status of the body system. Treating with the correctly prescribed, homeopathic remedy, herbs, or other non-invasive therapies, not of a chemical nature, will enhance your health and your companions health.
Atsakyti
QUOTE(*VICI* @ 2008 02 20, 21:34)
Kadangi šunų temoje nieks neatsakė nieko, tai rašau čia...

Ką manote??? 
aš nuo savęs žinau tik tiek, kad mano pažįstamas kažkur nuo 8 metų nebeskiepijo savo šuns visai, nes tipo prastai pernešė paskutinį skiepą... o šuniui dabar 15 metų ir dar viskas ok ir be skiepų  tiesa, vedžioja visad tik su pavadėliu...


VICI, čia šitas klausimas gal nelabai į temą... Bet gal į temą būtų ČIA wink.gif
Atsakyti
QUOTE(*VICI* @ 2008 02 20, 22:34)
Kadangi šunų temoje nieks neatsakė nieko, tai rašau čia...

Ką manote??? 

THE VACCINATION DILEMMA and YOUR HEALTHY COMPANIONS
by Dr Charles E Loops DVM




sveika, esu issvertusi si straipsni - ir netgi dejau nuoroda i ji, ir netgi buvo karsti debatai SM..


sis straipsnis lietuviu kalba

taciau as padariau savo isvada- ner cia ko apie tokius dalykus kalbet garsiai- turi savo nuomone ir elgis pagal ja.
Atsakyti
as dar karta kartosiu ta pati ka jau kartojau. straipsnius rasi visai kitu kontingentu atsovai. tose salyse epizootologine situacija yra kitokia. lietuvoje, statistika yra liudna. pvz. jauni neskiepinti suniukai 80% uzsikrecia parvovirusiniu gastroenteritu. 20% sunu suserga jei buna paskiepinti tik 1 karta. tas pats su maru. o pasiutliges skiepas butinas kiekvienais, nes pilna pasiutliges zidiniu ne tik rajonuose bet ir miestuose. manau nereikia aiskinti kokia tai baisi liga. gaila kad dabar nerodo tokiu filmuku kaip rusu laikais, kur nufilmuota kaip atrodo zmogus sergantis pasiutlige.
panasiai ir su katemis. labai didelis procentas neskiepintu kaciu perserga kaliciviroze. o bet to kiek man teko skaityti straipsniu sia tema, tai praktikai siulo patikrinti antikunu pries tam tikra liga titra kraujyje ir tik tada nuspresti ar skiepinti ar ne.
Atsakyti