Įkraunama...
Įkraunama...

Kačių skiepai

QUOTE(Helenee @ 2007 07 16, 21:39)
aaaahhhh... alien....  unsure.gif
g.gif Cancer.... jus - vyras... g.gif
tongue.gif
ar galetu buti, kad homeopatija chemineis vaistais uzterstame kune veiks silpniau?
bent jau zmoniu atveju taip yra...


kaip man patinka sita reakcija:))), kiekviena karta nusisypsau pamates kai kas nors supranta kad as nesu moteris.

Atsakant i jusu klausima: mes galime daryti tik prielaidas, del to kad nera atlikta jokiu tyrimu situo klausimu. Be to kas ir kaip gali nustatyti cheminio uztersimo kune lygi? Jei visi kraujo ir slapimo parametrai bus normos ribose ar tai irodymas kad tai cheminiais vaistais neuzterstas kunas? Kur standartai kuriais remiantis galima nustyti koks kunas yra uzterstas o koks ne?
Velgi idealioj situacijoje reiketu tureti grupe steriliu neuzterstu gyvunu ir grupe gydytu ir vakcinuotu gyvunu ( hoemeopatu supratimu uzterstu) , uzkresti juos visus kazkokia infekcija ir tada gydyti homeopatinias vaistais ir lyginti efekta. Ir jei toje svariu gyvunu grupeje rezultatai butu ryskiai pranasesni tada butu galima sutinkti su jusu teiginiu. Kol toks tyrimas nepadarytas visa kita tik prielaidos ir speliones.
Atsakyti
QUOTE(pushistik @ 2007 07 17, 12:18)
Yra ir kitu veterinaru nuomone:
[color=purple]Вакцина от бешенства настолько эффективна, что, скорее всего, единожды сделанная, она может установить у животного пожизненный иммунитет.


Na, įdomu būtų šiuo klausimu išgirsti nuomonę žmogaus, kurio ir normaliai (kasmet) skiepijamam gyvūnui nesusidaro normalus antikūnių titras (0,5IU) ir kuris dėl to turi problemų keliaujant. Kol kas efektyviausias pasiutligės antikūnių titras susidaro nuo Intervet firmos Nobivac vakcinos, kurios sudėty yra daugiau antigenų, nei kitose pas mus platinamose vakcinose. Ši firma padarius pakankamai tyrimų ir deklaruoja, kad jos vakcina apsaugo nuo pasiutligės 3 metus. O apie visą gyvenimą esantį imunitetą nuo šios ligos dar niekur negirdėjau. Per daug ji baisi, kad rizikuoti ir bandyti... schmoll.gif

QUOTE(pushistik @ 2007 07 17, 12:18)
PRIVALOMAS skiepas!!! Taip, aisku, lengviau isspresti pasiutliges problema g.gif
Bet kodel turi kenteti naminiai gyvunai? doh.gif  smile.gif 


Ir kaip jau jie kenčia? Gydykloje mačiau daug daugiau kenčiančių – čiaudinčių, kosinčių, mirštančių nuo maro... Man asmeniškai vakcinacija – daug priimtinesnis būdas apsisaugoti. Tai ligų prevencija. Jei ne vakcinos, dar būtų nepamirštos ir kai kurios baisios žmonių ligos, apie kurias dabar skaitome tik senovinėse knygose.


Papildyta:
QUOTE(Cancer @ 2007 07 17, 13:49)
Sutinku, tokia galimybe parnesti virusa i namus irgi egzistuoja. Del FIP, kiek man iki siol buvo zinoma tai ji sukelia corona virusas kuris su calicivirusu kaip ir neturi nieko bendro.


Tfu, ir vėl ant greičio sumaišiau blush2.gif .... Tų kačių virusų tiek daug... Jo, tikrai, skaičiau apie Corona – kad beveik neįmanoma tyrimais atskirti paprastą uždegimą ir letalinį kačių peritonitą sukeliančių koronavirusų, jiems daromas bendras tyrimas ir tiek.

QUOTE(Cancer @ 2007 07 17, 13:49)
Cia labai neblogas website vienos FIP tyrimams pasiventusios veterinares ...


Labai dėkui už linką, šito dar nebuvau "užėjusi" 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(manjana @ 2007 07 16, 18:26)
Klausimas būtų: nuo kurių ligų verta skiepinti, kaip dažnai ir kokio amžiaus kates? Manau namines (neinančias ir namų) ir laukines bei parodines skiepinti reiktų skirtingai, bet kaip?


Kiek teko skaityti literatūros, kačių vakcinos skirstomos į dvi grupes:
– būtinosios: nuo pasiutligės, kačių maro, virusinio rinotracheito ir kalicivirozės,
– papildomos: leukemijos, bordeteliozės, chlamidijozės, kačių imunodeficito, mikrosporijos.

Pagrindinės vakcinos, kuriomis skiepijama ir Lietuvoje, apima visas būtinąsias ligas.

Jei plačiau, informacijos ir apie pačias ligas yra čia:

Kačių vakcinacija
Atsakyti
QUOTE(little_honey @ 2007 03 12, 12:18)
Mano kolegei is darbo buvo labai panasi situacija, tai jie irgi su vyru nusprende kastruoti katina. Nezinau, gal tik atsitiktinumas, taciau po kastracijos praejus pusmeciui, katulis susirgo kazkokiu slapimtakiu uzdegimu ar pan ir bye bye, nebera jo jau. Siaip sako, tokiu senu (na 6 metai tikrai nera mazai) jau nebegalima kastruoti,
na bet aisku geriau zino veterinarai  unsure.gif , cia tik siaip pastebejimas buvo  4u.gif

Absoliučiai teisinga. Bet veterinOriai varo savo, nes jų TOKS darbas. Tik kastruot, sterilizuot, antibiotikais šert - mat dideli pinigėliai byra. Sakykit, ponai, kodėl kainas pakėlėt dvigubai? Buvo katei kastracija 50 Lt, dabar 100Lt. Man tai dzin, aš nesinaudoju jų paslaugomis. Bet tik pasisakau prieš, tai gatavi ir mane "suvalgyt". Dar monopolį paėmė, kad žmogus pats negali pasiskiepint gyvūnų. O tik dėl to, kad skiepai vetvaistinėj kainuoja 10-14 Lt. (seniai išėmė), o per sekunde paskiepinus - jau 50-60 Lt. TOKS brangus "darbas" ir vienkartinis švirkštas? Paskui dar "moralius" vaidina... blush2.gif
Atsakyti
QUOTE
Dar monopolį paėmė, kad žmogus pats negali pasiskiepint gyvūnų. O tik dėl to, kad skiepai vetvaistinėj kainuoja 10-14 Lt. (seniai išėmė), o per sekunde paskiepinus - jau 50-60 Lt. TOKS brangus "darbas" ir vienkartinis švirkštas? Paskui dar "moralius" vaidina...  

Tai kodėl neburnojama prie žmonių gydytojus? Juk taip paprasta – nuėjai į vaistinę, nusipirkai vakciną nuo gripo, namie bac susišvirkštei ir ramu... Vakcina – specifinės paskirties gaminys, jai naudoti reikalingos specifinės žinios: apie jos laikymą, naudojimą, šalutinius poveikius (apie kuriuos būtina informuoti šeimininką). Be to, kaip ne kaip vakcinacija nuo pasiutligės pas mus yra privaloma. Ir veterinaras dėdamas savo antspaudą ir parašą prisiima atsakomybę už to gyvūno skiepą. Kas prisiims atsakomybę jei vakciną šeimininkas vakciną perka pats? Pvz., atvejis (tikras atsitikimas): karštą vasaros dieną į gydyklą atvažiuoja tikrai iš išvaizdos protingi žmonės, iš automobilio "bardačioko" išsitraukia du vakcinos buteliukus maišelyje ir sako: "mums reikia, kad suskiepytumėt mūsų šunį ir sudėtumėt parašus, nes neužilgo paroda ir norim susitvarkyt. Va, kad būtų pigiau, vakciną nusipirkom prieš savaitę, bet tik dabar prisiruošėm atvažiuot". Klausimas: kokią vertę turi vakcina savaitę pravežiota +25 laipsnių temperatūroje ir kaip veterinaras gali dėti savo parašą po tokių įrašu skiepų knygelėje? Taigi, nereikia pasirodyti skūpuoliais pensininkais, drebančiais dėl kiekvieno cento ir ieškančiais kur pigiau – po to ir gaunasi, kad išoperavo nekokybiškai, pigią vakciną suleido ir t.t. Man visuomet patiko anekdotas apie automechaniką, kuris prisukęs reikalingą varžtą mašinoje pasipiktinusiam dėl kainos šeimininkui gražiai atsakė: "kaina ne už sugaištą laiką, o už tai, kad aš žinau, kurį varžtą prisukti".

Fonda, kirpykloje turbūt nesiginčijate dėl kainos už kokybišką plaukų dažymą? Kuri, kiek įtariu, gerokai didesnė už katės vakcinacijos kainą. Ar perkate lenkiškus dažus kokioje urminėje parduotuvėje ir dažote plaukus namie?
Atsakyti
QUOTE(kykute @ 2007 03 13, 01:04)
...

Ai, parašau, parašau - o paskui gailiuosi, kad be reikalo... Nė aš jūsų pakeisiu, nė jūs manęs... Tiesiog per forumą Rimvydas Valatka vis apeliavo į teisybės gynimą, į asmenybę O plaukų nedažau, nes nė vieno žilo plauko neturiu, o natūrali šviesi spalva man "tinka ir patinka" Dėl skiepinimo - tai anksčiau kai to monopolio nebuvo, patys žmonės teisingai sugebėdavo savo gyvūniukus paskiepint - gal kad protingesni buvo? Dėl kiekvieno cento drebėčiau, jei juos išleist turėčiau. Dabar gi perku katėms jautienos kumpį tik litais (ne centais) - 15 Lt/kg O kai man sako, kad užsienyje dar brangiau vaistai - tai visada žinau, ką rodo statistika - kad pas mus atlyginimo vidurkis iki 10 kartų mažesnis, bet vat vaistai tai brangiausi Europoje...FM vadinasi O dėl eutanazijos - gal gyvūnams ji įstatymais pas mus uždrausta? Nelyginant žmonėms? O gaila, jei NEEEEA...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo choi: 27 liepos 2007 - 13:21
QUOTE(choi @ 2007 07 27, 14:20)
o ar reikia skiepyti katyte, jeigu ji yra namine? na jos i lauka neleidziu ir neleisiu?nes esu girdejusi, kad visos kaciu ligos (pavojingos) parnesamos is lauko... g.gif

Mano katinas naminis, bet jei kazkur noriu vestis tai pro laika reikia nestis, arsveciai su gyvuneliu atvaziuoja, todel skiepijam. Dabar vesima pas gyditoja, kad paskiepytu, nes jau metai praejo nuo pirmo skiepo.
Paziurejau skiepu knykelia ir ten parasyta "NOBIVAC RABIES" ir "NOBIVAC TRICAT", gal kas galetu pasakyti nuo ko sitie skiepai ir koks ju poveikis?
Atsakyti
QUOTE(Fergie @ 2007 07 27, 19:06)

Paziurejau skiepu knykelia ir ten parasyta "NOBIVAC RABIES" ir "NOBIVAC TRICAT", gal kas galetu pasakyti nuo ko sitie skiepai ir koks ju poveikis?


Pirmasis nuo pasiutligės, antrasis nuo kitų ligų: kalciavirozės, rinotracheito ir panleukopijos (kačių maro).
Atsakyti
QUOTE(Sweetkiss @ 2007 07 27, 20:38)
Pirmasis nuo pasiutligės, antrasis nuo kitų ligų: kalciavirozės, rinotracheito ir panleukopijos (kačių maro).

Kai paklausiau veterinaro nuo ko sis skiepas tai supratau tik viena pasiutlige, aciu kad parasei 4u.gif

O kiek mokate uz toki (nuo 4 ligu) skiepa? As mokejau 54Lt (bet cia dar iskaiciuoti vaistai nuo kirminu, dideliam katinui bigsmile.gif , vos pavyko sugirditi, labai spyriojosi)
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Fergie: 27 liepos 2007 - 21:36
Mieli specialistai,

Ar yra kokia nors statistika apie tai kokiame amziuje nevakcinuoti!! gyvunai dazniausiai suserga pasiutlige ar parvo??

QUOTE(kykute @ 2007 07 17, 14:24)
Jei ne vakcinos, dar būtų nepamirštos ir kai kurios baisios žmonių ligos, apie kurias dabar skaitome tik senovinėse knygose.

O tai ka, ligu dabar maziau turime??
man atrodo kad daugiau- nuo puses vakcinuojama, nuo kitu- kenciama...
na gal toks filosofinis klausimas ne laiku ir ne i tema....

su penktadieniu

Tiesa, bandysiu surasti tinklalapi vienos veterinares veisejos, kuri atsisake visu vakcinu, pasiliko tik pasiutlige siatymas reikalauja. Ji pareiske, kad ji sutinka prisiimti atsakomybe uz susirgusi ir numirusi gyvuna, bet nori kuo maziau eiti pries gamtos desnius.
Tarp kitko ne vienoj vietoj maciau tokia pakankamai radikalia uzuomina - ar vakcinavimais neeinama pries gamtos desni, kai isgyventi turi stipriausias???

QUOTE(Fergie @ 2007 07 27, 19:06)
Paziurejau skiepu knykelia ir ten parasyta "NOBIVAC RABIES" ir "NOBIVAC TRICAT", gal kas galetu pasakyti nuo ko sitie skiepai ir koks ju poveikis?

Atleiskit, bet nepanasu kad jums toks gilus zvilgsnis i sia tema butu aktualus, jei net nezinote, nuo ko skiepijate savo kates...
na gal as neteisi... bet kaip visada nuosirdi 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Helenee @ 2007 07 29, 22:28)
Atleiskit, bet nepanasu kad jums toks gilus zvilgsnis i sia tema butu aktualus, jei net nezinote, nuo ko skiepijate savo kates...
na gal as neteisi... bet kaip visada nuosirdi 4u.gif

Pirma karta SM perskaiciau, kad skiepai kenkia, todel norejau pasiakaityti.
Atejau i vet. klinika, pasakiau kad noriu paskiepyti katina, sake gerai ir nekaluse nuo ko noriu skiepyti. Paklausiau veterinaro nuo ko tie skiepai, tai greitai sumale pavadinimus, lyg tureciau zinoti ka jie reiskia. As vis tik manau, kad skiepyti reikia, bet gal ne nuo visu keturiu ligu. Mano katinas bendrauja su suniukais, labai retai pabega i lauka.
Atsakyti
QUOTE(Fergie @ 2007 07 30, 22:38)
Pirma karta SM perskaiciau, kad skiepai kenkia, todel norejau pasiakaityti.



aaa... blush2.gif

skiepai ne tik gyvunams, bet ir zmonems kenkia...
Dabar skaitau prancuzu mokslininkes Lui Brouer knyga apie "farmaceutine mafija" ir ji raso, kad yra istoriniu faktu apie tai kad L.Pastero kolegos teige (L.Pasteras tai zmogelis, kuris 19 amz. ir isgimde koncepcija apie vakcinavima) kad jau pirmi vakcinavimo tyrimai buvo falsifikuoti, tai gi visa vakcinavimo koncepcija turi napagrista ir neirodyta fundamenta. Na, cia, aisku, informacija "iki tvano".... bet tai kad farmaceutika tarnauja ne mums, bet yra tiesiog nuosekli pelna siekianti veikla- tai faktas... o medikai... na jie gyvena is to...

Mano katinai irgi bendrauja su suniuku.... Suniuko prie kitu sunu neleidziu tiesiog. uolat duodu homeopatijos...

Kiek teko skaityti tai yra poziuris, kad zmogaus ir gyvunu imununes sistemos veikimo principai yra analogiski... bandau dabar isisgilinti, kad galeciu pateikti normalia faktais paremta informacija, kuria galesime padiskutuoti...

Keistas faktas - kaip pies 15 metu turejome suni ir kates, mums veterinarai sake vakcinuoti kuo veliau. Netgi buvo siuloma kuo ilgiaus nevakcinuoti ir suneliuka nevesti i lauka iki metu, jei imanoma..... dabar ta skiepa bando isudyti kuo greiciau ir dar pakartoti kuo dazniau....
mano sunelio veterinaras sako, kad vakcinavimas yra jo megstamiausias darbas - svirkst ir 50 litu... ir koks skirtumas, kas toliau...
Atsakyti