QUOTE(jolaxus @ 2007 08 02, 15:10)
nevieniša ji auga, aplinkui visokio bieso pilna, o ir žemė ten nelabai trąši, bet kadangi dar jaunas nedidelis krūmelis, tai galvoju, kad reikės jai paieškoti kažkur erdvesnės geresnės vietos, kad plėsdamasi ir tankėdama ryškiau pasirodytų visu gražumu
Va ką radau:
Natūraliai Lietuvoje augančios baltažiedės, geltonžiedės ir atvežtinės altajinės plukės labiau mėgsta pusiau pavėsį, o
japoninės, maloniosios, lieknosios, darželinės (ypač rūšinės) ir skėtinės gražesnės
augdamos saulėje. Baltažiedėms, geltonžiedėms, altajinėms plukėms labiau patinka drėgna, o darželinėms - sausesnė dirva. Atvežtinės plukės mėgsta lengvą, gerai įdirbtą, humusingą žemę - tuomet gausiau žydi, žiedai būna didesni.
Tačiau japoninės plukės gerai auga ir sunkesnėje dirvoje. Daugelis plukių dauginamos sėklomis ir kero dalimis. Sėklas geriausia sėti rudenį, nes pavasarį labai ilgai dygsta. Šakniastiebiais arba šakniagumbiais pavasarį žydinčios plukės dauginamos po žydėjimo arba vasaros pabaigoje, o žydinčios vasaros pabaigoje - pavasarį. Darželines plukes rekomenduojama rugpjūčio mėn. iškasti, per žiemą laikyti vėsiai rūsyje, o gegužės mėn. pradžioje vėl pasodinti į lysvę.
Jeigu augimo sąlygos atitinka augalo poreikius, plukės vienoje vietoje gerai auga 5 ir daugiau metų. Kiek teko stebėti, tai ligoms ir kenkėjams atsparūs augalai, nors literatūroje nurodoma atvirkščiai.
Gražūs ne tik plukių žiedai, bet ir lapai. Dažniausiai jos sodinamos grupėmis, bet svarbu neužmiršti, kad savaime plintančios rūšys gali greitai užgožti kitas kartu augančias gėles. Dėl to japonines ir lieknąsias plukes geriau sodinti vienarūšėmis grupėmis. Natūraliai Lietuvoje augančios plukės labai tinka prie kai kurių rūšių medžių ir krūmų. Iš kalnuotų vietovių kilusios žemaūgių rūšių plukės gražiai atrodo alpinariumuose, akmenų sodeliuose. Darželinės plukės tinka pražydinti žiemą. Žiedus galima skinti, bet pamerkti jie greitai nuvysta.