Įkraunama...
Įkraunama...

Kokio amžiaus ryžotės gimdyti vėliausiai?


Žinoma, rizika su amžiumi didėja, bet tikrai ne taip LABAI nuo 30 metų. Užsienyje dauguma mamų dar tik pradeda savo pirmagimius planuoti tokiame amžiuje bigsmile.gif
Lietuvoje papildomus tyrimus nėščiosioms rekomenduoja tik nuo 35 m. Pati pirmąjį gimdžiau 23, antrą 30, o mažiuką beveik 37. Taigi, sėkmės ir sveikatėlės vyresnėms nėštukėms ir jų leliukėliams 4u.gif biggrin.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo @egle@: 30 rugpjūčio 2013 - 22:44
QUOTE(vyšniux @ 2007 07 13, 16:27)
Tikrai gali mirksiukas.gif as gyvas pavyzdys  biggrin.gif  mirksiukas.gif .Mane mama ir pagimde budama 36m.Uzaugau tvirta kaip liepa mergina smile.gif ,nors anais laikais mama,pasakojo,kad gydytojai buvo linke labai vyresnes moteris prigasdint  doh.gif .


Mane mama paginmdė būdama 39-erių. Nebuvo jokių bėdų. Aš taipat manau,kad ji gali gimdyti!
Atsakyti
Aš kai pagalvoju, kiek man metų bus, kai trečias, pagarandukas, sulauks pilnametystės, tai.. doh.gif Vaje, kai jis stos į aukštąją, man bus jau 56 ...Faktiškai, laiko "pagyventi sau" nebebus, o taip pat neramu ir dėl finansų, nes tiek ilgai reikės išlaikyti , išmokslinti ir kt.

Gimdymas šiame kontekste neramina mažiausiai, pagimdyti vienaip ar kitaip visos pagimdome, pagalaiu yra planiniai CP. O bet tačiau - kaip bus toliau - nežinia...
Atsakyti
QUOTE(flight @ 2013 09 25, 06:54)
Aš kai pagalvoju, kiek man metų bus, kai trečias, pagarandukas, sulauks pilnametystės, tai.. doh.gif Vaje, kai jis stos į aukštąją, man bus jau 56  ...Faktiškai, laiko "pagyventi sau" nebebus, o taip pat neramu ir dėl finansų, nes tiek ilgai reikės išlaikyti , išmokslinti ir kt.

Gimdymas šiame kontekste neramina mažiausiai, pagimdyti vienaip ar kitaip visos pagimdome, pagalaiu yra planiniai CP. O bet tačiau - kaip bus toliau - nežinia...


Bet juk amžius skaičiais irgi dar ne rodiklis! Jei jau gimdymas nesukelia nerimo dėl amžiaus, tai ir toliau privalu žvelgti optimistiškiau. Aš daug galvoju, kaip tiesiog keisti gyvenimo būda, būti aktyvesnei, nusimesti viršsvorį, o svarbiausia- neatsilikti nuo gyvenimo. Nors dabar man duoda 10 metu mažiau ir tik pasas išduoda, kad esu vyresnė mama, visgi suprantu savo amžiu ir jo iššūkius auginant mažus vaikus. Jau ne karta buvo rašyta, kad visko nutinka ir jauniem- ir sveikatos problemos, ir finansiniai nepritekliai, o štai 40-mečiai tėvai vèliau dar ir proanūkiu sulaukia. Kai pavargstu, irgi pagalvoju, kada galėsiu pagyvent sau, pakeliauti? Tačiau gyvenau vien tik sau iki 35 m ir tikrai sočiai prisimėgavau savo laisve ir nepriklausomybe, bet nebekeisčiau savo šeimos į ta nerūpestinga gyvenima.
Atsakyti
QUOTE(mama2011 @ 2013 08 30, 13:47)
Savo mergaite gimdziau budama 33 metu, antraji galvoju kokiu 36-37, visa nestuma laksciau kaip ant sparnu, laiminga ir sveika. Jus saunuole, manau, kad tokiame amziuje pats tas lauktis antrojo  4u.gif


Aš tikrai nemanau, kad PATS TAS schmoll.gif
Atsakyti
QUOTE(__snowflake @ 2013 10 21, 12:52)
Aš tikrai nemanau, kad PATS TAS schmoll.gif

Sutinku. Tikrai ne PATS TAS tinkamiausias laikas. Kaip ir 15-16 metų. Bet visaip gyvenime nutinka ir reikia žvelgti pozityviai, ieškoti gerųjų pusių ir padaryti viską, ką galima padaryti geriausiai viename ar kitame amžiuje. Jei tik galėtume visi laiku baigti mokslus, laiku kurti šeimą, laiku daryti karjerą, išvengti bet kokių nukrypimų nuo taip vadinamų normų, susikurtume tobulus gyvenimus. Aš labai džiaugiuosi, kad turiu galimybę turėti vaikų, nors ir ne pačiu idealiausiu moteriai laiku.
Atsakyti
Atsiradau kaip mamai buvo 43m.
Atsakyti
QUOTE(flight @ 2013 09 25, 06:54)
Aš kai pagalvoju, kiek man metų bus, kai trečias, pagarandukas, sulauks pilnametystės, tai.. doh.gif Vaje, kai jis stos į aukštąją, man bus jau 56  ...Faktiškai, laiko "pagyventi sau" nebebus, o taip pat neramu ir dėl finansų, nes tiek ilgai reikės išlaikyti , išmokslinti ir kt.




Flight, labai nepergyvenkit iš anksto, gal dar nestos jis į tą aukštąją lotuliukas.gif
Atsakyti
Antrojo sūnelio susilaukiau 40-ies, tarp sūnų 19 m. skirtumas, tai galiu pasakyti, kad vyresniame amžiuje man motinystė teikia daug daugiau džiaugsmo, turiu nepalyginamai daugiau kantrybės, mažiukui skiriu kur kas daugiau dėmesio, o ir nėštumas bei gimdymas praėjo lengviau, nei 21-erių m. Žinoma, pastojus buvo kilę visokių minčių - ką žmonės pasakys ir pan., bet dabar tai tik juokas ima. Atjaunėjom su vyru - namie gyvenimas verda, dūkstam, žaidžiam, krykščiam, atsirado įvairių naujų planų bei veiklų, vienu žodžiu - motinystė veža biggrin.gif. O jei nebūtų mažiuko, tai tik šaldytuvas ir televizorius vakarais po darbo, ypač žiemą, nes vyresnėlis jau namus paliko...

Sėkmės visoms ir aukščiau nosis vyresnio amžiaus mamytės mirksiukas.gif
Atsakyti
Labai sauni tema. Kazkaip maniau, kad netoli 40 m., tai jau viskas, o pasirodo, visai ne smile.gif Saunuoles mamos, ikvepiat optimizmo.
Atsakyti
QUOTE(beni @ 2013 12 06, 16:20)
Labai sauni tema. Kazkaip maniau, kad netoli 40 m., tai jau viskas, o pasirodo, visai ne smile.gif  Saunuoles mamos, ikvepiat optimizmo.

mano giminaitė pagimdė 47-ių, tačiau skundėsi kad labai sunku auginti tokiame amžiuje
Atsakyti
36-ių. Ir supratau, kad daugiau turbūt neišeis. Augindama šį vaikelį, jau jaučiu savo amžių..prasidėjo sveikatos problemos (ir jau nestuke.gif supratau, kad jaučiuos žymiai kitaip nei 25-ių) ir atvirkščiai nei kitos šioje temoje (atjaunėjusios, įgavusios jėgų, turinčios daugiau kantrybės), daug labiau jaučiu nuovargį, greičiau susierzinu, ne visada turiu ūpo veiklai su vaikais..ai, jaučiuos kažkokia nustekenta, nors ant nosies tik 38. Na, gal praeis, atsigausiu..tikiuos smile.gif
Atsakyti