Įkraunama...
Įkraunama...

Makalius bastosi po Kretą ;)

Visą kelią aplink salą lydi tokie vaizdai:

user posted image

user posted image

user posted image

Tai ką, pasivaikštom mes po tą salą, pasėdim ant kalno, nes laiko iki 17h link Plakos išvykstančios valtelės dar nemažai. Nusileidžiam nuo kalno, atsisėdam pavėsyj ir laikiam laivo. Atplaukia kažkoks, Visi keleiviai sulipa, poto tik kapitonui dašunta surėkt: Elounda. Elounda, not Plaka biggrin.gif Pusė išlipa doh.gif Laukiam savo Plakos. Atburzgia. Sėdam, pradedam plaukt, vėjas nerealiai stiprus, fotoaparato išsitraukt neišeina, reikia kepures ant galvos laikyt unsure.gif
Atplaukiam į Plaką ir einam ieškot stotelės, nes autobusas turi atvažiuoti už keliolikos minučių. Einam einam, nerandam stotelės!!! Visos tik į priekį, ne atgal į Agios. Nu ką padarysi, galvoju, reikia grįžt į tą pačią vietą kur mus išlaipino, gal pasigausim autobusą... Einam atgal ir žiūrim - stotelė lotuliukas.gif kaip mes jos nepastebėjom - nesuprantu. Bet nors gerai kad radom.... 17:40 turėtų atvykt autobusas. Turėtų, bet neatvyksta. 17:45 - nėr. 17:50 jau pradedam nerimaut, gal neatvažiuos.... Pagaliau apie 18 h atvyksta. Sėdam į jį, susimokam, skubam lekiam į Agios. Išlipam stoty, ot velnias, pavėlavom į autobusą, sekantis tik 19h... Na nieko. Einam į xalkiadakis marketą, pravažiuojant matėm, tai jau žinom kaip iki jo nueit. Nusiperkam Mažą arbūzą (tokių Lietuvoj nemačiau), mažo kilogramo kaina 0,59 euro, o didelio, normalaus, įprasto, kaip ir pas mus arbūzo kilogramo kaina 0,37 eur... bet matėm ir už 0,29. Vaisių dar prisiperkam rytdienai ir šiandienai, prieinam prie kasos, už arbūzą sumokam 1,67. Visai nedaug, pagalvoju, tokia kaina, tik litais, pas mus už kilogramą Lietuvoj smile.gif


QUOTE(liūdnasis pelėnas @ 2007 07 31, 14:13)
na, žinok, Makaliau, tik dėl tavęs prisijungiau prie šito forumo smile.gif


Jėėėėėė, liūdnasis pelėnas prisijungė clap.gif
Sveiki atvykę, kaip sakant 4u.gif prašom ir savo fotoreportažą sukurt, žinau kur buvot čią vasarą rolleyes.gif tuo pačiu metu ir ten pat kur ir aš hihihi.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Makalius: 31 liepos 2007 - 13:24
Va mes Spinalongos neįveikėme... sad.gif
atvažiavome iki Elundos, o tai buvo viena karščiausių dienų, o siaubas, vos kasėmės palei pakrantę gaudydamos šešėliukus, ėjau pagal rodykles, kad bilietai į spinalongą, tada tas rodykles pametėme, ai, pažiūrėjome, pažiūrėjome į ją iš toli, ne, nu neturėjome mes daugiau jėgų kepinti vidury dienos galvas saloje...
tai aš Elundoje šešėlyje po tavernos stalu gaudžiau katinus
Atsakyti
Liūdnojo pelėno atvykimo čia proga, papasakosiu, kokius katinus mačiau AŠ ax.gif

- Tu matyt būsi katinų fotografas?

Tokį klausimą išgirdau, kai pasiėmęs tetos fotoaparatą pyškinau ir gaudžiau vienos tavernos pakeliui į Samarijos tarpeklį katinus. Bet apie Samariją ir taverną vėliau - šįkart mieliems švelniakailiams skirsiu didesnį dėmesį. Nors ką čia švelniakailiai biggrin.gif Sudžiuvę, kūdi, nors tokie visai neturėtų būti - gyvena tavernose, jau vien mūsų lietuvaičių grupė kaip juos primaitino - kiša batoną... NE schmoll.gif Dešra - thumbup.gif . Kažkas vėl batoną bando sugrūst - NĖĖĖĖĖĖ schmoll.gif Netinka hihihi.gif Kol visi neišdalino savo pusrytinių sumuštinių su dešra, tol jie iš eterio nepasitraukė.

user posted image

Kitą kartą, kai važiavom į Chaniją ir Rethymną, tai vienam kažkokiam miesto turguj pamatėm du mažylius, ant apverstos kėdės prie žuvų skyriaus įsitaisiusius miegančius, kai tuo tarpu po stalu budėjo jų mama, ir kai aš prisiartinau su fotoaparatu prie kėdės, ji visą laiką mane įdėmiai stebėjo. Ne, nieko blogo jiems padaryt nenorėjau, norėjau tik geros foto, ale ir ta nelabai išėjo, nes skubėjom į autobusą verysad.gif

user posted image

O tų katinų pilna visur - parduotuvėj, viešbučiuose (Iš Sofoklio atklysdavo ant gultų pagulėt kažkoks vienas katinas, poto vakare mačiau ir antras atsibeldė, ir jie abu susipešė doh.gif ) Mūsiškiam viešbuty katinų nebuvo - šeimininkai šunį turėjo, kuris pastoviai prie tos kietos moterytės, kur pasakojau, kad ji tatuiruotę ant nugaros pasidarė, trindavosi hihihi.gif Gulėdavo šalia prie gulto....kai ji išskrido namo, šunėkas kitus draugus susirado lotuliukas.gif Mačiau katiną ir ant stogo, ir su šunim lakstantį, ale visi kažkokie kūdi ir panašūs, atskirt sunku - trijų spalvų visi, vienspalvių nelabai užfiksuodavau... Taip ir gyvena žmonės - pastoviai katinų apsupty, kurie ten anaiptol ne baikštūs, o netgi labai drąsūs ir žino, kad čia jų teritorija cool.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Makalius: 31 liepos 2007 - 15:07
ar ne šitas tik bus iš jūsų pliažo? wink.gif

user posted image
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo liūdnasis pelėnas: 31 liepos 2007 - 15:25
Taigi, nusiperkam visokio valgio, kuriame dominuoja vaisiai, ir grįžtam į Agios Nikolaos stotį, nusiperkam bilietus 19 h į Stalidą. Sulaukiam autobuso, grįžtam į viešbutį, pakeliui nusipirkdami dar dvi dėžutes strimėlių ar sardinių, (velnias, visai užsikirto wacko.gif Tokia tat ir nauda iš tos mano geros atminties mastau.gif ) aliejuj, kaip mano viena draugė iš sodo sako, "blešiankoj" hihihi.gif
Pavakarieniaujam, prikertam arbūzo, dar baseine paplaukiojam ir varom anksti gult, bo ryt anksti keltis - 5:45.... Mūsų laukia ilga kelionė ir dar viena savarankiška ekskursija vietiniais autobusais ax.gif

Mylim Kretą mes visi
Net ir tie kur tekini
Lipo laiptais du girti
Žengė žingsnį ir užmigo
Nesulaukė kito ryto lotuliukas.gif


Čia ant žiaurios kūrybos patraukė hihihi.gif
Taip gražiai ir užbaikime pasakojimą apie Šeštąją dieną lotuliukas.gif

Šeštosios dienos pabaiga mirksiukas.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Makalius: 31 liepos 2007 - 18:43
Septintoji, arba gan pasyvi, kelionės po Kretą diena ax.gif

Brrr, brrrrrr, brrrrrr. Žadintuvas mad.gif Nors imk tu jį ir per balkoną tieisai į jūrą išmesk, tik kad gaila mobilaus telefono mad.gif 5:45 ryto, o mes jau keliamės. Gatvėje šmirinėja matyt dar šiandien lovos nemačiusios personos, o mes jau kylam į kalną, kaip ir kiekvieną dieną - į kalną, kurio viršūnėje yra stotelė biggrin.gif Turistų stotelėje nė kvapo. Visi tik graikai. Pasipuošę, sveikinasi su visais, Kalispera, Kalispera, į darbą važiuoja matyt... Ir visi laukia pirmojo autobuso į Heraklioną. Mes irgi laukiam... 6:45 turi atvažiuoti autobusas. Turi, bet kaip jau mes visi žinom ir galim nuspėt, jis neatvažiuoja doh.gif Žiūrim į šalia stovinčius graikus, jie toliau plepa, tik vis žvilgčioja į gatvę, ar autobusas kartais neatvažiuoja tuo laiku, kaip ir paskirta biggrin.gif Ne, jis atvyksta tik 7:05, nu velnias, dar būtume pamiegoję...jei žinotume, kad taip bus.

Kodėl mes vykstam pačiu pirmu autobusu?

Ogi todėl, kad nusprendėm nuvažiuoti iki Chanijos, pasivaikščiot po ją, tada sėst į autobusą ir vykt iki Rethymno, o iš jo - atgal į Heraklioną... dar kelionės išvakarėse apskaičiavom, kad jeigu norim grįžt paskutiniu autobusu į Heraklioną, turim vykt pačiu pirmu autobusu iš Stalidos, ką ir padarom. Tai va, sulipam į autobusą, susimokam už važiavimą ir atvykstam į Heraklioną. Ten nueinam į stotį, perkam bilietus į Chania, kaina 10,50 eur vienam žmogui. Brangoka.... bet kelionės trukmė net 4 valandos. Nusiperkam, išeinam į lauką, atsisėdam į stotelę ir pamatom forumietę ZIS blink.gif 8 valandą ryto doh.gif Nu nieko sau, galvoju, ką ji čia veikia tokiam ankstume ir taip anksti atvykusi beveik iš Rethymno... nuo kurio iki čia reikia 2 valandas tabaluotis autobusu....

QUOTE(Akukaračia @ 2007 07 31, 19:57)
tai knoso rūmuose nebuvot? nežinau ar reikėtų važiuot tenai.. kažkaip tokios istorinės ekskursijos nelabai traukia ir kiek suprantu tik griūvėsius pamatysim ir gidas istoriją papasakos?


Ne,nebuvom, sako nieko ten gero. Tokių klausimų klauskit Kretos temoje, čia pasakojimas 4u.gif

Žodžiu ne tame esmė irnesakyk.gif Zis pati tegu papasakoja ką ten veikė lotuliukas.gif Sėdam į autobusą, vėl užsiimam vietas pačiam prieky - geriausias vaizdas ir patogiausia, daug vietos.... laukia ilga kelionė. O autobusas visai "nuliovas" - net kameros įtaisytos, iš pradžių nesupratau kam jos reikalingos, poto savo kailiu patyriau, kad autobusuose draudžiama valgyti doh.gif Tai vairuotojas prie vairo turi televizoriuką, kuriame mato visas 4 kameras - priekis, galas ir abejos durys. Pajudam iš Herakliono... keičiasi aplinka, keičiasi gamtovaizdis, viską įdomu stebėt, bet mane nugali miegas, ir visą kelionę su pertraukom snaudžiu.... Atvykstam į Rethymną , neilgai pastovim, ir vėl pradedam važiuot link Chanijos. Chanijos miestą pasiekiam apie 11:30 - anksčiau, nei tikėjomės... išlipam ir pagal praeitų kelionių vietiniais autobusais tradiciją, nueinam į autobusų stoties vidų, ten pasiimam nemokamą žemėlapį, pagal kurį paprastai lengva susigaudyt. Taip ir yra - netrukus randam ir pagrindinę gatvelę, ir uostą.... Daug nepasakosiu - paganykit akis po nuotraukas, vaizdai jums patys pakuždės, ką aš norėjau jums pasakyt cool.gif

user posted image

user posted image

Pasiekiam uostą:

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image

Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Makalius: 31 liepos 2007 - 19:13
Vaikščiojom mes ten visur: ir į kažkokius gyvenamuosius kvartalus nuklydom, ir į apleistus namus užsukom, ir toj gražiojoj gatvėj šmirinėjom...pavėsio ieškojom... karšta buvo labai.

user posted image

Susiradom kažkokią statybvietę, o joje - pavėsį, tai atsisėdom prie kažkokio cemento ir pailsėjom biggrin.gif Užkandom vaisių...paskaitinėjom, panagrinėjom žemėlapį ir pajudėjom atgal link autobusų stoties irgi kažkokia gražia gatvele... Čia kažkas žymaus biggrin.gif

user posted image

O čia labai karšta buvo stovėt karsta.gif

user posted image

Beeidami užsukom į kažkokį turgų, panašų į mūsų Halę Vilniuj... labai smirdėjo jame, tai greit pasprukom, o aš dar spėjau katinus nufotkint mažus, foto jau įmesta šiektiek anksčiau 4u.gif
Atsakyti
Einam einam, ieškom stoties vadovaudamiesi žemėlapiu ir užtinkam, o stebukle, mano mamos mėgstamiausią grupę - indėnus, žinot gal - pas mus Vilniuj ir šiaip kurortuose grodavo ir šokdavo pagal muziką su skudučiais ar panašiai blush2.gif
Už fotkinimą jie prašo pinigų, už pasirodymą irgi, tai aš taip tyliai tyliai topsecret.gif

user posted image

....ir nuskubėjom į autobusą, kuris 13:30 turėjo palikti Chaniją ir vykti į Rethymną.
Nusipirkom bilietus, sėdom į autobusą ir snūduriuodami po kelių valandų pasiekėm Rethymną !!!
Atsakyti
Atvykstam į Rethymno stotį, jau kaip pagal tradiciją bėgam vidun imt nemokamo žemėlapio. O tenjo nėra blink.gif Tuščia, iššluota kaip prieš tvaną blink.gif Ką jau padarysi, pamatom kažkokį gražų kalną su pilim, fortu kažkokiu, tai ir judam pamažu link jos, saulei plieskiant tiesiai Makaliui į veidą karsta.gif

user posted image

Nežinau, kiek šimtų kilometrų iki ten reikėjo eit, bet galvojau iki ten nenueisim niekad schmoll.gif Saulė spigino kaip reikiant, buvo pats vidurdienis, tai nieko ir nesinorėjo... tik pamatę pavėsį, puolam ten atsigert vandens. Panagrinėjam vargšą turėtą žemėlapiuką, kuriame nubraižytas varganas planelis. Suprantam, kad einam teisinga kryptim, bet taip eidami visvien nieko gero nepamatom...lendam į senamiestį, truputį pasivaikščiojam, pagalvojam, kad galim spėt viską aplėkt ir 15:45 įlipt į Heraklioną važiuojantį autobusą....

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Makalius: 31 liepos 2007 - 21:22
Dėkui biggrin.gif gal ir siesiu ateitį su rašymu..... bet kelionės traukia labiau ax.gif
Dar keli vaizdai 4u.gif
Dėmesio dėmesio, naudinga informacija biggrin.gif Ėjom ėjom ir pamačiau ekskursijų kainas iš Rethymno, nufotkinau, prašom žiūrėkit:

user posted image

Supratom, kad laiko liko nebedaug ir paspartinom žingsnį link autobusų stoties. Pakeliui dar gražių vaizdų prisirinkom blush2.gif

user posted image

user posted image

Užbėgom į miesto parką:

user posted image

O tu siaube, jau 15:40, o 15:45 h autobusas išvyksta į Heraklioną, bėgam bėgam bėgam, jau pamatom stotį, ir...................................................... fear.gif fear.gif fear.gif
Tęsinys ryt cool.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Makalius: 31 liepos 2007 - 21:42
QUOTE(Makalius @ 2007 07 31, 22:32)
O tu siaube, jau 15:40, o 15:45 h autobusas išvyksta į Heraklioną, bėgam bėgam bėgam, jau pamatom stotį, ir...................................................... fear.gif fear.gif fear.gif


Ir pamatom, kad stotis aptverta tvora, kažkoks autobusas jau išvažinėja, o ant jo parašyta unsure.gif Iraklio doh.gif . Pamatom kažkokius laiptus ir skylę tvoroj, pralendam, paskui pažiūrim vėl į autobusą ir suprantam, kad jis tik atvažiavo...ir čia prastovės mažiausiai penkias minutes. Bet laikas nelaukia, autobusas irgi - skubam pirkti bilietus, sėdam į autobusą. Hm, nusivažiavo graikai , šįkart autobusas be kamerų hihihi.gif Koks nelygis lotuliukas.gif Juokauju, aišku. Nuo Rethymno (dėmesio dėmesio, kirtis dedamas ant pirmojo skiemens tongue.gif Kaip ir Matala, irgi ant pirmojo...) iki Herakliono laukia pora valandų kelio. Taigi paskaičiuojam, kad 15:45 išvykdamas autobusas Heraklione bus 17:45... bet jis kaip ir visad išvyksta vėliau, aš jau pradedu nebesuprast, ko mes ten per tą tvorą lįst taip skubėjom, galėjom sau ramiausiai ateit, bet neeee - o jeigu išvažiuos, o jeigu nespėsim...

Į Heraklioną atvykstam kelios minutės prieš autobuso į Stalidą išvykimą. Nusiperkam bilietus, atsisėdam ir vykstam atgal į savo kurortą. Mano galvoje jau sukasi mintys apie tai, kad dar spėsim į baseiną sulakstyt, kad namie dar arbūzas laukia rolleyes.gif Pakeliui iš Herakliono pravažiuojame labai gražius vaizdus. Šiaip mes juos vos ne kasdien pravažiuodavom ir jau prie tokio grožio buvom pripratę, ale kad užsimaniau viską nufotkint - ATMINIMUI didis.gif Ir labai gerai, kad taip padariau. Šitos nuotraukos dabar labai džiugina akį. Ir ne tik mano biggrin.gif

Pirmas kadras gavosi pats linksmiausias lotuliukas.gif Fotkinau gamtą, o gavosi:

user posted image

Čia tokiose vietose greitkeliai:

user posted image

user posted image

Gražu, ane? Man irgi. Tai va, į Stalidą parsirandam apie 19 h, užsukam į marketą sardinių. Pavakarieniaujam, na tiksliau užkandam....nes man kažkodėl valgyt nesinori. Pirmą kartą valgiau tokią skanią bulvių košę iš pakelių...na tą nesveiką ir netikrą. Ir kaip patiko unsure.gif ale čia turbūt ne vieta apie tokį nesveiką maistą rašinėt.
Nueinam į baseiną, paplaukiojam, tada dar valandžiukę paplaukioju aš ir suprantu, kad ryt visa diena bus skiriama poilsiui, neeees.......neeessssss...... Penktadienį nusprendėm šiaušti į Samarijos tarpeklį!!!! assa.gif Bet dabar....


Septintosios dienos pabaiga wub.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Makalius: 01 rugpjūčio 2007 - 10:36
Aštuntoji diena, arba "Va, kas yra tikros atostogos" vacation4.gif

Ar pamenat, kai aš pasakojimo pradžioje rašiau Jums būdamas Kretoj ir pasakojau apie vieną vyrą lietuvį, kuriam kremai nuo saulės yra niekalas ir jis, pačią pirmą dieną atskridęs, kartu su žmona išdribo ant gultų prie baseino ir kaitinosi saulutėj per patį vidurdienį? Tai žinoki, šiandien jo jau nebemačiau lotuliukas.gif tik žmoną. Žinos, kaip kremai nuo saulės "kenkia" mirksiukas.gif O aš, pasitepu tais kremais nuo saulės ar nepasitepu, ale visvien nudegu ir visad grįžtu rudas rudas, tik gaila, kad dabar va žiūriu į savo rankas ir niekaip nesuprantu, kur tas įdegis pamažu dingsta. Ateisiu rugsėjo pirmąją (o siaube, gi jau paskkutinis atostogų mėnuo cray.gif ) į mokyklą visas baltas baltas, ir niekas nepatikės, kad iš Graikijos grįžau doh.gif Bet šiandien aš ne apie tai. Tuoj jums susakysiu, kaip reikia atostogauti ir ką reikia vadinti tikromis atostogomis, kurių aš apturėjau tik vieną vienintelę - Aštuntąją - dieną. Pasiruoškit tušinukus, popieriaus lapus ir įdėmiai klausykit hihihi.gif

Punktas Aaa : Reikia beprotiškai gerai išsimiegot. Bent jau iki pusės dešimt, nes galit pražioplint pusryčius. Kai išsimiegat, einat vonion "budintis" su šaltu vandeniu. Jeigu į vonią susidariusi eilė, galit nueiti prie lango ir pažiūrėti į banguojančią jūrą ir manęs laukiantį nesulaukiantį baseiną - nuotaika kaip mat atsiranda, tik kad nelabai kas matosi, reikia kontaktinius lęšius neprimatėliams, tokiems kaip aš, įsikišt į akis doh.gif Praveriam kambario duris, darkart pro langą pasižiūrim į baseiną, į jūrą, tada vėl į baseiną, ir patenkam į pusryčių salę. Šitą vietą iš idealių atostogų galima išbraukt, nebent pas jus pusryčiai skanūs lotuliukas.gif blink.gif

Punktas Bėė: Pavalgot, grįžtat į kambarį, pažiūrit dėl viso pikto, ar nebus lietaus ( lotuliukas.gif ne, deja, dangus ir vėl beprotiškai skaidrus, kaip čia išsireiškus...), ir supratę, kad be debesų lietaus nebūna, galite laimingi eiti prie baseino užsiimti gultų, kuriuos užsiimti būtina vien tada, kai gultų yra 16, o skėčiai tik 5 mirksiukas.gif

Punktas Cėė: Ir štai prasideda tinginiavimas. Prie gultų su skėčių galima dar pridėti vieną kuprinę su Pringles traškučiais, vaisiais, vandeniu - ir atostogų diena patampa idealia. Ir mums nė motais, kad virš mūsų kažkodėl beprotiškai žemai ir neįtikėtinai garsiai praskrenda trys naikintuvai. Užsikemšam ausis ir gulim toliau.

Punktas Dėė: Dar reikia nepamiršti nulėkti į interneto kavinę pasižiūrėt orų prognozės, parašyt mamai, kaip mums sekasi ir užsukti supermamon pusės metų gimtadienio proga hihihi.gif

Ir taip atostogaujam visą dieną......
Beveik visą dieną. Po pagulinėjimo prie baseino mes prisimenam, tiksliau aš buvau užmiršęs, o teta man primena, kad reikia važiuot į Chersonissos apsipirkt lauktuvių. Kodėl būtent į Chersonissos? Ogi todėl, kad ten matėm didelį Supermarketą Xalkiadakis: Dviejų aukštų, ten tikrai turim rast ko parsivežt namo.
Susipakuojam daiktus, bet gultus paliekam užimtus, nes mes čia dar grįšim po apsipirkinėjimo maratono...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Makalius: 01 rugpjūčio 2007 - 11:02