Priežastys gali būti kelios. Gali būti dantenų uždegimas dėl susikaupusių akmenų, gali būti dantenų uždegimas dėl prastumto į dantenų kišenę ar vagelę cemento, kuriuo fiksuojamas tiltas. Gali būti, kad vainikėliui laiptelis ant danties nupreparuotas (nugręžtas) per giliai ir vainikėlis traumuoja dantenų vagelėje esančius audinius. Kita priežastis dantenų traumavimo - vainikėlių forma padaryta neatsižvelgiant į sąkandį ir maisto slydimo kryptį kramtymo metu. Būna, kad maistas kandant slenka nuo vainikėlių kramtomųjų paviršių link dantenų ir jas traumuoja.
Kita galimų priežasčių grupė - gilesnės problemos, buvusios iki prtezavimo arba atsiradusios po jo. Sakykim, lėtinis uždegimas apie dantų šaknų viršūnes dėl infekcijos kanaluose, lėtinis uždegimas periodonto kišenėse (dantenų kišenė gili), jei jos yra. Jei dantis krūminis, gali vykti lėtas kaulo tirpimas tapršaknyje dėl įvairių priežasčių; šitai gali duoti tokį niežtėjimo simptomą. Gali būti vertikaliai skilus danties šaknis.
Trečia grupė priežasčių - atsiradusios dėl nekokybiškų protezų ir negerai atstatyto sąkandžio. kaip jau rašiau aukščiau, būna, kad vainikėliai savo kraštu traumuoja dantenas arba, dėl negeros savo formos sudaro sąlygas maistui traumuoti dantenas. Gali būti, kad tarpinė tilto dalis (ta tilto dalis, kuri užpildo trūkstamo danties vietą) spaudžia dantenas. Jei tiltas per aukštas arba sukandant atsiranda ant jo priešlaikiniai dantų kontaktai ir tokis dažnos didesnės jėgos per daug apkrauna aplinkinius audinius, kas gali sukelti dirginimo reiškinius, lėtinį uždegimą.
Ketvirta galima priežastis - jautrumas ar alergija protezo sudėtinėms dalims. Mažai tikėtina, jei visi tiltai buvo gaminti toje pačioje laboratorijoje vienu metu, iš tų pačių medžiagų ir panašių simptomų nėra aplink kitus tiltus.
Atsakymas AsEsu:
Fiksuotus įtvarus tvirtina taip: ima vielutės arba stiklo pluošto ir priklijuoja plomba prie dantų. Laikomi iki 2 metų. Šiaip, žiūrint iš ortodontų pusės, tai kuo ilgiau, tuo geriau. Žiūrint iš dantenų sveikatos pusės, tai jie nėra labai gerai todėl, kad sunku išsivalyti dantis apie juos, tarpdačius žemiau įtvarų. Reikalinga ypatingai kruopščiai prižiūrėti dantis, kad nekiltų dantenų uždegimas. Rekomenduojama bent du kartus per metus apsilankyti pas burnos higienistą, kad nuimtų akmenis, jei jie kauptųsi ant apatinių priekinių dantų (ir kitur).
Nebeskaudės dantų dėl fiksuotų įtvarų, jei nebus dantenų uždegimo ar neatsiras karieso skylučių.
Mokėti reikės už jų nuėmimą ir dantų nupoliravimą. Kada bus galima nuimti - neaišku. tai turėtų pasakyti ortodontas.
Skausmas - lydintis ortodontinio gydymo simptomas. Nieko nepadarysi. Šaunuolė dukra, kad ištvėrė gydymą, šaunuolė Jūs, nepagailėjusi pinigų, kad vaikas džiaugtųsi taisyklingu sąkandžiu ir gražia šypsena. Padėkos ateityje
