QUOTE(Bakardi @ 2007 07 07, 18:02)
Galiu tau "ūkiškai" paaiškinti kad vienas yra toks, kai moki bankui pastoviai tą pačią sumą, kurią užfiksuoja sutarties pasirašymo momentu, o kitas - pradedi mokėti nuo didžiausios įmokos, o vėliau jos po truputį mažėja
Kaip ir Bakardi paaiškino.
Kiekvieną mėnesinę įmoką sudaro pagrindinės skolos grąžinimo suma ir palūkanos. Palūkanos skaičiuojamos nuo negrąžintos pagrindinės skolos dalies.
Mokant
anuitetu, kiekvieną mėnesį moki tokią pačią sumą. Pirmaisiais mėnesiai tą sumą sudaro didžioji dalis palūkanų (kadangi dar daug skolos negrąžinta) ir mažesnė dalis pagrindinės skolos grąžinimas. Laikui bėgant, palūkanų suma mažėja, o grąžinama dalis didėja, bet moki visada tą pačią sumą.
Esant
linijiniam, pagrindinę skolą grąžini lygiomis dalimis per visą išsimokėjimo laikotarpį, o palūkanos, kaip jau minėjau, skaičiuojamos nuo negrąžintos sumos. Iš pradžių jos būna didesnės, nes mažiau būna grąžinta, o paskui mažėja, nes skola po truputį grąžinama. Dėl to bendra įmokų suma iš pradžių būna didesnė, o paskui kiekvieną mėnesį po truputį mažėja.
Tikiuosi, aiškiai paaiškinau. Jei kas neaišku, klausk