Iš ekologiškos medvilnės maikutę krikštasūniui pirkau Lindex parduotuvėj Mole, pasirinkimas tikrai neblogas, kainos pusė velnio, irgi pataikiau nupirkti su nuolaida
Alergenai drabužiuose: geltonuose dažuose dažnai būna chromo; juoduose, mėlynuose, ruduose drabužių dažuose naudojamas ß-fenilendiaminas; metalinėse drabužių detalėse (kniedėse, užtrauktukuose, sagtyse) gali būti nikelio; kad spalva išliktų sodri, o drabužis nesilamdytų, nesusitrauktų, yra naudojamas formaldehidas, kuris gali sukelti net astmos priepuolius.
Smagu dėvėti drabužius su linksmais, spalvingais paveiksliukais... Dažniausiai šie paveiksliukai gaminami iš PVC (polivinilchlorido). Kad jie būtų atsparūs tempimui ir plovimui, į juos dedama daug įvairių priedų. Ftalatai suminkština PVC, daro jį lankstesnį. Jie toksiškai veikia reprodukcijos sistemą. Jie lengvai išplaunami skalbiant drabužius ir patekę į aplinką neigimai veikia žinduolių lytinį vystymąsi. Alkilfenoletoksilatai (APE(O)) naudojami pramoniniuose skalbikliuose, plovikliuose. Patekę į aplinką jie neskyla, kaupiasi organizmuose, ardo hormonų sistemą, dėl to sutrinka organizmų lytinis vystymasis, reprodukciniai gebėjimai. Organiniai alavo junginiai naudojami PVC stabilizuoti. Jie yra toksiški, veikia žinduolių imunitetą. Švinas ir kadmis naudojami PVC stabilizuoti ir aptinkami kai kurių dažų sudėtyje. Švinas neigiamai veikia besivystančią vaikų nervų sistemą bei protinį vystymąsi. Kadmis gali sukelti vėžinius susirgimus. Formaldehidas naudojamas dažams fiksuoti ir siekiant, kad drabužis ar paveikslėlis nesusitrauktų po skalbimo. Manoma, kad gali sukelti vėžinius susirgimus. Ką pasirinkti?
Gaminiai su Öko-Tex 100, 100+, 1000 ženklu:
nenaudojami alergiją galintys sukelti dažai;
tikrinamas pesticidų ir chlorintų fenolių kiekis;
tikrinamas sunkiųjų metalų kiekis;
nenaudojamas formaldehidas arba jo randami tik pėdsakai;
nėra chloro organinių junginių;
nėra biologiškai aktyvių apdailos medžiagų;
odai tinkamas pH.
Ekoženklu pažymėti gaminiai:
mažiau žmogui ir aplinkai pavojingų medžiagų (pesticidų, organinių junginių, metalų, policiklinių aromatinių angliavandenilių, formaldehido, biocidų, kancerogeniškų, reprodukciją veikiančių medžiagų...);
mažesnė vandens ir oro tarša;
apdailai nenaudojamos medžiagos, klasifikuojamos kaip pavojingos;
proceso metu naudojami priedai ir detergentai lengvai suyra;
audinys nesusitraukia po plovimo.
Gaminiai su Sąžiningos prekybos ženklu:
saugios darbo sąlygos ir normalus atlygis; darbui neišnaudojami vaikai;
aplinkos apsauga (nenaudojamos pavojingos cheminės medžiagos, GMO, saugoma ekosistema...)
Gaminiai iš ekologiškos medvilnės:
medvilnei auginti nenaudojami pesticidai, insekticidai ir trąšos;
medvilnės apdirbimo metu naudojamos tik lengvai suyrančios medžiagos, nenaudojami azo ir sunkiųjų metalų turintys dažai.
Aplinkai palankesni pluoštai
Yra nemažai įvairių pluoštų, kurie laikomi aplinkai draugiškesniais dėl įvairių priežasčių: pagaminti iš atsinaujinančių išteklių; žemės plotas, reikalingas išauginti ir subrandinti žaliavą (augalus ar gyvūnus), yra mažesnis; augimo ir gamybos proceso metu naudojama mažiau cheminių medžiagų.
Tokie pluoštai yra: kanapės, ekologiškai išauginta vilna, ekologiškai išauginta medvilnė, ekologiškai išaugintas linas, sojos šilkas, Ingeo pluoštas, gaminamas iš kukurūzų, bambukas, šilkas.
Kanapės pats ekologiškiausias pluoštas!
Kanapėms auginti nereikia trąšų, joms nereikia daug priežiūros, jos yra atsparios daugumai piktžolių ir kenkėjų, nealina dirvos, lengva nuimti derlių. Todėl kanapių ūkius ir produktus lengva sertifikuoti kaip ekologiškus. Be to, kanapių pluoštas yra tvirčiausias ir ilgiausias. Iš kanapių pluošto pagaminti gaminiai gali būti kompostuojami.
Turime ir mes is Rasakilos kombinzoniuka http://www.rasakila....ombinezonas.htm mes ji naudojame miegui, nes mazius labai migruoja nakti po lova, o ir siaip buna kai namie diena tai su juo ir laksto, devime jau metus ir pastoviai bemaz kiekviena diena tai nei susitrauke nei susitampe, zinoma ir priziurime kaip priklauso vilnai.
gal galite man padėti. Susigincyjau su darugu, ar verta prikti ekologiskus drabuzius. Jis man irodineja, kad tai visiskai nieko nereiskia, tik issigalvojimas , kad nera svarbu koks rubas... Taigi kokia jusu nuomone..
Aš daug ką perku http://www.cambridgebaby.co.uk/. Superinis aptarnavimas, prekės kokybiškos, didelis pasirinkimas merino vilnos ir šilko drabužėlių. Kainos apie 30-40% mažesnės nei LT (lyginu su Rasakila). Tiesa, avikailiai, kur Rasakiloj kainuoja 250 - ten kainuoja 150 Lt Vieną kartą pirkau bodžiuką vilnos, bet per klaidą atsiuntė medvilnės. aš pamačiau jau išmetus pakuotę... Kas Lietuvoj butu pakeites? Ten - be problemų, tereikėjo parašyti meilą. Tiesa, dar vienas dalykas buvo nutikęs - gavau nuolaidos kodą pirmą kartą pirkdama, antrą kartą kai pirkau - sumokėjau pamiršus suvest nuolaidą. Tereikėjo parašyti meilą ir pinigus gražino. Siuntimas ten nuo svorio priklauso, man rodos 2 kg apie 10 svarų kainuoja. Taip pat man patinka pirktis http://www.naturalnursery.co.uk/. Drabužėlių ten nepirkau, nes neturi vilnos, tik medvilnę, bet kosmetikos kainos Dar turiu keletą bodžiukų vaikučiams iš Lindex Organic linijos.