Įkraunama...
Įkraunama...

Mažai pienuko. Ką daryti?

QUOTE(Varėnė @ 2005 02 03, 15:59)
Germante, Lengvute, turbut koks 80% maitinanciu mamu pasakytu, kad patyre tas 3 savaiciu ir 3 men krizes kai vaikas rekia ir pienuko nera. ir priperka vaikui misineliu. Ir as jau rasiau, ir Ragnez, ir Molli ir kt - kad praeina tai per 2-3 dienas, tereikia kuo dazniau vaikui siulyt kruti ir nereikia kist jokiu misimuku ir pradet pergyvent. Taip, sunku buna tas dienas kai vaikas verkia, krutys tuscios atrodo, na bet taip pati gamta sutvarke, juk vistiek kazkiek to pienuko vaikas gauna, nera visa diena alkanas, o kad toliau gautu tiek kiek nori turi ne misinukus duot, o kruti...
Man irgi sake ir sesute, ir anyta ir mociute ir teta... kad gal pieno per mazai, gal neriebus (ko zinau kad isvis nebuna) nu tas tarybinis mastymas uzknisdavo mane juodai, visada atkirsdavau, kad yra to pieno, tegul nepergyvena ten kur nera ko pergyvent. O jei koks jautresnis zmogus, tai tikiu, kad gali iteigt - nevalges tavo vaikas, kokia tu mama, duok misinuko greiciau - isvis kokia nauda is to tavo pieno, duok vaikui stipriau pavalgyt ir pan.  unsure.gif
Svarbiausia tiket savim ir nepasiduot, juk visa literatura, PSO ir kt teigia, kad pienas gaminasi smegenyse, juo labiau kad is pat pradziu kelias savaites maitini, o tai paskui dingsta kazkur tas pienas?  schmoll.gif
Ir ligoninej netiket, kai sako kad nera pienuko - jo ir nebuna pirmas dienas. Buna priespienis. Ir leliukui reikia keliu jo sauksteliu, o ne litru gi  ax.gif
Aisku, kad kai mamos nusiteike is karto kad "nebus pas mane pieno, nes as sergu tuom ir tuom" ir pan., tai is kur tas pienas bus? Jos is karto stabdo pienuko gaminimasi psichologiskai.
As, kaip ir visos kitos uz zinute nonoraro negaunu ir tik isreiskiu savo nuomone, kuri aisku yra subjektyvi  tongue.gif



PRITARIU 4u.gif thumbup.gif
Atsakyti
man irgi sumazejo pienuko, as studijuoju ir man egzaminai ir visa kita, rupesciai ir t.t. reikdavo isbegti danai tai nusitraukus pienuka palikdavau pamaitinti, tai ir pradejo mazeti. dabar visai beveik nieko nebera, maitinu tik nakti savo pienuku, bet jauciu ir jo greitai nebebus. tai pradejau maitinti similaku, nes "delavaja " mama laksto ir niekaip man kitaip neiseina, nors aisku noretusi gi savu maitint, bet...todel jei turi galimybe duok savo kuo dazniau, ir bus pienuko...o nuo to similako viduriukai kieteja doh.gif vargelis...gal zinot kokiu nuo kuriu nekiet4ja?bet daktare patare nemaisineti misinuku, nes atseit negerai... verysad.gif
Atsakyti
As irgi zindau 3 sav. ir sulig ta diena sumazejo pienuko. Diena maitinu ir atrodo pakanka, o va nakti tai stbuklai darosi isvis dingsta pienas. vistiek mazyli dedu prie kruties. viena nakti is nevilties jau daviau is saukstelio 10g misinuko. vaikelis nurimo. noriu tiketi visa sirdimi kad po triju paru tai turetu praeiti. g.gif
Atsakyti
Mamytės, netingėkit paskaityti patarimų, ką daryti, kad nedingtų pienukas, forume daugybė temų apie tai. Pagr:
pavalgyti,
daug gerti (arbatos, sultys, kisieliai, kompotai),išvardinau, nes dažnai vien tik vandeniu gyvos mamos sėdi du naujagimiu,
pasistengti pailsėti, išeiti į lauką pasivaikščioti, pamiegoti,
atidėti rūpesčius į šoną (nepamirškit, kas dabar svarbiausia)

Atsakyti
Ech, teisingai Ragnez viena karta pasake. Deja deja, "zindymo temos yra beviltiskos" sad.gif sad.gif sad.gif
Praejau tokius kryziu kelius, kad zindyciau pirma suneli, kad net tingiu rasyti. Aciu dievui aplinka susikloste tokia, kad skatino nepasiduoti.
BET GREICIAUSIAI PAREIGOS JAUSMAS BUVO LABAI LABAI STIPRUS IR NIEKAS MAN NEIRODYS, KAD GALI BUT KITAIP sad.gif .
Atsakyti
QUOTE(Braske @ 2005 02 15, 23:56)
Ech, teisingai Ragnez viena karta pasake. Deja deja, "zindymo temos yra beviltiskos" sad.gif  sad.gif  sad.gif
Praejau tokius kryziu kelius, kad zindyciau pirma suneli, kad net tingiu rasyti. Aciu dievui aplinka susikloste tokia, kad skatino nepasiduoti.
BET GREICIAUSIAI PAREIGOS JAUSMAS BUVO LABAI LABAI STIPRUS IR NIEKAS MAN NEIRODYS, KAD GALI BUT KITAIP sad.gif .


Kodėl beviltiškos, nes niekas neįsigilina, nors rašai 100 kartų ir iš visos širdies? Tada sutinku smile.gif

Aš irgi daug praėjau, kol pradėjau maitinti, tiesiog negalėjau susitaikyti, kad gali būti kitaip schmoll.gif Nors, jei būčiau klausiusi seselės, seniai reikėjo mišinukų prisipirkti ir susitaikyti su likimu tongue.gif
Atsakyti
Gal ir keistai skamba, bet svarbiausia yra norėti ir tikėti, kad yra pieno ir jo bus tongue.gif Aš pirmą mėnesį labai pergyvenau, kad gal neužtenka, dar visos giminaitės ir pažįstamos, kurios turi vaikus, man aiškino, kad reikia daugiau valgyti, negerti mėtų ir dar krūvos dalykų nedaryti, bet kai pati sustiprėjau, supratau, kad ir valgyt nereikia už du ir mėtas galima gerti blink.gif Man netgi nuo saldžios mėtų arbatos daugėjo pieno. Tik nereikia pasiduoti blogoms mintims, nervintis ir viskas. Ganėtinai paprastas receptas, išbandžiau pati ir nors jau dabar noriu nutraukti maitinimą pieno pilni papai tongue.gif Dar tiesa, geriau nenusitraukinėti pačiai, o kuo dažniau duoti vaikui čiulpti, būtent čiupimas skatina gausesnę pieno gamybą.
Atsakyti
Mes kankinomes 2,5men.is lovos abu neislipdavom.Kruti net keisdavau kas 30 sek.,kol vaikas pavargdavo ir uzmigdavo.Bet nepasidavem ir sulaukem pieno padaugejimo thumbup.gif Nekreipiau demesio i tai kad namuose bardakas kaip po karo blush2.gif .Dabar kol kas viskas gerai.Manau reikia daug daug noro ir kantrybes.Kai kurios girdejau jau pasiduoda po savaites ar dvieju. schmoll.gif
Atsakyti
O aš vis neapsisprendžiu kaip elgtis. Tie agitavimai, kad mamos pienas pats geriausias tiesiog varo iš proto blink.gif Pati jau visas mėnuo nieko normaliai nepavalgau, neišsimaudau, nepailsiu, nesusitvarkau... Jei pačiai akyse nuo pervargimo temsta, tai koks per geriausias pienas gali gamintis? Tai ir bega vandenėlis su balkšva spalvele... Vaikui nuo mano pieno tik pilva pradeda skaudėti (o ir pačiai valgyk ką nori nuolat su viduriais ne kas). Tai va jau ir baigiu galutinai pasiduoti, kad kur kas geriau jau mišinukas, bent jau mažė pavalgius. Nors ir sintetika, bet vis geriau. Labai norėčiau, kad kas padėtų, aplink aptvarkytų, valgyti padarytų, o pati su vaiku nuo šono ant šono vartyčiaus... Bet va kad ne kiekvienai taip pasiseka... Ir dar pasakoti, akd kuo dažniau glauskit prie krūtinės, kad pieno padaugėtų... Manau, kad sėkmingam žindymui nepakanka vien noro, reikia ir salygų.
Atsakyti
neseniai buvau pas savo gine, tai sake, kad net negimdziusiom moterim, jei vis deti vaika prie kruties, pieno atsiranda blink.gif as dbr jau truputi irgi esu 'apleidusi' maitinima, bet po tokio pasakymo, sakau, gal vel reik atgaivint, jau ir vaikiukas didesnis ax.gif kazkaip ir ritma suradom. o pirmo vadinamojo 'egzo' irgi neislaikiau, kaip ir pries tai rasiusi sake, jog tam ir salygos turi but - na neisejo man det ir det prie kruties vaika (laiko atzvilgiu).
Atsakyti
QUOTE(n-e-r-i @ 2007 12 18, 17:10)
O aš vis neapsisprendžiu kaip elgtis. Tie agitavimai, kad mamos pienas pats geriausias tiesiog varo iš proto  blink.gif  Pati jau visas mėnuo nieko normaliai nepavalgau, neišsimaudau, nepailsiu, nesusitvarkau... Jei pačiai akyse nuo pervargimo temsta, tai koks per geriausias pienas gali gamintis? Tai ir bega vandenėlis su balkšva spalvele... Vaikui nuo mano pieno tik pilva pradeda skaudėti (o ir pačiai valgyk ką nori nuolat su viduriais ne kas). Tai va jau ir baigiu galutinai pasiduoti, kad kur kas geriau jau mišinukas, bent jau mažė pavalgius. Nors ir sintetika, bet vis geriau. Labai norėčiau, kad kas padėtų, aplink aptvarkytų, valgyti padarytų, o pati su vaiku nuo šono ant šono vartyčiaus... Bet va kad ne kiekvienai taip pasiseka... Ir dar pasakoti, akd kuo dažniau glauskit prie krūtinės, kad pieno padaugėtų... Manau, kad sėkmingam žindymui nepakanka vien noro, reikia ir salygų.

Taip,jei nera nors kiek pagalbos labai sunku. verysad.gif Manau kiekviena mama turi elgtis taip kaip jai atrodo geriausia.
Atsakyti
QUOTE(barclayte @ 2007 12 19, 18:56)
Taip,jei nera nors kiek pagalbos labai sunku. verysad.gif Manau kiekviena mama turi elgtis taip kaip jai atrodo geriausia.

Man nepatiko maitint, tai ir nemaitinau.Suprantu, kad gerai vaikui, bet man zindymas sukele daug diskomforto. Kaip jau nebe maitinau, pasijutau zmogum, o ne karve...nezinau, kaip zmogus gali gerai jaustis, kai tave tciunkina.... net bloga pagalvot.
Dabar mane pasmersit visos, bet as jauciuosi daug geriau. Gal man reikejo samdyt kokia moterele, zindyve vadinama .... g.gif
Atsakyti