Įkraunama...
Įkraunama...

Mažai pienuko. Ką daryti?

QUOTE(Germante @ 2005 02 02, 19:40)
O mama mano sako, kad gali buti, kad tikrai mano pieno mazeja  sad.gif


klausyk, paskaichiavau pagal data - juk tavo panai kaip tik ir prasideda vienas ish tu kritiniu laikotarpiu, kai ji sparchiau auga, ir gali atrodyti, kad pieno neuzhtenka. vienas toks metas 3 savaites, kitas - 3 menesiai. jei turesi kantrybes ir dazhnai maitinsi, per keleta dienu susitvarkys viskas.
ash su pirmagimiu labai ryshkiai pajutau ta momenta - jis ishvalgydavo abi krutis, nors iki 3 men uzhtekdavo vienos. man net mochiute (pediatre profesore) sake - ko tas vaikas pavalges neuzhmiega, reishkia jam maisto neuzhtenka... bet paskui pieno atitinkamai padaugejo ir viskas susitvarke. su antruoju tokios krizes nepastebejau. smile.gif
beje, man ta pati mano mochiute, kur minejau, liepe daugiau valgyt ir daugiau miegoti, kad pienas geriau gamintusi thumbup.gif
Atsakyti
Aš antrą sūnų pramaitinau du metus septynis menesius, iki septinto mėnesio tik nuosavu pienu. Visų tų abejonių neišvengiau. Iki kokio trečio mėn. patoviai atrodė, kad gal pieno neužtenka, gal dar kas. Vaikas tiesiog kabojo ant krūties. Su abejonėm reikia kažkaip tvarkytis, nuo nusiteikimo vis tik daug priklauso. Apie skausmelius atleidžiant pieną galiu pasakyti tą patį, kaip ragnez. Jei bandysit primaitint, patarčiau šaukšteliu, ne iš butelio su "soske". Vaikui iš tokio lengviau čiulpti, gali paskui neimt krūties. Jei jaučiatės labai pavargus, vaikas ramiai nepamiega ir jums neduoda, o jus kankina mintis, kad jam neužteko pieno- pamaitinkit mišiniu iš šaukštelio, duokit rekomenduojamą to amžiaus vaikams vienkartinę normą. Pailsėkit, išsimiegokit, sočiai valgykit, atsigerkit(gerai būtų tikėt arbatom , kurios skatina laktaciją, padeda ar ne-neaišku, bet kai tiki-veikia) ir pieno atsiras. Ir nepasiduokit nei po savaitės, nei po mėnesio. Nebent pasibaigus vaiko fiziologiniam svorio kritimo terminui jis vis dar nepriaugtų svorio. Tada reiktų galvot.

Pati susidūriau su atveju- krūtys oho, o pieno beveik nėr.

O tai , kuri nejaučia malonumo maitindama, visiškai pritariu-nereikia savęs versti. Tai nebus naudinga nei vaikui, nei mamai.

Atsakyti
Dar karta dekui, merginos.
Jau pradejau gerti daugiau skysciu ir pasistengsiu dazniau mazei duoti kruti. Sako, kad taip turetu daugiau pienuko atsirast.
Atsakyti
Germante, dar kad pienukas greičiau bėgtų, suminkštėtų krūtys, apiplauk jas prieš maitinimą šiltu vandeniu ar palįsk po šiltu dušu ar uždėk šiltu vandeniu suvilgytą rankšluostį, kitas būdas-palaikyti mažylį pradžioj tarp krūtų 4u.gif
Mums beveik 2mėn, vakar jau irgi iš avent buteliuko 50ml. daviau mažylei, jau krūtys ištuštintos, o ji verkia ir matos, kad ne nuo dieglių, tai vat, kiek pamenu, čia toks momentas, kai padidėja mažės poreikiai, po to turėtų vėl viskas susinormalizuot, abi dukras iki 7-8mėn. maitinau, retkarčiais teduodama mišinėlių.Tik įdomu, kokį dabar jai duot, yra kažkokių su pribiotikais , sausus mišinius pirkt neaps(imoka, nes per savaitę ar dvi reikia sunaudot g.gif , o gatavų mažais įpakavimais yra tik Seper ir Tutteli, ką patartumėt unsure.gif
Atsakyti
Ir man buvo tas kritinis laikotarpis kai pienuko mažėjo-3 savaičių ir 3 mėnesių rolleyes.gif
Atsakyti
quote=Germante,2005 02 02, 15:44]
Savo maze iki siol maitinu tik savo pienu. Bet pastarasias pora savaiciu pastebejau, kad jai tik pradejus zisti, matyt, pienas pirmas dvi minutes nesigamina ar nebega, todel manoji vis patraukia ir verkia, blaskosi ir vel traukia, tol, kol as pajauciu toki lyg ir skausma kitoje krutyje ir tik tada, matyt, pradeda begti pienas. Tada jau mazoji ramiai zinda. [/quote]

Man visada tas "skausmas" yra. Kai maitinau vyresniaja, tai ji irgi negaledavo laukti, jei ta pacia sekunde pienas nepradedavo begti, rekdavo iki pamelynavimo. Per pirma menesi nuo tokio maitinimosi priaugo tik 200 g. Tik sesers deka nesigriebiau misineliu, ji vis mane ikalbinejo palaukti, bandyti dar ir dar... Labai gerai atsimenu, kad tik 14 diena po gimimo (!!!) pirma karta pajutau, kad maziuke is tikruju traukia pienuka... O po to sekmingai pramaitinau iki metuku.

Ilindau cia paskaityti visai atsitiktinai, vien del temos formulavimo: MAZAI PIENUKO - TOMS, KURIOS NEBEMAITINA KRUTIMI. Kai as nieko nemaitinau krutimi, pas mane irgi pienuko nebuvo biggrin.gif Ir nesuprantu tu parasymu: as vis tiek maitinsiu misinukais, man dzin, kad pieno nera, vaikas ir taip mylimas uzaugs... Zinoma, kad uzaugs, tik jus ne i ta foruma pataiket, sitas vadinasi kudikiu ZINDYMAS.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Ladute: 03 vasario 2005 - 15:14
Tiesa, praejusia savaite maziuke (11 men.) stipriai sukarsciavo, buvom net papuole i ligonine. Nevalge visiskai jokio kito maisto, tai daviau ir daviau kruti, nors siaip jau valgydavom tik nakti. Tai pieno padaugejo!!! Kaip pirmus menesius. Daktarai vis klausdavo, kiek skysciu isgeria (del intoksikacijos). Sakau - nezinau, nes tik mano "skyscius" geria. Visi labai girdavo ("ne tik maistas, bet ir vaistas"), net laselines nereikejo, nors aplink maciau visi maziukai buvo "prikabinti"...

O siaip visiskai pritariu DiDiDu - kad ir ka mes cia rasysim vis tiek visos padarys savaip...
Atsakyti

Tik nesuprantu tu parasymu: as vis tiek maitinsiu misinukais, man dzin, kad pieno nera, vaikas ir taip mylimas uzaugs... Zinoma, kad uzaugs, tik jus ne i ta foruma pataiket, sitas vadinasi kudikiu ZINDYMAS.
[/quote]


Nu cia tai tikrai negraziai pasakei brangi mamyte. Atleisk bet manau visos mamytes turi teise dalyvauti forume, nesvarbu kokiame, juk kiekviena myli is rupinasi taip kaip jai iseina. As va irgi visai nenpriu ir nemaitinu vaikucio savo papuku, bet galiu pakartoti kad ji myliu nemaziau, o kad forumas MAITINANCIOMS tai nereiskia kad dabar turi atsirasti atskira kategorija mamu papiniu ir misininiu. nesamone. gal bukim draugiskos ir vienos su kitom bendraukim, juk maziukai atima daug laiko, demesio, taip kad kartais ipuoli i ta puslapi ant greicio, kai vaikas miega ir nespeji susirast ten kur tinkamai ilyst.
Atsakyti
Germante, Lengvute, turbut koks 80% maitinanciu mamu pasakytu, kad patyre tas 3 savaiciu ir 3 men krizes kai vaikas rekia ir pienuko nera. ir priperka vaikui misineliu. Ir as jau rasiau, ir Ragnez, ir Molli ir kt - kad praeina tai per 2-3 dienas, tereikia kuo dazniau vaikui siulyt kruti ir nereikia kist jokiu misimuku ir pradet pergyvent. Taip, sunku buna tas dienas kai vaikas verkia, krutys tuscios atrodo, na bet taip pati gamta sutvarke, juk vistiek kazkiek to pienuko vaikas gauna, nera visa diena alkanas, o kad toliau gautu tiek kiek nori turi ne misinukus duot, o kruti...
Man irgi sake ir sesute, ir anyta ir mociute ir teta... kad gal pieno per mazai, gal neriebus (ko zinau kad isvis nebuna) nu tas tarybinis mastymas uzknisdavo mane juodai, visada atkirsdavau, kad yra to pieno, tegul nepergyvena ten kur nera ko pergyvent. O jei koks jautresnis zmogus, tai tikiu, kad gali iteigt - nevalges tavo vaikas, kokia tu mama, duok misinuko greiciau - isvis kokia nauda is to tavo pieno, duok vaikui stipriau pavalgyt ir pan. unsure.gif
Svarbiausia tiket savim ir nepasiduot, juk visa literatura, PSO ir kt teigia, kad pienas gaminasi smegenyse, juo labiau kad is pat pradziu kelias savaites maitini, o tai paskui dingsta kazkur tas pienas? schmoll.gif
Ir ligoninej netiket, kai sako kad nera pienuko - jo ir nebuna pirmas dienas. Buna priespienis. Ir leliukui reikia keliu jo sauksteliu, o ne litru gi ax.gif
Aisku, kad kai mamos nusiteike is karto kad "nebus pas mane pieno, nes as sergu tuom ir tuom" ir pan., tai is kur tas pienas bus? Jos is karto stabdo pienuko gaminimasi psichologiskai.
As, kaip ir visos kitos uz zinute nonoraro negaunu ir tik isreiskiu savo nuomone, kuri aisku yra subjektyvi tongue.gif
Atsakyti
Matot, mano mama mane ir mano 2 brolius maitino tik savo pienu pirmus 3 menesius, o paskui, kaip ji sake, pieno sumazejo ir pradejo papildomai duoti misinukus. Tai ji sako, kad ir pas mane greiciausiai taip.
Bet nedaviau as vakar savo mazei tu misinuku. Pradejau gerti daugiau skysciu. Ir vakar vakare per 2 val. pamaitinau savo maze 3 kartus smile.gif O ir siandien daug geriu ir maze labai daznai maitinu ir kol kas viskas gerai thumbup.gif . Tik i tualeta lakstyt nespeju biggrin.gif
Labai aciu, kad pataret neskubet su tais misinukais. Spesim dar.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Germante: 03 vasario 2005 - 17:27
QUOTE(Varėnė @ 2005 02 03, 15:59)
Germante, Lengvute, turbut koks 80% maitinanciu mamu pasakytu, kad patyre tas 3 savaiciu ir 3 men krizes kai vaikas rekia ir pienuko nera. ir priperka vaikui misineliu. Ir as jau rasiau, ir Ragnez, ir Molli ir kt - kad praeina tai per 2-3 dienas, tereikia kuo dazniau vaikui siulyt kruti ir nereikia kist jokiu misimuku ir pradet pergyvent. Taip, sunku buna tas dienas kai vaikas verkia, krutys tuscios atrodo, na bet taip pati gamta sutvarke, juk vistiek kazkiek to pienuko vaikas gauna, nera visa diena alkanas, o kad toliau gautu tiek kiek nori turi ne misinukus duot, o kruti...
Man irgi sake ir sesute, ir anyta ir mociute ir teta... kad gal pieno per mazai, gal neriebus (ko zinau kad isvis nebuna) nu tas tarybinis mastymas uzknisdavo mane juodai, visada atkirsdavau, kad yra to pieno, tegul nepergyvena ten kur nera ko pergyvent. O jei koks jautresnis zmogus, tai tikiu, kad gali iteigt - nevalges tavo vaikas, kokia tu mama, duok misinuko greiciau - isvis kokia nauda is to tavo pieno, duok vaikui stipriau pavalgyt ir pan.  unsure.gif
Svarbiausia tiket savim ir nepasiduot, juk visa literatura, PSO ir kt teigia, kad pienas gaminasi smegenyse, juo labiau kad is pat pradziu kelias savaites maitini, o tai paskui dingsta kazkur tas pienas?  schmoll.gif
Ir ligoninej netiket, kai sako kad nera pienuko - jo ir nebuna pirmas dienas. Buna priespienis. Ir leliukui reikia keliu jo sauksteliu, o ne litru gi  ax.gif
Aisku, kad kai mamos nusiteike is karto kad "nebus pas mane pieno, nes as sergu tuom ir tuom" ir pan., tai is kur tas pienas bus? Jos is karto stabdo pienuko gaminimasi psichologiskai.
As, kaip ir visos kitos uz zinute nonoraro negaunu ir tik isreiskiu savo nuomone, kuri aisku yra subjektyvi  tongue.gif

Pritariu 100 proc. thumbup.gif thumbup.gif 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Germante @ 2005 02 03, 17:27)
Matot, mano mama mane ir mano 2 brolius maitino tik savo pienu pirmus 3 menesius, o paskui, kaip ji sake, pieno sumazejo ir pradejo papildomai duoti misinukus. Tai ji sako, kad ir pas mane greiciausiai taip.
Bet nedaviau as vakar savo mazei tu misinuku. Pradejau gerti daugiau skysciu. Ir vakar vakare per 2 val. pamaitinau savo maze 3 kartus  smile.gif  O ir siandien daug geriu ir maze labai daznai maitinu ir kol kas viskas gerai  thumbup.gif . Tik i tualeta lakstyt nespeju  biggrin.gif
Labai aciu, kad pataret neskubet su tais misinukais. Spesim dar.

TAip ir toliau thumbup.gif 4u.gif Tik4k4 kad viskas bus gerai ir bus pienuko thumbup.gif
Atsakyti