QUOTE(MarryJane @ 2008 11 05, 12:46)
Merginos gal galit skubiai pakonsultuot?
Mano drauge pries 6 d. pagimde berniuka. Gimdymo eigoj pradejo mazet vaikelio tonusai del to teko ekstra operuoti (vaikelis buvo pernesiotas beveik 2 sav). Kudikis gime sveikas. Drauge istisai ji ant kruties laike. Ir seseles ir akuseres tikrino, sake jog vaikas teisingai apzioja ir gerai zindo. Taciau per 5 d vaikelis numete 500 g (gime 3,6 kg dabar 3 kg), nesitustino (net klizmutes dare po 3 paru), pradejo slapintis rugstim. akivaizdus pieno trukumas. Siaip ji gimde Panevezio ligoninej, o ji kaip zinia, turi palankios naujagimiams ligonines statusa. Ten visi uz naturalu maitinima, del to tas kelias dienas nedave jokio misinelio vaikui. Bet dabar situacija tapo kritiska. Akusere padejo draugei nusitraukt, tai vos 10 g nutrauke. O drauge tikrai tikejo,kad pas ja pieno yra. Leliukas gauna misinuko is taureles. Drauge labai grauziasi ir aisku vis deda leliuka prie kruties. Zinau, kad po cezario pienelis veliau atsiranda, bet ar gali jo dar nebut po 6 d.??? Ir ka tokiu atveju daryt?
manau, kad daroma viskas, ka reikia daryti. akivaizdu, kad kudikiui reikia papildomo maitinimo - ir puiku, kad misinukas girdomas is taureles, kitaip jis imtu painioti ciulptuka su krutimi (o tai skirtingi valgymo budai) ir butu sunku ji ismokinti zysti kruti.
svarbu, kudikiui duoti kruti kuo dazniau diena ir nakti, mamai kiek imanoma daugiau buti su vaikeliu - taip, lyg jis vis dar butu jos pilvelyje. labai gerai nuogos odos kontaktas - nuoguti vaikeli pasiguldyti ant nuogos krutines, is virsaus prisidengti antklode, kad butu silciau. taip stimuliuojama mazylio nervu sistema, palaikoma tinkama kuno temperatura, kraujo spaudimas, nes mazylis jaucia mamos kuno siluma, jos sirdies ir kvepavimo ritma, odos ir pieno kvapa.
tai, kad mamai pavyko nuvarvinti 10 gr. pieno, nera pieno kiekio rodiklis. piena nusitraukti yra ismokstama. mamai reiktu ismokti nusitraukineti piena tarpuose tarp maitinimu, nutrauktus aukso vertes lasiukus sumaitinti kudikiui sauksteliu arba is taureles. tokiu budu ji stimuliuos pieno gamyba ir papildys mazylio mityba.
mamai tenka ir dar viena uzduotis - ismokyti vaikuti zysti kruti taip, kad jis pavalgytu. gali buti, kad gimdymo komplikacijos siek tiek sutrikde iprastus mazylio refleksus ir mamos hormonu pusiausvyra, todel ir atsirado problemeles. dazniau buna taip, kad pieno yra, bet vaikutis nemoka jo istraukti.
geriausia, kad tai, kaip taisyklingai zindyti ir nusitraukti pieno, "gyvai" parodytu ismanantis zmogus. atsidariusi nuoroda, ji gali rasti
mamu - zindymo konsultanciu kontaktus ir kitos naudongos informacijos apie zindyma.
pirmos savaites po gimdymo tikrai gali buti sunkios, uzgriuva nauja atsakomybe, isbandymai, kliutys, kurias reikia nugaleti. tai vargina, kelia nerima ir visa didele jausmu audra - nuo dziaugsmo susilaukus mazylio, iki nevilties, jei kas nors vyksta ne taip, kaip buvo planuota ar isivaizduojama.
tavo draugei ne maziau kaip praktiniu patarimu apie zindyma, reikia emocinio palaikymo ir realios fizines pagalbos - kol ji gules lovoje su mazyliu ir abudu "pazindinsis", mokys vienas kita naujo gyvenimo taisykliu, mokysis maitintis ir kt. reikia zmogaus, kuris pagamintu mamai valgio, nudirbtu buities darbus, ir pasikalbetu, isklausytu ja nepatarinedamas. tavo drauges prioritetas siandien - jos ir mazylio sveikata, visi kiti rupesciai turi tekti artimiesiems ir draugams.
sekmes dideliausios.