Įkraunama...
Įkraunama...

Mažai pienuko. Ką daryti?

QUOTE(giedrute_82 @ 2008 09 11, 18:33)
sveikutes smile.gif
skaitau as mazgiukes1 aprasymus apie vaikiuko elgesi, tai kaip nulieta mano dukrytes elgesio kopija smile.gif) ir valgo taip pat, ir uzmiega, ir svajoja, ir nemiega diena (nors pastarasias dienas skustis negaliu- miega, bet dazniausiai pas mane ant krutines ) smile.gif) arba lopsyje. o del to ar uztenka leliukui pienuko, tai manau, ne sisiukas ir ne kakiukas (nors ir jie gali but rodiklis), bet labiausiai reikia ziureti kiek svoriuko priauga maziukas. aisku pas gydytoja neprilakstysi kas diena ar kas savaite, bet jei turit nemie svarstykles , kur pacios sveriates, tai labai nesunkiai galima paziureti ar auga svoris. bent jau mes taip darom -pasisveriam patys, o paskui su maziuke, ir is skirtumo matosi kiek jau sveria. aisku nera tokio tikslumo kaip pas gydytoja, bet paciai ramiau buna. nes as prisimenu, kad pradzioje labai jaudinausi, nes kai pagalvoji taigi nuo taves priklauso tavo mazylis...
Papildyta:
mazgiuke1 -o kokio svorio gime tavo maziukas? nes kaip pirmam menesiui 6kg, tai ohoho smile.gif





ir gime nemazas musu berniukas smile.gif 4,300kg, 54cm ugio 4u.gif didelis berniukas!!!! smile.gif
Atsakyti
dickis thumbup.gif
Atsakyti
Sveiutes,na as savo angeliuke damaitinu misinukais nes man pienuko neuztenka..
o kad zinoti kiek suvalge tai pries maitinima nusitraukiu ir duodu is buteliuko,bent zinau kiek valgo,jei tam kartui nebeturiu MP tai misinuko dar padarau.pora kartu pe diena ir kruti duodu,kad pabutu prisiglaudus.
Nuo pat pradziu ji suvalgydavo daugiau nei as turiu,ir dabar,ji auga o MP gaminimasis stovi vietoj... verysad.gif
Atsakyti
QUOTE(jelenar @ 2008 09 12, 22:32)
Sveiutes,na as savo angeliuke damaitinu misinukais nes man pienuko neuztenka..
o kad zinoti kiek suvalge tai pries maitinima nusitraukiu ir duodu is buteliuko,bent zinau kiek valgo,jei tam kartui nebeturiu MP tai misinuko dar padarau.pora kartu pe diena ir kruti duodu,kad pabutu prisiglaudus.
Nuo pat pradziu ji suvalgydavo daugiau nei as turiu,ir dabar,ji auga o MP gaminimasis stovi vietoj... verysad.gif



o is kur tu zinojai, kad tau truksta pienuko? dazniausiai mamytems truksta kantrybes. kuo daugiau vaikiukas valgo is kruties, tuo labiau gaminasi pienukas. nusitraukiant tikrai negalima pasakyti kiek pienuko turi, nes vaikiukas zymiai daugiau istraukia. na bet tau geriau zinot 4u.gif
Atsakyti
teisingai...ir as ta pastebejau.kazkada pabandziau,atrodo visa pienuka istraukiau,varvinau iki paskutinio laso...tada daviau maziukui ta kruti ir jis dar gere ir gere is jos...paciai is taip giliai neiseina pienuko istraukti kaip ta padaro mazylis! 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(giedrute_82 @ 2008 09 13, 01:13)
o is kur tu zinojai, kad tau truksta pienuko? dazniausiai mamytems truksta kantrybes.  kuo daugiau vaikiukas valgo is kruties, tuo labiau gaminasi pienukas. nusitraukiant tikrai negalima pasakyti kiek pienuko turi, nes vaikiukas zymiai daugiau istraukia. na bet tau geriau zinot  4u.gif

Gal tu ir taisi,bet matai pas mane kartais buna kad isviso pienas dingsta kokiai dienai,paskuj vel asiranda,mama sako nervai...gal...
Atsakyti
QUOTE(jelenar @ 2008 09 14, 18:11)
Gal tu ir taisi,bet matai pas mane kartais buna kad isviso pienas dingsta kokiai dienai,paskuj vel asiranda,mama sako nervai...gal...



na nervai tikrai nera draugas pienuko gamybai... bent jau taip sako smile.gif) o tu pakankamai skysciu geri? reiketu vandens maziausiai 2-3 litrus kasdien isgerti. man tai net galva skaudet pradedavo, kai tik mazai isgerdavau vandenuko, tai vyrui vaistinej pasake, kad man skauda nuo to, kad per mazai skysciu geriu, nes gaminasi pienukas ir reikia daug gerti (jau buvau nusiuntus vyra vaistuku pirkt ) blush2.gif o kaip tu tikrini, kad sakai, kad dienai net pienukas dingsta? jei pati pabandai isspausti , tai cia nieko nereiskia, as ir kartais pabandau isspausti po lasiuka pries maitinant ir kartais neissipaudzia, bet kai mazoji valgo, tai pilna burnyte pienuko buna thumbup.gif
linkiu neprarasti kantrybes, kad ir kaip sunku butu 4u.gif
Atsakyti
Sveikos mamytės,
Žindau jau antrą savo vaiką ir sėkmingai smile.gif . Toms kurios mano, kad reikia primaitinti ir kad pienuko jos neturi pasakysiu štai ką: įsivaizduokite, kaip žmonija išgyveno milijonus metų be mišinukų ir pientraukių biggrin.gif , taip ir jūs turite galvoti, kad tik jūs galite jį pamaitinti ir tik jūs. Duokite kūdikiui žysti tiek kiek nori ir kada nori ir pienuko visada bus, nepatingėkite pirmus kelis mėnesius ir naktį atsikelti, kūdikis jums atsilygins gera sveikatėle ir priaugtu svoriu. Jis pats sureguliuos pienuko gamybą. Valgys mažiau gaminsis mažiau, valgys daugiau ir pienuko bus daugiau. Jokių nusitraukinėjimų, na nebent labai pritvinkusios krūtys, tuomet šiek tiek pirštais paspauskite spenelį ir tegul išlaša (aš virš kriauklės pastovėdavau ir palengvėdavo). Jei nutrauksite daug, vėl prisigamins, jei palauksite ir truputi pakentėsite viskas susiderins biggrin.gif . O ranka nusitraukiant galite sau pakenkti (iš patirties žinau doh.gif ), poto guzai susidarė. O jei labai nugriaužia spenelius padeda antspeniai thumbup.gif , bet tik trupam, nes mažylis prisitraukia oro ir jam pučia pilvuka unsure.gif .
Iš buteliuko tik arbatėlę duodu, kad nepainiotu ir tai naudoju mažiau skylučių nei reikia pagal amžių, kad nepriprastų. blush2.gif .
Žindžiau pirmąjį iki 9 mėnesių po to pats atsisakė, tai pirmus metus nesirgom. SĖKMĖS!
Atsakyti
QUOTE(giedrute_82 @ 2008 09 14, 22:27)
na nervai tikrai nera draugas pienuko gamybai... bent jau taip sako smile.gif) o tu pakankamai skysciu geri? reiketu vandens maziausiai 2-3 litrus kasdien isgerti. man tai net galva skaudet pradedavo, kai tik mazai isgerdavau vandenuko, tai vyrui vaistinej pasake, kad man skauda nuo to, kad per mazai skysciu geriu, nes gaminasi pienukas ir reikia daug gerti (jau buvau nusiuntus vyra vaistuku pirkt ) blush2.gif  o kaip tu tikrini, kad sakai, kad dienai net pienukas dingsta? jei pati pabandai isspausti , tai cia nieko nereiskia, as ir kartais pabandau isspausti po lasiuka pries maitinant ir kartais neissipaudzia, bet kai mazoji valgo, tai pilna burnyte pienuko  buna  thumbup.gif
linkiu neprarasti kantrybes, kad ir kaip sunku butu  4u.gif

as su pientraukiu nusitraukti bandau,o nebega,ir pagal krutine jauciu,minksta buna,o kai turiu pienelio tai kieta buna,na viskas del nervu,o ir del skysciu gal,pabandysiu daugiau gerti skysciu.
aciu tau uz patarimus. mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(jelenar @ 2008 09 16, 20:27)
as su pientraukiu nusitraukti bandau,o nebega,ir pagal krutine jauciu,minksta buna,o kai turiu pienelio tai kieta buna,na viskas del nervu,o ir del skysciu gal,pabandysiu daugiau gerti skysciu.
aciu tau uz patarimus. mirksiukas.gif


ir minkstoj krutinej pienelio yra (as pagal save sprendziu -ir man ji kartais buna minksta, ypac kai skysciu mazai geriu blush2.gif ) svarbiausiai reikia tiketi ir noretu ir viskas bus gerai smile.gif
p.s. o pientraukis irgi neistraukia tiek pienuko, kiek vaikiukas, taip, kad jei kleckiuko svoris auga gerai, maziukas laimingas, tai kam tie misinukai, juk vaikai verkia ne tik valgyt noredami smile.gif
Atsakyti
Sveikos mamytės! Nebežinau ką daryti! Baigiu išverkti visas ašaras ir bijau įpulti į depresijos liūną. Visą laiką savo mažių maitinau krūtimi, bet jis nepriauga svorio! Jis gimė 2008 09 05 3880g svorio (ūgis - 53 cm). Po dviejų dienų grįžom namo sverdami 3550g. Buvau nusiteikusi ir labai troškau maitinti krūtimi. Tačiau kiekvieną kartą priglaudus mažių prie krūties, jis kelis kart ją patraukdavo ir pradėdavo snausti. Tekdavo vis lūpytes ar skruostuką pakutenti, kad jis nemiegotų. Tačiau po kelių įtraukimų jis vėl snausdavo. Taip prasėdėdavom nuo 30 iki 60 min., ne trumpiau, kas 2-3-4 val. Galvojau, kad čia viskas normalu, atrodė ir krūtį teisingai paima (net nebuvo problemų dėl spenelių nukramtymo), o pavalgęs - ramiai miega. Jei ir pazirzdavo kada, tuoj mano mama arba sesuo puldavo vaikelį čiučiuoti ir šis nurimdavo. Nors kartais atrodydavo keista, kad ilgai valgęs, užmigęs ir netrukus nubudęs suka galvytę į šoną, ieško papuko, bet galvodavau, kad jis čia tik nusiraminimo ieško ir neglausdavau prie krūties, nes rūpėdavo per pertraukas tarp maitinimų apsitvarkyti namuose, pavalgyti ar nusiprausti. Po pusantros savaitės parūpo patikrinti vaikelio svorį. Uždėjom jį ant savo svarstyklių ir išsigandom, kai jos parodė 3,4 kg. Nuo tada nusprendžiau vaikeliui duoti valgyti tada, kai tik jis parodys norą. Nors vaikų gydytoja dar per pirmąjį apsilankymą buvo patarusi nusitraukti pieno, kad patikrinti jo kiekį, tačiau to net nesiruošiau daryti, nes buvau prisiskaičiusi apie šio būdo netikslumą. Be to ši procedūra atrodė labai nemaloni. O ir primaitinti mišiniais net neplanavau - net buteliuko nei vieno neturėjau. Galvojau, kad maitinsiu pati dažniau, o po poros dienų pasversiu. Tuomet svarstykles jau rodė 3,5 kg, bet tarp aplinkinių žmonių jau buvo pasisėjusi mintis, jog man turbūt trūksta pieno. Aš stengiausi neprisileisti šių negatyvių minčių, maitinau pati ir laukiau dar poros dienų, kuomet sversiu vaikelį. Tikėjausi, kad svarstyklės rodys +100gr., bet jos vėl parodė 3,4 kg. Tuomet mane apimė panika. Nusipirkau buteliuką ir pabandžiau nusitraukti pieno. Po 45 min. trukusių pastangų aš teturėjau tik apie 10ml iš abiejų krutų nutraukto pienuko. Negalėjau patikėti. Žinojau, kad kūdikiai ištraukia daugiau pieno, tad nusprendžiau patikrinti pieno kiekį svėrimo būdu. Gavau tikslias svarstykles (specialiai kūdikiams sverti) ir laikiau vaiką prie vienos krūties 45min. Vaiko svorio skirtumas prieš maitinimą ir po, buvo tik 20g. O paties kūdikio svoris - 3,480kg. Nuo to momento nusprendžiau primaitinti mišinuku. Bet taip skauda širdį ir kankina nežinia, ko tikėtis toliau? Ar dar turėsiu pieno, ar ne? Kur, kada ir kokią klaidą padariau, kad pieno tiek mažai? Dabar nusitraukinėjant pieną vos vos išvarvinu po 100 lašiukų iš kiekvienos krūties, o pridėjus kūdikį prie krūties, jis vistiek tik miega apžiojęs spenelį arba jį čiulpia. Tad kaip skatinti pieno gamybą?? Nenoriu užauginti vaiką tik su mišinių pagalba. Gal kas galėtų ką nors patarti?
Atsakyti
na pabandysiu aš atsakyt. g.gif

klausimas - ar tu dar maitini krūtimi?

pirmiausia ištraukto pieno kiekis nerodo, kiek pas tave yra pieno. šitame skyrelyje daug info apie tai. jei vaikas tau stimuliuoja krūtis, ir jauti, kad jos būna pilnos, tai tikrai ne 10 ml ten yra.
be to, pirmą kartą nusitraukiant labai mažai pienelio bėga. ir reikia tai teisingai bei pakankamai ilgai stimuliuot krūtį, kad pienas bėgtų normaliai. jei darai tai dažnai, jo bėga daugiau.

klausimas ar tavo vaikelis maitinamas MP per parą susiusioja 5-6 pamperius? nes būtent šis rodiklis rodo ar vaikui užtenka pieno. jei tikrai mažai valgo, tai šlapimas turėtų būt geltonas, o ne bespalvis (toks būna vaikučio, kuris gauna pakankamai pienelio).

šiaip jei vaikelis meta svorį ir valgo kas 3-4 val. tai yra per retai. tada reikia žadinti ir maitint kas 2 val. (manoji praktiškai valgo dieną kas valandą). tačiau reikia, kad vaikas būtų budrus.
jei tikrai nori maitint krūtim, tai tikrai reikia susitaikyt, kad pirmą mėnesį žindymas užima laaabai daug laiko. turi tiesiog susidėliot prioritetus - ar svarbiau žindymas ar namų tvarkymas. aš pati pirmą mėnesėlį tikrai turėdavau laiko tik pavalgymui (net pasidaryt laiko nebūdavo) ir elementariai higienai. ir tai nėra kažkas nenormalaus.

vaikas negaunantis pakankamai MP taupo energija ir daug miega, todėl reikia jį tikrai pažadinti maitinimui. ir maitinant reikia visaip kaip neleist snūduriuot - pakasyt padukus (tikrai ne glostyt), už apykaklės piršu pakutent, žandelį pakutent.

manau pati žinai, kad mišinio davimas neskatina laktacijos, nes vaikas nestimuliuoja krūties. aš asmeniškai manau, kad reiktų tiesiog vaiką aktyviai žadint maitinant. ir jei jauti pilnas krūtis, tai tikrai pieno pas tave yra.

jei nori maitint MP ir baisu dėl vaiko svorio, yra toks įtaisas, kurį galima naudot primaitinant mišinėliu vaikui žindant. šiaip šitam skyrely tikrai jo nuotrauką mačiau ir gal kas iš mamyčių žinos, kur galima jį įsigyti (jei galima) gal vertėtų pasidomėt g.gif

be to, tikrai gali paskambint žindymo konsultantei ir pasitart dėl savo situacijos. jų tel. nr. duoti temoje "kur kreiptis jei iškyla sunkumų maitinant krūtimi"

sėkmės 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo doris: 24 rugsėjo 2008 - 09:34