Įkraunama...
Įkraunama...

Mažai pienuko. Ką daryti?

QUOTE(amri @ 2008 04 17, 17:21)
As taippat vakar gryzau su tokia beda...Esme tame, kad as maitinu pilnai pati, vaikas ramus, ilgai miega nakti, lyg ir nera ko jaudintis...Bet va priaugom tik 200g, per dvi savaites, tai mazai...Pasverem prie maitinimasi ir po, skirtumo nera ne 100 gramu, tai vaikas vis nedavalges...
Paverkiau ir pagalvojau, ka daryti, juk svarbiausia vaikas. Zinau daug vaiku, kurie saunus ir grazus, o maitinti buvo ne pienu...Nevisada musu norai paklusta mums...Tikrai kas nors pasakys, kad reikia sveikai valgyti, daug gerti ir ilsetis...Galiu ranka prie sirdies prideti, kad taip ir darau kokiu 200 procentu smile.gif , o miegu kiek tik gali miegoti mama su leliuku...Padaryciau bet ka, kad tik maitinti, betka...
Tai va noriu ir save ir kitas paguosti, nei mes pirmos, nei paskutines...svarbiausia mazyliai...nusisluostom nosis ir dziaugiames savo mazais stebukliukais...JUK PADAREM VISKA...

drinks_cheers.gif
Pirmaja maitinau 6 men, o antraja vos 1 men. Ir ta pati tik vaika kankinau, visus daktarus perejom, o pasirodo, buvo nerami, nes alkana, irgi verkiau, depresavau, o ir geriau ir valgiau, o MP kaip nabuvo, taip nebuvo, ir nusitraukinejau, vos ne kas valanda ir nakti ir nieko. Va jau greit metai, nei sergam, nei ka. O buvau isitikinus, kad kol maitinsiu nesirgs, nieko panasaus. Drauge abu maitino, o jie kaip sirgo, taip ir serga. Dabar galvoju, kad be reikalo stresavau, mano mazoji 6 men ir misinuko atsisake, vad. jei nereikia. Dabar valgo viska ir labai noriai, na ir man gera, kai vaikai laimingi thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(Ode @ 2008 04 17, 22:01)
Iš to, ką parašėte, neįmanoma pasakyti, ar pakankamai pas jus pienelio.

Kiek jūsų vaikeliui laiko? Kada čia tas prieaugis buvo? Kaip šlapinasi/ tuštinasi? Kiek kartų žindžia per parą?

Tas svėrimas pažiūrėti, kiek vaikas išgėrė, irgi yra slidus dalykas... Kas gali pasakyti, kiek MP reikia vaikui? Kiekvienos mamos pieno sudėtis skiriasi, net paros metu skiriasi, maitinimo metu skiriasi, vaikui vienam reikia daugiau, kitam mažiau. Maitinimo normos yra duodamos pagrinde mišiniais maitinamiems vaikučiams. Be to, MP yra lengvai ir greitai virškinamas maistas, kūdikio skrandukas dar mažas, tad natūralu, kad kūdikiai valgo dažnai.
Paprastai nemanau, kad reikia žadinti kūdikį naktį, jei jis pramiega maitinimą, bet šiaip valgo gerai, priauginėja svorį, šlapinasi pakankamai. Tačiau jūsų atveju, kaip ir Natuke patarė, verčiau jau žadinčiau, negu duočiau mišinuko.

Vaikeliui trcias menuo baigiasi...Bandziau su misiniu, gerai jai skanu, bet suvalgyti irgi visos normos nenori, bet kruties nebeeme ne is tolo...Bandziau traukti, neimanoma...neina man, o krutine pilnut pilnutele, skauda...tai dabar vel gryztu prie maitinimo krutimi...Ziuresiu kas bus...Ispradziu pergyvenau, kad mano krutine nebe tokia kieta kaip buvo pradzioje, bet paskaiciau, kad taip turi buti ji prisitaiko ir yra "gudresne" nei mes manom...Kodel manau, kad turiu pieno...Mergaite valgo ir labai godziai, pavalgo tiek, kad sypsosi, guguoja, gerai atsirugsta...Po valgio dar pritraukiu 10-30 gramu ir krutine ne visada lieka visiskai suglebus...o pientraukiui ji nepasiduodavo man niekada...Tai va vadovausiuosi tuo, kad kuo daugiau pritrauksi, tuo daugiau gaminsis ir nustatinesiu savo smegenukus, nes sake, kad savitaiga cia ir pasitikejimas turi daug reiksmes...Laukiam sekancio sverimo...ziuresim kaip bus ax.gif toliau...
Atsakyti
as vos dvi savaites turejau pieno.turbut pervargdavau ir apetito nebuvo po gimdymo.teko maitinti misineli is buteliuko soske.gif
Atsakyti
Sveikos. Turiu problema - mano vaikiukui 8 dienos, o mano krutine tuscia kaip negimdziusios. Gal is pradziu padariau klaidu - iskart po gimdymo palaikydavau prie krutines, lasas koks isspausdavo, bet buvo mazai ir ligoninej primaitinau misinuku. Galvojau grisiu namo viskas susitvarkys. 3 diena grizom namo, is tikruju maziukui beciulpiant MP pradejo siek tiek rastis, nors dar vis nepakankamai. 4 diena atsigulem i ligonine del geltos, daktarai leido isiminet is po lempos minimaliai, tai su MP nebuvo kada zaisti - vel perejom prie misinuku. 7 diena grizus namo, glaudziu prie krutines, o jis tampo kaip soske, niekas nelasa, niekas nesispaudzia. Davem ir vel misinuku.... Siandien 8 diena, vel duodu prie krutines pries kiekviena maitinima, tai jokio rezultato.... Dar mano brangusis neprisideda prie problemos - sako, ka laikyti vaika nevalgiusi, tai geriau duokim misinuko. O man paciai jau 18kg nukrito po gimdymo, jauciuosi nusilpusi, tai net nebezinau ar verta stengtis ir kazka pradeti.... Gal kas patartu.
Atsakyti
As maitinau pirma vaikeli iki 1,5 metu, dabar savo dukryte taip pat maitinu pati. Apie pieno kieki - is karto po gimdymo bega priespienis, kurio buna nedaug, veliau atsiranda pienelis. Kad pienelio butu, svarbaisuia yra psichologija t.y. nusiteikimas, teigiamos emocijos, poilsis... Antra, reikia gerti daug skysciu - yra spec. arbatos maitinancioms mamoms, as gerdavau kakava arba arbata uzbalinta pienu - isgerdavau is ryto apie 0,5 l. Trecia - maitinti kuo dazniau. Tokie butu mano patarimai..... Sekmes!
Atsakyti
QUOTE(n-e-r-i @ 2007 12 24, 16:35)
Vyras nuolat zyzia: "Ko tu kankini vaiką. Juk nieko pas tave nėra. Duok mišinuką. Visi vaikai užauga su mišinuku ir sveiki yra".


Mano situacija identiska... vyras visai nepalaiko, sako "tu juk neturi pieno, o vaikas ir taip reksniukas, tai negi tu nori ji visa laika klykianti laikyti". Dar, jis dirba nuo 8 ryto kartais iki vidurnakcio 6 dienas per sav, tai padeti kam apskritai nera, kad vien tik voliotis lovoje su vaiku ant krutines. Kita vertus, bandyti maitinti galiu tik tada, kai vyro nera salia - nes kai jis salia ir vaikas klykia, man tik nusivylimas savim ir daugiau nieko. Nebandau saves pateisinti, tik vis galvoju kaip padaryt kad ir vaikas butu sotus ir man vis tik pavyktu, jei ne per velu....
Atsakyti
QUOTE(Evi @ 2008 04 26, 21:20)
Sveikos. Turiu problema - mano vaikiukui 8 dienos, o mano krutine tuscia kaip negimdziusios. Gal is pradziu padariau klaidu - iskart po gimdymo palaikydavau prie krutines, lasas koks isspausdavo, bet buvo mazai ir ligoninej primaitinau misinuku. Galvojau grisiu namo viskas susitvarkys. 3 diena grizom namo, is tikruju maziukui beciulpiant MP pradejo siek tiek rastis, nors dar vis nepakankamai. 4 diena atsigulem i ligonine del geltos, daktarai leido isiminet is po lempos minimaliai, tai su MP nebuvo kada zaisti - vel perejom prie misinuku. 7 diena grizus namo, glaudziu prie krutines, o jis tampo kaip soske, niekas nelasa, niekas nesispaudzia. Davem ir vel misinuku.... Siandien 8 diena, vel duodu prie krutines pries kiekviena maitinima, tai jokio rezultato.... Dar mano brangusis neprisideda prie problemos - sako, ka laikyti vaika nevalgiusi, tai geriau duokim misinuko. O man paciai jau 18kg nukrito po gimdymo, jauciuosi nusilpusi, tai net nebezinau ar verta stengtis ir kazka pradeti.... Gal kas patartu.

Jei nori, manau, kad verta stengtis, nes dar praėjo nedaug laiko.
Taip, buvo praleistas kritinis laikas - laikas po gimdymo - kuomet dažnas žindymas labai svarbus. Bet dabar jums prieš akis kitas kritinis laikas - mėnuo, kuomet formuojasi pasiūlos-paklausos santykis, o vaikelis mokosi teisingai ir efektyviai žįsti.
Manau, kad kitos mamos suteiks jums išsamesnių patarimų, bet iš savo turimų žinių galių pasakyti tiek:
-leiskit kuo daugiau laiko šalia: miegokit kartu, tiesiog gulinėkit. Ir jums bus reikalingas poilsis, ir mažyliui ramybė šalia mamos. Neskaičiuokit minučių, kiek vaikelis išbūna prie krūties. Tokiam mažam kūdikiui normalu 'kabėti ilgai', o kadangi jums reikia pasivyti tai, kas prarasta, dažnas ir ilgas maitinimas būtų daugiau nei normalu.
-panaudokit oda-oda kontaktą - išsirenkit iki pusės ir vaikelį išrenkit iki sauskelnių, ir taip maitinkit;
-eikit kartu maudytis į vonią ir duokit krūtį ten;
-duokit krūtį apsnūdusiam;
-labai žiūrėkit, kad teisingai (plačiai) apžiotų - taip nepakenksit speneliams net ir ilgai maitindamiesi;
-PATI GERAI (ĮVAIRIAI) MAITINKITĖS, GERKIT DAUG SKYSČIŲ (orientyrui - 2 l vandens per dieną), ILSĖKITĖS IR NESIJAUDINKIT: nepavyks, tai bent žinosit, kad padarėt, ką galėjot, o pavyks, tai atlygio žodžiais nenusakysi. smile.gif
-rašykit, skambinkit, kreipkitės - čia paramą visada rasit. 4u.gif
Atsakyti
Merginos, kuriom truksta sio balto stebuklo

Pabandykyt ( jai yra galimybe) akupunktura

Man tkrai padejo, zinau kad ir kitom padeda!!!! Svarbu kad tik vaikas valgytu - tada ir rezultatai bus

www.matanciosrankos.lt
Atsakyti
Aš labai prisikankinau su maitinimu. Iš karto po gimdymo pieno buvo labai mažai, tai daktarai sakė maitinti kad ir visą dieną, taip ir dariau, bet labai nukentėjo speneliai, net žaizdos atsirado. Pradėjau naudoti anstpenius. Pieno lyg ir padaugėjo, bet dukrytę tekdavo kas 15 min maitinti. Kai sukako dvi savaitės vaikas visą laiką verkė, daktarė sakė, kad po dviejų savaičių gali pieno pamažėti, o po to vėl atsiras.

Man tik labai neaišku su nutraukimu. Vaikutį maitinu ilgai, po 30-40 min iš vienos ir po to iš kitos dar tiek pat laiko. Užtrunkam virš valandos, ji paprastai pavargsta ir užmiego, o jei vėl pradeda verkti duodu mišinuko. Nusitraukinėt man kažkaip nepavysta - nėra ką. Bandžiau su pientraukiu - iš vis nieko, o rankomis keli lašai išlaša ir tiek. Man atrodo, ji geriau iščiulpia. Nesuprantu, kaip jūs nusitraukiate?
Atsakyti
QUOTE(salvadore @ 2008 04 26, 22:38)
As maitinau pirma vaikeli iki 1,5 metu, dabar savo dukryte taip pat maitinu pati. Apie pieno kieki - is karto po gimdymo bega priespienis, kurio buna nedaug, veliau atsiranda pienelis. Kad pienelio butu,  svarbaisuia yra psichologija t.y.  nusiteikimas, teigiamos emocijos, poilsis... Antra, reikia gerti daug skysciu - yra spec. arbatos maitinancioms mamoms, as gerdavau kakava arba arbata uzbalinta pienu - isgerdavau is ryto apie 0,5 l. Trecia - maitinti kuo dazniau. Tokie butu mano patarimai..... Sekmes!

Tos arbatos nelabai padeda,svarbiausia kad gerti daug skysciu.As tas brangias HIPP maitinancioms kai kur kainuoja 16-17lt.,pakeiciau FITO LACTO zoleliu arbata maitinancioms kainuoja apie 4 lt., ir efektas tas pats.As dar pati maitinu irgi visu tempu,valgo tik pietus mesa su darzovem,atsisako bet kokiu kosiu.O svarbiausia yra poilsis,gerai jei yra kam padeti.Mano atveju jei nepailsiu,neissimiegu,pienelio zymiai sumazeja.
Atsakyti
QUOTE(Taila @ 2008 04 30, 11:29)
Aš labai prisikankinau su maitinimu. Iš karto po gimdymo pieno buvo labai mažai, tai daktarai sakė maitinti kad ir visą dieną, taip ir dariau, bet labai nukentėjo speneliai, net žaizdos atsirado. Pradėjau naudoti anstpenius. Pieno lyg ir padaugėjo, bet dukrytę tekdavo kas 15 min maitinti. Kai sukako dvi savaitės vaikas visą laiką verkė, daktarė sakė, kad po dviejų savaičių gali pieno pamažėti, o po to vėl atsiras.

Man tik labai neaišku su nutraukimu. Vaikutį maitinu ilgai, po 30-40 min iš vienos ir po to iš kitos dar tiek pat laiko. Užtrunkam virš valandos, ji paprastai pavargsta ir užmiego, o jei vėl pradeda verkti duodu mišinuko. Nusitraukinėt man kažkaip nepavysta - nėra ką. Bandžiau su pientraukiu - iš vis nieko, o rankomis keli lašai išlaša ir tiek. Man atrodo, ji geriau iščiulpia. Nesuprantu, kaip jūs nusitraukiate?

O kam nutraukinėt? Pieno gamybai padidinti geriausiai veikia dažnas vaiko žindymas. Kad nenukentėtų speneliai - stenkitės, kad plačiai ir teisingai apžiotų krūtį.
Mišinuką duoti dabar daugiau nei netikslinga. Jums dabar kritinis laikas - dar formuojasi paklausos-pasiūlos santykis: krūtys turi gauti signalą, kiek iš tiesų vaikui reikia pieno, o pamaitinus mažylį mišiniu būtent tuo metu ir nepaduodate signalo, kad reikia gaminti pienelį.
Jei vargina ilgas kabėjimas ant krūties, tai bandykite maitinti trumpiau, bet dažniau. Arba tiesiog pasnauskite kartu. wub.gif
Ir neišsigąskite, jei artimiausiu metu vaikutis pradės kabėti dar dažniau - apie 6 sav. gali pasireikšti jo augimo pikas ir jis dar dažniau pradės prašyti krūties, taip didindamas savo maistelio gamybą. smile.gif Po to viskas nusistovės. Iki 3 mėn. augimo piko. biggrin.gif

QUOTE(barclayte @ 2008 05 06, 11:44)
As tas brangias HIPP maitinancioms kai kur kainuoja 16-17lt.,pakeiciau FITO LACTO zoleliu arbata maitinancioms kainuoja apie 4 lt., ir efektas tas pats.

O svarbiausia yra poilsis,gerai jei yra kam padeti.Mano atveju jei nepailsiu,neissimiegu,pienelio zymiai sumazeja.

Vanduo irgi tuos stebuklus daro. smile.gif

Gryna tiesa: man jaudinimasis, nervai, suprastėjusi mityba ir nuovargis labai paveikdavo pieno gamybą.
Atsakyti
Sveikos,mamytes!!!Mano maziukui jau menesis..visad galvojau kad pienuko turiu labai daug.nes jis bega ir kai nemaitinu,tie idekliukai i liemenele per 5min buna slapi...maziukas kai valgo pienas bega srovele,kaip fontaniukas...galvojau viskas gerai...bet kad mazius valgo labai daznai...atrodo jau pavalge,pakeiciam pampersa,o jis vel verkia,duodu krutine,ziuriu dar valgo!!!!pabuna 15min ir vel valgyt!!!!atrodo tiek prisikimses buna,o klykia baisiausiai...vyras juokiasi,sako vel valgyt nori...eik jau sakau,gi tiek jau valge.pabandau kruti duot,ir vel valgo!!!!nieko nebesuprantu....pabandziau nusitraukti,tai is abieju krutu gavosi apie 140ml...zinau kad tiek jam mazai,bet ir nusitraukt sunkiai sekasi,zinau kad lieka dar pienuko,vaikiukas geriau istraukia...o gal vistiek jam per mazai,gal kazka papildomai duot...visiskai pasimetusi esu...prasau padekit.... 4u.gif ar jum taip buvo?ir ka daret?kaip zinot ar jam to pienelio uztenka?
Atsakyti