Papildyta:Man buvo labai įdomu stebėti, kaip elgiasi pirmą kartą paėmę į rankas pjaustyklę? Mano nuostaba buvo beribė! Pasirodo, nei specialių mokslų, nei ypatingų sugebėjimų, norint kalti akmenį, nereikia! Visi, aš pabrėžiu VISI, nepriklausomai nuo amžiaus ir lyties tą darė sėkmingai! Aš jokiu būdu nepeikiu, nekritikuoju ir nesiūlau nieko keisti aukštųjų meno mokyklų skulptūros mokymo programose. Dovanokit, ne tokie mano tikslai. Aš tik noriu visiems įrodyti ir parodyti, kaip tai paprasta. Todėl sėkmingai rengiu vienos (dviejų dienų) dienos seminarus. Galėtų akmenį kalti visi, norintys turėti savo sodyboje originalių, vienetinių, nepakartojamų skulptūrų parką. Reikia visai nedaug: akmenų krūvos (kuo didesnės), elektrinės pjaustyklės, deimantinių diskų, šiek tiek noro ir patyrusio akmens meistro patarimų...
Papildyta:Papildyta:Kaip ilgai rieduliai slėpėsi žvyrduobėje laukdami, kol juos atkas, kaip tingiai riogsojo niekam nereikalingi karjero pašaliuose, kol aš juos pastebėjau, kaip sunku tuos didžiuosius vienam įridenti į priekabą, kaip sunkiai karščiu alsavo perkrautas mano AUDI variklis
Tik po labai ilgų svarstymų ir dvejonių, glostomi mano rankų sutiko atverti Jums savo nuostabų ir nepakartojamą vidų. Beje, vidus gerokai skiriasi nuo purvinos, apdulkėjusios, samanotos išorės. Taip, galima riedulį nuvalyti, nukrapštyti ir nuplauti. tačiau ne ką bepadės. Vis tiek akmens vidus slepia savyje daug neatrastų netikėtumų. pirma - spalva visai kitokia, nes paviršius nuo aplinkos (temperatūros skirtumų, lietaus, dirvos organinių rūgščių poveikio ir pan ) poveikio pasidengia plona luobele, dulėja laikui bėgant. Tuo ir skiriasi šviežiai perskeltas akmuo. atrandi kitokių spalvų gyslų, intarpų, varijuoja struktūra, nuo smulkiagrūdės iki stambiagrūdės.
Kas dar labai svarbu? Tobulai išmokau ... rinkti akmenis. Išmokau visiškai nepažįstamoje vietoje beveik neklysdamas rasti akmenų krūvas tokiose vietose, kurias net vietiniai seniai pamiršo. Viskas paprasta: patikrinkite drebulaičių miškelius buvusiose dirbamos žemės plotuose. Ten, kur miškelis jaunas, pakraštyje rasite akmenų krūvą. arba galulaukės, šalia aukštos įtampos atramų, ir pan. Atsimenu, kaip akmenis dar kolūkio laikais vežė priekabomis ir rideno nuo stataus skardžio žemyn. Kad netrukdytų žemės dirbti... Taip pat reikia nuolat tikrinti vietinės reikšmės žvyro karjerus, atkreipti dėmesį į rekonstruojamus greitkelių ruožus, o kartą (du) per metus būtinai greideruojami vietinės reikšmės žvyrkeliai. Išsikišę akmenys greiderio peilio pakeliami ir nustumiami į kelkraštį. Belieka susirinkti... Ir jokių pastangų arba varginančių skelbimų ieškojimo, tipo ,,kas parduoda akmenis. Kiek aš jų sukaupiau savo namuose!
Papildyta:Papildyta:Nuotraukoje: pati paprasčiausia spiralė, tokią skulptūrą iškalu iš bet kokio akmens. Nei kristalinė struktūra, nei akmens rūšis nesvarbu. Tačiau priekabiai įvertinu akmens formą. Geriau, kad viena pusė būtų kuo lygesnė. Jeigu ne, tada pirmiausia palyginu su pjaustykle. tada kreida nupiešiu spiralę ir pradedu ją sukti nuo centro. Problematiška būtų pradėti spiralę nuo taško, tam reikalingi labai subtilūs įrankiai ir miniatiūriniai diskeliai. kadangi tokių neturiu, centre iškalu duobutę arba atsikišimą.