Įkraunama...
Įkraunama...

Krikštatėviai. Ką išrinkti?

Nu siaip kriksto tevai yra tam, kad esant reikalui (mirus tevams ar pan) atstotu tevus ir uzaugintu smile.gif Bet manau taip retai buna.
Atsakyti
QUOTE (Aga @ 2004 11 17, 07:12)
Nu siaip kriksto tevai yra tam, kad esant reikalui (mirus tevams ar pan) atstotu tevus ir uzaugintu smile.gif Bet manau taip retai buna.

na ce tik teorija, likusi is senu laiku dry.gif wink.gif
Atsakyti
QUOTE (Shirshe @ 2004 11 17, 17:24)
na ce tik teorija, likusi is senu laiku dry.gif wink.gif

taip............ nes patirtis rodo kad atsitikus nelaimei paprastai seneliai vaiku nepasidalina.......... ta prasme visi nori auginti....... nors ir kriksto tevams kazkokie isipareigojimai padideja.......
Atsakyti
QUOTE (Aga @ 2004 11 17, 07:12)
Nu siaip kriksto tevai yra tam, kad esant reikalui (mirus tevams ar pan) atstotu tevus ir uzaugintu smile.gif Bet manau taip retai buna.

Sutinku su ta nuomone, bet dazniausiai tevu artimieji pasiema
Atsakyti
QUOTE (Ryžulia @ 2004 11 16, 17:00)
Ne, nu moteriskom, nebludykit blink.gif Kokie dar gali buti reikalavimai?

kodel gi taip kategoriskai?
Man kaip tik tai atrodo labai subrendusio ir atsakingo zmogaus poziuris. Jus jam suteikiate pareigas ir jisai nori konkreciai zinoti kokias, kad ateity nekiltu nesklandumu.
Pvz atrodo Milabra kitoj temoje rase, kad jos krikstateviai visai nesirupino jos komunija. O pvz mano krikstamote ir organizavo mano komunija ir suknele man siuvo. Du skirtingi poziuriai i krikstatevius ir ju pareigas.

Ar jums geriau atrodo, kai zmogus sutinka buti krikstateviu, o veliau is jo nieko negirdeti... vaikas klausineja, kodel jo "krikstatevis"(bendra gimine) jo neaplanko, juk jisai krikstatevio taip pasiilgo.
Atsakyti
Šiaip pas mus tradiciškai giminėje krikšto tėvais skiria artimiausius giminaičius ( pvz.:sesuo, brolis). Bet ka daryti, kai tu nelabai sutari su vyro seserim, o ji jau lyg į priekį žino, kad krikšto mama bus JI! Aš bandžiau jai gražiai pasakyti, kad "jeigu tu manęs nemyli, bent jau negerbi-iš kur aš galiu žinoti, kad tu mylėsi mano vaiką?" Nors nėra taip blogai-ji iš tikrųjų myli mano vaikiuką, bet kas bus, kai eilini kartą mes susipyksime? sad.gif
Atsakyti
Pirma karta girdziu apie kazkokius reikalavimus krikstateviams g.gif Mes kita savaitgali irgi busim krikstateviais, bet niekas nieko is musu nereikalauja tongue.gif
Atsakyti
O ka dazniausiai i Krikstatevius ima? Ar artimus gimines ar draugus? Ir ar galima (reikia) imti poromis (broli su zmona) ar galima jas ardyti - vieno viena puse, kito kita?
Atsakyti
Man atrodo kiekvienu tevu reikalas ka kviesti. As kiek zinau jei yra seima sukurta tai visalaik eina abu i krikstatevius,o neardoma seima.
Atsakyti
Na, manau, kad paprasciausiai kriksto tevai turi buti geri zmones. Pavyzdziui ,mano sunaus krikstateviai yra mano sesuo, o vyro brolis. Kadangi juos turim tik po viena, tai dukrytes krikstateviais pasirinkom draugus, kurie myli musu vaikus ir kuriais pasitikime. Tai puikus zmones. Manau, kad k.t. neturetu pamirsti vaiku ir aplankyti net be jokios progos.Paprasciausias demesys vaikui reiskia labai daug! Vienintele tradicija, kurios laikemes, kad kriksto rubus pirko kriksto tevai, tiesa, dukrytei rubelius vaseliu mezge pati busimoji krikstamote. Jie tikrai puikus!!!!! thumbup.gif Mes su vyru irgi esam kriksto tevai, musu krikstadukra gyvena kitame mieste, tai stengiames aplanklyti benk karta per menesi, kaip pavyksta. Tada nuvezam koki nors niekuti, kuris gali pradziuginti vaika. Manau, kad krikstateviai irgi svarbus vaiko gyvenime.
Atsakyti
QUOTE (rakarma @ 2004 11 25, 20:53)
Man atrodo kiekvienu tevu reikalas ka kviesti. As kiek zinau jei yra seima sukurta tai visalaik eina abu i krikstatevius,o neardoma seima.

tai tikrai neprivaloma. Tevu teise yra nuspresti, ka jie nori kviesti i savo vaiko krikstatevisu. Ir jai tas zmogus jau yra susituokes, tai visai nebutina kviesti ir jo antraja puse i krikstatevius.
Pati taip ir dariau. Tik galbut lengviau yra susidertinti, kai krikstateviai yra seima ir planuojant sventes nereikia taikyti prie dvieju visiskai atskiru zmoniu planu.

Elvita, jei tau nekilo klausimu apie krikstateviu pareigas, tai gerai... bet tema buvo uzduota kiek kitaip. Tikrai manyciau, kad reikai pagirti zmones, kurie taip atsakingaiziuri i jiems pasiulytas pareigas.
Paprasciausiai kalbu is karcios patirties. Gaila buna vaiko, kai jisai pasiilgsta krikstamotes, o tai yra per sunku ji aplankyti, nors ir yra tikra vaiko teta
Atsakyti
o man atrodo, kad krikstateviai visai nebutinai pora, jie juk ir vadinas vienas kitam kumais. cia irgi is senu laiku, daugiau sansu, kad vaiku bus pasirupinta, jei kas atsitiktu su tevais. todel i kumus kviesdavo dazniausiai gimines, o ne draugus (tipo svetimus, ne kraujo rysys). bet dabar zinoma to jau nepaisoma.

man idomu, kas ieina i krikstateviu pareigas krikstynu metu? zinau, kryzelis, zvake ir kriksto rubelis. na ir zinoma kunigeliui sumoketi. ar dar kas nors?

ir dar klausimas. ar galiu tapt krikstamote kai esu nestuke.gif. sako, kad ne. tik nezinau kodel, kazkas del savo vaiko pilvelyje negerai. gal ka zinot?
Atsakyti