Įkraunama...
Įkraunama...

Krikštatėviai. Ką išrinkti?

tai jau tikrai! blink.gif mes savo mazaja norim rugpjuti krikstyt,bet tiksliai su musu isrinktais krikstateviais dar nesutare sad.gif nezinau ar gerai padarem,bet kvietem vyro netikra seseri(tas pats tevas,bet kita mama) ir mano pusbroli.jie abu irgi nepilnameciai! ohmy.gif oi,kaip mes nepagalvojom doh.gif g.gif (nors 17-kos gal jau pilnameciais skaito? g.gif )!tai tada numatem ir kita varianta-savo draugus,kurie iki siol musu nepavede,o siaip saunus zmones. thumbup.gif
Atsakyti
Tai 17 jau pasa turi? Reiskia gali krikstyt
Atsakyti
O ka patarsit daryti, jei mes su vyru nesutariam, kas bus mazosios kriksto tevais. As noriu, kad jais butu mano sesuo su vyru, o jis, kad jo sesuo (15 metu), tada atsiranda problema su kriksto teciu. Atsiduriau aklavietej. Medutei jau ketvirti eina, o dar nekrikstyta. Problema is ties sunki. Kai apie tai pradedame kalbeti susipykstame. As gal ir sutikciau, kad kriksto mama butu jo sesuo (na priziurejo mano dukrele ir t.t.), bet tuomet kriksto tetis ... ir nieko gimineij nera, kas galetu buti. Padekit, patrkit, kaip isnarpliot sia situacija. sad.gif
Atsakyti
QUOTE (atigil @ 2004 08 01, 19:41)
Atsiduriau aklavietej. Medutei jau ketvirti eina, o dar nekrikstyta. Problema is ties sunki. Kai apie tai pradedame kalbeti susipykstame. As gal ir sutikciau, kad kriksto mama butu jo sesuo (na priziurejo mano dukrele ir t.t.), bet tuomet kriksto tetis ... ir nieko gimineij nera, kas galetu buti. Padekit, patrkit, kaip isnarpliot sia situacija. sad.gif

Na sudetinga cia ir dar kai abu nesutariat del kriksto tevu pasirinkimo g.gif
Juk vaikuciui jau ketveri, kaip ir pats laikas butu, jau cia reikia jums patiem su vyru kompromiso ieskot. Svarbiausia galvokit apie savo dukra, kas jai geriau butu ir kas tinkamesni i sias atsakingas pareigas, juk kriksto tevai tai kaip antrieji teveliai turi but.
Na musu kriksto teveliai bus mano sesuo ir vyro brolis biggrin.gif
Atsakyti
O as nezinau, kaip pakrikstyti musu sunu... Mano abu broliai nekrikstyti sad.gif O dabar jau jiems po 19 metu, tai kazi ar krikstysis g.gif
Vyro brolis nenori - anksciau motyvavo tuo, kad neturi sutvirtinimo sakramento...
Nors kaip tik siandien krikstija savo panos puskes dukra dry.gif
I kriksto mamas tai pretenduoja mano vyro sesuo (bet jai tik 15 menesio gale bus) ir mano drauge.
Na nebent dar vyro pusbrolis 18-likinis sutiktu krikstateviu but.
Net nezinau ka daryt - gali zuikis ir nekrikstytas likt su tokiais giminaiciais doh.gif sad.gif

Taigi, ar norint buti kriksto tevais reikia buti tik pakrikstytam, ar butini ir kiti sakramentai (komunija ir sutvirtinimas)?
Atsakyti
QUOTE (Zanetux @ 2004 09 04, 09:38)
O as nezinau, kaip pakrikstyti musu sunu... Mano abu broliai nekrikstyti sad.gif O dabar jau jiems po 19 metu, tai kazi ar krikstysis g.gif
Vyro brolis nenori - anksciau motyvavo tuo, kad neturi sutvirtinimo sakramento...
Nors kaip tik siandien krikstija savo panos puskes dukra dry.gif
I kriksto mamas tai pretenduoja mano vyro sesuo (bet jai tik 15 menesio gale bus) ir mano drauge.
Na nebent dar vyro pusbrolis 18-likinis sutiktu krikstateviu but.
Net nezinau ka daryt - gali zuikis ir nekrikstytas likt su tokiais giminaiciais doh.gif sad.gif

Taigi, ar norint buti kriksto tevais reikia buti tik pakrikstytam, ar butini ir kiti sakramentai (komunija ir sutvirtinimas)?

Kaip pasake mano sunaus busimasis kriksto tetis "Baznycios tese, lygiai tokia pati, kaip ir kitos teises, galima ir ja apeiti wink.gif " , bet aisku tai liecia smulkmenas, o tokie sakramentai kaip krikstas , pirma komunija ir sutvirtinimo sakramentas yra privalomi norint buti krikstateviais. Be to man kunigas pasake, kad jei kriksto tevai gyvena santuokoje, turi buti ir sliubas. Gal tikrai nuo kunigo priklauso, bet musiskis taip pasake . Jokiu dokumentu nereikes is kriksto tevu, tik pasu. Del viso kito, pasikliaus zodziu. Aciu Dievui, kad musu busimi kriksto tevai neturi jokiu baznytiniu trugdziu smile.gif
Atsakyti
Mes su vyru nusprendem, kad musu dukrytes kriksto tevai bus-susituokusi pora rolleyes.gif Mat nei mano nei vyro sese nera dar istekejusios(nors ir turi drauga) g.gif Kazkaip esam isitikine, kad vaikui geresni kumai yra tada, kai jie yra seima.. Ir siaip su jais gerai sutariam-jie susituoke trim menesiais anksciau uz mus-irgi augina dukryte-tik metukais vyresne.. wub.gif Tikimes, jog tai- geras sprendimas.. smile.gif
Atsakyti
QUOTE (Pupsas @ 2004 09 06, 17:44)
QUOTE (Zanetux @ 2004 09 04, 09:38)
O as nezinau, kaip pakrikstyti musu sunu... Mano abu broliai nekrikstyti sad.gif O dabar jau jiems po 19 metu, tai kazi ar krikstysis g.gif
Vyro brolis nenori - anksciau motyvavo tuo, kad neturi sutvirtinimo sakramento...
Nors kaip tik siandien krikstija savo panos puskes dukra dry.gif
I kriksto mamas tai pretenduoja mano vyro sesuo (bet jai tik 15 menesio gale bus) ir mano drauge.
Na nebent dar vyro pusbrolis 18-likinis sutiktu krikstateviu but.
Net nezinau ka daryt - gali zuikis ir nekrikstytas likt su tokiais giminaiciais doh.gif  sad.gif

Taigi, ar norint buti kriksto tevais reikia buti tik pakrikstytam, ar butini ir kiti sakramentai (komunija ir sutvirtinimas)?

Kaip pasake mano sunaus busimasis kriksto tetis "Baznycios tese, lygiai tokia pati, kaip ir kitos teises, galima ir ja apeiti wink.gif " , bet aisku tai liecia smulkmenas, o tokie sakramentai kaip krikstas , pirma komunija ir sutvirtinimo sakramentas yra privalomi norint buti krikstateviais. Be to man kunigas pasake, kad jei kriksto tevai gyvena santuokoje, turi buti ir sliubas. Gal tikrai nuo kunigo priklauso, bet musiskis taip pasake . Jokiu dokumentu nereikes is kriksto tevu, tik pasu. Del viso kito, pasikliaus zodziu. Aciu Dievui, kad musu busimi kriksto tevai neturi jokiu baznytiniu trugdziu smile.gif

Jei nenorit jokiu formalumu, vazuokit pas teva Stanislova, jam nieko nerikia, gal tik siek tiek is anksto pranesti kad atvaziuosit, kad rastumet ji. Kiek jis sutuoke jaunavedziu ir kiek pakrikstijo. Jam visai nesvarbu kokio tikejimo esu rusas ar lietuvis...
Krikstateviais nebutinai turi buti giminaiciai. Paprasciausiai turite jausti, kas geriausiai pasirupintu jusu vaiku, jeigu (neduok dieve) taip nutiktu, jei vaikas taps naslaiciu. Siuo atveju klausimas manau ir issprestas...
Atsakyti
QUOTE (Aistilė @ 2004 09 07, 11:31)
Kazka tokio girdejau, kad nepageidautina netekejusiai merginai krikstyti mergaites (tipo, kad gyvenime krikstamotei nesiseks ar kazkas tokio panasaus), berniuka gali.

Ne cia tikrai netiesa. pagal paprocius kiap tik reikai imti jaunus ir netekejusius/nevedusius krikstotevus
Atsakyti
QUOTE (Aistilė @ 2004 09 07, 09:41)
Kaip pasake mano sunaus busimasis kriksto tetis "Baznycios tese, lygiai tokia pati, kaip ir kitos teises, galima ir ja apeiti wink.gif " , bet aisku tai liecia smulkmenas, o tokie sakramentai kaip krikstas , pirma komunija ir sutvirtinimo sakramentas yra privalomi norint buti krikstateviais

uztenka kad butu krikstas,bent jau mums taip sake,kai uzregistravom savaja krikstynom
Atsakyti
QUOTE (anna @ 2004 09 07, 19:58)
uztenka kad butu krikstas,bent jau mums taip sake,kai uzregistravom savaja krikstynom

Tada tikrai nuo kunigo priklauso wink.gif aciu Dievui musu isrinkti kriksto tevai atitinka visus musu pasirinktos baznycios reikalavimus rolleyes.gif
Atsakyti
Jo, krikstateviais reikia imti jaunus zmones, kad jie kuo ilgiau galetu vaiku rupintis
Atsakyti