Įkraunama...
Įkraunama...

Krikštatėviai. Ką išrinkti?

QUOTE(Viktte @ 2008 06 15, 22:48)
O as tai pakliuvau i labai nemalonia situacija. Pasikvietem pazystama kuniga pakrikstyti vaika, o jis neleido mano sesei buti kriksto mama, nes ji neturi sutvirtinimo sakramento. Su kuo kalbuosi, visi sako, kad tokio reikalavimo krikstateviams nera girdeje. Gal kas nors esate su tuo susidure?


Si savaitgali ir man teko susidurti su panasiais reikalavmais - norejau, kad mano dukra butu pakrikstyta vieno miestelio baznycioje, tai kunigas pareikalavo, kad krikstateviai butu susituoke baznycioje, o mano sesuo su vyru iregistarve tik civiline santuoka blush2.gif Tai negi cia taip butina? Jie abu ir krikstyti, ir ir pirma komunija prieme, tik kad nesituoke baznycioje... Ar kam su tokia situacija teko susidurti? GAl Vilniuje kiek liberaliau ziuri i tuos reikalus?
Svarbiausia, kad mano sesuo su vyru jau yra vieno vaikucio kriksto tevai.. KAip taip gali buti - vienoje baznycioje vieni reikalavimai, kitoje - kiti, daug grieztesni? blink.gif
Atsakyti
QUOTE(slaptazodis @ 2008 06 16, 11:22)
Si savaitgali ir man teko susidurti su panasiais reikalavmais - norejau, kad mano dukra butu pakrikstyta vieno miestelio baznycioje, tai kunigas pareikalavo, kad krikstateviai butu susituoke baznycioje, o mano sesuo su vyru iregistarve tik civiline santuoka  blush2.gif  Tai negi cia taip butina? Jie abu ir krikstyti, ir ir pirma komunija prieme, tik kad nesituoke baznycioje...  Ar kam su tokia situacija teko susidurti? GAl Vilniuje kiek liberaliau ziuri i tuos reikalus?
Svarbiausia, kad mano sesuo su vyru jau yra vieno vaikucio kriksto tevai.. KAip taip gali buti - vienoje baznycioje vieni reikalavimai, kitoje - kiti, daug grieztesni?  blink.gif

Jeigu nori, kad vaikas turėtų tikrus krikšto tėvus (vaiko dvasinius vadovus, o ne tik dovanų pirkėjus), geriau būtų atsižvelgti į tą kunigo reikalavimą.
Anksčiau kunigija, negalėdama suvaldyti didelio plūstančių į bažnyčią srauto, į viską žiūrėjo šiek tiek liberaliau. O dabar vaiką pakrikštyti pasidarė mados reikalas (varžomasi, kieno turtingesni krikštatėviai, kieno vaikutis gražiau aprengtas). Todėl ir imamasi priemonių, kad visiškai neišsigimtų tikėjimas.
Prieš gerą dešimtmetį ir suaugusius krikštydavo vos panorėjus. O dabar jau reikia baigti pusės metų kursus ir krikštijama tik Velyknaktį.
Liūdna, bet yra daug krikštytų, kurie niekina bažnyčią ir kunigiją. Jie nepasirengę, nesuvokia tikėjimo prasmės. 4u.gif
Taigi vaikui turint gerus dvasinius vadovus, ir pati galėsi augti.
Atsakyti
kai as pasiskaitau cia jusu parasymus, tai man net baisu darosi. kaip taip gali kunigai issidirbineti? butina, kad kriksto tevai butu susituoke, reikia sutvirtinimo sakramento.... apsurdas. ir taip jaunimas nelabai noriai eina i baznycia, o po tokiu issidirbinejimu - isvis greit niekas nenores ten eiti.
mes kita savaitgali krikstysim savo pupu, bet musu kriksto tevai yra ne pora, o vienas isvis provoslavas. tai kai bus "pamokele", tai bijau, kad dar gali pareiksti, kad jie negales kartu krikstyti vaiko.nors kai ejau uzsiregistruoti, nieko nesake. o jei neleis, kas tada?
Atsakyti
QUOTE(mabi @ 2008 06 19, 20:45)
o vienas isvis provoslavas.

Gal tada geriau padaryti vaikučiui civilines Vardynas? Tada nekils problemų dėl skirtingų tikėjimo formų. 4u.gif Ir „antruosius“ tėvelius vaikutis turės.
Atsakyti
QUOTE(Agnieshkan @ 2008 06 13, 11:24)
Niu va , galiu savo istorija papasakot.... Priesh menesi mes susituokem....  thumbup.gif , bet...
Pas mus yra taip, kad labai daug i musu gyvenima lindo jo sesuo, zinoma ash (kadangi esu tikrai ne tylene) padariau gala tiems lindimams ir ne tik graziais budais,.... Bet Jo sesute ishtekejo pereita rudeni, budama jau  nestuke.gif , susilauke kova leliuko... Viskas kaip ir gerai, ir sutariam, ir ash kuo galiu tuo padedu.... dabar nusprende jau leliuka pakrikshtyti, mano vyro paprashe buti krikshto tevu,o krikshto mama(tiksliai dar nezinau) turbut drauges blink.gif  Pasakykit kaip ash dabar turiu reaguoti,ar tai yra noormalu??? Ash tokiu baeriu nesuprantu, buchiau supratus jeigu krikshto mama butu buvus kokia nors gimine, bet dabar... Jauchiosi taip, lyg man yra duodama suprasti(ar pas ja noras) kad jus kartu negyvensit... Patarkit kaip man reaguot???? kazip jus elgtumetes mano vietoj!?

Taip. Nematau cia nieko baisaus.
Atsakyti
QUOTE(Agnieshkan @ 2008 06 13, 12:24)
Niu va , galiu savo istorija papasakot.... Priesh menesi mes susituokem....  thumbup.gif , bet...
Pas mus yra taip, kad labai daug i musu gyvenima lindo jo sesuo, zinoma ash (kadangi esu tikrai ne tylene) padariau gala tiems lindimams ir ne tik graziais budais,.... Bet Jo sesute ishtekejo pereita rudeni, budama jau  nestuke.gif , susilauke kova leliuko... Viskas kaip ir gerai, ir sutariam, ir ash kuo galiu tuo padedu.... dabar nusprende jau leliuka pakrikshtyti, mano vyro paprashe buti krikshto tevu,o krikshto mama(tiksliai dar nezinau) turbut drauges blink.gif  Pasakykit kaip ash dabar turiu reaguoti,ar tai yra noormalu??? Ash tokiu baeriu nesuprantu, buchiau supratus jeigu krikshto mama butu buvus kokia nors gimine, bet dabar... Jauchiosi taip, lyg man yra duodama suprasti(ar pas ja noras) kad jus kartu negyvensit... Patarkit kaip man reaguot???? kazip jus elgtumetes mano vietoj!?

Manau tavo vyro sese elgiasi neteisingai, juk jus esat seima ir i krikstynas turetu jus manau kviesti, seimoje juk po viena nevaikstoma. Gal kad ji nemegsta del to taves ir nekviecia, bet jos poelgis mano manymu yra neteisingas schmoll.gif
Atsakyti
QUOTE(Agnieshkan @ 2008 06 12, 23:24)
dabar nusprende jau leliuka pakrikshtyti, mano vyro paprashe buti krikshto tevu,o krikshto mama(tiksliai dar nezinau) turbut drauges blink.gif  Pasakykit kaip ash dabar turiu reaguoti,ar tai yra noormalu??? Ash tokiu baeriu nesuprantu, buchiau supratus jeigu krikshto mama butu buvus kokia nors gimine, bet dabar... Jauchiosi taip, lyg man yra duodama suprasti(ar pas ja noras) kad jus kartu negyvensit... Patarkit kaip man reaguot???? kazip jus elgtumetes mano vietoj!?

pacituosiu iš krikštynų tradicijų "Žemaitijoje buvo populiaru krikšto tėvus kviesti iš skirtingų giminių, ne vyrą ir žmoną"
juk ji į krikšto tėvus pakvietė savo brolį g.gif kas čia blogo - patarčiau niekaip nereaguoti, ar reaguoti pozityviai - ruoštis puoštis šventei, ieškoti gražių dovanų ir mylėti dukterėčią wub.gif
Papildyta:
QUOTE(@@vandeniuke@@ @ 2008 06 20, 00:31)
Manau tavo vyro sese elgiasi neteisingai, juk jus esat seima ir i krikstynas turetu jus manau kviesti, seimoje juk po viena nevaikstoma. Gal kad ji nemegsta del to taves ir nekviecia, bet jos poelgis mano manymu yra neteisingas schmoll.gif

bet ji juk šeimos neišskiria? savo vaiko mylėti neuždraudžia? broliui gyvent su ta asvo drauge neliepia?
na kas čia tokio nerealaus blogo? nu nors užmušk nesuprantu? ji kviečia į kirkšto tėvus sau brangius žmones - brolį ir savo draugę - tai kas čia tokio smerktino?
Atsakyti
QUOTE(draugė_lija @ 2008 06 20, 14:04)
pacituosiu iš krikštynų tradicijų "Žemaitijoje buvo populiaru krikšto tėvus kviesti iš skirtingų giminių, ne vyrą ir žmoną"
juk ji į krikšto tėvus pakvietė savo brolį  g.gif  kas čia blogo - patarčiau niekaip nereaguoti, ar reaguoti pozityviai - ruoštis puoštis šventei, ieškoti gražių dovanų ir mylėti dukterėčią  wub.gif
Papildyta:

bet ji juk šeimos neišskiria? savo vaiko mylėti neuždraudžia? broliui gyvent su ta asvo drauge neliepia?
na kas čia tokio nerealaus blogo? nu nors užmušk nesuprantu? ji kviečia į kirkšto tėvus sau brangius žmones - brolį ir savo draugę - tai kas čia tokio smerktino?

drinks_cheers.gif
Juk i lova ju neguldo, nesuprantu ko cia pykti g.gif
Atsakyti
na mano nuomone tokia, as tada asmeniskai neiciau jei butu tokia situacija mirksiukas.gif Visur stovet ir jaustis kaip suniui 5 koja, na tikrai ne mirksiukas.gif
Atsakyti
nematau nieko blogo, jeigu į krikštatėvius kviečiamas tik vienas iš poros (na aišku jei vyro šeima kviestų ne jį, o žmoną, tai jau nesuprasčiau lotuliukas.gif )
Papildyta:
QUOTE(Simense @ 2008 06 19, 21:24)
Gal tada geriau padaryti vaikučiui civilines Vardynas? Tada nekils problemų dėl skirtingų tikėjimo formų.  4u.gif Ir „antruosius“ tėvelius vaikutis turės.


aš pati esu katalikė ir krikštyjau berniuką provosklavų cerkvėj ax.gif popas tame nematė nieko blogo mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(alina @ 2008 06 21, 09:20)
aš pati esu katalikė ir krikštyjau berniuką provosklavų cerkvėj ax.gif popas tame nematė nieko blogo  mirksiukas.gif

Stačiatikių gal tradicijos kitos. ax.gif Gal ten krikštėtėviai tiek nereiškia, kaip katalikams, o užtenka tik paties popo pakrikštijimo? 4u.gif
Atsakyti
nematau reikalo cia pykt kad nepakviete but su vyru krikstotevais sleep.gif nebutina but vyrui ir zmonai. jais g.b. draugas, sesuo, brolis ir t.t. nu pakviete drauge,matyt labai artima jai, o pyktis cia ner del ko smile.gif
Atsakyti