Įkraunama...
Įkraunama...

Krikštatėviai. Ką išrinkti?

Pirmaji mano bernaiti krikstijo mano sesuo ir vyro brolis, o antraji seimos draugai 4u.gif
Atsakyti
Mes irgi vasara ruosiames krykstit savo mazaji,tai krikstatevei bus vyro brolis su zmona,o kai didziaja krykstijom pasirinkom draugus,bet jau astuoni metai kaip neprisimena kad turi kriksto dukra verysad.gif ,niekas nesako kad ten dovanas pirktu ar pan.,bet nors per gimtadienius ar kitas svetes paskambintu,nors zinute parasytu,tad s karta nusprendem pasirinkti is seimos rato.
Atsakyti
QUOTE(karoliukas @ 2008 02 19, 18:36)
Mes irgi vasara ruosiames krykstit savo mazaji,tai krikstatevei bus vyro brolis su zmona,o kai didziaja krykstijom pasirinkom draugus,bet jau astuoni metai kaip neprisimena kad turi kriksto dukra verysad.gif ,niekas nesako kad ten dovanas pirktu ar pan.,bet nors per gimtadienius ar kitas svetes paskambintu,nors zinute parasytu,tad s karta nusprendem pasirinkti is seimos rato.

pasitark su kunigu, gal leis perkrikštyti. na o mažajam linkime gerų krikšto tėvelių 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Lotari @ 2008 02 19, 18:53)
pasitark su kunigu, gal leis perkrikštyti. na o mažajam linkime gerų krikšto tėvelių  4u.gif

Aciu uz gera patarima thumbup.gif ,net nepagalvojau apie tai,reiks su kunigu pasikalbet.
Atsakyti
Pirmam vaikiukui - tik sesė su vyru. Na o antram - brolis su žmona (jei jau turės).
Principas toks, kad krikšto tėvai turi būti tau artimi, patikimi žmonės. Nors jei su savo sesėm, broliais nesutari, tai galima kad ir draugę su vyru pakviesti krikštatėviais.
Šiais laikais atsitikus nelaimei (numirus tėvams) teismas vis tiek pirmiau žiūrėtų, kokie artimi giminaičiai likę gyvi (seneliai, tetos, dėdės), o ne lieptų vaiką augint krikšto tėvams schmoll.gif Ir dar vaiko pačio klaustų, pas ką jis nori pasilikt.
Atsakyti
QUOTE(karoliukas @ 2008 02 19, 18:36)
Mes irgi vasara ruosiames krykstit savo mazaji,tai krikstatevei bus vyro brolis su zmona,o kai didziaja krykstijom pasirinkom draugus,bet jau astuoni metai kaip neprisimena kad turi kriksto dukra verysad.gif ,niekas nesako kad ten dovanas pirktu ar pan.,bet nors per gimtadienius ar kitas svetes paskambintu,nors zinute parasytu,tad s karta nusprendem pasirinkti is seimos rato.

O jūs patys ar aplankote krikštatėvius? Ar nuvažiuojate pas juos su dukra, ar pabendraujate? Gal jie labai užsiėmę ar nelabai žino, kokios krikštatėvių pareigos? Pasiūlykite kada, nuvažiavę pas juos, kartu nueiti į bažnyčią. Ar iš anksto prieš važiuodami užsiminkite, kad ketinate draugiškai nueiti į mišias, kad ir per kokią didžiųjų švenčių. Galima ir taip drauge pasivaikščiojant užsukti į bažnyčią, dukrelei pasakant balsu, kad štai tu laikykis prie krikštatėvių, jie tave pamokys, kaip bažnyčioje elgtis ar pan.
Aišku, daugumai krikštas siejasi tik su gražia švente ir tiek. Tokiu atveju reikėtų su krikštatėviais prieš tai (ar atskirai) pasikalbėti, kad nebūtų nei jiems, nei dukrai nepatogumo. 4u.gif
Atsakyti
ir as keliais kampais pakalbesiu apie krikstatevyste. pati esu krikstomama pusbrolio mergiotes, jai jau 18, ir tikrai buvau (esu) jai ir drauge, ir mokytoja, ir autoritetas ir pan. zo santykiai labai glaudus ir puikus. bet pati savo vaikui tokio zmogaus nerandu verysad.gif verysad.gif broliu seseru neturiu, o vyro sesers nenoriu, nes ji vejo pamusalas, labai neismintingas, lengvabudiskas zmogus, svelniai tariant. kiti kandidatai draugai patys vaiku neturi ir laikosi keistos nuostatos, kad siais laikais ju geriau ir netureti (nors rimtai apie tai nekalbejom, bet jie kazkaip vaiku nenori) tai argi jie gali buti krikstateviais verysad.gif verysad.gif tai taip ir laukiam nezinia ko. verysad.gif o laikas eina, jau gimines bamba.
ir dar, turiu isitikinima, kad nereikia kviesti artimu zmoniu antruju pusiu jei jie nesusituoke, tipo draugo ar drauges. (nors aisku ir susituoke gali issiskirti, bet vistiek) kadaise pusbrolis antrai savo mergiotei pakviete krikstateviu buti mano drauga, su kuriuo veliau issiskyriau, bendravimas nutruko visiskai ir mergaite liko be krikstatevio, del ko, beje, labai pergyvena (ypac matydama gerus sesers santykius su savo krikstateviais) ir labai noretu "isikrikstatevinti" dabartini mano vyra biggrin.gif 4u.gif beje, tada kai ta mano drauga pakviete buti krikstateviu viduje labai priesinausi, matyt, pasamoningai nujauciau, kad kartu nebusim amzinai. ax.gif
Atsakyti
noriu paklaust, gal kas žino, ar gali broliai ir sesės būti krikštatėviais? ta prasme, ar žmogus gali būti savo sesutės ar broliuko krikštatėvis? unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(dar_sima @ 2008 05 19, 20:35)
noriu paklaust, gal kas žino, ar gali broliai ir sesės būti krikštatėviais? ta prasme, ar žmogus gali būti savo sesutės ar broliuko krikštatėvis?  unsure.gif

Galima. Bet nepatariama. Brolis ir sesuo turi kitą statusą ir kitas pareigas šiame gyvenime. Čia reikia būti krikšto tėvais. 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Simense @ 2008 05 19, 21:11)
Galima. Bet nepatariama. Brolis ir sesuo turi kitą statusą ir kitas pareigas šiame gyvenime. Čia reikia būti krikšto tėvais.  4u.gif

aišku, dėkui wink.gif aš panašiai irgi galvoju šiaip, bet jei artimesnių žmonių nėra tai belekam siūlyt būti krikšto tėvais irgi nekas... šiaip ar taip, MB šeimoj čia taip sugalvojo... jis būtų krikštatėviu, o jo mamos vyro ( biggrin.gif ta prasme, ne tėčio, o naujojo vyro) dukra iš pirmos santuokos krikšto mama....
Atsakyti
QUOTE(dar_sima @ 2008 05 19, 21:35)
noriu paklaust, gal kas žino, ar gali broliai ir sesės būti krikštatėviais? ta prasme, ar žmogus gali būti savo sesutės ar broliuko krikštatėvis?  unsure.gif


kiek esu susidūrusi, tai krikštatėviais gali būti visi asmenys kurie patys yra pakrikštyti ir yra vyresni nei 16m.

Papildyta:
Beje, patys savo atžalą ruošiamės krikštyti birželio mėnesį 4u.gif Krikštatėvis buvo žinomas dar net nesuplanavus kūdikio. Taip jau išėjo kad juo taps mano brolis. Kadangi jis nevedęs, tai krikšto mama pasirinkom vyros seserį. Manau abu bus geri krikšto tėvai wink.gif
Atsakyti
labai keistas tas zmoniu suvokimas, kai pasiulo but krikstateviais tai visi ko tai baisiai svarbus pasijaucia, o suvokimo apie sias pareigas nera. zinoma jei nutinka beda ir vaikas lieka naslaitis, pirmiausia juo pasirupina patis artimiausi zmones. logiskai pamascius bent jau puse vaiku kurie gyvena prieglaudose tikrai yra pakrikstiti ir turi kriksto tevus, tada iskyla klausymas kur dingo tie krikstateviai, aaaaauuuuu gal atsiliepsit???!!! tai kokio velnio sutinkat but kriksto tevais jei jums tas vaikas visiskai nerupi, nieks neliepia temt tas dovanas, tiesiog prisiminkit kad salia to vaiko stovejot baznycioj ir ziuredami kunigui i akis prisieket tuo vaiku rupintis. sekmes visiems renkantis kriksto tevus.
noreciau kad mano dukros krikstateviais butu seneliai, geresnio varianto net nesugalvoju, zinau kad jie bedoj vaiko tikrai nepaliks.
Atsakyti