Įkraunama...
Įkraunama...

Krikštatėviai. Ką išrinkti?

Ka jus i tai,kad kriksto tevais kvieciama:kr.mama-vaikiuko mamos sesuo,kuri jau 5m.gyvena nesusituokusi su savo vaiko tevu ir kr.tetis-vaikiuko tecio pusbrolis,t.y.mano vyras.Nezinau ar cia dabar taip priimta,ar nelabai grazu,kuomet krikstijant vaikuti,kr.tevai yra imami is skirtingu seimu.Siuo atveju mano santuokos atzvilgiu gal nelabai tolerantiska unsure.gif .Juk cia toks sventas procesas,o mes juk santuokoje.Nezinau,is pradziu net supykau ant vyro,kad jis neatsisake,bet jis laikosi tos nuomones,kad jai kas pakviecia tapti kriksto tevais,tai negalima atsakyti.Bet juk simtui ju nebusi kr.teciu doh.gif .Siaip tai as jau turiu savo krikstasuni.kuri beja labai MYLIU,ir tikrai nenoreciau,kad dar kas paprasytu tapti kr.mama.Ir vyras jau yra kr.tetis,bet kai vel pakviete juo tapti su kita moterimi,mums jau susituokus,tai kazkaip jauciausi nesmagiai.Bet esu tolerantiska ir nenoriu buti savanaude,todel nebereiskiu priekaistu del sio ivykio unsure.gif .Nupirkau grazia dovanele tam vaikiukui ir sekmadieni eisime i krikstynas.Ka jau dabar padarysi... O ka jus manote siuo klausimu?Koks jusu poziuris i taip pasirenkamus kr.tevus? Dekoju uz nuomones ax.gif
Atsakyti
QUOTE(Invincible @ 2007 08 30, 15:38)
Ka jus i tai,kad kriksto tevais kvieciama:kr.mama-vaikiuko mamos sesuo,kuri jau 5m.gyvena nesusituokusi su savo vaiko tevu ir kr.tetis-vaikiuko tecio pusbrolis,t.y.mano vyras.Nezinau ar cia dabar taip priimta,ar nelabai grazu,kuomet krikstijant vaikuti,kr.tevai yra imami is skirtingu seimu.Siuo atveju mano santuokos atzvilgiu gal nelabai tolerantiska unsure.gif .Juk cia toks sventas procesas,o mes juk santuokoje.Nezinau,is pradziu net supykau ant  vyro,kad jis neatsisake,bet jis laikosi tos nuomones,kad jai kas pakviecia tapti kriksto tevais,tai negalima atsakyti.Bet juk simtui ju nebusi kr.teciu doh.gif .Siaip tai as jau turiu savo krikstasuni.kuri beja labai MYLIU,ir tikrai nenoreciau,kad dar kas paprasytu tapti kr.mama.Ir vyras jau yra kr.tetis,bet kai vel pakviete juo tapti su kita moterimi,mums jau susituokus,tai kazkaip jauciausi nesmagiai.Bet esu tolerantiska ir nenoriu buti savanaude,todel nebereiskiu priekaistu del sio ivykio unsure.gif .Nupirkau grazia dovanele tam vaikiukui ir sekmadieni eisime i krikstynas.Ka jau dabar padarysi...    O ka jus manote siuo klausimu?Koks jusu poziuris i taip pasirenkamus kr.tevus? Dekoju uz nuomones ax.gif

Visiškai nieko blogo nematau,kai krikšto tėvais kviečiami iš skirtingų šeimų.Net nepagalvočiau apie kažką blogo,jei kas pakviestų būti mano vyrą krikšto tėčiu,o manes nekviestų.Galbūt net įdomiau kai iš skirtingų šeimų krikšto tėvai.Mano sūnų krikštijo iš skirtingų šeimų,tai man vis atrodo,kad vaikas turi du krikšto tėčius,o kažkada kai krikšto tėtis vaiko ves-dvi krikšto mamas turės.
Atsakyti
Nieko blogo nematau, jei krikstateviai is skirtingu seimu. Draugu i kriksto tevus/motinas tikrai nekviesciau, tik giminaicius ir tuos pacius kuo artimesnius. visgi didesne tikimybe, kad draugyste greiciau nutruks uz giminystes rysius. tapdamas krikstateviu/krikstamote isipareigoji buti atsakingas uz vaika, netekus jam tevu ar pan. kraujo rysiai visgi artimesni.
Atsakyti
Mano abiejų vaikų yra tie patys krikštatėviai.
Atsakyti
Oj kaip gerai,kad ir daugiau vaiku turi tuos pacius kriksto tevus.nes ir mes vis neapsisprendziam del krikstynu,nes neturim daugiau patikimu kriksto tevu, kaip musu pirmagimes.tai jauciu prasysim tu paciu thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(Maldyve @ 2007 08 30, 22:58)
Nieko blogo nematau, jei krikstateviai is skirtingu seimu. Draugu i kriksto tevus/motinas tikrai nekviesciau, tik giminaicius ir tuos pacius kuo artimesnius. visgi didesne tikimybe, kad draugyste greiciau nutruks uz giminystes rysius.  tapdamas krikstateviu/krikstamote isipareigoji buti atsakingas uz vaika, netekus jam tevu ar pan. kraujo rysiai visgi artimesni.

Na stai,mano vyras jau tapo kriksto teciu.O kaip jums patiktu,kad per krikstynas,vienas diedukas suagitavo visa kmpanija rekti kriksto tevams ''KARTI...KARTI...DEGTINE KARTI!!!'',kaip per vestuves.Ar jums patiktu,kad jusu vyras gautu''saldinti degtinele'' su svetima moterimi vien todel,kad jie kriksto tevai ir,kad vienam diedui asirode,jog vaiko dantys per reti gali gautis uzaugus blink.gif .Na,ka jus i tai?Kiap cia tas supratimas?Man tai l. nepatiko.Kriksto tevais tapti is skirtingau seimu-vienas,o jau vestuviu paprocius su krikstynu maisyti-kitas g.gif .
Atsakyti
Ar gali būti tas pats Krikšto tėvas mano abiems vaikams? Berniuką pakrikštijom jau prieš 4 metus, jo Krišto tėvas mano brolis, dabar galvojam krikštyti mergaitę, norečiau kad jos Krikšto tėvais taptų mano brolis su drauge? Galvoju ar galima, ar nera kokių prietarų (kazkada seniau sakydavo, kad mergaitei pakanka tik Krikšto mamos, tada gal nepamaišytų ir tas pats Krikšto tėvas) g.gif
Ačiū už išsakytą nuomonę 4u.gif
Atsakyti
Tikrai gali buti abieju vaiku tas pats krikstatevis.
Atsakyti
Musu dukrytes kriksto tevai yra ne pora ir abu nera susituoke. Svarbu, kad butu pakrikstyti ir kaip kunigas sake negyventu nuodemeja. Cia jis turejo omeni kad jai pora gyvena kartu tai iki krikstynu pagyventu kaip brolis ir sesuo. Tikiuosi supratote kunigo patarima
Atsakyti
GALI smile.gif
Atsakyti
QUOTE(draugė_lija @ 2007 08 18, 11:47)
Paprastas problemos sprendiams - einant tartis su kunigu, kaip nors ratais ratais paklausiat, koks jo požiūris

neesme koks poziuris, kriksto mama pagal baznytine teise ji but negali, o jei vis tik pataps ar kunigui nepasidomejus ar tevam nuslepus sita fakta, pataps "nelegaliai"...jusu pasirinkimas, jei jum tai tinka...kad nuo pat pradzios daroma taip kaip negalima daryt ir tarsi bandant kazka apgaut...
Papildyta:
QUOTE(tatedo @ 2007 08 18, 18:18)
Nemanau kad tai problema, tikrai pakrikstys.

O vat man iskilo toks klausimas. As katalike MB evangelikas tuokemes kataliku baznycioje ir vaikuti krikstysim ten o krikstateviai abu evangelikai ar del to nekils nesklandumu kazin??? Gal kam buvo tokia situacija?

kataliko krikstateviais gali buti tik katalikai, nekatalikiska puse bet kuriuo atveju tegali buti tik kriksto liudytoju, o ne kristateviu. Taciau krikstijant turi buti bent vienas krikstatevis (kaip mineta - katalikas).
Atsakyti
QUOTE(kedute @ 2007 08 17, 15:43)
Sveiki, zadam krikstyti dukrele, bet iskilo problemele, busima kriksto mama nesusituokusi baznytine santuoka, ar tai reiskia kad atejus krikstynu valandai kunigas isvarys mus is baznycios ir nekrikstys dukreles?


Tai visiškai neturi įtakos ar susituokus bažnyčioje ar ne mirksiukas.gif .

O ką daryti kai mes norim krikštyti sūnelį ir krikšto mamą turim, o tėvelio nėra- tiesiog tinkamo mūsų nuomone, o bet ko nenorim imt schmoll.gif
Atsakyti