Įkraunama...
Įkraunama...

Krikštatėviai. Ką išrinkti?

QUOTE (Jurga @ 2004 01 08, 12:01)
o jei jie reikalauja, kad krikstateviai pasikrikstyje butu, tai jiem reik kazkokius kriksto liudijimus nestis? As, pvz., neisivaizduoju, kur mano toks dokumentas ir is viso, ar toki turiu... nors ir pakrikstyta...

tikrai iš būsimųjų krikšto tėvų nereikalauja jokių liudijimų. Mano vaiko krikšto tėvų net neklausė nieko, tik kai aš ėjau tartis dėl krikšto pasiklausė ar krikštyti krikšto tėvai ir ar bažnytinėj santuokoj gyvena, jei, aišku, jie sutuoktiniai wink.gif
Atsakyti
kad krikšatėviai privalo būti krikštyti tai net kalbų nėr wink.gif nežinau, kaip dabar, bet kai mes tuokėmės, tai buvom priversti tokius kursus lankyti rolleyes.gif dry.gif Tai va ten kažką kalbėjo, kad ir būsimiems krikštatėviams yra kursai blink.gif va taip tongue.gif
Atsakyti
QUOTE (aukse @ 2004 01 08, 14:53)
nežinau, kaip dabar, bet kai mes tuokėmės, tai buvom priversti tokius kursus lankyti rolleyes.gif dry.gif Tai va ten kažką kalbėjo, kad ir būsimiems krikštatėviams yra kursai blink.gif va taip tongue.gif

Taip ir mes lankeme kursus (pries vestuves, kai dar gyvenome Kaune), mums patiko jas lankyti. Dabar noretume krikstyti vaika Kaune tai buvau uzejusi i Katedra ir pasikalbejau su ju sekretore, labai protinga ir supratinga moteriske pasitaike. viska paaiskino. Gali krikstyti kokiame nori Lietuvos mieste, kaip ir gimdyti, tik reikai susitarti is anksto. Kursu specialiu nereikia lankyti, prievartos nera. Jei nori, tevai ir kriksto tevai gali isklausyti del saves viena ar dvi ta tema skaitomas paskaiteles Seimos centruose, tiesiog del saves, kad suprastu kriksto prasme ir savo pareigas tapdami vaikelio krisktateviais. Gali net isklausyti juos savo mieste, o krikstyti kitame. As pvz zadu jas isklausyti ir krikstatevius prikalbinti clap.gif
Atsakyti
TAIP GAUNASI, KAD SHIAIS LAIKAIS KRIKSHTATEVIAI TIK DEL KRIKSHTO APEIGU blink.gif MES DAR TIK PLANUOJAM LELIUKA, BET KAS BUS KRISHTATEVIAIS JAU ZINOME thumbup.gif -TAI MANO GIMINES (TIE PATYS ZMONES KURIE PIRSHLIAVO MUSU VESTUVESE). JIE PATYS TURI 2 VAIKUS, LABAI GERAI SUTARIA, O BE TO NET NEABEJOJAM, KAD NELAIMES ATVEJU JIE TIKRAI UZAUGINTU MUSU VAIKUTI. NORS YRA VYRO BROLIS KURIS NORETU BUTI KRIKSHTATEVIU, DEL NEGEROS NUOMONES APIE JI GRIESHTAI VYRUI PASAKIAU -NE!. mad.gif NORS SHIAIS LAIKAIS JEI ATSITINKA KOKIA NELAIME TEVAMS, DAZNIAUSIAI VAIKUS AUGINA MOCIUTES SU DEDUKAIS.

SEKMES PAIESHKUOSE! biggrin.gif
Atsakyti
maniskiui greit penkeri o jis visdar nekrikštytas... bet tai netik tėvų aplaidumas, bet tiesiog nenorim bet kam patiketi sios roles: o ir krikštatėvių problema išsisprendė savaime-paaugo sesuo, o krikstoteva pats sūnus išsirinko -vyro pusbrolį, jie viens kitą labai papildo, tik...būsimąsis krikštatėvis mane kelia susirūpinimą savo žalingais įpročiais, kas bus jei krikštąsūnis paseks jo pėdom, nors šiaip tas žmogus tikrai auksinis...baisu rizikuoti, bet negaliu sau leisti išardyti planų...
Atsakyti
QUOTE (shirdute @ 2004 01 08, 11:38)
QUOTE (Jurga @ 2004 01 08, 12:01)
oho! bet gi krikstateviais gali buti ir tarpusavy nesusituoke zmones?!

o jei jie reikalauja, kad krikstateviai pasikrikstyje butu, tai jiem reik kazkokius kriksto liudijimus nestis? As, pvz., neisivaizduoju, kur mano toks dokumentas ir is viso,  ar toki turiu... nors ir pakrikstyta...

Na taip, krikstateviais buna ir poros, ir tarpusavy nesusituoke zmones, o mano drauges atveju buvo butina baznytine santuoka su jos vyru, o kadangi jie be sliubo,tai neleido. Galbut tai nuo kunigo priklauso, o jie ant konservatyvaus uzsirove rolleyes.gif Nu as cia gal ne i tema , bet va, toks atvejis mane baisiai nustebino, nemaniau, kad butinas sliubas , norint porai tapt krikstateviais unsure.gif

Butent, viskas priklauso nuo baznycios, gal labiau nuo kunigo. Is principo pagal baznycios kanonus kriksto tevai, jei jie gyvena poroje, turi buti 'eme sliuba'. Apie paciu krikstateviu krisksta ne kalbos nera - jis privalomas. Bet susnekamas kunigas pakrikstytu ir "nesliubavotus".
Kriksto tevas gali buti ir vienas, du nera privaloma. Privaloma vienas. Kito gali nebuti arba jis gali buti tik kriksto liudytoju.
Atsakyti
Super opi problema, nes ketverių metų dukra iki šiol nepakrikštyta (tai mano skausmas nr. 1) dėl krikštatėvių neišspręstos problemos. Ką kviesti, kokios tradicijos, kam teikti pirmenybę ir tt.? Aišku, pirmiausia turėtų rūpėti pas krikšto sakramentas.
Atsakyti
QUOTE (gerda @ 2004 01 28, 10:20)
Ta, kuria norejau rinktis, jau yra vieno vaiko krikstamote, tai kiek zinau, antro nelabai ir gali buti?...

gali, gali tureti tiek krikstavaikiu kiek tik nori
Atsakyti
QUOTE (gerda @ 2004 01 28, 12:20)
Del kriksto tevo viskas aisku - su vyru turim daug geru fainu draugu, tik rinkis. O stai del kriksto motinos -neisivaizduoju.. Ta, kuria norejau rinktis, jau yra vieno vaiko krikstamote, tai kiek zinau, antro nelabai ir gali buti?...

As tai kiek zinau galima buti keliu vaiku kriksto mama. Ja buti yra labai didele garbe.
Atsakyti
et ,ir as galvoju jau apie antro lelkos krikstynas ir sukasi vis galvoj 2 zmogeliukai ,kuriuos noreciau matyti vaiko kumomis, bet mintis viena ramybes neduoda - kriksto mama butu ne katalike. Ji pati yra rusike ir ispazista ,aisku, savo tikejima. Ji yra nuostabus zmogus ir ,deja, pati niekaip negali susilaukti leliuko. Mano dukra myli be proto, tad ir svarstau ,ar isvis tai imanoma butu kviesti krikstamote kito tikejimo zmogu.... g.gif Idomu, ar jums nebuvo iskilusi tokia problema? g.gif
Atsakyti
Kiek teko ta tema domėtis, tai sužinojau, kad krikštatėviais turėtų būti tos pačios "vieros", t.y. tikėjimo, žmonės.
Atsakyti
esu girdejusi, kad renkant kriksto tevus berniukui yra svarbu parinkti gera kriksto teva, nes, kaip ir daugelis cia raset, tures tokias savybes kaip kriksto tetis, o mergaitei svarbu kriksto mamos savybes.
Atsakyti