Įkraunama...
Įkraunama...

Krikštatėviai. Ką išrinkti?

pagaliau ir mes apturejom sia grazia svente wub.gif
taip tik vakar pasikrikstyjom thumbup.gif
net nemaniau, kad po tokios sventes taip gera ir ramu sirdy gali but...
krikstynos buvo kuklios, paprastos, tik artimieji, seimos nariai. ceremonija baznycioje irgi paprasta, bet lb siltai viskas ir graziai praejo.
kriksto tetis buvo mano pusbrolis, o kriksto mama - mano pacios kriksto mama wub.gif


QUOTE(Jolantukasg @ 2007 08 01, 14:08)
Mes irgi mastome apie krikstynas,taciau beda su kriksto tevu..Kriksto mama bus mano sese,o vat ka imti i kriksto tevus? g.gif Kazkaip su giminemis nelabai bendraujam,o draugai nelabai nori,sako:atsakomybes nenori.. Va taip ir sprendziam dilema... verysad.gif


jei nenori atsakomybes, ir nekvieskit ju. patys nezino, ka praranda blush2.gif
manau, kad nera lb svarbu, ar tai gimine, ar draugas, bet kad tas zmogus rupintusi mazuoju gyventuju... nors vel gi, draugai yra draugai... nutolstama, susipykstama ir t.t. visgi giminystes rysys sieja zmones labiau. nors visaip buna unsure.gif
Atsakyti
Sveiki, zadam krikstyti dukrele, bet iskilo problemele, busima kriksto mama nesusituokusi baznytine santuoka, ar tai reiskia kad atejus krikstynu valandai kunigas isvarys mus is baznycios ir nekrikstys dukreles?
Atsakyti
as tai manau, kad nelabia ten kunigas domisi.. aisku, pagal bendraja ideja tai kriksto teveliai turi mokyti vaikus krikscionisku tiesu ir taip toliau.. man buvo kita situacija, as buvau 15, tik krikstyta ir vis vien leido kriksto mama buti - tiksliau kunigas net nesidomejo.. biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Vijuke @ 2007 08 17, 14:23)
as tai manau, kad nelabia ten kunigas domisi.. aisku, pagal bendraja ideja tai kriksto teveliai turi mokyti vaikus krikscionisku tiesu ir taip toliau.. man buvo kita situacija, as buvau 15, tik krikstyta ir vis vien leido kriksto mama buti - tiksliau kunigas net nesidomejo.. biggrin.gif



esme tai kad mano kriksto mama ir negali tuoktis baznytine santuoka nes jos vyras karta jau buvo vedes baznycioje
Atsakyti
Paprastas problemos sprendiams - einant tartis su kunigu, kaip nors ratais ratais paklausiat, koks jo požiūris
Aš krikštijau mergaitę Vilniuje Jerzalės bažnyčioje, tai prieš viską mums - krikšto tėvams - reikėjo eit į kursus mirksiukas.gif tai krikšto tėvas buvo vedęs bažnyčioje, aš dar iš vis netekėjusi - tačiau niekas mūsų apie tai neklausinėjo. Be to su mumis kartu "mokytis" buvo atėjusi šeima, kur krikšto tėvų katalikų bažnyčioje turėjo būti sentikis - ir nieko, kunigas nei iš bažnyčios išvijo, nei kažkokių priekaištų išsakė.
Tačiau tai priklauso tik nuo kunigo - kitas gali ir nesutikti, kad prigimtinės nuodėmės nuplovimo sakramentą teiktų pora gyvenanti nuolatinėje mirtinoje nuodėmėje unsure.gif
Atsakyti
Musu net neklause kas su kuo kur susituoke ar ne. Sunaus krikstateviai buvo visai atskiri zmones ir niekam nebuvo idomu. Tikrai nemanau kad isvarys.
Atsakyti
as irgi manau kad tai neturi jokios itakos ir kunigui tas neturi buti idomu. as jau krikstysiu trecia kriksto vaika, si karta seses suneli ir esu netekejusi ir iki siol manes niekas neklause baznycioje ar as tekejusi ir ar tuokiausi baznycioje. ax.gif
Atsakyti
aciu uz komentarus , tikrai ramiau ant dusios pasidare, tikiuosi viskas bus gerai thumbup.gif
Atsakyti
Nemanau kad tai problema, tikrai pakrikstys.

O vat man iskilo toks klausimas. As katalike MB evangelikas tuokemes kataliku baznycioje ir vaikuti krikstysim ten o krikstateviai abu evangelikai ar del to nekils nesklandumu kazin??? Gal kam buvo tokia situacija?
Atsakyti
nors vienas is krikstateviu turi buti katalikas, man atrodo, kad tos pacios lyties kaip ir kudikis
Atsakyti
musu mazes kriksto tevais bus mano brolis, o vyro sesuo 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(tatedo @ 2007 08 18, 18:18)
Nemanau kad tai problema, tikrai pakrikstys.

O vat man iskilo toks klausimas. As katalike MB evangelikas tuokemes kataliku baznycioje ir vaikuti krikstysim ten o krikstateviai abu evangelikai ar del to nekils nesklandumu kazin??? Gal kam buvo tokia situacija?


Reikalavimai kriksto tevams:
1. reikalingas bent vienas kriksto tevas ar kriksto mama,bet geriau du;
2.amzius-bent 16metu;
3. katalikas,priemes Sutvirtinimo sakramenta, praktikuojantis tikejima, kuris naudojasi Atgailos ir Eucharistijos sakramentais, jei vedes-turintis santuokini palaiminima;
4. krikstateviais negali buti vaiko tevas ar motina ir asmenys,uzsitrauke kanonines bausmes;
5. nekatalikas gali buti tik kartu su kataliku ir bus tik kaip kriksto liudininkas.

,,Tavo vaikas", 2007, Nr. 8. P. 24
taip pat kunigas buvo daves bukleteli, kur
nurodyti tie patys reikalavimai
Atsakyti