Įkraunama...
Įkraunama...

Krikštatėviai. Ką išrinkti?

QUOTE(rienka @ 2007 04 05, 20:52)
Mes taip pat ruošiamės krikštynoms, šeštadienį eisim į bažnyčią tartis, bet krikštatėviai dar nesusituokę, manau, kad čia nebus bėda, nes kitaip  doh.gif  neįsivaizduoju ką teks daryti  verysad.gif

Sveikos,
negalima dievo apgaudiniti, manau kad geriau pasirinkti tinkamus krikstatevius, kaip reikalauja baznycia, antraip, kad vaikutis neliktu nuskriaustas, kad angelas sargas ji visada saugotu, juk yra posakis vaikai kencia de tevu klaidu.....taip kad.........Manau nereikia vadovautis simpatijomis, turtais, o rinktis tikra katalika zmogu kuris nors karta metuose nueina i baznycia ir dievuli turi sirdi. smile.gif
Atsakyti
norit pasakyti, kad kriksto tevai butinai turi buti seima? t.y. vyras ir zmona?
Atsakyti
QUOTE(Vijuke @ 2007 07 02, 10:34)
norit pasakyti, kad kriksto tevai butinai turi buti seima? t.y. vyras ir zmona?

Ne, jie neturi buti is vienos seimos, bet turi buti saziningi pries dieva (buti pakrikstyti, komunija, dirmavone, ir seimos sutvirtinimas) jei zinoma vede. Tada galima laikyti kriksto tevais prie dievuli o ne sau ka norime ta renkames. As manau, jei viska darom pagal baznycios taisykles tada vaikuciui geriau jis manau turi stiprenia apsauga ir angela sarga. O ne kaip mano situacijoje kriksto mama priima katalikybe, kad tik galetu buti krikstamote. Mano pusbrolis kunigas sake, kad nekrikstija vaiku jei krikstateviai nera dievo zmonemis o tie kunigai kurie tai daro labai blogai.
Atsakyti
Ligita123, leisk tave pataisyti:
"dirmavone" - sutvirtinimo sakramentas
"seimos sutvirtinimas" - santuokos sakramentas
Atsakyti
Mano dukryte pakvietem krikstint mano sese su vyru, o kadangi jie nesusituoke baznycioj, tai kunigas neleido krikstinti jiems, tada staigiai pakvietem vyro broli, kuris labai myli musu leliu, taigi dabar ji tures 3 krikstatevius, kuo daugiau mylinciu zmoniu, tuo geriau cool.gif
Atsakyti
Mūsų dukros krikštatėviais buvo mano brolis su savo drauge.
Atsakyti
QUOTE(Aurėja @ 2003 12 15, 13:31)
Senų senovėj žmonės tikėjo, kad vaikas bus panašus į savo krikštatėvius, todėl tėvai be galo atsakingai rinkdavosi ir žiūrėdavo, kad tik krikštatėviai būtų dori, darbštūs ir t.t. žmonės. O ir krikštatėviais būti norėdavo, tai laikydavo garbe. Su žmonėmis, kurie vaiką pakrikštydavo - susikūmuodavo visam gyvenimui.... Šiais laikais krikštynų papročiai labai jau "adaptuoti", išsigimę. Kartais atrodo, kad tėvai daug nesigilindami ima ir pakrikštija vaiką, nepamąstę, ką tai reiškia, tarsi tai būtų tik dar vienas būtinas atlikti darbas, gimus kūdikiui. Kartais paklausiu pažįstamų - "O kodėl krikštijot vaiką?" - atsako "taigi visi taip daro" arba "nežinau, seneliai liepė" ir t.t. ir pan...

va, kaip aš laukiu savo vaikams tokių krikštatėvių pasirodant rolleyes.gif Aplink kiek girdžiu, tai sako "taip reikia", "ai, tai tik formalumas".. tai ir nekrikštyti dar, bo nerandu normalaus požiūrio žmonių.
Atsakyti
Noriu paklausti ar gali mano abieju merginu kriksto teveliai buti tie patys mano draugai. Galvoju krikstinti ta pacia diena, tik viena jau dicke kita leliukas:)?

Manau kad gali, bet galvoju pasiklausinesiu dar, nes daugiau patikimu variantu nerandu ir neturiu..
Atsakyti
Ir aš manau, kad gali, bet kodėl tu nepasikalbi su kunigu?
Atsakyti
Mano brolis krikstino dvynukus ir nieko .Tai gal ir gali. NRS DAUG KAS SEBEJOSI KAD ABU VAIKUCIUS KRIKSTINA TIE PATYS KRIKSTATEVIAIS 4u.gif
Atsakyti
tiesiog domaujuosi cia.. o siandien vaziuosiu i baznycia ir kalbesiuosi su kunigu.
nelabai turiu kada islekt kai lelis 6 men.smile.gif
matot dvynukai viana, o kai vienas 7 metu , o kitas 6 men.. na bet gal nieko gal ir bus galima.. o jei ne tai lyg tais dar viena varianta turiu kieno paprasyti , kad pakrikstintu smile.gif
matysim..
Atsakyti
Galima galima... Ir išvis, neseniai sužinojau, jog apskritai pagal bažnytinę teisę, užtenka tik vieno krikšto tėvo pagal vaikelio lytį.
Atsakyti