Įkraunama...
Įkraunama...

Krikštatėviai. Ką išrinkti?

Šiaip pakanka ir vieno krikštatėvio, o su Cikadele aš nesiginčiju, taigi mes nesam dvi atskiros stovyklos wink.gif - aš irgi už tai, kad vaikučiui būtų tikri krikšto tėvai, tiesiog parašiau savo patirtį, kurioje neįsivaizduoju, kad mano draugas (kad ir labai tikintis) mano vaikui galėtų būt artimesnis už mano seserį. Jei tai draugas, kuriuo pasitikima, kad tai tikrai bus visam gyvenimui, kodėl gi ne. Tiesiog savo patirty to nelabai įsivaizduoju (kodėl bandžiau paaiškinti), o Cikadelės patirtis tuo klausimu matyt kitokia...Tai ir svarstom - tikrai nėra jokio reikalavimo, kad tai būtų giminaitis ar negiminaitis. Tiesiog man artimesnė giminaičio versija, o Cikadelei kita. 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Karbynė @ 2007 03 08, 09:37)
Tiesiog man artimesnė giminaičio versija, o Cikadelei kita.  4u.gif
aš esu prieš bet kokią versiją- man nesvarbus žmogaus statusas- draugai, pažįstami, giminaičiai...man svarbu žinoti, kad tai tikrai nuoširdūs, geri žmonės...aišku naivu tikėtis, kad mums kas nors atisitikus tie žmonės augintų mūsų vaikelį, tačiau, kad padėtų, palaikytų, tai aš labai tikiuosi unsure.gif

ir dar...pvz norėčiau dukrai į kūmas imti savo dėdę ir tetą- tikrai liuksiški žmonės, nors jau vyresnio amžiaus, ale bėda- jie anais laikais tuokėsi ir tik zakse sad.gif o kaip suprantu krikšto tėvai turi būti susituokę bažnyčioje...tai va....mane truputį erzina toks bažnyčios kanonas, vienokios ar kitokios taisyklės, juk esmė viena ir ta pati- kad žmogus būtų geras, doras ir nesvarbu, kur ir kaip jis susituokęs unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(Cikadelė @ 2007 03 08, 10:03)
nesvarbu, kur ir kaip jis susituokęs unsure.gif

Šiaip svarbu - juk krikštas jungimasis į konkrečią bendruomenę, tai logiška, kad jos siūlomos "taisyklės" turėtų būti priimtinos.
Na čia nėra žaidimas, bet palyginimui - negali eiti žaisti krepšinio ir sakyti, kad man jo taisyklės nepatinka - aš geriau žaisiu pagal futbolo taisykles, nes man tai priimtiniau. Tokiu atveju atveju turbūt visi suprastų, kad taip negali būti...Kai tai liečia įjungimą į Bažnyčią žmonėms kažkodėl viskas pasidaro sudėtinga ir nebesuprantama.
Geras žmogus labai gerai - visur tokių reikia, bet naivu tikėtis, kad geru krepšinio žaidimo pavyzdžiu (na krikšto atveju duodamas pažadas auklėti krikščioniškai - ar pažadas neturi jokios vertės?) bus tas, kuris tame žaidime nė nedalyvauja (jau nekalbu apie tai kaip žaidžia). Čia ne apie žmonių gerumą ar blogumą kalba, o apie tvarką, kuri tikrai nėra nelogiška.

Ai o žodis "versija" tik mano išsireiškimas, nereikia jo sureikšminti wink.gif
Atsakyti
ooo, tokiu prietaru nebuvau girdejusi. pati pakrikstijau dvi mergaites ir kuo puikiausiai istekejau po to.

o kriksto tevu tai nelabai turiu pasirinkti bus vyro sesuo ir mano brolis. nors nelabai pati noriu, bet negrazu atsakyti.
Atsakyti
padekit...neznau kaip reaguoti...si rudeni mes su savo vaikinu tuoksimes...busimo vyro sesuo turi leliuka pusantru metuku,ir kiek supratau lauke kol mes galutinai apsispresim ar tuoksimes kad galetume abu pakrikstyti mazyli.Dabar situacija atejo tokia,kad ji pasake jog jos vyras,tai yra mano busimo vyro,jos brolio svogeris nori kad kazkas butu is jo puses is kriksto tevu...tai jis sutinka kad krikstatevis butu mano busimas vyras bet krikstamote tipo labai sorry bet bus jo kazkokia ten teta kur buvo pirsliene,Nors mano vaikino sesuo ju pati gerai nepazinojo iki pirslybu,nes gyveno ir iki siol tebegyvena Anglijoje kaip ir as su jos broliu o ta moteriske su savo vyru lietuvoje.Nu tai davar as esu ne tiek supykus kiek isizeidus ir daugiausia jauciuosi iskaudinta,kad artejant musu vestuvems,jie nori kriksto mama paimti kazkokia moteriske su mano vyru busimu...man tai kazkokia nesamone,nes as visada galvojau kad kriksto tevai turi buti seima,ir maniau kad jie taip nori...o gavos sit kaip...as labai nuliudus... verysad.gif beje santykiai tarp musu tikrai geri,puikus,tiesiog vyro svogeris laikosi principu priesais savo zmona,kad is jo puses kazkas tri irgi pakrikstyti jo sunu,bet kaipgi as kaip mano jausmai?vistik,jeigu jau neduok dieve kas atsitiktu kaip sako,tai mes globotume mazyli bet as nebuciau jam kriksto mama... cry.gif cry.gif
Atsakyti
QUOTE(remisita @ 2007 03 14, 04:45)
padekit...neznau kaip reaguoti...si rudeni mes su savo vaikinu tuoksimes...busimo vyro sesuo turi leliuka pusantru metuku,ir kiek supratau lauke kol mes galutinai apsispresim ar tuoksimes kad galetume abu pakrikstyti mazyli.Dabar situacija atejo tokia,kad ji pasake jog jos vyras,tai yra mano busimo vyro,jos brolio svogeris nori kad kazkas butu is jo puses is kriksto tevu...tai jis sutinka kad krikstatevis butu mano busimas vyras bet krikstamote tipo labai sorry bet bus jo kazkokia ten teta kur buvo pirsliene,Nors mano vaikino sesuo ju pati gerai nepazinojo iki pirslybu,nes gyveno ir iki siol tebegyvena Anglijoje kaip ir as su jos broliu o ta moteriske su savo vyru lietuvoje.Nu tai davar as esu ne tiek supykus kiek isizeidus ir daugiausia jauciuosi iskaudinta,kad artejant musu vestuvems,jie nori kriksto mama paimti kazkokia moteriske su mano vyru busimu...man tai kazkokia nesamone,nes as visada galvojau kad kriksto tevai turi buti seima,ir maniau kad jie taip nori...o gavos sit kaip...as labai nuliudus... verysad.gif beje santykiai tarp musu tikrai geri,puikus,tiesiog vyro svogeris laikosi principu priesais savo zmona,kad is jo puses kazkas tri irgi pakrikstyti jo sunu,bet kaipgi as kaip mano jausmai?vistik,jeigu jau neduok dieve kas atsitiktu kaip sako,tai mes globotume mazyli bet as nebuciau jam kriksto mama... cry.gif  cry.gif


nu kaip ten bebutu vaikas ju ir jie renka savo atzalai krikstatevius, reikia gebti ju nora koks jis bebutu. O paskutinio sakinio nesupratau absoliuiciai ..... o tai jeigu nesi kriksto mama tu negali globoti blink.gif blink.gif
Atsakyti
QUOTE(Saga @ 2007 03 14, 10:52)
nu kaip ten bebutu vaikas ju ir jie renka savo atzalai krikstatevius, reikia gebti ju nora koks jis bebutu. O paskutinio sakinio nesupratau absoliuiciai ..... o tai jeigu nesi kriksto mama tu negali globoti  blink.gif  blink.gif


zinoma galiu,bet pirmuiausia taip neatsitiks..o siaip as gerbciau ju ta nora jei jis butu buves ivykdytas praejusiais metais,o ne butu pastoviaipries tai mums sakoma kad galetume nest pareiskimus mazdaug tada vaika krikstyti reikes.o dabar kai vestuves bus ta pacia vasara jie nori krikstynas padaryti savaite pries vestuves...ir dar mus atskirti...nu sitaip manau nesutiksiu...kazkokia nesamone...mano tevams kai taip pasiule tai jie juoktis pradejo...tai kiek zeidzia istikruju..na nezinau verysad.gif
Atsakyti
QUOTE(remisita @ 2007 03 14, 12:43)
...nu sitaip manau nesutiksiu...



tai kaip supratau taves nekviecia vaiko krykstiti..... ju valia kada daryti krikstynas... biggrin.gif ir kazkaip nelabai matau kurioje vietoje turi buti dar tavo sutikimas cia bigsmile.gif

beje tavo vietoje nusispjauciau i viska.t egu daro tas krikstynas kada nori ir su kuo nori, na ir kas kad savaite pries vestuves, tai ka taviskis negali baznycioje pastoveti su vaiku ant ranku???? tai ji kaip nors suporuoja su kriksto mama ar ka.... nu po savaites jau tu salia stovesi......negi toks baisus noras ta krikstamote buti... leisk zmonems savo vaikui aprinkti kriksto tevus patiems be isteriju, be aiskinimusi be priekaistu.....
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Saga: 14 kovo 2007 - 14:05
QUOTE(Saga @ 2007 03 14, 16:02)
tai kaip supratau taves nekviecia vaiko krykstiti..... ju valia kada daryti krikstynas...  biggrin.gif ir kazkaip nelabai matau kurioje vietoje turi buti dar tavo sutikimas cia  bigsmile.gif

beje tavo vietoje nusispjauciau i viska.t egu daro tas krikstynas kada nori ir su kuo nori, na ir kas kad savaite pries vestuves, tai ka taviskis negali baznycioje pastoveti su vaiku ant ranku???? tai ji kaip nors suporuoja su kriksto mama ar ka.... nu po savaites jau tu salia stovesi......negi toks baisus noras ta krikstamote buti... leisk zmonems savo vaikui aprinkti kriksto tevus patiems be isteriju, be aiskinimusi be priekaistu.....


na pavyzdziui mano tetis nesutiko kad mama su kazkokiu dievu krikstytu vaika,taip pat ir nenorejo.Tai ir as nenoriu kad mano vyras butu su kazkokia boba baznycioje ir krikstytu vaika,nu man tai nepriimta nes mano kriksto tevai yra vyras su zmona...ir visais laikais taip buvo...be to maniskis pats nenori su kazkuo kitu krikstyti,ir tai skamba kaip visiska nesamone.Beto tu matau nelabai vis dar supranti ka as noriu pasakyti,kad vaiko mama lauke kol mes nunesim pareiskimus ji pati taip sake kad mes pakrikstytume jos leliu,nes mes ir siaip su ja gerai sutariam labai,bet jos vyras principingai noriu kad butu is jo puses kazkas,taigi viena problma yra tik vaiko tevas,visi kiti aplinkiniai ir pati mama bei seneliai mano kad vyksta nesamones...
Atsakyti
QUOTE(remisita @ 2007 03 14, 16:15)
na pavyzdziui mano tetis nesutiko kad mama su kazkokiu dievu krikstytu vaika,taip pat ir nenorejo.Tai ir as nenoriu kad mano vyras butu su kazkokia boba baznycioje ir krikstytu vaika,nu man tai nepriimta nes mano kriksto tevai yra vyras su zmona...ir visais laikais taip buvo...be to maniskis pats nenori su kazkuo kitu krikstyti,ir tai skamba kaip visiska nesamone.Beto tu matau nelabai vis dar supranti ka as noriu pasakyti,kad vaiko mama lauke kol mes nunesim pareiskimus ji pati taip sake kad mes pakrikstytume jos leliu,nes mes ir siaip su ja gerai sutariam labai,bet jos vyras principingai noriu kad butu is jo puses kazkas,taigi viena problma yra tik vaiko tevas,visi kiti aplinkiniai ir pati mama bei seneliai mano kad vyksta nesamones...



jazau kokios problemos..... bigsmile.gif bigsmile.gif ........ tikrai ziurek kad tas vyras baznycioje tai kitai neprisizadetu.....ir kur parasyta kad krikstateviais turi buti vyras ir zmona wink.gif . jeigu tai tavo isitikinimai tai savo vaika krykstydama galesi pritaikyti.... ir manau sita problema turetu spresti tavo busimasis ji cia kviecia ... nezinau teisingai jie daro neteisingai, bet jie renkasi, o ne tu renki ju vaikui krikstatevius, atrodo aplinkiniams teisingai ar ne, tai ju gyvenimas ir jie turi teise priimti vienokius ar kitokius sprendimus, kriksto tevai zino situacija ir ju valia krikstyti ta vaika ar atsisakyti, o va sitie pasidraskymai tik kvailai atrodo ir papildomu rupesciu sukelia wink.gif ..... ir is kur toks noras buti ta krikstamote..... bigsmile.gif
Atsakyti
QUOTE(Saga @ 2007 03 14, 18:26)
jazau kokios problemos.....  bigsmile.gif  bigsmile.gif ........ tikrai ziurek kad tas vyras baznycioje tai kitai neprisizadetu.....ir kur parasyta kad krikstateviais turi buti vyras ir zmona wink.gif . jeigu tai tavo isitikinimai tai savo vaika krykstydama galesi pritaikyti.... ir manau sita problema turetu spresti tavo busimasis ji cia kviecia ... nezinau teisingai jie daro neteisingai, bet jie renkasi, o ne tu renki ju vaikui krikstatevius, atrodo  aplinkiniams teisingai ar ne, tai ju gyvenimas ir jie turi teise priimti vienokius ar kitokius sprendimus, kriksto tevai zino situacija ir ju valia krikstyti ta vaika ar atsisakyti, o va sitie pasidraskymai tik kvailai atrodo ir papildomu rupesciu sukelia wink.gif ..... ir is kur toks noras buti ta krikstamote.....  bigsmile.gif



is kur pas tave supratimo atsiras,aisku,jeigu tu is mano zodziu supranti tik tai kad as noriu buti krikstamote,as pasakiau kad as nenoriu kad mano vyras butu kriksto tevais su kazkuo kitu..as sita dalyka sureiksminu todel kad pas visas normalias seimas visi stngiasi kad kriksto tevai butu seima,o uzsienyje jeigu yra keli zmones ar kelios poros kuriu jie nori yra galimybe tureti kelis kriksto tevus.taip kad daugiau istorijos siais dalykais pasiskaitinek,pries taip drasiai ir akiplesiskai reiksdama savo nuomone,o paklausiau tik patarimo,o kritikos man visai nereikejo.Beto jei tau bu gerai jei tavo gyvenime taip atsitiktu tai labai puiku,man tai nepriimtina mano MB tai pat.Ir jiems patiems Tevams turiu omeny nepriimtina bet cia valdo principo reikalai,taip kad jei nesistengi isigilinti i kazkieno problema tai geriau nezarstyk savo kritiskos nuomones,nes skausmingoj situacijoje esantys zmones gali pasijausti dar blogiau.
Atsakyti
Žinoma,kad gali.Aš su pusbroliu krikštijau sesers berniuką.
Atsakyti